Κατηγορία: Soccer - Turkey Turkey Super League
Bookmaker: 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
Απόδοση: 1.60
Αποτέλεσμα: 2-1
Κέρδος: -3 (Lost)

Ανοίγει η αυλαία για την 5η αγωνιστική ανάμεσα στην Μέρσιν Ιντμάν Γιουρντού και την Μπούρασπορ.

Εύκολα κέρδισε την Καράμπουκσπορ εκτός αφήνοντας την με 1 βαθμό στην τελευταία θέση της βαθμολογίας και η ίδια με 7 βαθμούς ανέβηκε στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με επιθέσεις και από τις 2 πλευρές μέχρι το 30 λεπτό και ύστερα από συνδυασμούς ο Λόρεντ Σαντίκου έκανε το 0-1. Στην επανάληψη η Καράμπουκσπορ θέλησε να αντιδράσει αλλά χωρίς αποτέλεσμα και στο 72 μετά από εκτέλεση φάουλ του Βέντερσον και την σύγχυση στην άμυνα ο Εφέ με το τυχερό γκολ έκανε το 2-0 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Μετά από αυτήν την νίκη ο Ριζά Τσαλίμπαϊ στις δηλώσεις του είπε πως είναι ωραία οι συνεχόμενες 2 νίκες αλλά αυτό δεν πρέπει να τους σταματήσει και πρέπει να γίνουν ακόμα καλύτεροι και πως οι αναμετρήσεις που θα δώσουν εντός είναι πολύ σημαντικές.

Στα αγωνιστικά εκτός είναι ο Σερκάν Μπαλτζί.

Ανάσα πήρε η Μπούρσασπορ κερδίζοντας την Ρίζεσπορ εκτός έδρας με 1-0 με τέρμα του Φερναντάο στο 23ο λεπτό είχε και δοκάρι με τον ίδιο παίκτη. Από την άλλη η Ρίζεσπορ δεν μπόρεσε να παρουσιάσει κάτι και οι οπαδοί της φώναζαν την διοίκηση για παραίτηση.

Έκανε και κριτική ο Γκιουνές σχετικά με τον περιορισμό ξένων παικτών όπου δήλωσε πως το ρόστερ το κάνει η Ομοσπονδία και όχι ίδιος μιας και υπάρχει περιορισμός ξένων παικτών.

Στα αγωνιστικά Ο Οζάν Ιπέκ δεν αγωνίζεται όπως και ο Τζιβέλλι.

29 χρόνια έχει να χάσει στην Μέρσιν η Μπούρσασπορ έχουν παίξει 4 αγώνες στην Σούπερ Λίγκ 4 στην 1η κατηγορία και έχει 6 νίκες και 2 ισοπαλίες. Τελευταία φορά που ηττήθηκε ήταν περίοδο 1982-83 πρώτα 26 Μαρτίου 1983 τότε για το πρωτάθλημα 1-0 και στις 6 Απριλίου στο Κύπελλο με 2-1.

Με τα νούμερα υπέρ της η Μπούρσασπορ είναι το φαβορί. Η Μπούρσασπορ με τόσες αλλαγές που έχει κάνει στο ρόστερ της στρώνει σιγά σιγά. Ο Τσαλίμπαϊ θα κοιτάξει πρώτα να φυλάξει τα νότα πίσω στην άμυνα και να χτυπήσει στην αντεπίθεση, από την άλλη και ο Γκιουνές θα είναι προσεκτικός. Δυο ομάδες με προσοχή λοιπόν περιμένω και επιθετικά να μην κάνουν πολλά πράγματα γι'αυτό θα πάμε με το Under 2.5