Αποτέλεσμα: 2-3
Κέρδος: -3 (Lost)

*32η Αγωνιστική στην Ligue 1 στην Γαλλία

ΡΕΝ

Από ακόμη μια νίκη έρχεται η γηπεδούχος, όχι τόσο άνετη αυτή την φορά απέναντι στην Ρέμς με 3-2 εκτός έδρας. Μπορεί να προηγήθηκε με 3-0 αλλά οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 3-2 στο 81ο λεπτό ενώ έχασαν και πέναλτι τρία λεπτά νωρίτερα. Στην βαθμολογία η Ρέν βρίσκεται στην 3η θεση με 56 βαθμούς μετά απο 31αγωνιστικές.

"Η σημερινή μας αντίπαλος είναι άμεσος ανταγωνιστής και αν κερδίσουμε τη βγάζουμε σχεδόν εκτός μάχης απο το Τσάμπιονς Λιγκ. Δεν νιώθω ιδιαίτερη πίεση αλλά σίγουρα όσο πλησιάζει η ώρα του αγώνα θα είναι διαφορετικά αλλά δεν θα μας επηρεάσει" δήλωσε ο κόουτς Ζενεζιό.

ΜΟΝΑΚΟ

Η Μονακό έρχεται απο τρεις συνεχόμενες νίκες με Παρί, Μέτς και Τρουά. Την προηγούμενη αγωνιστική κέρδισε την Τρουά στην έδρα της με 2-1 σκορ. Δεν βρίσκεται μακριά απο τις θέσεις που οδηγούν στο Champions League αλλά αμυντικά δεν εμπνέει εμπιστοσύνη πράγμα που κάνει το έργο της δύσκολο μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος. Στην βαθμολογία βρίσκεται στην 6η θέση με 50 βαθμούς σε 31 αγωνιστικές.

"Η ομάδα είναι πλέον πλήρης και προσπαθούμε να καλύψουμε το χαμένο έδαφος και τους βαθμούς που αφήσαμε πριν 3 εβδομάδες. Πιστεύω πως στη Ρεν γίνει ένα όμορφο ματς ανάμεσα σε δύο ομάδες που παίζουν για να κερδίσουν." είπε ο Κλεμάν.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ

Πολύ σημαντικό παιχνίδι για τις δυο ομάδες για τις θέσεις που οδηγούν στο Champions League. Η Ρέν βρίσκεται σε καλύτερη κατάσταση αυτή την στιγμή και με την δύναμη της έδρας είναι το φαβορί αλλά απο την άλλη έχουμε μια Μονακό με επιστροφές και αποφασισμένη να παλέψει για να καλύψει το χαμένο έδαφος. Και οι δυο σκοράρουν με ευκολία αλλά και δέχονται και γκολ εύκολα.

Στατιστικά οι δυο ομάδες έχουν 5/5 Goal-Goal στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια. Η Ρέν έρχεται απο 5/5 Goal-Goal στα 5 τελευταία ενώ η Μονακό απο 3/5 Goal-Goal.

Επιλογή στην αναμέτρηση το 1Χ & Οver 1.5 σε απόδοση 1.62 απο την STOIXIMAN.