• 22:30

Tennis Djokovic - Monfils (+1,5 sets)

Πέμπτη, 30 Οκτωβρίου 2014 17:06

Πάω και στο 2ο bet της μέρας που θα είναι 2πλό...

Κοιτώντας κανείς το H-2-H βλέπει πως αν και ο Djokovic έχει 11-0 με τον Monfils, μόλις 4 ματς έχει πάρει με 2-0 σετ καρφί!!!

Στα υπόλοιπα 7 ο Monfils όχι μόνο πήρε σετ, αλλά ήταν και άκρως ανταγωνιστικός χάνοντας στα περισσότερα στις λεπτομέρειες, πολλές φορές και στο ΤΒ του 3ου σετ όπως και στο χαμένο τελικό εδω στο Παρίσι πριν μερικά χρόνια.

Όπως έγραψα και στο προηγουμενο άρθρο με τον Tsonga, οι Γάλλοι τυγχάνουν εδώ μια τρελή συμπαράσταση και βοήθεια που τους κάνει να παίζουν στο 100% και έτσι αν πιστέψουμε πως ο Monfils μπορεί να παίξει όπως στο Us Open, τότε μπορεί να κάνει την έκπληξη.

Επίσης αν κανείς διαβάσει το αρχικό μου bet για το Παρίσι και τον Djoko και όλα αυτά περί της γένννησης του παιδιού του κτλ, θα καταλάβει πως ο Γάλλος έχει μεγάλη ευκαιρία σήμερα.

Αρχικά ήμουν στο να πάρω το over21,5 games που δίνει 1,9 στην Βet365 και είναι εξαιρετικό, όμως περιμένω να πάρει και σετ ο Γάλλος αφού στις 4 φορές που δε πήρε, δε κατάφερε να περάσει το όριο των 21,5 games.

Έτσι προτιμώ να πάρω το 2,55 από το 1,9 και ας χάσω.

Επίσης σε 2ο bet θα πάρω με ελάχιστο και την ακριβή του νίκη με 2-1 σκορ.

15 Μαρ 2024
Για λίγες ημέρες σε περιμένει μοναδικός διαγωνισμός με φανταστικά δώρα της Εθνικής Ομάδας Ποδοσφαίρου στο Pamestoixima.gr! Στις 21 Μαρτίου (19:45) η Εθνική Ποδοσφαίρου δίνει ένα κρίσιμο αγώνα στην ... Περισσότερα