Tribute No 10 - Darren Aronofsky

Zorian

IFC # 5 Cupa câștigătoare 2013-14
Membru al echipei
11 Oct 2005
29,889
19,469
113
53
Pe o insulă din ocean, pe un vârf pustiu
După mult timp am spus că voi scrie un alt tribut unui mare regizor. De asemenea, voi improspăta puțin tributul celorlalți, deoarece unii au lansat noi filme, pe care nu le-am scris.
Ο Darren Aronofsky este un regizor american, care, cu puținele filme pe care le-a regizat, ne-a dat probe de excelent talent directorial. Șase sunt toate și toate filmele sale, dar toate merită atenția noastră și unele sunt diamante.
 
  • Aprecieri
reacţii: steven4
Răspuns: Tribute No 10 - Darren Aronofsky

π (1998)

Primul său film a avut ceva din Grecia. Titlul. ea π desigur, se referă la numărul 3.14 .......... și dezvăluie tema „științifică” a filmului. Dar numai în titlu se referă. Filmul nu are nicio legătură cu acest număr, ci cu un alt număr de 216 de cifre pe care mulți îl caută.
Un protagonist este un matematician evreu care îl caută și caută și caută. Ideea lui tare se face. Și, în esență, ceea ce ne este lăsat este faptul că geniu din paranoia este foarte mic.
Un film special alb-negru, similar cu debutul lui David Lynch în Eraserhead, deși îndrăznesc să spun că aceasta este oarecum mai bine. Dar, cu siguranță, dezvăluie privirea regizorului Aronofsky, care sunt foarte interesante și se va vedea mai târziu.
Grad: 6 / 10

 
  • Aprecieri
reacţii: gdouvl1984
Răspuns: Tribute No 10 - Darren Aronofsky

Requiem pentru un vis (2000)

Doi ani mai târziu vine un film șocant. Un film puternic, un film cu ritm rapid care expune povestea televiziunii, în special a jocurilor video (cred că ea și spectacolul Truman este cel mai tare care există pentru cutie), povestea drogurilor, a ciupiturilor și a pastilelor și, în general, „stoarce” unele lucruri cu ochii noștri.
În plus, muzica splendidă a lui Clint Mansell îmbracă filmul fantastic și ne dă un super efect.
Grad: 9 / 10

 
Ultima editare:
  • Aprecieri
reacţii: gdouvl1984
Răspuns: Tribute No 10 - Darren Aronofsky

Fântâna (2006)

Acesta a fost singurul din Arodovski pe care nu l-am văzut și l-am văzut acum. Nu mi-a plăcut. Nu a fost urât, dar nu era ceea ce mă așteptam de la acest regizor. Practic, această alternanță între nivelele real-fantastice și chiar cele 3 a fost cea care ma obosit mai mult. Mai mult se potrivește cu ceea ce face în alte filme, trecând de la jocurile reale la jocurile minții, în ciuda acestui stil de fântână.
Cred că povestea dacă ar fi o carte, unde ai ocazia să „răspândești” cât dorești, ar fi fantastică! Însă într-un film de 1,5 ore, marginile erau prea înguste pentru ca el să poată desfășura corect ceea ce avea în minte.
Grad: 6 / 10

 
Răspuns: Tribute No 10 - Darren Aronofsky

Luptătorul (2008)

Un film controversat. Un necunoscut Micky Rourke. Orb nu este ceva special. Performanțele sunt foarte bine direcționate. Personal nu am găsit nimic special în privința ei, dar ea nu a fost indiferentă. O vedeți confortabilă, doar pentru roluri.
Grad: 7 / 10

 
Răspuns: Tribute No 10 - Darren Aronofsky

Black Swan (2010)

Masterpiece! Nu trebuie să scriu nimic altceva. Oricine nu a văzut-o (și îi place acest stil de film) trebuie să o facă oricum.
Grad: 10 / 10

 
Răspuns: Tribute No 10 - Darren Aronofsky

Pentru a închide omagierea directorului american, permiteți-mi să citez și ultimul său film ...

Noah (2014)

Ceea ce ai crezut? Doar 300 și Leonidas, Alexandru cel Mare și Troia? fără domni. Există și Noah !! Ultimul film al lui Aronofsky este despre Noe, arca lui și Potop. Nu știu de ce regizorul a decis să facă acest gen de film, cred că nu i se potrivește. Și nu are ce să ne spună.
Un film istoric-mitologice, bazat pe cunoscuta istoria Vechiului Testament (cu câteva exagerări și atingeri regizor). Merită văzută doar ca o supraproducție, filmând povestea lui Dumnezeu și distribuția foarte bună.
Grad: 6 / 10

 
Răspuns: Tribute No 10 - Darren Aronofsky

Odată ce xanaeida fântână și am să spun că este filmul confortabil 9 / 10 .. (Cu excepția lui Noe, care nu l-am văzut), clasament filmele ar pune Black Swan (filmul cel mai matur din orice vizualizare), Requiem (simbol bandă cineaști influențat de 00s) și Fântâna (cel mai frumos punct de vedere vizual, dar, de asemenea, poate cel mai frumos sens și cea mai bună muzică), împreună, în primul rând ...

Mai jos sunt celelalte trei. Oricum, el este cu siguranță cei trei scriitori americani cei mai importanți din secolul 21.

Trimis de LG-H525n utilizând funcția Tapatalk
 
  • Aprecieri
reacţii: Zorian
Răspuns: Tribute No 10 - Darren Aronofsky

singura mea obiecție este că devine prea strânsă și se întinde foarte mult (pentru un film). așa că am scris că o carte ar fi perfectă. sau într-un film pe care l-ar putea face în vol. I / vol. II unde nu ar fi obosit atât de mult. teaspa, mare cinematografic - sunt de acord.
PS Eu studiez Inarritu, care cred ca cei doi fac cel mai bun duet din ceea ce ai mentionat, cel mai bun din secolul 21
 
Răspuns: Tribute No 10 - Darren Aronofsky

Nu uita ...

Trimis de LG-H525n utilizând funcția Tapatalk
 
  • Aprecieri
reacţii: Zorian
Răspuns: Tribute No 10 - Darren Aronofsky

Mamă! (2017)

Doi actori minunați, Jennifer Lawrence si Javier Bardem, a jucat in cel mai recent film de mare regizor, de Darren Aronofsky. Și ne așteptăm cu toții la un film șocant. Dar ce se întâmplă în realitate? Cred că aici directorul a făcut aceeași greșeală pe care a făcut-o în Fountain. Scenariul este unic. El o face minunat, dar cumva exagerarea strică filmul. Actorii de mai sus sunt un cuplu, trăiesc în izolare și brusc, diferite tipuri se întorc acasă. Dar au venit mult mai mult decât ar trebui și s-au întâmplat multe lucruri inutile. Dacă oarecum restrânse în ceea ce se întâmplă în casă, cred că ar fi o altă capodoperă. Această exagerare mi-a rupt cumva ...
Grad: 7 / 10

 
Ultima editare:
  • Aprecieri
reacţii: gdouvl1984
Balena (2022)

Au trecut câțiva ani până când vedem următorul film al lui Aronofsky. The Whale a fost lansat anul trecut (2022) iar în urmă cu ceva timp a câștigat Oscarul pentru cel mai bun actor pentru interpretarea lui Brendan Fraser.A câștigat și Oscarul pentru machiaj, după ce băieții au reușit să-l facă pe protagonist să arate ca o adevărată balenă. Filmul se desfășoară pe o perioadă de o săptămână și în încăperile (să nu mai vorbim de una) unei case, în care protagonistul locuiește neputând merge nicăieri cu greutatea pe care o poartă. Dar cu cei care îl vizitează, regizorul reușește să facă un colaj puternic de emoții, semnificații, încredere și nu, iubire și nu și mult, mult mai mult.
Fraser a câștigat meritat Oscarul, deoarece performanța sa este grozavă și filmul este foarte puternic și dur, unul dintre cele mai bune pe care ne-a învățat regizorul american.

Grad: 8 / 10

 

Predictii

  • 17:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • PAS Lamia - PAOK
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Aris - Olympiacos
  • 20:00
    Novasports 2HD
    • Monaco - Lille
  • 20:00
    Novasports 3HD
    • Lorient - Paris Saint Germain
  • 20:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • AEK - Panathinaikos
  • 21:30
    Novasports Extra 2
    • Club Brugge - Genk
  • 21:30
    Știri Novasports
    • Anderlecht - Cercul Brugge
  • 21:45
    Novasports Extra 1
    • Lupii - Bournemouth
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Ajax - Excelsior
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Atalanta - Fiorentina
  • 22:00
    Novasports 3HD
    • Marsilia - Nis
  • 22:00
    Novasports 5HD
    • Manchester City - Sheffield United
  • 22:00
    Start Novasports
    • Crystal Palace - Newcastle
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Everton - Liverpool
  • 03:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Independiente del Valle - Palmeiras
  • 19:45
    Start Novasports
    • Heerenfein - Eindhoven
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Udinese - Roma
  • 21:30
    Novasports 1HD
    • Anvers - Union Saint-Jiloise
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Go Ahead Eagles - Feyenoord
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Brighton - Manchester City
  • Mâine 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Cerro Porteno - Fluminense
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Fortaleza - Boca Juniors
  • 16:00
    Steaua Greciei Centrale
    • Esperos Lamias - AE Psychikos
  • 20:00
    Novasports 6HD
    • Monaco - Fenerbahce
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Barcelona - Olympiacos
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Boston Celtics - Miami Heat
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 21:15
    Novasports Prime
    • Panathinaikos AKTOR - Maccabi Tel Aviv
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Real Madrid - Baskonia
  • Mâine 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Orlando Magic - Cleveland Cavaliers
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 05:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Los Angeles Lakers - Denver Nuggets
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - optimile de finală
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • Donna Vekic - Maria Sakkari
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - optimile de finală
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • Ertzan Ertzan:
    Tavernicul a spus că dacă nu mergi în Final Four, nu va fi în echipă anul viitor. Bine, știm cât de nebun este, sper că ai aflat și tu. Pierzi meciul, jucătorii sunt îngrijorați, îi arunci și tu mingea „e vina ta” și încarci mai multă presiune
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA a spus:
    Primul trofeu european pentru Grecia și echipa Panathinaikos U19 din Olanda în 1980 ... apoi Barcelona și Ajax au fost eliminate !!!!
    În cupa Milko? : paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Probabil nu ai prins bine.. a spus-o pentru a-si arata increderea in echipa si cat de sigur este ca va trece de Maccabi....
  • PANATHA PANATHA:
    Ioannidis marcând azi împotriva AEK @3.80...excelent!!
  • Ertzan Ertzan:
    Are bunuri bune pentru betbuilder, dar nu mă ating
  • PANATHA PANATHA:
    Aris - Olympiacos 0-0 in minutul 27....cred ca va fi gol in prima repriza....Peste 0,5 @1.80 si pentru risc mai mare
    peste 1,5 @4.90!
  • Ertzan Ertzan:
    în mod normal ar trebui să fie deja 0-3
  • PANATHA PANATHA:
    În Cipru scrie Karmiotissa Pano Polemidion - Othellos Athianou 6-6....... în timp ce în minutul 48 scorul era 1-5.....
  • animusbet animusbet:
    Ercan speră că Ataman va pleca pentru a nu-l mai răni: twis:
  • Ertzan Ertzan:
    Ce ne poate spune numărul? Am văzut antrenori analizând fazele care au fost făcute în greșelile de joc și ce ar fi trebuit să se facă cu acest număr au analizat fazele cărora ar fi trebuit să li se acorde fault.
  • PANATHA PANATHA:
    Ce a pierdut Olympiacos...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „FINALA CAMPIONATULUI IFC#20 (27-28/4/2024)" în Concursul IFC.
  • Ertzan Ertzan:
    Goumas din Turcia este un zeibeki drăguț : smk1:
  • animusbet animusbet:
    Pantofii pe care ni-i dai
  • Ertzan Ertzan:
    Da, v-am dat ca antrenor și pe Mourinho din Turcia
  • Ertzan Ertzan:
    În cele din urmă, unele au devenit anexe ale altora dacă vrei să spui la mine aaaaan te referi la mine : smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Echipa noastră își propune să marcheze goluri în primul sfert...
  • Ertzan Ertzan:
    Ce dracu mănâncă Monaco ăsta?
  • PANATHA PANATHA:
    Astăzi am aflat campioana din acest an...
  • Ertzan Ertzan:
    le-ai dat, deși în 27 penalty-ul ratat ar fi putut schimba oarecum lucrurile
  • Ertzan Ertzan:
    Bartsokas pe tejghea urează de acum înainte Paște Fericit
  • PANATHA PANATHA:
    Bartzokas va câștiga meciul...
  • Ertzan Ertzan:
    vei veni : paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Desigur....
  • Ertzan Ertzan:
    Nu este avantajul terenului de acasă pentru toate echipele : smk1:
    Ertzan Ertzan: Nu este avantajul terenului de acasă pentru toate echipele : smk1: