Câștiguri la jocuri de noroc

Am aceeași întrebare. Am jucat în 3 case de pariuri în total. Depozitele sunt 8000 și am primit 8400 înapoi.
Din unul am un profit de 1300, iar din celelalte, de exemplu, am pierdut. Venitul anual este de 11000.
Cum pot justifica tranzacțiile cu cardul? Pentru că evident că am făcut și alte achiziții. De exemplu, pariul pentru că sunt în minus nu îmi dă confirmare.
 
buna seara am un venit de aproximativ 24.000 si pentru 2019 am tranzactii in cont in jur de 48000.circa 20000 sunt din pariuri si jocuri de cazino. Evident că nu am profit și de aceea casele de pariuri nu îmi dau confirmări. exista posibilitatea sa ma cheme la fisc pentru o inspectie?
 
buna seara am un venit de aproximativ 24.000 si pentru 2019 am tranzactii in cont in jur de 48000.circa 20000 sunt din pariuri si jocuri de cazino. Evident că nu am profit și de aceea casele de pariuri nu îmi dau confirmări. exista posibilitatea sa ma cheme la fisc pentru o inspectie?
Nu-ți face griji, alții sunt înainte
 
Cum vrei să spui? Ce caută în general marii rechini?


pur si simplu din cate vad ei numara doar depunerile si nu retragerile de pe taxisnet. adică din acești 20000, poate că am câștigat câteva și le-am reparit. asta ma ingrijoreaza
 
Buna seara baieti as dori ajutorul vostru va rog.Ma intreb daca ar trebui sa-mi declar profiturile din pariuri la sfarsitul anului in declaratia de impozit si din moment ce nu ajung nicaieri pana acum cu contabilii etc.pentru ca nimeni este absolut sigur că am spus să întreb aici.Subiectul pentru mine este că am jucat pe conturi care nu sunt pe numele meu (nu am contact cu persoanele ale căror nume sunt aceste conturi) și am câștigat niște bani și am făcut retrageri normal dar pentru ca au fost retrase in conturi bancare ca e pe numele meu nu stiu ce sa fac.adica sa zicem ca nu declar nimic la fisc, am vreo problema? ar trebui sa spun ca sumele se apropie de 30000 euro la depozite si am revenit la 60000 la retrageri, deci sunt aproape de 30000 castigati.Apar si ca somer .Daca contabilul meu nu declara aceste sume la fisc ce problema voi avea? Si daca ma suna si imi vorbesc despre certificate si nu le pot obtine deoarece conturile sunt pe nume diferite de ale mele, atunci cat de mult ma pot implica? Daca stie cineva, as aprecia daca ai putea raspunde-mi, multumesc mult!
Primul lucru care mi-a venit în minte este cum te joci cu conturile altora....și cum faci retrageri....când fiecare companie îți spune clar că totul, retragerile, depunerile etc. trebuie să fie pe același nume ....dar probabil asta nu are rost.....
 
Buna seara baieti as dori ajutorul vostru va rog.Ma intreb daca ar trebui sa-mi declar profiturile din pariuri la sfarsitul anului in declaratia de impozit si din moment ce nu ajung nicaieri pana acum cu contabilii etc.pentru ca nimeni este absolut sigur că am spus să întreb aici.Subiectul pentru mine este că am jucat pe conturi care nu sunt pe numele meu (nu am contact cu persoanele ale căror nume sunt aceste conturi) și am câștigat niște bani și am făcut retrageri normal dar pentru ca au fost retrase in conturi bancare ca e pe numele meu nu stiu ce sa fac.adica sa zicem ca nu declar nimic la fisc, am vreo problema? ar trebui sa spun ca sumele se apropie de 30000 euro la depozite si am revenit la 60000 la retrageri, deci sunt aproape de 30000 castigati.Apar si ca somer .Daca contabilul meu nu declara aceste sume la fisc ce problema voi avea? Si daca ma suna si imi vorbesc despre certificate si nu le pot obtine deoarece conturile sunt pe nume diferite de ale mele, atunci cat de mult ma pot implica? Daca stie cineva, as aprecia daca ai putea raspunde-mi, multumesc mult!
Omule, nu poți declara niciunul dintre câștigurile tale, deoarece nu au fost făcute cu conturi pe numele tău, deoarece ar trebui să ai certificate de câștig pe numele tău
Nu declarați nimic și pur și simplu credeți că nu veți fi chemat pentru un audit, deoarece în mod clar nu există nicio corespondență între depozitele dvs. și declarațiile fiscale.
Daca te suna, mananci amenda pentru ca nu poti justifica sumele, nu stiu ce amenda mananci, astea
 
Buna seara prietene ce amenda crezi ca am vreo sansa sa platesc?Tocmai am vorbit cu un contabil care mi-a recomandat un prieten si imi spune ca 90 la suta doar nu declar banii pentru ca nu imi pasa sa folosesc sa cumpar ceva si vreau doar sa merg in viata de zi cu zi ca la supermarket etc. L-am intrebat sigur in caz ca nu le declar deloc si totusi ma suna si imi spun ce sa fac pentru ca nu pot. ia un certificat, dar nu mi-a răspuns, a spus că se va uita la el..
Le poti folosi pentru o achizitie, dar vei fi impozitat pentru ca nu le poti justifica cu baremul corespunzator, de exemplu daca vrei sa cumperi o masina cu 15000 euro, vei plati suplimentar impozitul corespunzator acestui venit.
Oricum nu le poti declara din moment ce nu ai certificate de profit, nu stiu daca se poate sa le declari ca venit in vreun fel si sa obtii certificat fiscal, la fel ca in cazul cumpararii unei masini
Nu stiu ce fin mananci, banuiesc ca nu e standard, daca esti sunat oricum cu siguranta o sa mananci si asta e tot
 
Buna seara baieti as dori ajutorul vostru va rog.Ma intreb daca ar trebui sa-mi declar profiturile din pariuri la sfarsitul anului in declaratia de impozit si din moment ce nu ajung nicaieri pana acum cu contabilii etc.pentru ca nimeni este absolut sigur că am spus să întreb aici.Subiectul pentru mine este că am jucat pe conturi care nu sunt pe numele meu (nu am contact cu persoanele ale căror nume sunt aceste conturi) și am câștigat niște bani și am făcut retrageri normal dar pentru ca au fost retrase in conturi bancare ca e pe numele meu nu stiu ce sa fac.adica sa zicem ca nu declar nimic la fisc, am vreo problema? ar trebui sa spun ca sumele se apropie de 30000 euro la depozite si am revenit la 60000 la retrageri, deci sunt aproape de 30000 castigati.Apar si ca somer .Daca contabilul meu nu declara aceste sume la fisc ce problema voi avea? Si daca ma suna si imi vorbesc despre certificate si nu le pot obtine deoarece conturile sunt pe nume diferite de ale mele, atunci cat de mult ma pot implica? Daca stie cineva, as aprecia daca ai putea raspunde-mi, multumesc mult!
Prietene, nu ți-am spus toate astea ca să-ți joc feste, ci pentru că, pe lângă problema specifică pe care o ai, ar trebui să fii atent pe viitor, în caz că ai o problemă cu firma respectivă în materie. de retrageri
 
Parerea mea fara sa te cunosc deloc.
Evident că nu poți să le declari.
Daca declari ani de somaj nu cred ca daca suma din anii precedenti nu este justificata, evident vei fi chemat pentru o crestere brusca a proprietatii, a depozitelor etc. Daca esti chemat si nu o justifica, Cred ca amenda ajunge pana la 90% din suma. O solutie poate, gasesti o ruda de gradul I care sa justifice suma, sa faca o donatie, sa platesti taxa, cred ca primesti 20% inapoi si gata. Nu e bine să te joci cu aceste lucruri. Clopote grele.

Trimis de la BLA-L29 folosind funcția Tapatalk
 
Oricum, îmi imaginez că pe forum mulți oameni vor avea întrebarea să știe cum anume faci asta... Și cine este această companie care a plătit această sumă în numele unui terț fără a verifica. Aici scot Panagia cu 500 de euro.

Trimis de la BLA-L29 folosind funcția Tapatalk
 
  • Aprecieri
reacţii: qazdas
Îmi imaginez că retragerile au fost făcute din portofelul tău electronic în contul tău bancar.

Pentru anul acesta, nu cred că poți face nimic, deși nu cred că vei avea o problemă (deocamdată...). Cu toate acestea, ar fi bine să vedeți ce veți face pentru anul următor. Este mai bine să plătiți un rake rezonabil de unde puteți obține confirmarea corespunzătoare a câștigurilor. Sper că înțelegi ce zic.
 
Băieți, ce nu înțelegeți?
A fost blocat ca multi si se joaca cu conturile altora care in mod normal fac retrageri in numele lor si apoi ii pun banii in contul
Este primul sau ultimul? Este ceea ce spunem că devii un gangster asumându-ți riscul corespunzător
Evident că nici nu joacă în numele lui pentru că nu poate, a fost nebun dacă a putut și nu a făcut-o? Daca ajungi in punctul sa faci astfel de sume, iti asumi riscul si o faci asa dupa ce ai mancat blocaje peste tot
 
Dar a spus că retragerea a fost făcută în conturile sale, nu către terți.

Trimis de la BLA-L29 folosind funcția Tapatalk
 
Buna seara prietene ce amenda crezi ca am vreo sansa sa platesc?Tocmai am vorbit cu un contabil care mi-a recomandat un prieten si imi spune ca 90 la suta doar nu declar banii pentru ca nu imi pasa sa folosesc sa cumpar ceva si vreau doar sa merg in viata de zi cu zi ca la supermarket etc. L-am intrebat sigur in caz ca nu le declar deloc si totusi ma suna si imi spun ce sa fac pentru ca nu pot. ia un certificat, dar nu mi-a răspuns, a spus că se va uita la el..

In mod normal, colectezi beneficiarii conturilor si toti impreuna depun plangeri impotriva firmelor care au trimis bani intr-un cont care nu este pe numele titularului de cont, astfel vei primi mai multi bani.

In ceea ce ma priveste, te-ai lovit, daca te verifica sau arata foarte multe venituri, vei fi obligat sa platesti amenda pe care ti-o vor da.

Lucrul corect de făcut a fost să nu raportezi nimic, chiar dacă l-au găsit, a fost o prostie
 
Buna dimineata. Pot să te întreb ceva. Pentru că am și profituri de la pariuri în jur de 10.000 de euro. Cheltuielile mele totale sunt de 22.000 de euro. Casa de pariuri mi-a dat o confirmare scrisă a profiturilor (doar profitul net de 5.500 de euro). Dacă mă sună pentru scuze, pot arăta tranzacțiile băncii? O acceptă? Pentru restul de 5.000 de euro care au mai rămas?
 
Poate un coleg de pacient care are o experiență similară să scrie cât timp (aproximativ) i-a luat 365 pentru a-i trimite o confirmare a câștigurilor?
 
Buna seara, am avut profit pentru 20 dar ma deranjeaza ceva si as dori daca cineva are experienta sa ma ajute. Să spunem că pentru 2020 aproximativ cineva ajunge să aibă un profit net de aproximativ 7000 de euro. Totuși, dacă acest profit provenea dintr-un capital inițial de 1000 de euro și în cursul anului a fost o cifră de afaceri mare, de exemplu, la un moment dat, poate că a câștigat 6.000, dacă l-a retras după ce a făcut un depozit de 3000 și a devenit 5000. , iar apoi după retragere s-au pierdut 4000. Ceea ce mă întreb dacă cineva cu un capital inițial de 1000 pentru 2020 a ajuns să fi făcut depozite de 15000 de euro fără să dea mai mult decât capitalul său inițial, banca „dă” că clientul a făcut achiziții de 15000. Se intelege insa ca conform anului a facut retrageri de la casa de pariuri de peste 20.000 de euro, dar confirmarea profitului este in sfarsit de 7000 de euro, este sigur, sunt cele 15000 de achizitii cu un venit anual de 9000 de euro? Mulțumiri. (Cifrele sunt aproximative, dar vreau să spun că cineva cu x suma poate ajunge să facă o cifră de afaceri mare cu retrageri-depuneri care nu se potrivesc cu câștigurile sale anuale, dar în esență sunt profiturile sale temporare pe care le-a făcut și le-a depus, dar casa de pariuri doar dă finalul profitului și nu retragerile lui totale.Totuși, cu bani de plastic se pare că a făcut achiziții mari)
 
  • Aprecieri
reacţii: kriapa

Predictii

    • Nu există emisiuni de fotbal astăzi
  • 20:00
    Start Novasports
    • Zalgiris Kaunas - Armani Milano
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Bayern Munchen - Barcelona
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Baskonia - Anatolou Efes
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Partizan - Olympiacos
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Villeurbanne - Monaco
  • Mâine 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Atlanta Hawks - Boston Celtics
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • New Orleans Pelicans - Milwaukee Bucks
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Mâine 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • PANATHA PANATHA:
    Ai văzut reluare?
  • Ertzan Ertzan:
    da
  • PANATHA PANATHA:
    Fenerbahce a vrut să amâne derby-ul din 7 aprilie cu Galatasaray pentru Supercupa Turciei din mila lui...Olympiakos, însă cererea sa concretă nu a fost acceptată de federația de fotbal a țării.
  • PANATHA PANATHA:
    Federația Turcă de Fotbal (TFF) a informat ambele cluburi că
    acest lucru are de-a face cu faptul că nu există o dată alternativă din cauza programului încărcat al echipelor.
  • Ertzan Ertzan:
    Urma sa o scriu dimineata dar nu a venit de pe telefonul mobil. Nereligioșii, așa cum era normal, au spus că nu vor accepta amânarea meciului. Echipa noastră a aplicat pentru amânare și din câte am citit au spus că meciul ar trebui să se țină la finalul campionatului, dar Federația, care s-a turnat pe ea și mai are de luat decizia pe „penalty-uri”, nu a acceptat-o.
  • Ertzan Ertzan:
    Fenerbahce este echipa care a strâns cele mai multe puncte din Europa, dar ei nu o văd așa, e în regulă, dar Dumnezeu este grozav
  • PANATHA PANATHA:
    ANT1 arata F1 duminica dimineata??
  • Ertzan Ertzan:
    Cred că doar plusul îl va avea
  • PANATHA PANATHA:
    Oh, la naiba...
  • Ertzan Ertzan:
    a avut o ofertă prin PPC pentru 9 luni gratuit acum 1 lună
  • PANATHA PANATHA:
    Da, știu....
  • PANATHA PANATHA:
    iar filmările sunt prezentate de Ant1, canalul gratuit la ora 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Anglia - Brazilia 0-0 la 36......Peste 0,5 in prima repriza
  • PANATHA PANATHA:
    Performanţă
    @31.0
  • M Forum Bot:
    Utilizatorul MrChow a început un nou subiect numit „Sfaturi pentru Maurice Moss" în Fotbal Predictii.
  • Ertzan Ertzan:
    Oferta PPC pentru Antenna plus continuă, cred, până pe 14 aprilie
  • Ertzan Ertzan:
    Cu câteva zile înainte de întâlnirea de la Fenerbahce, a ieșit la iveală întâlnirea pe care Hugh Dallas a avut-o cu arbitrii și discuțiile despre meciul Galatasara-Antalyaspor, unde arbitrul VAR recunoaște că a greșit în penalty-ul executat de jucătorul gălățeanului, unde de fapt a spus că jucătorul „se scufundă” în contactul mic pe care l-a avut care nu a fost pentru un penalty. Președintele nostru a vorbit și despre această fază în care a spus ce se întâmplă și Federația l-a găsit mincinos, lucruri drăguțe
  • S Forum Bot:
    Utilizatorul std157489 a început un nou subiect numit „Cercetarea studenților în comerțul cu amănuntul" în Cafenea.
  • PANATHA PANATHA:
    Doar Javelas ar putea primi un cartonaș roșu fără să joace... copilul este cu adevărat prost...
  • Ertzan Ertzan:
    pariase pe el :p
  • PANATHA PANATHA:
    Chiar ma intreb... pentru ca la fiecare meci e nervos pentru ca nu taie firul si se apuca de pescuit....
  • PANATHA PANATHA:
    Fotis o va reuși în puțin timp...
  • PANATHA PANATHA:
    Lucrurile astea nu se intampla...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Cupa IFC#15 Semifinală (30-31/3/2024)" în Concursul IFC.
    Ertzan Forum Bot: Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Semifinala Cupei IFC#15 (30-31/3)”...