Κατηγορία: Soccer - Turkey Turkey Super League
Μονάδες: 5/10
Απόδοση: 1.55
Αποτέλεσμα: 0-2
Κέρδος: -5 (Lost)

Αγώνας σωτηρίας για δύο ομάδες που βρίσκονται στις κάτω θέσεις. Η 18η Καϊσερίσπορ με 25 βαθμούς υποδέχεται την Ρίζεσπορ όπου βρίσκεται στην 14η θέση με 30 βαθμούς.

Πήγε να κάνει ότι και στην Γαλατασαραϊ όπου την κέρδισε εντός με 1-0 όμως δεν έπιασε και έχασε στην Μπεσίκτας με 2-1. Στο πρώτο ημίχρονο κλείστηκε πίσω στην άμυνα με τον τερματοφύλακα της Μπολάτ να κάνει καλό παιχνίδι όμως μέχρι το 37 όταν μια μπάλα πίσω στην άμυνα το μπέρδεμα του Μπολάτ να βγει ή να μην βγει και τον κρέμασε ο Ολτζαϊ. Στην επανάληψη με την είσοδο του Νόμπρε  αύξησε την επιθετική της πίεση όμως στην άμυνα έδινε κενά έτσι αντί για το 1-1 είδα το 2-0 και το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 2-1 στο 90.

Αρκετά παράπονα για τις αποφάσεις διαιτητών είχαν μετά το τέλος του αγώνα.

Εκτός οι Κιζανισβίλι και Μιχαϊλόβιτς.

Η Καράμπουκσπορ κέρασε "τσάι" (από την πόλη Ρίζε βγαίνει μεγάλη ποσότητα τσάι για την Τουρκία) την Ρίζεσπορ κερδίζοντας την με 1-0 και πήρε πολύτιμους 3 βαθμούς και έκανε βήμα Ευρώπης αφήνοντας την Ρίζεσπορ σε δύσκολη βαθμολογική θέση μιας και το πρόγραμμα δείχνει δύσκολο. Το γκολ ήρθε στο 2ο ημίχρονο στο 57 και από εκείνο το σημείο και μετά είχαμε πολλά νεύρα και πολλές αψυμαχίες και δεν είχαμε καλό αγώνα.

Στα αγωνιστικά επιστρέφει ο Λούα Λούα και Σερκάν Καγιά απουσίες δεν υπάρχουν.

Η Καϊσερίσπορ το παλεύει και φαίνεται θα το κάνει μέχρι τελευταία στιγμή από την άλλη η Ρίζεσπορ με το συντηρητικό της παιχνίδι προσπαθεί να πάρει ότι μπορεί το ίδιο πήγε να κάνει και με την Καράμπουκσπορ αλλά δεν της βγήκε. Πιστεύω και λόγο έδρας και λόγο πίεσης η Καϊσερίσπορ είναι πιο κοντά στην νίκη. Θα πάμε με τον άσσο αλλά με Ασιάτικο Χάντικαπ 0. Σε περίπτωση ισοπαλίας έχουμε επιστροφή.