Κατηγορία: Soccer - Portugal PORTUGAL TAÇA DA LIGA
Bookmaker: 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
Αποτέλεσμα: 1-1
Κέρδος: -6 (Lost)

Για το Λιγκ Καπ Πορτογαλίας η Αβές θα φιλοξενήσει την Μπενφίκα.

Η Αβες προκρίνεται με νίκη, η Μπενφίκα αν δεν χάσει.

Από συντριβή στην έδρα της Μπελενένσες με 5-2 προέρχεται η Άβες , αποτέλεσμα που την κράτησε στην ζώνη του υποβιβασμού με 11 βαθμούς. Προηγήθηκε δύο φορές στο πρώτο μέρος αλλά ισοφαρίστηκε ισάριθμες φορές. Στην επανάληψη δεν ήταν καθόλου καλή και πλήρωσε τα πολλά αμυντικά της λάθη δεχόμενη 3 γκολ μένοντας για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη. Σήμερα θέλει μόνο νίκη κόντρα στην Μπενφίκα για να περάσει στην επόμενη φάση, αναμένεται πάντως να έχει αλλαγές στην ενδεκάδα της σε σχέση με το πρόσφατο ματς του πρωταθλήματος.

Η Μπενφίκα μετά από την καλύτερη ίσως εμφάνιση της χρονιάς διέλυσε την Μπράγκα στο Ντα Λουζ με 6-2 την Κυριακή το βράδυ για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκαν 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, εξίσου εντυπωσιακή στο δεύτερο μέρος δεν σταμάτησε να σκοράρει για να φτάσει σε μια εντυπωσιακή νίκη. Έτσι μετά από 14 αγωνιστικές βρίσκεται στην 2η θέση με 34 βαθμούς, στο μείον 4 από την πρώτη Σπόρτινγκ Λισσαβόνας. Σήμερα πάει για δύο αποτελέσματα και θα έχει μίνι ροτέισον στην ενδεκάδα της.

H Άβες αν θέλει να διεκδικήσει την πρόκριση πρέπει να παίξει επιθετικά αλλά αυτό κόντρα σε μια ομάδα σαν την Μπενφίκα είναι άκρως επικίνδυνο. Οι «αετοί» τρόμαξαν κόσμο την Κυριακή το βράδυ σκοράροντας κατά και μπορούν και σήμερα να σκοράρουν αρκετές φορές. OVER 3,5