Κατηγορία: Soccer - Turkey Turkey Super League
Bookmaker: 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
Μονάδες: 3/10
Απόδοση: 1.85
Αποτέλεσμα: 2-2
Κέρδος: -3 (Lost)

Η Μπεσίκτας σε συνδυασμό με την χθεσινή ισοπαλία της Γαλατασαραϊ θέλει νίκη απόψε για να την "πιάσει" στην 2η θέση, για να γίνει αυτό θα πρέπει να περάσει να κερδίσει την Ρίζεσπορ.

Ο Τουτούκενερ στον τρίτο αγώνα στον πάγκο της Ρίζεσπορ γνώρισε την νίκη εκτός έδρας και με ανατροπή απέναντι στην Αντάλιασπορ. Δεν μπήκαν καλά στον αγώνα και στα πρώτα λεπτά βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 7ο λεπτό όπου και το 1-0 ήταν σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη ξύπνησαν και μέσα σε 2 λεπτά έκαναν την ανατροπή και στο 63 και στο 67 πέρασαν μπροστά με 1-2.

Για τον σημερινό αγώνα ο προπονητής της ομάδας Τουτούκενερ δήλωσε πως η ομάδα του είναι σε θέση να κερδίσει την Μπεσίκτας, διαβάζω επίσης πως η διοίκηση ετοιμάσει και πριμ σε περίπτωση νίκης.

Πιθανή Σύνθεση

Serkan, Koray, Viera, Ali Adnan, Sylvestre, Sezer, Kağan, Kıvanç, Aykut, Deniz, Kweuke.

Η Μπεσίκτας έμεινε κοντά στην κορυφή κερδίζοντας την Εσκίσεχιρσπορ με 1-0. Ο αγώνας δεν είχε πολλές ευκαιρίες παρά κατοχή της Μπεσίκτας όμως στο 89 μετά από εκτέλεση στην περιοχή από καραμπόλα ο Γιουλούμ έδωσε το "φιλί της ζωής".

Ευχαριστημένος ο Μπίλιτς από το παιχνίδι της ομάδας τους και ας μην ερχόταν η νίκη όπως το δήλωσε.

Στα αγωνιστικά τώρα επιστρέφει ο επιθετικός Αλμεϊδα αλλά παραμένει ερωτηματικό κατά πόσο είναι έτοιμος. Εκτός παραμένει και ο Φερνάντες λόγο τραυματισμού, λόγο τραυματισμού εκτός είναι ο Ομέρ Σισμάνογλου και οι Εσκούντε, Ντάνι και Σίβοκ.

Έχουμε και επιστροφές αφού οι σημαντικοί Νετζίπ και Huthchinson επιστρέφουν.

Tolga, Motta, Ersan, Franco, Hutchinson, Jones, Veli, Oğuzhan, Olcay, Gökhan, Mustafa.

Δύσκολο παιχνίδι η Μπεσίκτας επιθετικά δυκολεύεται ειδικά σε κλειστή άμυνα όπως ήταν της Εσκίσεχιρσπορ, από την άλλη η Ρίζεσπορ θέλει βαθμό ή βαθμούς για να συνεχίσει την άνοδο της για την σωτηρία. Περιμένω να κλειστεί καλά η Ρίζεσπορ και να σκεφτεί πρώτα τα μετόπισθεν και μετά να χτυπήσει στην αντεπίθεση. Θα πάμε με το under 2.5