Tribute No 2 - Quentin Tarantino

Zorian

IFC # 5 Cupa câștigătoare 2013-14
Membru al echipei
11 Oct 2005
29,886
19,455
113
53
Pe o insulă din ocean, pe un vârf pustiu
Rezervoarele câinilor (1992)

La începutul 90, am prezentat forma sângeroasă numită Quentin Tarantino. Cu primii săi câini 1992 Reservoir, probabil a făcut cel mai bun debut.
Un film de gangster cu eroi cu nume de culori (domnul Pink, Mr. Blue), situații extrem de minunate și interpretări uimitoare. Foarte bine regizat de cel mai bun regizor de la Hollywood de azi.
Cred că cei care nu l-au văzut merită să vadă (ca toate filmele lor).
Grad: 7 / 10

 
Ultima editare:
Re: FICTIA PULPULUI

Au trecut mulți ani, îmi amintesc încă fața mea și a statului au participat la tainia.Alles sezoane cu o pușcă în gură cu adrenalina pounding roșii și piciorul numai pe pământ și călcat în picioare, dar chazepsa.Den cred ceea ce am oferit sa ma uit. E din rarile pe care le primesc un film. Sunt de acord 100% cu a ta.
 
JACKIE BROWN

Jackie Brown (1997)

După extraordinarul Pulp Fiction, era rezonabil să renunți puțin la tonuri. Deci, 1997 a urmat-o pe Jackie Brown, care poartă în mod natural nebunia regizorului, dar fără să-i poată atinge filmul anterior. Pam Grier la jucat pe Jackie în rolul lui Jackie.
Încă o dată, plecând în trupa muzicală a lui Tarantino în filmele sale : semn:
Grad: 7 / 10

 
Ultima editare:
KILL BILL

Kill Bill Vol. 1 (2003) - Kill Bill Vol. 2 (2004)

Anii 6 au trecut de când Jackie Brown a eliberat-o pe Tarantino, dublul Kill Bill. A tăiat, tăiat, tăiat, dar un film nu a ieșit cu el, așa că a luat-o în rate 2.
Înotați în benzi desenate și ieșiți cu creierul la șine! Acesta este pentru mine acest film. Anime, western, kung-fu, alb-negru, întuneric ... orice vrei și iubi. Singurul motiv pentru care nu vă place acest lucru este exagerarea în toată grandoarea sa. Dar asta-i poveștile de benzi desenate, pline de exagerare.
Minunat film pentru mine : semn:cu un Uma Thurman uimitor : semn:
Grad: 9 / 10 (un grad pierdut din cauza exagerării)

Vol. 1

Vol. 2
 
Ultima editare:
MOARTE PROBE

Rezistența la moarte (2007)

Sau vă va plăcea sau nu veți mai vedea-o niciodată : twis: Sunt unul dintre primii. Am văzut-o de cel puțin 6 ori și îmi place tot timpul. Muzica nefericitoare (ca întotdeauna Tarantino), mașini clasice americane clasice, în general, nebunie filmului ... Kurt Russell într-un rol care îl joacă perfect. Hung Up Habbit de pui : bb: THEICO !!!
Grad: 8 / 10

 
Ultima editare:
STAȚII INGLOURIOASE

Inglourious Basterds (2009)

S-a vorbit mult (aici pe forum) despre cea mai recentă „realizare” a lui Tarantino. Un film anti-nazist cu un nume bastardizat (ziua bună pare de la început).
În ciuda vremurilor 3 pe care le-am văzut, nu stau bine pentru Tarantino. Un film bun și inteligent, regizat excelent, cu acțiune uimitoare de aproape toți actorii (Tarantino dirijează orchestra actorilor), dar Tarantino nu este. Lipsește această drojdie a filmelor sale anterioare, poate acea piesă americană pe care o au înăuntru.
Este cu siguranta merita vazut, include scenele fantastice (de la primul la evrei pana la ultima ardere). Dar am pierdut această nebunie în ochi : ochi:
Grad: 7 / 10

 
Ultima editare:
Răspuns: Tribute No 2 - Quentin Tarantino

De când intru în iarna (încet) e timpul să îmi reînsuflețez tributul și să continui și să adaug ceva și ..... oricum, să începem de aici

Django Unchained (2012)

Înlăturarea (pentru mine) a ultimei fete a lui Tarantino. De la Clint Eastwood's Unforgiven (1992) am văzut un film atât de bun la vest. Desigur, se sugerează prietenilor care s-au obișnuit cu violența din Tarantino, care ne oferă, de asemenea, generos aici. Dar acesta este un film care te tine in minte de la inceput pana la sfarsit si este un western foarte puternic.
Grad: 9 / 10

 
Răspuns: Tribute No 2 - Quentin Tarantino

Nu voi fi de acord decât cu Jango că te ține în grabă, pentru mine personal am scris-o, altfel nu mă gândesc prea mult la dimensiunea filmului.
 
Răspuns: Tribute No 2 - Quentin Tarantino

Cred că au un loc în tributul și filmele de care a scris scenariile.

http://www.imdb.com/title/tt0108399/?ref_=nm_flmg_wr_18

Un film excelent și foarte subevaluat, a făcut un bang pe care la scris Tarantino (zvonurile spun că a vândut acest scenariu pentru a reveni la câinii de rezervă) și foarte bine regizat de tulburatul Tony Scott (un alt favorit director). Scena dintre Wowen și Dennis Hopper care miroase ... Tarantinilla de la început până la sfârșit.

http://www.imdb.com/title/tt0116367/?ref_=nm_flmg_wr_13
Aici scrie scenariul, dar el este și steaua. Nu vreau să spun prea multe despre film, pentru a nu dezvălui ce lucruri nebune se întâmplă de la talie și apoi, dar toate păreau a fi stricate și bineînțeles ... Salam!

Și există și ea http://www.imdb.com/title/tt0113101/?ref_=nm_flmg_dr_12
un film modular cu patru etaje scris și regizat de patru artiști diferiți. Filmul este viclean și inegal, dar piesa pe care a scris - regizat - interpretată de Tarantino este c.

(Bine facut pentru o treabă foarte bună cu tributele, Îmi pare rău cine a interferat cu tributul ...)
 
  • Aprecieri
reacţii: Zorian
Răspuns: Tribute No 2 - Quentin Tarantino

The Hateful Opt (2015)
Le-am scris anul trecut pentru film, același lucru trebuie să spun după 2 data viitoare când am văzut-o.
Pentru prietenii directorului este cu siguranță perfectă. Pentru restul nu știu de ce aparțin primului : ochi: Cred că e mai bine decât Django. Imagini minunate, fotografii impecabile în peisajele zăpadă din Wyoming, au reprezentat bine. Dacă exclud exagerarea excesivă în comportamentul cafeei otrăvit, restul filmului este impecabil (pentru Tarantino) : bru: -
Grad: 9 / 10

 
  • Aprecieri
reacţii: gdouvl1984
Once Upon a Time in Holywood (2019)

Este timpul să ne ocupăm de noul film al lui Tarantino, desigur că filmul și-a făcut drum acum, a primit premiile sale, a primit o mulțime de nominalizări pentru Oscaruri a doua zi, majoritatea îmi imaginez că veți vedea. Așa că permiteți-mi să-mi scriu glumele.
Fanii Tarantino sunt fani ai unor lucruri specifice. La fel de bine am putea vedea Jackie Brown, dar Kill Bill și Death Proof ne înnebunesc !! Deci, ce trebuie să facem? Once Upon ... este o privire nostalgică a regizorului Hollywood din anii '60. Privirea lui specială. Și cu siguranță este un film grozav. Cu spectacole câștigătoare de Oscar de DiCaprio și Pete, cu seturi și costume minunate, o producție grozavă.
Desigur, cea mai frumoasă este „tachinarea” poveștii pe care o face Tarantino. În timp ce întregul film se învârte în jurul cartierelor în care a acționat familia Manson și a ajuns la uciderea lui Sharon Tate, vecinii săi din film, protagoniștii filmului, aveau probabil o altă părere. Mai ales Brad Pitt și câinele său :)
Nu vreau să intru în detalii pentru a nu-l strica tuturor celor care nu au văzut filmul. Cu siguranță merită văzut! Dar nu așteptați faimosul Tarantino. Desigur, îmi veți spune că sunt mulți cărora nu le place mult sânge .... Pliați! Un prieten îl are pe Jackie Brown ca filmul preferat al lui Tarantino .... Fold! Once Upon a time in Holywwod este un astfel de film, pentru cei care iubesc un Quentin Tarantino mai „relaxat”.

Grad: 8 / 10

 

Predictii

    • Nu există emisiuni de fotbal astăzi
  • 20:00
    Start Novasports
    • Zalgiris Kaunas - Armani Milano
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Bayern Munchen - Barcelona
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Baskonia - Anatolou Efes
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Partizan - Olympiacos
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Villeurbanne - Monaco
  • Mâine 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Atlanta Hawks - Boston Celtics
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • New Orleans Pelicans - Milwaukee Bucks
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Mâine 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • PANATHA PANATHA:
    Ai văzut reluare?
  • Ertzan Ertzan:
    da
  • PANATHA PANATHA:
    Fenerbahce a vrut să amâne derby-ul din 7 aprilie cu Galatasaray pentru Supercupa Turciei din mila lui...Olympiakos, însă cererea sa concretă nu a fost acceptată de federația de fotbal a țării.
  • PANATHA PANATHA:
    Federația Turcă de Fotbal (TFF) a informat ambele cluburi că
    acest lucru are de-a face cu faptul că nu există o dată alternativă din cauza programului încărcat al echipelor.
  • Ertzan Ertzan:
    Urma sa o scriu dimineata dar nu a venit de pe telefonul mobil. Nereligioșii, așa cum era normal, au spus că nu vor accepta amânarea meciului. Echipa noastră a aplicat pentru amânare și din câte am citit au spus că meciul ar trebui să se țină la finalul campionatului, dar Federația, care s-a turnat pe ea și mai are de luat decizia pe „penalty-uri”, nu a acceptat-o.
  • Ertzan Ertzan:
    Fenerbahce este echipa care a strâns cele mai multe puncte din Europa, dar ei nu o văd așa, e în regulă, dar Dumnezeu este grozav
  • PANATHA PANATHA:
    ANT1 arata F1 duminica dimineata??
  • Ertzan Ertzan:
    Cred că doar plusul îl va avea
  • PANATHA PANATHA:
    Oh, la naiba...
  • Ertzan Ertzan:
    a avut o ofertă prin PPC pentru 9 luni gratuit acum 1 lună
  • PANATHA PANATHA:
    Da, știu....
  • PANATHA PANATHA:
    iar filmările sunt prezentate de Ant1, canalul gratuit la ora 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Anglia - Brazilia 0-0 la 36......Peste 0,5 in prima repriza
  • PANATHA PANATHA:
    Performanţă
    @31.0
  • M Forum Bot:
    Utilizatorul MrChow a început un nou subiect numit „Sfaturi pentru Maurice Moss" în Fotbal Predictii.
  • Ertzan Ertzan:
    Oferta PPC pentru Antenna plus continuă, cred, până pe 14 aprilie
  • Ertzan Ertzan:
    Cu câteva zile înainte de întâlnirea de la Fenerbahce, a ieșit la iveală întâlnirea pe care Hugh Dallas a avut-o cu arbitrii și discuțiile despre meciul Galatasara-Antalyaspor, unde arbitrul VAR recunoaște că a greșit în penalty-ul executat de jucătorul gălățeanului, unde de fapt a spus că jucătorul „se scufundă” în contactul mic pe care l-a avut care nu a fost pentru un penalty. Președintele nostru a vorbit și despre această fază în care a spus ce se întâmplă și Federația l-a găsit mincinos, lucruri drăguțe
  • S Forum Bot:
    Utilizatorul std157489 a început un nou subiect numit „Cercetarea studenților în comerțul cu amănuntul" în Cafenea.
  • PANATHA PANATHA:
    Doar Javelas ar putea primi un cartonaș roșu fără să joace... copilul este cu adevărat prost...
  • Ertzan Ertzan:
    pariase pe el :p
  • PANATHA PANATHA:
    Chiar ma intreb... pentru ca la fiecare meci e nervos pentru ca nu taie firul si se apuca de pescuit....
  • PANATHA PANATHA:
    Fotis o va reuși în puțin timp...
  • PANATHA PANATHA:
    Lucrurile astea nu se intampla...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Cupa IFC#15 Semifinală (30-31/3/2024)" în Concursul IFC.
    Ertzan Forum Bot: Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Semifinala Cupei IFC#15 (30-31/3)”...