Tribute No 13 - Christopher Nolan

Zorian

IFC # 5 Cupa câștigătoare 2013-14
Membru al echipei
11 Oct 2005
29,889
19,469
113
53
Pe o insulă din ocean, pe un vârf pustiu
Este timpul pentru tributul marelui regizor din Londra care a ascultat pe Christopher Nolan. La 48, Nolan ne-a oferit unele dintre cele mai frumoase filme ale ultimului 20. Filmul rău pe care nu l-am văzut din mâinile lui : bărbie:
Cu primul „lungmetraj” de acum 20 de ani, cursul englezilor până în prezent ne-a oferit 7 filme și trilogia Cavalerului Întunecat.
Să vedem încet ce am văzut în filmele lui Nolan ...
 
Ultima editare:
Răspuns: Tribute No 13 - Christopher Nolan

Urmărești: (1998)

Primul său film de lung metraj este doar minute 69 și alb-negru. urmărireCum ar fi titlul grecesc este exact ceea ce spune .. cineva decide să urmeze oameni pentru a vedea modele și comportamente ale oamenilor obișnuiți lângă ușă, dar se transformă în șoarecele și pisica cade în capcana el stabilește un cuplu chiar mai ciudat.
Pentru că, cu siguranță, puțini vor fi văzut-o Urmărești: fără să fi văzut mai întâi Memento, doar pentru a spune că în acest prim film putem vedea aspectul regizoral al lui Nolan, pe care îl vom vedea mai târziu în capodoperă.

Grad: 6 / 10

 
Răspuns: Tribute No 13 - Christopher Nolan

Amintire (2000)

Și fără nici o anxietate, după anii 2, Nolan ne dă prima capodoperă. ea memento a jucat de mai mulți ani în primul IMDB 50 și acest lucru nu este un accident. arata ca regizor minunat, cu o bandă de amestec în cazul în care jumătate (culoare) se deplasează înapoi și cealaltă jumătate (negru) p [rochoraei în mod normal, să se unească piesele de capăt ale unui puzzle ciudat.
Nu vreau să scriu multe despre film, deoarece oricine nu a văzut-o trebuie să o facă imediat. Și nu doar o dată! Din partea de sus!
Bine, Pearce, într-un spectacol de un bărbat. În plus, în Memento îl găsim pe fratele nostru, Jonathan, în fața noastră. Împreună, ambii au scris scenariul filmului, dar au scris scenarii de alte filme, în special trilogia. Partenerul ideal : ochi:

Grad: 10 / 10

 
Răspuns: Tribute No 13 - Christopher Nolan

Insomnie (2002)

Doi ani mai târziu, Nolan conduce Insomnia, cu detectivul Pacino care merge în Alaska pentru a scrie o afacere, dar lumina continuă a zilei îl lasă nebun. Plus o situație care se învârte în cap. Plus el trebuie să se confrunte cu strălucit, acum, Robin Williams.
Film de poliție foarte bun, caz inteligent, nu foarte complicat. Desigur, nu din cele mai importante ale regizorului englez, nu un polițist te ține cu sufletul la gură, dar cu doi actori foarte mari, cei Pacino și Williams, care ridica tot filmul pe spatele lor.

Grad: 7 / 10

 
Răspuns: Tribute No 13 - Christopher Nolan

Prestige (2006)

Las încet trilogia lui Batman, așa că lăsăm la o parte Batman Begins și du-te la următorul film de către regizorul englez, Prestige. Un film cu magicieni - magicieni. Doi magicieni mari în secolul al 19, care au efectul de levier imens, care le împinge să îmbunătățească în mod continuu trucuri lor și să facă în mod continuu sabota reciproc, în număr, cu rezultate dezastruoase (uneori).
Film destul de interesant, dincolo de ceea ce era Nolan. Dar, în general, se pare că tipul caută multe. În filmele 5 ne-a dat un thriller de poliție, psihologic, o carte de benzi desenate, un timp de vrăjitori. Deci vă oferă un mesaj clar că nu se plânge. Între două filme cu Batman conduce prestigiul, care nu este unul dintre filmele sale de top, dar, așa cum am scris mai sus, el urmărește cu mult interes.
Cast frumos Christian Bale și Michael Caine, care le-a avut și Batman, Hugh Jackman, The Scarlett Johansson si Rebecca Hall, și defunctul David Bowie în rolul de surpriză, inventatorul Nikola Tesla.

Grad: 7 / 10

 
  • Aprecieri
reacţii: cacambola
Răspuns: Tribute No 13 - Christopher Nolan

Inception (2010)

Mă îndoiesc cu adevărat : wrsh: în acest uimitor film 7 (lung) Nolan. Pur și simplu nu există! Bineînțeles, ar trebui să o vezi, de asemenea, dar și de multe ori pentru a prinde tot ce vrea regizorul în acest film. Uneori însă oricine vede acest lucru nu va fi plictisit. Cred că este una dintre cele mai mari capodopere ale cinematografiei!
Cu Di Caprio. Încerc să găsesc câteva lucruri pentru a scrie despre film, dar nu puteți scrie nimic. Dacă nu îl vedeți, nu veți înțelege. Nu sunteți sigur că atunci când veți vedea o dată veți înțelege foarte mult :) Cu toate acestea, nu am văzut niciodată așa ceva, lăsând gura deschisă : sus:

Grad: 10 / 10

 
Răspuns: Tribute No 13 - Christopher Nolan

Interstellar (2014)

După 4 ani, regizorul englez ne-a oferit un alt film foarte căutat. Interstellar este un film „spațial” cu mult interes, cu universuri paralele etc. Desigur, cred că Nolan a petrecut mult timp pe actori terestri și nu a putut dezvolta atât de mult această piesă interesantă cu universuri paralele, găuri cosmice, spațiu-timp Și așa, chiar dacă filmul a durat aproximativ 3 ore, te lasă să te simți neîmplinit.
Oricum, filmul este unul dintre cele mai bune de acest gen, nu doar cu exogene de rău care ne urmăresc să ne ștergem, nici măcar o simplă aventură în spațiu. Are personaje foarte bune, este intensă, este examinată. Cred că vrea o mulțime de vederi, mai ales până la capăt și cu siguranță vă oferă o impresie foarte bună.

Grad: 8 / 10

 
Răspuns: Tribute No 13 - Christopher Nolan

Dunkirk (2017)

Anul trecut, Nolan ne-a dat Dunkirk. O supraproducție care a fost nominalizată la Oscarul 8. În cele din urmă a pierdut importante (regizat, cel mai bun film) și a câștigat oscilarii cu profiluri reduse 3, editând imaginea și sunetul și amestecând sunetul. Chiar și muzica originală a lui Zimmer a fost pierdută.
Personal, nu-mi plac filme ca asta, salvare, patriotism, război etc. Războiul minim care îmi place și acestea sunt capodopere ca Revelation Now sau Full Metal Jacket. Deci, evaluarea mea este despre privirea mea personală la film.
Dacă cineva îi place filme de genul ăsta, cred că vor fi uimitoare în ochii lor. Supraproducția, unele roluri foarte bune, vă ține la aproape 2 ore de îngrijire. Desigur, vizionarea merită, chiar și homosexualii cărora nu le plac aceste filme.

Grad: 7 / 10

 
  • Aprecieri
reacţii: cacambola
Răspuns: Tribute No 13 - Christopher Nolan

Trilogia Cavalerului Negru

Batman Begins (2005)

Înainte de 13, primul film din trilogia lui Nolan despre Dark Knight, Man-Bird, Batmam. Cu mare interes, ne-am asteptat cum Nolan va directiona acest super-erou si cu siguranta filmele 3 sunt o privire distincta pentru super-eroi.
În acest prim film, regizorul ne dă drumul la tot ceea ce a început și cum Bruce Wayne a devenit o bâtă. Cred că primul film de trilogie a fost destul de bun. În unele locuri, anvelopa este, de asemenea, minute 140, dar merită. Un super-eroi de film, dar fără prea mult în francize și parfumuri (desigur că nu este posibil să avem, pentru un verb pe care îl vorbim), dar mai mult din ochiul regizorului sa îndreptat spre fețe. Și actorii foarte buni au ajutat la acest lucru și au jucat rolul lor important. Christian Bale, Michael Caine, Gary Oldman, Morgan Freeman și Liam Neeson fac interpretări impecabile și dau filmului ceea ce are nevoie.
Fără a fi un super erou, primul film despre Dark Knight este că cel mai bun poate fi dat unui film de super eroi ...

Grad: 7 / 10



The Dark Knight
(2008)


Aici avem nevoie de un arc : wrsh: Heath Ledger, în rolul lui Joker, care a câștigat Oscarul, a ridicat filmul la alte niveluri. Eu personal îl consider cel mai bun film super-erou pe care l-am văzut. Iar Nolan a făcut într-adevăr ceea ce dorea, personajul și nu un film cu efecte în sine. Și Joker în această a doua trilogie a transă este de top. Oricine nu a văzut-o pierde și rulează imediat!

Grad: 10 / 10



The Dark Knight
Crește (2012)


Adevarul este ca in al treilea film am fost dezamagit. După uimitorul precedent mă așteptam ca Nolan să-și ridice trilogia în cerul. Dar a pierdut-o. Omul cu masca nu putea interpreta trompeta filmului, care pentru mine a fost minunat, Marion Cotillard a avut un rol pe care cred ca sa dovedit a fi nefericit (si parea sa aiba calea cea buna). Sfârșitul fumurilor, cu siguranță o valoare mai mică decât cea anterioară și într-adevăr, după ce o capodoperă așteaptă să închidă un altul : ochi:
Oricum, o trilogie pe care nu ar trebui să o pierzi de un regizor!

Grad: 6 / 10

 
  • Aprecieri
reacţii: gdouvl1984

Predictii

  • 17:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • PAS Lamia - PAOK
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Aris - Olympiacos
  • 20:00
    Novasports 2HD
    • Monaco - Lille
  • 20:00
    Novasports 3HD
    • Lorient - Paris Saint Germain
  • 20:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • AEK - Panathinaikos
  • 21:30
    Novasports Extra 2
    • Club Brugge - Genk
  • 21:30
    Știri Novasports
    • Anderlecht - Cercul Brugge
  • 21:45
    Novasports Extra 1
    • Lupii - Bournemouth
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Ajax - Excelsior
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Atalanta - Fiorentina
  • 22:00
    Novasports 3HD
    • Marsilia - Nis
  • 22:00
    Novasports 5HD
    • Manchester City - Sheffield United
  • 22:00
    Start Novasports
    • Crystal Palace - Newcastle
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Everton - Liverpool
  • 03:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Independiente del Valle - Palmeiras
  • 19:45
    Start Novasports
    • Heerenfein - Eindhoven
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Udinese - Roma
  • 21:30
    Novasports 1HD
    • Anvers - Union Saint-Jiloise
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Go Ahead Eagles - Feyenoord
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Brighton - Manchester City
  • Mâine 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Cerro Porteno - Fluminense
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Fortaleza - Boca Juniors
  • 16:00
    Steaua Greciei Centrale
    • Esperos Lamias - AE Psychikos
  • 20:00
    Novasports 6HD
    • Monaco - Fenerbahce
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Barcelona - Olympiacos
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Boston Celtics - Miami Heat
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 21:15
    Novasports Prime
    • Panathinaikos AKTOR - Maccabi Tel Aviv
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Real Madrid - Baskonia
  • Mâine 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Orlando Magic - Cleveland Cavaliers
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 05:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Los Angeles Lakers - Denver Nuggets
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - optimile de finală
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • Donna Vekic - Maria Sakkari
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - optimile de finală
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • Ertzan Ertzan:
    Tavernicul a spus că dacă nu mergi în Final Four, nu va fi în echipă anul viitor. Bine, știm cât de nebun este, sper că ai aflat și tu. Pierzi meciul, jucătorii sunt îngrijorați, îi arunci și tu mingea „e vina ta” și încarci mai multă presiune
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA a spus:
    Primul trofeu european pentru Grecia și echipa Panathinaikos U19 din Olanda în 1980 ... apoi Barcelona și Ajax au fost eliminate !!!!
    În cupa Milko? : paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Probabil nu ai prins bine.. a spus-o pentru a-si arata increderea in echipa si cat de sigur este ca va trece de Maccabi....
  • PANATHA PANATHA:
    Ioannidis marcând azi împotriva AEK @3.80...excelent!!
  • Ertzan Ertzan:
    Are bunuri bune pentru betbuilder, dar nu mă ating
  • PANATHA PANATHA:
    Aris - Olympiacos 0-0 in minutul 27....cred ca va fi gol in prima repriza....Peste 0,5 @1.80 si pentru risc mai mare
    peste 1,5 @4.90!
  • Ertzan Ertzan:
    în mod normal ar trebui să fie deja 0-3
  • PANATHA PANATHA:
    În Cipru scrie Karmiotissa Pano Polemidion - Othellos Athianou 6-6....... în timp ce în minutul 48 scorul era 1-5.....
  • animusbet animusbet:
    Ercan speră că Ataman va pleca pentru a nu-l mai răni: twis:
  • Ertzan Ertzan:
    Ce ne poate spune numărul? Am văzut antrenori analizând fazele care au fost făcute în greșelile de joc și ce ar fi trebuit să se facă cu acest număr au analizat fazele cărora ar fi trebuit să li se acorde fault.
  • PANATHA PANATHA:
    Ce a pierdut Olympiacos...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „FINALA CAMPIONATULUI IFC#20 (27-28/4/2024)" în Concursul IFC.
  • Ertzan Ertzan:
    Goumas din Turcia este un zeibeki drăguț : smk1:
  • animusbet animusbet:
    Pantofii pe care ni-i dai
  • Ertzan Ertzan:
    Da, v-am dat ca antrenor și pe Mourinho din Turcia
  • Ertzan Ertzan:
    În cele din urmă, unele au devenit anexe ale altora dacă vrei să spui la mine aaaaan te referi la mine : smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Echipa noastră își propune să marcheze goluri în primul sfert...
  • Ertzan Ertzan:
    Ce dracu mănâncă Monaco ăsta?
  • PANATHA PANATHA:
    Astăzi am aflat campioana din acest an...
  • Ertzan Ertzan:
    le-ai dat, deși în 27 penalty-ul ratat ar fi putut schimba oarecum lucrurile
  • Ertzan Ertzan:
    Bartsokas pe tejghea urează de acum înainte Paște Fericit
  • PANATHA PANATHA:
    Bartzokas va câștiga meciul...
  • Ertzan Ertzan:
    vei veni : paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Desigur....
  • Ertzan Ertzan:
    Nu este avantajul terenului de acasă pentru toate echipele : smk1:
    Ertzan Ertzan: Nu este avantajul terenului de acasă pentru toate echipele : smk1: