• Αυγ 2012
  • 23:30

Volleyball Bulgaria - Germany

Τετάρτη, 08 Αυγούστου 2012 20:09

Ο αγώνας είναι για την προημιτελική φάση των Ολυμπιακών αγώνων. Στη φάση των ομίλων η ομάδα της Βουλγαρίας τερμάτισε πρώτη αν και είχε να αντιμετωπίσει τους Πολωνούς Ιταλούς και Αυστραλούς που τους νίκησε χάνοντας μόλις ένα σετ (από την πολύ δυνατή Πολωνία, μεγάλο ματς απόψε για αυτούς εναντίον των Ρώσων) ενώ ηττήθηκε από την Αργεντινή με την οποία παραδοσιακά αντιμετωπίζει προβλήματα χάνοντας 3-1. Από τον Ιούλη και την τελική φάση του World League οι Βούλγαροι άρχισαν να δείχνουν τα διαπιστευτήρια τους νικώντας μεταξύ άλλων σε εκείνα τα ματς και τους σημερινούς τους αντιπάλους με 3-1.

Οι Γερμανοί από την πλευρά τους προκρίθηκαν πολύ δύσκολα στους "8" ως 4οι μιας και δε μπόρεσαν να πάρουν ούτε καν σετ κατά των ΗΠΑ,Βραζιλία και Ρωσία χάνοντας καθαρά και τα τρία ματς με 3-0, κέρδισαν με το ίδιο σκορ την Τυνησία (μαζί με τους Βρετανούς την ασθενέστερη ομάδα της διοργάνωσης) ενώ στο ματς που θα έκρινε το ποιος θα καταλάμβανε την 4η θέση κέρδισαν με 3-2 πολύ δύσκολα τους ιδιαίτερα αποδυναμωμένους σε αυτή τη διοργάνωση Σέρβους.

Η ομάδα της Βουλγαρίας γενικά διαθέτει καλύτερο υλικό μιας και διαθέτει παίκτες που βρίσκονται στην κορυφή των ατομικών στατιστικών κατηγοριών των Αγώνων όπως ο Αλεξέγιεφ που είναι 2ος σε παραγωγικότητα στις επιθέσεις, ο Σοκόλοφ που διακρίνεται για το πολύ δυνατό σερβίς του κερδίζοντας 0,5 άσους σε κάθε σετ, o Σαπλάροφ που είναι ο 2ος καλύτερος της διοργάνωσης στην υποδοχή και ο Μπρατόεφ που είναι ο πρώτος πασαδόρος του τουρνουά.

Η Γερμανία δεν έχει να αντιπαρατάξει κάποιον δικό της παίκτη σε κάποια στατιστική κατηγορία υστερώντας τόσο ατομικά όσο και ομαδικά σχεδόν σε κάθε τομέα και δεν έχει τη δυναμική να κερδίσει κόντρα σε κάποια ομάδα ανώτερη σαν την αποψινή της αντίπαλο.

Για τους πιο τολμηρούς το να κερδίσει η Βουλγαρία με 3-0 πληρώνει 6.0 ενώ με 3-0 ή 3-1 2.40 στην ίδια εταιρία εμείς όμως θα πάμε με ασφάλεια στο 1.73 στην sportingbet απόδοση αρκετά υψηλότερη συγκριτικά με τις άλλες εταιρίες.

Αγώνας: Bulgaria - Germany
Άθλημα: Volleyball
Κατηγορία: Volleyball Olympics
Ημερομηνία: Τετάρτη, 08 Αυγούστου 2012 23:30