Miroase urât în ​​cameră din cauza umezelii

knickp

New Member
30 IOL 2021
4
1
3
Bună seara companiei. Am o problemă cu umiditatea din dormitorul meu. Un perete are mucegai și, după cum puteți înțelege, am făcut totul, l-am pictat, l-am curățat, am adus un tâmplar, am făcut totul, dar din nou, chiar dacă se usucă puțin. Problema nu este doar aceasta, ci și mirosul cunoscut care a udat din păcate întreaga cameră. Permiteți-mi să subliniez, de asemenea, că am căutat eventuale scurgeri, dar nu am găsit nimic. Ce faci în astfel de cazuri? Are cineva vreo experiență? De asemenea, pentru că am căutat mult pentru întreaga problemă, am văzut că unii în astfel de cazuri folosesc curățarea cu un generator de ozon. Stie cineva ceva despre asta?
 
Ați instalat un dezumidificator pentru a absorbi umezeala?
Bună seara companiei. Am o problemă cu umiditatea din dormitorul meu. Un perete are mucegai și, după cum puteți înțelege, am făcut totul, l-am pictat, l-am curățat, am adus un tâmplar, am făcut totul, dar din nou, chiar dacă se usucă puțin. Problema nu este doar aceasta, ci și mirosul cunoscut care a udat din păcate întreaga cameră. Permiteți-mi să subliniez, de asemenea, că am căutat eventuale scurgeri, dar nu am găsit nimic. Ce faci în astfel de cazuri? Are cineva vreo experiență? De asemenea, pentru că am căutat mult pentru întreaga problemă, am văzut că unii în astfel de cazuri folosesc curățarea cu un generator de ozon. Se știe ceva despre el
 
Ați instalat un dezumidificator pentru a absorbi umezeala?
Am pus dar mirosul rămâne. Din ceea ce am văzut, aceste dispozitive de ozon acționează împotriva mirosurilor și germenilor, deoarece folosesc chiar ozon pentru a purifica apa. Ați folosit vreodată?
 
Ați pus un dezumidificator pentru a absorbi umezeala
Bună seara companiei. Am o problemă cu umiditatea din dormitorul meu. Un perete are mucegai și, după cum puteți înțelege, am făcut totul, l-am pictat, l-am curățat, am adus un tâmplar, am făcut totul, dar din nou, chiar dacă se usucă puțin. Problema nu este doar aceasta, ci și mirosul cunoscut care a udat din păcate întreaga cameră. Permiteți-mi să subliniez, de asemenea, că am căutat eventuale scurgeri, dar nu am găsit nimic. Ce faci în astfel de cazuri? Are cineva vreo experiență? De asemenea, pentru că am căutat mult pentru întreaga problemă, am văzut că unii în astfel de cazuri folosesc curățarea cu un generator de ozon. Se știe ceva despre el

Am pus dar mirosul rămâne. Din ceea ce am văzut, aceste dispozitive de ozon acționează împotriva mirosurilor și germenilor, deoarece folosesc chiar ozon pentru a purifica apa. Ați folosit vreodată?
Nu toată munca este făcută de ionizatorul dezumidificatorului. Am făcut-o să funcționeze 5 ore consecutive 24 de ore și umezeala finală și mirosurile și după cum arată articolul următor
Ce este un ionizator de aer?


Ionizatorul de aer este cel mai avansat sistem de purificare a aerului din punct de vedere tehnologic. Are capacitatea de a elimina microparticulele atmosferice PM10, microorganismele, praful, tutunul (de exemplu, fumul de țigară), bacteriile, virusurile, celulele moarte ale pielii animalelor de companie și mirosurile din aerul casei unde ne petrecem 80% din viața noastră. Descărcările de electroni (descărcarea coroanei) din ionizatorul de aer produc o cantitate mare de ioni încărcați negativ. Acești ioni aderă la particulele din aer (praf, fum etc.), care devin mai grele decât aerul din jurul lor și cad pe podea sau sunt absorbite de colectorul de praf din interiorul ionizatorului (Double Dust Collectors - DDC). În acest fel, particulele dăunătoare pot fi îndepărtate din aer fără a intra din nou în el.


Purificatoarele de aer ionizante elimină următorii poluanți:


  • Particule
  • Praf / acarieni de praf
  • Celule moarte ale pielii
  • Polen și alți alergeni
  • Spori fungici
  • Fum
  • Fumul țigării
  • Celule moarte ale animalelor de companie
  • Matrite
  • Ciuperci ciuperci
  • Chimic
  • Viruși
  • Compuși organici volatili COV
  • Toate substanțele chimice și gazele organice
  • Miroase și miroase
  • Bacterii și alte microorganisme

Ionizator, avantaje


Ionii negativi sunt molecule inodore, insipide și invizibile pe care le inhalăm din abundență în anumite părți ale mediului. Gândiți-vă la munți, cascade și plaje. Odată ce ajung în fluxul nostru sanguin, se crede că ionii negativi produc reacții biochimice care cresc nivelul serotoninei, ajutând la tratarea depresiei, ameliorarea stresului și la stimularea energiei noastre zilnice.


Ionii sunt molecule care au câștigat sau pierdut o sarcină electrică. Acestea sunt create în natură, deoarece moleculele de aer sunt descompuse de lumina soarelui, radiații și mișcarea aerului și a apei. Este posibil să fi experimentat puterea ionilor negativi când ați fost ultima dată la plajă sau ați mers sub o cascadă. Acest sentiment de euforie este pur și simplu în jurul nostru și ne este oferit de natură.


Se spune că aerul care circulă în munți și mare conține zeci de mii de ioni negativi. Luați în considerare faptul că clădirea medie a casei sau a birourilor conține zeci sau sute de ioni încărcați negativ și, în multe cazuri, prezența lor este zero.


La Universitatea Columbia din Statele Unite, studiile au arătat că persoanele cu depresie cronică sunt ușurate de generatori de ioni încărcați negativ, precum și de antidepresive, dar fără efectele lor secundare!


Vitamine din aer


În general, ionii negativi cresc fluxul de oxigen către creier, ducând la vigilență mai mare, somnolență redusă și mai multă energie mentală, spune Pierce J. Howard, dr., Autorul The Owners Manual for the Brain: Everyday Applications from Mind Brain Research și director de cercetare la Centrul pentru Științe Cognitive Aplicate din Charlotte, NC


Ionii încărcați negativ pot proteja, de asemenea, împotriva germenilor din aer, rezultând o iritație redusă datorită inhalării diferitelor particule care provoacă strănut, tuse sau dureri în gât. Unul din trei dintre noi, care sunt sensibili la efectele germenilor din aer, ionii negativi ne pot face să simțim că zboară. Ești unul dintre ei, dacă te simți împrospătat imediat când se deschide o fereastră și respiri aer proaspăt și umed.


Ați putea fi unul dintre aceștia dacă vă simțiți somnolenți când vă aflați în preajma unui aparat de aer condiționat, dar vă simțiți imediat relaxat și revigorat când ieșiți sau când se deschide geamul mașinii, spune Howard Web, MD. Aerul condiționat reduce numărul de ioni negativi din atmosferă, dar un nou generator de ioni eliberează ioni pe care aparatele de aer condiționat le-au îndepărtat.


O cercetare aprofundată a fost efectuată de Dr. Albert Krueger în California. Una dintre primele sale descoperiri a fost că o cantitate surprinzător de mică de ioni negativi ar putea ucide și elimina din aer speciile de bacterii care cauzează răceli, gripă și infecții respiratorii.


  • Inactivează viruși, bacterii, ciuperci.
  • Ele neutralizează poluanții atmosferici (praf, fum de țigară etc.).
  • Ele întineresc aerul.
  • Acestea cresc fluxul de oxigen către creier, oferind o mai mare vitalitate, energie, claritate și bunăstare mentală.
  • Ei combate lenea și ajută memoria.
  • Îmbunătățesc rezistența fizică.
  • Ele ajută la simptomele depresiei.
  • Îmbunătățesc calitatea somnului.
  • Facilitează respirația.
  • Ele întăresc sistemul imunitar.

Ce sunt ionii încărcați negativ?
 
L-am căutat foarte mult cu curățarea ozonului și spun să-l comand acum că am strâns niște bani. Îți voi spune impresii!
 
Pentru a vedea dacă o conductă de apă trece în interiorul unuia dintre pereții dvs., mai ales dacă baia este o margine, există o posibilitate serioasă ca în interior să existe o scurgere mică sau mai mare și să nu fie vizibilă. Cu atât mai mult, dacă aveți un dulap care probabil „ascunde” matrița.
ig. Bună idee și tu, să suni un instalator!
 
Pentru a vedea dacă o conductă de apă trece în interiorul unuia dintre pereții dvs., mai ales dacă baia este o margine, există o posibilitate serioasă ca în interior să existe o scurgere mică sau mai mare și să nu fie vizibilă. Cu atât mai mult, dacă aveți un dulap care, probabil, se va> mula.
ig. Bună idee și tu, să suni un instalator!
Exact asta am descoperit acum câțiva ani, garderoba ascundea o scurgere întreagă în perete dintr-o țeavă de baie.
 
  • Aprecieri
reacţii: Okoński
Am cautat toate tevile care trec prin punctul cu instalatii sanitare si nu am gasit nimic. Am curățat în sfârșit copiii cu generatorul de ozon. Mirosul de mucegai din cameră s-a desprins în sfârșit.
 
  • Aprecieri
reacţii: ALEX

Predictii

  • 22:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Barcelona - Paris Saint Germain
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Dortmund - Atletico Madrid
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Southampton - Preston
  • 22:15
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Famalikao - Sporting Lisabona
  • 20:00
    Novasports Prime
    • Maccabi Tel Aviv - Basconia
  • 21:00
    Novasports 5HD
    • Anatolou Efes - Virtus Bologna
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Bonn - Peristeri
  • Mâine 17-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 05:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:30
    Novasports 6HD
    • WTA 500 Porsche Tennis Grand Prix
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • Ertzan Ertzan:
    Fără Final Four în finală. Barcelona Mă distrez cu tine din vestiar dacă vii, așa că sunt definitiv
  • Ertzan Ertzan:
    Finala Olympiacos-Fener și repetarea finalei fixe
  • PANATHA PANATHA:
    ne-ai derutat...
  • Ertzan Ertzan:
    stai jos si eu m-am incurcat
  • Ertzan Ertzan:
    Avem Fener-Monaco și dacă vii, avem Fener-Panathinaikos
  • PANATHA PANATHA:
    Barcelona - Olimpic și după cu câștigătorul Real - echipa a 8-a
  • Ertzan Ertzan:
    Olympiacos-Barcelona si apoi Olympiacos-Real nu?
  • PANATHA PANATHA:
    Perechile playoff-urilor Real Madrid - Maccabi sau Baskonia sau Virtus sau Efes / Panathinaikos - Maccabi sau Baskonia / Monaco - Fenerbahce / Barcelona -
    Olimpic
  • PANATHA PANATHA:
    Așa că marți îl avem pe Bakabi - Baskonia într-un singur meci....învingătorul joacă cu Panatha.....învinsul va juca cu câștigătorul de la Efes - Virtus și câștigătorul cu Real Madrid....
  • PANATHA PANATHA:
    Cu timpul în care Efes a câștigat, ei pot câștiga Virtus și orice ar pierde în Maccabi - Baskonia și pot juca împotriva Realului...
  • PANATHA PANATHA:
    Am explicat bine?
  • animusbet animusbet:
    Nu există echipă Efes, pentru că l-au învins pe Fener de două ori într-o săptămână, i-am făcut echipă?
  • Ertzan Ertzan:
    Realul nu pierde în fața Efes decât dacă Larkin o face și acasă, atunci există speranță
  • Ertzan Ertzan:
    și celălalt client : smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    In cele 5 meciuri cred ca Real va trece.....doar pentru ca a venit primul, poate sa nu aiba un adversar atat de usor cum ar fi normal
  • PANATHA PANATHA:
    1900 de meciuri și numărătoare :p
  • Ertzan Ertzan:
    Liverpool, sunt sigur că a trimis oameni și o mulțime de oameni găleți, puncte, handicap peste tot
  • PANATHA PANATHA:
    Cu siguranță s-ar pierde mulți bani în viață
  • Ertzan Ertzan:
    Fetele noastre l-au oprit pe Villeneuve în finala cu 58-45 la finalul primei reprize
  • Ertzan Ertzan:
    Englezii din această zi de meci au luat-o la dracu cu oamenii și lumea mică cu Aston Villa 0-2
  • PANATHA PANATHA:
    Momente șocante la Udinese - Roma, Evan Entika s-a prăbușit în minutul 72 al meciului.
    1f691.png
    A plecat pe targă, din fericire opritorul roman era conștient, în timp ce jocul a fost oprit definitiv.
  • Ertzan Ertzan:
    de aceea a fost întreruptă, vă spun ce s-a întâmplat aici
  • PANATHA PANATHA:
    De aceea sunt aici...să informez despre toate : bravo: : ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Utilizatorul BraShaVa8888 a început un nou subiect numit „|_ Live _|" în Fotbal Predictii.
  • Infobetakias Forum Bot:
    Infobetakias Forum Bot: Utilizatorul Infobetakias a început un nou subiect numit „Ofertă introductivă triplă, cu 1...