Κατηγορία: Soccer - Turkey Turkey Super League
Bookmaker: 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
Απόδοση: 2.10
Αποτέλεσμα: 1-2(HT)
Κέρδος: -2 (Lost)

Η Έρτσιγιεσπορ ως "βασίλισσα" των ισοπαλιών αντιμετωπίζει την Κασίμπασα.

Η ομάδα του Τουτούνεκερ φαίνεται πως είχε το μυαλό του ακόμα στο χαμένο παιχνίδι με την Φενέρμπαχτσε μιας και στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Μπασάκσεχιρ ήταν ανύπαρκτη με αποτέλεσμα να ηττηθεί με 3-1 σκορ.

Προηγήθηκε η Μπασάκσεχιρ στο 17ο λεπτό με τον Επουράνου και με το ημίχρονο να λήγει έτσι. Στην επανάληψη ο Εντίνιο ισοφάρισε προσωρινά όμως στο 73 και στο 83 οι Ντόκα και Περμπέτ έκαναν το 3-1.

Παράπονα είχε ο προπονητής Τουτούνεκερ από την ομάδα του διότι δεν κατάφεραν να κάνουν πάσες, στριμώχτηκαν στην άμυνα και δεν μπορούσαν να βγουν.

Στα αγωνιστικά τώρα Kader Mangane (8 αγώνες/1 τέρμα) και İlhan Parlak (7 αγώνες) δεν παίζουν.

Η Έρτσιγιεσπορ είναι η ομάδα με τις περισσότερες ισοπαλίες έχοντας 8 ισοπαλίες σε 15 αγώνες βέβαια οι 6 από αυτές να είναι εκτός έδρας.

Η Κασίμπασα δεν κατάφερε να περάσει την Σίβασπορ στο εντός έδρας παιχνίδι και αρκέστηκε στον 1 βαθμό και το παιχνίδι να λήγει ισόπαλο 0-0. Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο χωρίς πολλές φάσεις και τέρματα. Στην επανάληψη η Κασίμπασα ανέβασε την πίεση  και ειδικά με τον Τορούν να κάνει πολλές διεισδύσεις από τα δεξιά χωρίς βέβαια αποτέλεσμα με την Σίβασπορ να ψάχνει στις αντεπιθέσεις και στο 80ο λεπτό να φωνάζει για ένα πέναλτι που δεν δόθηκε και τελικά το παιχνίδι να λήγει 0-0

Ο συμπαθείς Αρβελάτσε παραδέχτηκε πως η ομάδα του είχε πρόβλημα στις τελικές φάσεις, όπως επίσης δεν ήταν και τόσο επικίνδυνοι επιθετικά όσο περίμενε.

Στα αγωνιστικά τώρα Tunay Torun (13 αγώνες/2 τέρμα) είναι τιμωρημένος ενώ ο Adem Buyuk (13 αγώνες /2 αγωνιστικές) είναι αμφίβολος

Η προϊστορία είναι υπέρ της Κασίμπασα μιας και μετράει 7 νίκες και 2 ισοπαλίες σε όλες τις διοργανώσεις ενώ στην Σούπερ Λίγκ έχει 2 νίκες και 1 ισοπαλία και τα 3 παιχνίδια να είναι όβερ. Αρνητικό βέβαια είναι πως η Κασίμπασα σε 7 εκτός έδρας αγώνες δεν έχει νίκη ακόμα και μετράει 2 ισοπαλίες και 5 ήττες

Η Κασίμπασα είναι μια επιθετική ομάδα και η Έρτσιγιεσπορ είναι μια σκληροτράχηλη ομάδα. Περιμένω την Έρτσιγιεσπορ να παραταχθεί αμυντικά και η Κασίμπασα είδαμε πως έχει ένα πρόβλημα με ομάδες που παρουσιάζονται αμυντικά γι'αυτό θα πάω με την ισοπαλία στο πρώτο ημίχρονο και στην επανάληψη ας κάνουν ότι θέλουν οι δυο ομάδες. Χ ημίχρονο λοιπόν