Ne-ar putea fura la grebla de curse?

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,835
1,451
113
La Hipodromul grecesc, după cum știți, plățile sunt de 90% pentru Ghanian și 75% pentru orice altceva.
Dar ar putea ei să ne fure și să împărtășească mai puțin la o cursă?

Acest lucru se presupune că este imposibil pentru că este controlat.
Pe vremuri, pe vremea ODIE, era poliție la hipodrom, biroul de control al statului.
Există astăzi un astfel de birou în hipodromul privat al OPAP?
Nu știm dacă există.

La acea vreme aceștia funcționau după cum urmează:
După fiecare cursă, INTRALOT le-a înmânat cărți pe care erau scrise sumele care au fost jucate în toate combinațiile din toate jocurile.
Au fost o mulțime de lucrări și tipărirea lor a început imediat după începerea fiecărei curse.
Nu știu exact cât a făcut pentru a termina tipărirea, dar la zece minute după cursă un angajat a apărut în birou cu toate aceste hârtii și le-a înmânat poliției.
Poliția a făcut o comparație cu șansele pe care totalizatorul le-a făcut după ce a fost bine și, în cele din urmă, a semnat o hârtie că cursa a fost controlată.
În observația mea de ce se cheltuiește atâta hârtie și comunicarea între Intralot - biroul auditorilor nu se face electronic, ei au răspuns că biroul nu a fost încă modernizat. Asta s-a întâmplat în 2003 (Faliro încă) dar apoi nu am mai făcut o vizită.

Nici această metodă de control nu este complet sigură.
De fapt, singura modalitate complet sigură de a controla pariul ar fi ca organele de control ale statului să opereze totalizatorul dar și să aibă cunoștințe complete despre modulele software care îl compun.

În orice caz, acum nu știu ce fac și obținerea unor astfel de informații de la OPAP este extrem de dificilă sau chiar imposibilă (dacă există sau nu control de stat).
Totuși, responsabilul cu aceste reglementări atunci când a fost transferat circuitul de curse în 2015 a fost ministrul primului guvern al Syrizei, Nadia Valavani.

Ce combinații - întotdeauna în teorie - s-ar putea face?
Tot ce pot face este să verific tabelele de cote finale, adică cotele combinației câștigătoare din gen.
jocul care ne interesează și cotele corespunzătoare ale combinațiilor pierdute ale aceluiași joc.

Exemplu din jocul din Ghana al unei curse recente de cai:
Șase cai au alergat, cota câștigătorului a fost 5.02, iar ceilalți cinci au fost 3.88, 2.67, 5.86 și 10.85.
A copiat asta din pdf-ul rezultatelor OPAP, in timp ce daca as fi vrut pentru un alt joc gen duo-forecast-trio ar trebui sa fac o captura de ecran de pe pagina de internet cu datele de pariuri (dar pentru triceps si cvadruplu nu o fac eu ar putea pentru că există multe combinații și nu toate sunt afișate pe ecran - doar combinațiile principale).

Cum ne controlăm (aproximativ) pe noi înșine?
Există următoarea formulă matematică:

procentaj de plată a jocului = inversul sumei cotelor inverse

În exemplul nostru cu Ghanian a fost:

plată = 1 / (1 / 5.02 + 1 / 3.88 + 1 / 2.67 + 1 / 5.86 + 1 / 10.85)

Acesta ar trebui să fie 0.90, în timp ce dacă ar fi fost un alt joc ar trebui să fie 0.75.

Dacă fac operațiunile cu numerele de mai sus, se dovedește a fi 0.91, adică puțin mai mare decât 0.9, dar de obicei numărul joacă cu unul sau doi centimetri.

Dacă acum OPAP a redus randamentul și a plătit de ex. 3.50 în loc de 5.02 pentru câștigător, atunci formula matematică de mai sus ar da:

1 / (1 / 3.50 + 1 / 3.88 + 1 / 2.67 + 1 / 5.86 + 1 / 10.85) = 0.85

adică semnificativ sub 0.90.
S-ar părea că banii nu au fost împărțiți, dar probabil că și el ar putea face asta.
Η Ε.Ε.Ε.Π. care este pentru reclamații așa și așa nu răspunde la nicio reclamație.

Cu toate acestea, luăm în considerare cazul pentru a-l face mai viclean, astfel încât să nu apară (OPAP sau alt furnizor reciproc).

Să revenim la formula matematică.
Folosind simboluri algebrice de data aceasta chiar dacă cotele jocului nostru sunt F1, F2, F3... Fn și chiar dacă sunt aranjate în ordine crescătoare, adică F1 este cea mai mică cotă (calul sau combinația preferată, F2 sau imediat mai mare și Fn maximul, cel mai îndepărtat underdog).

Iau un număr de cazuri începând cu F1 și le reduc performanța cu un procent de ε (să spunem ε = 0.9 pentru a reduce cu 10%).
Celelalte cazuri le iau de la sfarsit (incepand cu Fn) si acum trebuie sa maresc randamentul in ele cu un factor de 1 + sau sa zicem.
Scopul meu este să le aduc astfel încât inversul sumei inverselor să iasă din nou egal cu plata legală, 0.90 sau 0.75.

Simbolic:

Fie P procentul de plată.
Fie X suma inversei cotelor pe care le voi reduce.
Fie Y suma inversărilor cotelor pe care le voi crește.

Trebuie sa fie valid:

P = 1 / (X / ε + Y / (1 + η)) ................................. .................................................. ....... (1)

Dar P = 1 / (X + Y), deoarece randamentele normale sunt echilibrate în P.
Deci ștergem Y:

Υ = 1 / P - X

iar ecuația (1) devine:

P = 1 / (X / ε + (1 / P - X) / (1 + η)) ............................. .................................................. ..... (2)

unde 0 <ε <1 și η> 0.

N trebuie să investigheze și să rezolve ecuația (2) cu privire la:
Rezultat:


n = (1 / e-1). P. Χ / (1 - PX / ε) ............................................... .......................................... (3)

Trebuie să fie P.X <e, altfel nu se poate.

Cu numerele din exemplul nostru acum, ordinea crescătoare a lui F este:

2.67, 3.88, 5.02, 5.86, 10.85

iar P este 0.91 cu aceste cote, așa cum am făcut înainte (0.90 în mod normal, dar obținem valoarea care a ieșit).

O să fac reducerea în primele patru cu 10%.
Deci e = 0.9 și trebuie doar să-l cresc la 10.85.
PX-ul pentru primele patru ar trebui să fie <e, dar:

PX = (1 / 2.67 + 1 / 3.88 + 1 / 5.02 + 1 / 5.86) = 0.98 <1 deci nu se întâmplă sau cel puțin nu se întâmplă exact.

În acest caz, dacă reduc primele patru cote cu 10% și tripl la 10.85 (să zicem 32.55) P devine 0.87.
Dacă o fac... ajung la infinit 0.898 care în orice caz este aproape de dorit, dar puțin mai jos.

Dacă iau al doilea cel mai mare randament, atunci PX-ul devine 0.75 și am loc să ajung la 0.90.
Dacă reduc cele trei favorite cu 10% și îi cresc pe cei doi defavorizați cu 40% obțin exact 90.


În alte cazuri, altele sunt valide și, desigur, un algoritm din computer le poate găsi de fiecare dată și face fluctuațiile.


De ce să faci toate astea?
Poate că s-a înțeles deja de ce, dar vă explic:

Cei din afară - 10.85 și 5.86 în exemplu - eu zic că nu vor câștiga. Așa că le scriu randament practic mai mare, iese la 0.90 în tabel și cel real pe care îl voi plăti l-am redus cu 10%.

Are totuși sens?
În mod normal, nu.
La un moment dat cei defavorizați vor câștiga și le voi plăti.
Nu mă voi pierde în durată -deoarece P nu se schimbă- dar nici nu are sens, este inutil.

Dar ce se întâmplă dacă calului cu cota 10.85 și calului cu cota 5.86 li se spune că nu vor câștiga?
Antrenorul m-a asigurat că nu pot dar și că călărețul va primi ordin să... înarmeze (nu va exista nicio abatere).

Aceștia sunt doi străini. Majoritatea jucătorilor l-au așteptat pe ultimul - au venit ultimii. Dar nici judecătorii greci nu o vor lua în serios pentru că s-au întors.
În orice caz, e suficient să știi că acești doi nu vor merge nicăieri, darămite să fie străini.


Deci, șansele pe mutuală pot fi mâncate cu ușurință (cu un program de calculator - un hoț care lucrează în paralel cu totalizatorul).

Chiar dacă vechiul control de stat încă există, acesta nu este prins.
Procedura urmată de acești auditori a fost descrisă la început și acest lucru nu a putut fi surprins.
Doar dacă auditorii ar fi și operatori ai totalizatorului și ar putea afla dacă există un program de hoți în funcțiune.
 
Ultima editare:
Alegerile, desigur, sunt o poveste paralelă cu aceasta.
Cât despre partea matematică se schimbă, pentru celelalte este exact aceeași fază.
Organizam alegeri fără un proces de verificare impecabil?
Dacă nu am fi făcut așa, ar fi fost zece războaie civile, am fi plecat la munte în uniforma EDES.
 
  • Aprecieri
reacţii: stxma și vaf3
Alegerile, desigur, sunt o poveste paralelă cu aceasta.
Cât despre partea matematică se schimbă, pentru celelalte este exact aceeași fază.
Organizam alegeri fără un proces de verificare impecabil?
Dacă nu am fi făcut așa, ar fi fost zece războaie civile, am fi plecat la munte în uniforma EDES.
Le scrii bine și te întrebi. Sunt mulți, credeți, care le vor citi și le vor înțelege? Dacă vezi doar pentru ce votează...
Fii bine. Noroc.
 
Le scrii bine și te întrebi. Sunt mulți, credeți, care le vor citi și le vor înțelege? Dacă vezi doar pentru ce votează...
Fii bine. Noroc.

Nu sunt Larry King pentru ca toată lumea să mă vadă.
Ce să fac ;
Aici, într-o zi, spuneam o vorbă la Action TV și s-au făcut de râs de noi până la urmă.
 
  • Aprecieri
reacţii: vaf3
Spikes nu pot face asta.
Dacă pariurile încep să plătească 1.50, nu le vor juca.
Dar chiar dacă vor face asta fără ca lupta să fie pusă la cale, voi juca un profit mediu pentru ei și le voi lua orice bani au și nu au într-o zi.

Dar în teorie este ceva foarte simplu.
Există un meci de box între boxerii „A” și „B”.
„A” este considerat superior lui „B”, iar „B”, ca rezultat, plătește 10 la 1.
Dar aceasta este o estimare. În lupta reală, „B” într-o ridicare mentală îl poate învinge pe „A”.
Daca ii dau 100 la 1, pentru branza sau pentru a putea reduce randamentul lui „A”, nu este recomandat. Pot apăsa, nu mă servește.
În configurația acum: Îi spunem boxerului „B”, ascultă și vezi, vei cădea teza cu primul gog și nu te vei mai ridica. Deci acum chiar și 1000 la 1 pentru a da performanță și infinit pentru a nu da nimic rulează.

Este practic un truc al reciprocului.
 

Predictii

  • 17:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • PAS Lamia - PAOK
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Aris - Olympiacos
  • 20:00
    Novasports 2HD
    • Monaco - Lille
  • 20:00
    Novasports 3HD
    • Lorient - Paris Saint Germain
  • 20:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • AEK - Panathinaikos
  • 21:30
    Novasports Extra 2
    • Club Brugge - Genk
  • 21:30
    Știri Novasports
    • Anderlecht - Cercul Brugge
  • 21:45
    Novasports Extra 1
    • Lupii - Bournemouth
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Ajax - Excelsior
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Atalanta - Fiorentina
  • 22:00
    Novasports 3HD
    • Marsilia - Nis
  • 22:00
    Novasports 5HD
    • Manchester City - Sheffield United
  • 22:00
    Start Novasports
    • Crystal Palace - Newcastle
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Everton - Liverpool
  • Mâine 25-04-2024
  • 03:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Independiente del Valle - Palmeiras
  • 16:00
    Steaua Greciei Centrale
    • Esperos Lamias - AE Psychikos
  • 20:00
    Novasports 6HD
    • Monaco - Fenerbahce
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Barcelona - Olympiacos
  • Mâine 25-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Boston Celtics - Miami Heat
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - optimile de finală
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Ertzan Ertzan:
    Acum antrenorul lui Fener i-a "dracu" dar iti spune ca nu vine Olympiacos ca sa ii pun eu
  • Ertzan Ertzan:
    dupa cum i-am scris unui prieten in afara de Batshuayi, nu as schimba pe nimeni si chiar daca ar trebui sa le amputeze picioarele, poate in locul lui Bekao daca s-ar fi accidentat l-as pune pe Bonucci la penalty.
  • Ertzan Ertzan:
    Krunic, Zaijc, Under, Caglar că inutil acolo este pus incompetentului
  • Rezistent la apă Forum Bot:
    Utilizatorul Rezistent la apă a început un nou subiect numit „exista un portofel anonim?" în Portofele electronice.
  • S Forum Bot:
    Utilizatorul SSK a început un nou subiect numit „Pariu dublu" în Fotbal Predictii.
  • PANATHA PANATHA:
    Ce liga nebună e asta...
  • K Forum Bot:
    Utilizatorul kandalf a început un nou subiect numit „Managementul contului" în Pachete de conversații.
  • Ertzan Ertzan:
    Copiii noștri i-au învins pe italieni, mai ales cu 3-0, chiar și Cristiano Ronaldo ar fi gelos
  • Ertzan Ertzan:
    PRIMA ECHIPĂ GRECĂ CÂȘTIGĂ UN TITLU EUROPEAN LA FOTBAL, TINERII OLIMPIILOR : smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Primul trofeu european pentru Grecia și echipa Panathinaikos U19 din Olanda în 1980 ... apoi Barcelona și Ajax au fost eliminate !!!!
  • Ertzan Ertzan:
    Tavernicul a spus că dacă nu mergi în Final Four, nu va fi în echipă anul viitor. Bine, știm cât de nebun este, sper că ai aflat și tu. Pierzi meciul, jucătorii sunt îngrijorați, îi arunci și tu mingea „e vina ta” și încarci mai multă presiune
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA a spus:
    Primul trofeu european pentru Grecia și echipa Panathinaikos U19 din Olanda în 1980 ... apoi Barcelona și Ajax au fost eliminate !!!!
    În cupa Milko? : paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Probabil nu ai prins bine.. a spus-o pentru a-si arata increderea in echipa si cat de sigur este ca va trece de Maccabi....
  • PANATHA PANATHA:
    Ioannidis marcând azi împotriva AEK @3.80...excelent!!
  • Ertzan Ertzan:
    Are bunuri bune pentru betbuilder, dar nu mă ating
  • PANATHA PANATHA:
    Aris - Olympiacos 0-0 in minutul 27....cred ca va fi gol in prima repriza....Peste 0,5 @1.80 si pentru risc mai mare
    peste 1,5 @4.90!
  • Ertzan Ertzan:
    în mod normal ar trebui să fie deja 0-3
  • PANATHA PANATHA:
    În Cipru scrie Karmiotissa Pano Polemidion - Othellos Athianou 6-6....... în timp ce în minutul 48 scorul era 1-5.....
  • animusbet animusbet:
    Ercan speră că Ataman va pleca pentru a nu-l mai răni: twis:
  • Ertzan Ertzan:
    Ce ne poate spune numărul? Am văzut antrenori analizând fazele care au fost făcute în greșelile de joc și ce ar fi trebuit să se facă cu acest număr au analizat fazele cărora ar fi trebuit să li se acorde fault.
  • PANATHA PANATHA:
    Ce a pierdut Olympiacos...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „FINALA CAMPIONATULUI IFC#20 (27-28/4/2024)" în Concursul IFC.
  • Ertzan Ertzan:
    Goumas din Turcia este un zeibeki drăguț : smk1:
  • animusbet animusbet:
    Pantofii pe care ni-i dai
  • Ertzan Ertzan:
    Da, v-am dat ca antrenor și pe Mourinho din Turcia
    Ertzan Ertzan: Da, v-am dat ca antrenor și pe Mourinho din Turcia