• Μάι 2014
  • 17:00

Tennis Ιsner-Kukushkin(+4.5 games)

Τετάρτη, 28 Μαϊος 2014 06:15

4η μέρα του Ρολάντ Γκαρός και πλέον περνάμε στον β' γύρο.Στον α' γύρο είχαμε 2 μεγάλες εκπλήξεις με τον Γκαρσία Λόπεζ να πετάει έξω τον νικητή του Αυστραλιανού όπεν Βάβρινκα και τον Σλοβάκο Κλιζάν να νικάει τον Νισικόρι με 3-0 σε ένα ματς που ο Ιάπωνας έδειξε επηρεασμένος από τον πρόσφατο τραυματισμό του.

Πάμε στους σημερινούς αγώνες και όπως στον α' γύρο θα ξανακοντράρω τον Ίσνερ.Ο Αμερικάνος γίγαντας(2.09)τα βρήκε σκούρα από τον Γάλλο πιτσιρικά Χέρμπερτ και κέρδισε σε 3 κλειστά σετ,με 2 από αυτά να κρίνονται στο ται μπρέικ.Όπως ανέφερα και στο προηγούμενο άρθρο ο Ίσνερ δύσκολα μπορεί να κάνει κάποιο μπρεικ και πολλά από τα σετ που παίζει κρίνονται στο ται μπρεικ.

Αντίπαλος του σήμερα είναι ο Καζάκος Κουκούσιν που βρίσκεται στο Νο54 και στην πρεμιέρα του νίκησε τον Γάλλο Μαούτ με 3-1 σετ.Ο Κουκούσιν έχει τα καλύτερα αποτελέσματα του σε σκληρές επιφάνειες όμως και στο χώμα έχει αξιοπρεπή αποτελέσματα.

Σήμερα πιστεύω ότι δύσκολα θα δούμε πολλά μπρέικ και το χάντικαπ +4,5 που δίνεται στον Καζάκο μου φαίνεται αρκετά μεγάλο για να καλυφθεί.

Αγώνας: Ιsner-Kukushkin(+4.5 games)
Άθλημα: Tennis
Κατηγορία: Tennis
Ημερομηνία: Τετάρτη, 28 Μαϊος 2014 17:00