O întrebare foarte simplă, foarte serioasă.

Dome pralque, cu tot respectul, dai impresia că nimeni nu poate motiva să-și câștige cartea pe termen lung.

Corectează-ți întrebările și multe dintre lucrurile pe care le spui și este de fapt sprijinit de faptul că doar 5% dintre jucători vor avea un profit alfa pe termen lung, în timp ce rezervările obțin un profit aproape zilnic.


Cu toate acestea, din moment ce există statistici, există chiar și pentru acel procent mic de câștigători pe termen lung, ESTE ȘI că este posibil să câștigi o sumă de bani.

Manevrarea corectă a pariului a spus multe dintre răspunsurile copiilor aici, dacă aveți disciplina și răbdarea cu o rată de succes rezonabilă în predicțiile dvs. și metoda potrivită de a vă gestiona kava, atunci cred că aveți un avantaj față de toate „jucători de placă” și, de asemenea, împotriva tampoanelor.


Nu spuneți că obținerea unui profit pe pariu este ușor - nu toți ceilalți - dar nu este imposibil.: semn:
 
prieten nibakos îți voi răspunde imediat ce mă întorc afară, două minute ca să-ți răspund la frică.

În primul rând, nu sunt aici pentru a descuraja pe nimeni să parieze, dacă aș face asta într-un forum pentru jocuri de noroc, aș fi cel mai puțin speriat și aș strica gustul și gustul oamenilor de aici și nu aș face-o niciodată. Chiar și un cruciat împotriva jocurilor de noroc, aș respecta că toți sunt copii mari și le voi alege alegerile. Pentru că, deși nu sunt (încă) un jucător serios, am trăit cu jucători, știu ce boală este pentru cineva care suferă de el, cum ar fi alcoolismul, dar nu înseamnă că oricine bea devine alcoolic sau cine joacă bolnav. Așadar, vreau să clarific acest lucru deoarece pun această întrebare simplă și serioasă, pentru că vreau să mă adânc în unele dintre întrebările mele pentru a mă avantaja, fără alt motiv. Și pentru că un alt mare dușman al jucătorului, din partea celor mai mari, pare să se autodepășească asta încerc să evit personal.

"Dar, din punct de vedere statistic, există chiar și acest mic procent care este câștigat pe termen lung, SUGEREAZĂ că este posibil să câștigi case de pariuri."

Pentru că, așa cum probabil va deveni evident, am ceva cunoștințe matematice dacă aveți un studiu care demonstrează acest lucru, fie din punct de vedere sociologic, fie din punct de vedere economic, pentru că, dacă este o problemă de folclor și faimă, nu îl accept, sau cel puțin undeva cu o înregistrare dovedită care să demonstreze asta pe termen lung. . În caz contrar, acest procent poate varia de la 10 la o sută 0.001. Cei care joacă sunt de renume pentru că au uitat bătăile mult mai ușor decât câștigul.

„Gestionarea corectă a pariului a fost spusă în multe dintre răspunsurile copiilor de aici, dacă aveți disciplină și răbdare cu un procent rezonabil de succes în predicțiile dvs. și metoda corectă de gestionare a cramei dvs. atunci cred că aveți deja un avantaj față de masa alți „jucători de platou” și, de asemenea, împotriva pariurilor ”.

Nu am pus niciodată la îndoială acest lucru, dar în ruletă dacă ai tactica corectă și gestionarea banilor vei câștiga din când în când, vei pierde mult mai târziu, dar vei pierde.

„Nimeni nu a spus că obținerea unui profit la pariuri este ușoară - orice altceva - dar nu este imposibil.”

Cu siguranță că nu, dar încă aștept răspunsul la întrebare, chiar ancheta, înțelegeți ce vreau să spun? Adică, disciplina nu răspunde în esență la ce avantaj are cineva față de casa de pariuri, pentru că și el are mult mai multă disciplină. Un răspuns potențial și o spun doar ca exemplu de răspuns pe această temă, ar fi să mă uit la colegul meu de cameră din vestiarul Aigaleo știu, fac orice tarife la Thomas cine și unde și când toți ceilalți sunt acolo și eu. dă performanță Știu ce se întâmplă în mine. Acest lucru este perfect acceptabil pentru mine. Dar disciplina și gestionarea banilor nu sunt, pentru că acestea sunt esențiale pentru ca celălalt să nu ia chilotii, să nu câștige, evident dacă pariați 25% din suma de bani pe care o aveți pentru a paria riscul este imens, dorește mai puțin, sau dacă îți este dor de ce mergi și îl pierzi în meciul următor, deoarece nu poți suporta zgomotul. Este sigur că aveți avantajul față de alți jucători cu această tactică.
 
"Epishs sugnwmh kai gia ta greeklish, dustuxws den mporw na grafw ellhnika."

Bine, nu numai că mulți oameni se taie singuri pentru asta, ci vor să-l forțeze ... ce să spună ... de ce? Xp nu-i așa?

Koita twra to e3hs, H Auxerre exei sth edra ths 2 isopalies se 16 agwnes, St E. 5 isopalies se 16 agwnes ektos. book prosferoune 8 +. H dikh mou apanthsh einai h e3hs, "giati einai Gallia kai exei polles isopalies" kai giati ama bgoume sto 20, 30+ 3a pame se sure bet me th betfair olh mera kai 3,7a skasoune kai ena karo fraga sto x. "

Uită-te la acestea se vorbește foarte mult, că aducerea în afara a remizelor 7 / 32 nu înseamnă că există atât de multe șanse de a atrage, nici măcar aspră. Deci, dacă aruncați o monedă și transportați coroane / litere 7 / 32, asta înseamnă că există atât de multe șanse pentru coroane și litere? Nu. Așa că modelarea casei de pariuri se bazează pe alte reguli decât ale sale, și el o face corect. 3.7-3.8 nu va exista niciodată în acest meci 1,2, în funcție de grebla, și dacă nu ar exista pariuri de pariuri, precum și jucători și case de pariuri, dar voi merge mai jos, deoarece nu este cazul. .

În al doilea paragraf, dacă am înțeles bine și probabil bine înțeles, ai afirmat că casa de pariuri ia adesea o poziție bazată pe percepțiile clienților, ignorând șansele reale ale unui eveniment. Astfel devine foarte vulnerabil la cineva care poate fi conștient de adevărata valoare a unui joc, dar îl preferă pentru că beneficiază populația mai largă. Ce spuneți este foarte valoros și este în mare parte ceea ce aveam în minte când am început această discuție. În primul rând, ca exemplu, sau dovadă, nu este cazul luptei franceze și sunt clar în acest sens, nu înseamnă că afirmația dvs. nu este în general adevărată. Pentru a vedea dacă stă și dacă stă atunci, casa de pariuri nu numai că face ceea ce spun eu, ci se joacă, el se pune într-un joc pentru a-și maximiza profitul, deci pentru a determina dacă stă, atunci poate el o face fie lucrând alături de producători (unul este aici) pentru a-l spune experimental, da este, sau îl putem verifica cu inferențe rezonabile. Deoarece nu am lucrat ca agent de pariuri sau nu cunosc pe nimeni care îl exclude pe primul, trebuie să mă gândesc la a doua. Deocamdată, cred că, pentru că există cu siguranță oameni în lume care apreciază foarte exact aceste șanse, că casa de pariuri le-ar fi lăsat afară, așa că le-ar lăsa în pace sau ar lăsa atât de mic încât să atragă lumea, și să nu vizeze jucători deștepți. Am ajuns la acest lucru cu un prim gând, permiteți-le altora să se gândească la asta, așa că aici sunt forumurile pentru a avea un iq colectabil oricum.

Hai să mergem mai jos,

"H plaka einai pws to AH akolou8ei me charts to 3way kai ara ek twn pragmatwn akoma kai an fainetai" episthmonikotero "den einai."

Nu știu asta. Mă puteți ghida unde pot găsi un astfel de grafic? Ceea ce am observat, totuși, este că randamentele sunt mult mai volatile și cu grebla foarte mică (în ordinea 3-4 o sută), schimbarea de performanță este adesea jucată (nu știu dacă este urmată de o modificare corespunzătoare a 1x2) ajunge chiar și la anihilarea rakei anterioare.

"H dikh mou ektimish ths katastashs einai e3hs: ta 3way bgainoune entelws me to mati" "Ta anwtera ma8hmatika kai ta statistika programata den nomizw pws paizoune ton toso shmantiko rolo pou tous apodidetai."

Acestea din nou prietenul meu nu le pot sti din moment ce nu am lucrat acolo, daca cineva le-a ne poate spune. Mi se pare teribil de naiv, totuși, că munca este de pradă și nu este fundamentată științific atunci când vorbim de companii colosale care calculează științific în yota fiecare mișcare de investiție. Cu toate acestea, știu cu adevărat că Kokalis în opap lucrează cu doi sau trei dintre cei mai buni profesori de statistică din Grecia ca asociați științifici.

pralque
(ceea ce face conversația cu atât mai interesantă ...)
 
Deoarece mă bucur și de discuția pe tema pralque, permiteți-mi să continui cu câteva dintre gândurile mele.

pralque a spus:
prieten nibakos îți voi răspunde imediat ce mă întorc afară, două minute ca să-ți răspund la frică.

În primul rând, nu sunt aici pentru a descuraja pe nimeni să parieze, dacă aș face asta într-un forum pentru jocuri de noroc, aș fi cel mai puțin speriat și aș strica gustul și gustul oamenilor de aici și nu aș face-o niciodată. Chiar și un cruciat împotriva jocurilor de noroc, aș respecta că toți sunt copii mari și le voi alege alegerile. Pentru că, deși nu sunt (încă) un jucător serios, am trăit cu jucători, știu ce boală este pentru cineva care suferă de el, cum ar fi alcoolismul, dar nu înseamnă că oricine bea devine alcoolic sau cine joacă bolnav. Așadar, vreau să clarific acest lucru deoarece pun această întrebare simplă și serioasă, pentru că vreau să mă adânc în unele dintre întrebările mele pentru a mă avantaja, fără alt motiv. Și pentru că un alt mare dușman al jucătorului, din partea celor mai mari, pare să se autodepășească asta încerc să evit personal.

"Dar, din punct de vedere statistic, există chiar și acest mic procent care este câștigat pe termen lung, SUGEREAZĂ că este posibil să câștigi case de pariuri."

Pentru că, așa cum probabil va deveni evident, am ceva cunoștințe matematice dacă aveți un studiu care demonstrează acest lucru, fie din punct de vedere sociologic, fie din punct de vedere economic, pentru că, dacă este o problemă de folclor și faimă, nu îl accept, sau cel puțin undeva cu o înregistrare dovedită care să demonstreze asta pe termen lung. . În caz contrar, acest procent poate varia de la 10 la o sută 0.001. Cei care joacă sunt de renume pentru că au uitat bătăile mult mai ușor decât câștigul.

Deoarece personal mă ocup de subiectul pe care l-ați ridicat și am și un cadru matematic, să precizez că am citit personal rezultatele unui studiu realizat de o broșură străină mai veche decât un studiu al jucătorilor „fixi” și există de fapt un procent de jucători. Profit pe durata menționată de mine. Dacă voi găsi din nou linkul potrivit, îl voi pune aici.

„Gestionarea corectă a pariului a fost spusă în multe dintre răspunsurile copiilor de aici, dacă aveți disciplină și răbdare cu un procent rezonabil de succes în predicțiile dvs. și metoda corectă de gestionare a cramei dvs. atunci cred că aveți deja un avantaj față de masa alți „jucători de platou” și, de asemenea, împotriva pariurilor ”.

Nu am pus niciodată la îndoială acest lucru, dar în ruletă dacă ai tactica corectă și gestionarea banilor vei câștiga din când în când, vei pierde mult mai târziu, dar vei pierde.

Permiteți-mi să spun că vorbiți despre un tip de pariu complet diferit, în care ingredientul principal (dacă nu este singurul ingredient) pentru a face profit este norocul. Și în fotbal, norocul joacă un rol dar și cunoaștere . Acum nu cred că există „cunoștințe” despre cine va arunca mingea, deși mulți susțin așa-numita semnătură a dealerului.

„Nimeni nu a spus că obținerea unui profit la pariuri este ușoară - orice altceva - dar nu este imposibil.”

Cu siguranță că nu, dar încă aștept răspunsul la întrebare, chiar ancheta, înțelegeți ce vreau să spun? Adică, disciplina nu răspunde în esență la ce avantaj are cineva față de casa de pariuri, pentru că și el are mult mai multă disciplină.

Nu este vorba de o disciplină mai mare; Deci disciplina este pentru tine, pentru mine și fiecare jucător este un avantaj.

Un răspuns potențial și o spun doar ca exemplu de răspuns pe această temă, ar fi să mă uit la colegul meu de cameră din vestiarul Aigaleo știu, fac orice tarife la Thomas cine și unde și când toți ceilalți sunt acolo și eu. dă performanță Știu ce se întâmplă în mine. Acest lucru este perfect acceptabil pentru mine. Dar disciplina și gestionarea banilor nu sunt, pentru că acestea sunt esențiale pentru ca celălalt să nu ia chilotii, să nu câștige, evident dacă pariați 25% din suma de bani pe care o aveți pentru a paria riscul este imens, dorește mai puțin, sau dacă îți este dor de ce mergi și îl pierzi în meciul următor, deoarece nu poți suporta zgomotul.

Este alfa pentru tine alfa beta și oricine ia pariul în serios. Mulți sunt cei care au disciplina să nu parieze pe o pierdere mare? Mulți oameni se joacă cu procentul de kava și știu ce se întâmplă cu ei? Ceea ce încerc să spun este că cea mai mare parte a banilor lor provin de la jucătorii lor.

Este sigur că aveți avantajul față de alți jucători cu această tactică.


În concluzie, aș dori să spun în întrebare ce avantaje avem față de următoarele:

- Haideți să luăm un alt unghi, chiar și concluzionăm că nu avem niciun avantaj asupra buncărelor în a prezice o luptă (ceea ce nu cred). Ce mai rămâne de făcut dacă dorim să pariem și să nu pierdem?

Pentru a urma ceea ce s-a spus și, în timp ce nu vom mai juca aceiași termeni, vom avea totuși cote mai bune decât restul jucătorilor.: semn:
 
"În concluzie, aș dori să spun în întrebare ce avantaje avem față de următoarele:
"Permiteți-mi să iau un alt unghi. Chiar dacă concluzionăm că nu avem niciun avantaj față de pariuri în ceea ce privește prezicerea unui meci (ceea ce nu cred)."

Deoarece nu îl crezi și este legitim și nu vreau să-l crezi pentru că am scopul de a profita de această ocupație, așa că fac avocatul diavolului, trebuie să identificăm ce avantaj am putea avea.

„Ce mai rămâne de făcut dacă vrem să jucăm și să nu fim pierduți?

„Pentru a urma ceea ce s-a menționat mai sus și apoi, deși nu vom mai juca în condiții egale din nou, vom avea totuși șanse mai mari decât masa altor jucători.”

Nu. Dacă cineva admite că casa de pariuri stabilește un preț pe care îl prezice cu o mare acuratețe și apoi își scade procentul din greblă, șansele de deteriorare sunt exact una, adică certitudine. Deci, dacă acceptăm acest lucru, vom fi din nou „pierduți” doar că vom fi mai puțin pierduți, iar „jocul” nostru cu o anumită sumă va dura mai mult.

Celelalte două sunt șase. Fie casa de pariuri nu atribuie probabilitatea obiectivă, ci ia o poziție pe piața pariurilor pentru a-și maximiza profitul pe baza predispozițiilor publicului, lăsând în același timp un câmp de mișcare pentru unii jucători cu randament pozitiv. Fie nu are mijloacele de a prezice probabilitatea obiectivă, deoarece această probabilitate are o marjă de eroare inerentă de ordinul a o sută. În primul caz și întrucât, așa cum am spus, marja rămasă este o rentabilitate pozitivă, jucătorul are posibilitatea de a câștiga pe termen lung identificând nu probabilitățile obiective în mod necesar (deși poate), ci „predispozițiile” de joc pe care cartea le încorporează în performanță. Adică, nu numai casa de pariuri și jocurile, ci și ceilalți jucători devin obiectul de studiu. În cel de-al doilea caz, vizează predicția mai obiectivă a jocurilor.

Cum? Cred că următorul. Prin prezicerea mult mai obiectivă a meciurilor folosind statistici mai extinse și metode mai complete de statistici practice. Prin detaliile unui campionat, o echipă, un jucător, mult mai amănunțit și mult mai oportun decât casele de pariuri (gudronul lui Thomas, heh, heh ...).

Încerc să fac o scădere aici și să analizez un subiect, atâta timp cât există niște parametri care sunt în conformitate cu ceea ce spun, să-mi spună cineva, deocamdată, chiar dacă are un scop sau o eficiență limitată, scăderea pe care am făcut-o este motivată.
 
Așează-te pentru că acum am văzut că răspunzi în citat, voi lua în ordine ceea ce spui și nu le voi mai cita pentru ca pagina să nu devină prea „grea”.

Nu vreau să pun la îndoială sursa dvs., dar pentru că știu cât de dificil este să aveți date despre case de pariuri, chiar dacă sunt în cercuri academice, aș dori să găsesc acest raport pentru că este foarte important, nu l-am găsit și am Faceți, credeți-mă, cercetări ample, până atunci am rezervele mele.

Am menționat ruleta pentru că vreau să explic că tactica sau banii au legătură cu profitul numai dacă are șanse de partea ta, dacă la fel ca ruleta nu le ai, vei pierde din nou. Deci, nu este o „armă” împotriva casei de pariuri, deoarece nu ați identificat o metodă pentru a avea șanse de partea dvs. și în discuția noastră este irelevantă.

Insist că în afară de o pivniță mai mare, casa de pariuri are o disciplină de jucător cel puțin egală, este un profesionist, are experiență, nu glumește, nu împinge limitele, are reguli specifice, logică de afaceri cool, etc. un jucător disciplinat este superior jucătorului nedisciplinat, nu al casei de pariuri.

În cea din urmă nu spunem nimic diferit, cu siguranță majoritatea banilor săi sunt din acești jucători, care pentru mine sunt patru clase și combinații ale acestor informații neinformate, naive, nechibzuite și bolnave. Și, evident, cea mai mare parte din urmă, este ca alcoolul, sau orice dependență, de alcool dacă îmi amintesc că procentele sunt așa, de la persoanele care beau alcool, un 5% bea 95% din cantitatea de alcool care poate fi vehiculată (poate fi un pic mai scăzut), așa că iată unul sigur că nu știu cât 10-20 sute de dependenți / compulsivi / bolnavi vor reprezenta 80% din câștigurile cărții.
 
pralque a spus:
Insist că, pe lângă o pivniță mai mare, casa de pariuri are o disciplină de jucător cel puțin egală, este un profesionist, are experiență, nu glumește, nu-și împinge limitele, are reguli specifice, logică de afaceri rece etc. etc. Deci jucătorul disciplinat este superior jucătorului nedisciplinat, nu al casei de pariuri.

Acest lucru este în general adevărat, dar există excepții.
Și îți spun pentru că mi-ai dat o excepție de la ceva ce ți-am spus ...

pralque a spus:
"Jucătorul poate plia și sări peste nenumărate meciuri. Cartea nu poate! "

De aceea are un greblat, dar poate bloca un meci, reduce cantitatea de a paria pe el, exclude pe oricine să joace la el.

Deci vezi că unele lucruri nu sunt de acord? : ochi:

Un jucător disciplinat are avantajul față de găleată!
Întrebarea este câți jucători disciplinați cunoașteți? Și câți dintre cei care par disciplinați nu scapă de fapt cu acțiuni nesăbuite? (ex. condiționat pentru câștiguri mari, fluctuația pariurilor lor în diferite perioade, urmați „zvonuri” care se dovedesc a fi „brânzeturi”, influențați de „experți”, etc ... etc ...)

: semn:
 
dar poate bloca un meci, reduce cantitatea de a paria pe el, exclude pe oricine să joace la el.

Au făcut-o odată. Acum că schimburile sunt în vigoare, le puteți evita pe toate : ochi:
 
„Insist că în afară de o pivniță mai mare, casa de pariuri are o disciplină de jucător cel puțin egală, este un profesionist, are experiență, nu face mișcări de jabber, nu împinge limitele, are reguli specifice, logică de afaceri rece etc. jucătorul disciplinat este superior jucătorului nedisciplinat, nu al casei de pariuri. '

Lasă-mă să nu sunt de acord aici. Văd că vă referiți la armele rahatului, la tehnologiile recente, la disciplină etc.
Dar, de exemplu, victoria lustră nu este fondatorul și casa de pariuri care vine cu reveniri, ci cu o pregătire matematică alfa la fel ca tine și fără a avea neapărat cea mai mică idee despre pariuri și echipe etc etc , doar matematica bazată pe unii parametri elementari. Și acești oameni se bazează pe aceleași statistici pe care le aveți în acest moment.
În ceea ce privește informațiile și absenteismul, formularele etc acestea sunt reglementate de un alt departament și diferențiază (dacă sunt diferențiate) performanțele găsite de către statisticieni și vedeți performanța finală pe pagina web.
Nu sunt aceiași oameni care fac șanse și cei care studiază forma și probabilitatea echipelor și de multe ori există confuzii între ele.
Suntem de acord că și ei fac trucul, dar ei (că nu puteți schimba asta, este o condiție inviolabilă) nu văd ce alte avantaje predictive au împotriva noastră.

Multe junkies - de exemplu, descărcarea pe numere mari de pariuri care au fost acceptate în anumite curse, deoarece au acceptat pariurile pentru ceea ce au ridicat și datele ridicate împotriva lor cu cele mai noi știri. (Au dat peste Ciclade)

Limitele fluctuante sunt un fenomen foarte frecvent în multe semne de carte și nișă.

Le dai credit pentru ceea ce merită.

Deși nu am menționat acest lucru în trecut, am reușit să lucrez cu diferite sindicale de pariuri în trecut, așa că a fi o persoană care a văzut câștiguri care lucrează pentru mine nu este la fel de simplu pentru ei. : semn:
 
"nu face mișcări sacadate, nu își schimbă limitele, are reguli specifice, logică de afaceri rece "
"
dar poate bloca un meci, reduce cantitatea de a paria pe el, exclude pe oricine să joace la el."

Da, am spus că aceste două care nu sunt contradictorii, dar care nu își fluctuează limitele înseamnă că au o politică de prețuri consecventă, cu capacitatea de a reduce la jucători specifici suma pe care o joacă și oricând doresc, dar la regulile pentru cât poți câștiga pe zi sau lună, acestea sunt fixate și se referă la regulile lor, iar dacă le depășești se rotunjesc la limita lor. Nu există absolut nicio contradicție în ceea ce spun.

„Un jucător disciplinat are avantajul asupra cărții”

Disciplina în sine este o caracteristică a casei de pariuri, nu pierdem pădurea și găsim copacul în detalii, nu spun că este fără cusur, dar au și disciplina elementară cerută de jucător, jucătorul împotriva lor, îl are împotriva celorlalți jucători. Așa cum am spus de la început, sunt fasole măsurată, am un avantaj în ceva ce am și tu nu le ai, dacă ar fi scorpioni și aș fi un monstru al disciplinei, pentru că nu este cazul, nimeni în acest domeniu . S-ar putea să credeți că doriți, nu sunt obligat să îl accept și nici să nu dezac, să vă concentrați mai bine pe locul unde suntem de acord. Nu contest importanța disciplinei, dar așa cum am spus, dacă cineva nu își transformă șansele în vreun fel, va fi ca să joci la ruletă și la fel de multă disciplină, la fel de multă gestionare de bani pe cât a pierdut, puncte și liniuțe. . Deci nu este adevărat că dacă veți face un management bun și disciplină, atunci veți câștiga. Dacă nu, veți pierde mai ușor, dar, de asemenea, faceți pariurile frumoase și măsurate și păstrați-vă cumpătul și pariați doar pe ceea ce vedeți, etc. Dacă nu găsiți metodele de a avea șanse din partea dvs., veți pierde , acesta este elementul de bază, celelalte sunt decorațiuni.


Și permiteți-mi să vă spun ceva, să spun că cineva este înțelept și fiecare joc pe care îl joacă îl prinde atât de bine, încât are un voucher 20% de la casa de pariuri în cotele sale la fiecare pariu. Ei bine, și disciplinat să nu fie încântat de a face și de a risca un pic mai mult, și de a alunga orice chat, dacă are modul de a avea mereu șansele de a câștiga, probabil că va fi pierdut. Dar peste tot în lume disciplina și gestionarea banilor nu vor face pe nimeni să câștige un joc negativ de returnare.


În orice caz, după ce s-au spus toate acestea, permiteți-mă să merg mai jos. Postarea precedentă am formulat câteva scenarii și ipoteze despre care cred că sunt mult mai importante de discutat.

Foven, am citit cu atenție postarea ta și sunt de acord cu mulți, cu privire la ceea ce nu sunt de acord, să fim de acord să nu fim de acord. Ați lucrat ca case de pariuri sau ați cunoscut că a explicat această împărțire a muncii între partea pur statică (cine nici măcar nu trebuie să știe despre fotbal) și din ceea ce am înțeles experți de calitate, sau ați auzit doar?

Cred că punctul tău de vedere va fi foarte important în problemele de mai sus pe care le ridic un pic mai sus, care pentru mine sunt cel mai mult dincolo de orice dezacord pe care îl avem.
 
Nai sugnwm Pralque, ws pros tous ellhnikous xarakthres xrhsimopoiw to pc sto grafeio kai den exw admin rights na grafw ellhnika, me enoxlei kai emena idiaitera auto ka8ws kanei to keimeno polu duskolo na diabastei.: EEK:ffice: EEK:ffice "/> <o:p>:p>
<o:p>:p>
Ws pros thn Auxerre twra apo tn arxh eipa pws to paradeigma mou den filodo3ouse na apodei3ei thn 8esh mou, den pisteuw allwste se kamia periptws sthn upar3h "apolutwn 8etikwn apodei3ewn" se tetoia zhtmata. To paradeigma mou filodo3ouse na dei3ei pws ena statistically parado3o, mia anakolou8ia, den antikatoptrizetai sto compiling kai o logos pentru den antikatoptrizetai einai gia mena pws etsi ei8hstai na kineitai h agora. Esu apo tn allh les pws kati parapanw 3erei o book, tha mporose gia paradeigma na bgazei to 3way me bash th forma, thn proistoria twn duo omadwn h 3erw gw ton kairo as poume pou ama brexei ginetai bourkos to ghpedo kai to low . <o:p>:p>

Pisteuw oti to problhma se auto to shmeio brisketai sto oti exeis apodex8ei ws dedomeno to idio to zhtoumeno ths shththshs to opoio kai sthn ousia einai to ean 3erei kati parapanw o book. <o:p>:p>
<o:p>:p>
Sunh8ws epixeirhmata tou stul oti 3erei kati parapanw o book (opou auto to kati parapanw edrazetai se mia anwterh ma8matikh / statistikh antilpsh twn stoixhmatikwn gogonotwn giati mhn arxisoume twra thn olh tragikh shzhtha lo 3) pou paizontai ara den mporei o ka8enas aera patera na bgazei oti odds 8elei. 8elw na rwthsw to e3hs, efoson uparxei ena statistiko (ka8aro) mondelo pentru na prosdiorizei tnn pragmatikh pi8anothta enos gegonotos pou sth sunexeia prosferetai ws apodosh (pi8anothta –gkaniota) para entelma o:p>:p>
<o:p>:p>
Middlesbrough Bolton shmera me teleiws tuxaies etareies: <o:p>:p>
<o:p>:p>
Betandwin: 2,3 3,1 2,9 10% <o:p>:p>
Sportwetten.de 2,65 3,2 2,7 6% <o:p>:p>
Goldwetten 2,3 3 3,1 9% <o:p>:p>
Skybet.tv 2,5 3,2 2,5 11% <o:p>:p>
Conac 2,55 3,1 2,45 12% <o:p>:p>
SE AȘTEPTĂ 2,65 3,15 2,65 <o:p>:p>
Interwetten 2,3 3,1 2,8 11% <o:p>:p>
Pariul sportiv 2,8 3,25 2,4 8% <o:p>:p>
Ladbrokes 2,38 3,2 2,6 12% <o:p>:p>
Pinnacle 2,91 3,29 2,37 7% <o:p>:p>
<o:p>:p>
max 1 Pinnacle 2,91 max x centerbet 3,3, max 2 goldwetten 3,1 (96% gkaniota meta3u tous, toulaxiston thn stigmh pou blepw tis times giati suntoma 8a fugoune apo to surebet) <o:p>:p>
<o:p>:p>
Rwtaw twra to e3hs poio einai to episthmonikotero apo ta parapanw 3way for einai entelws diaforetika meta3u tous kai gia poio logo efoson einai statistika prosdiorizomenes oi pi8anothtes mporeis na breis times pou na apexoun seu tosmo? Exoun allo model statistic dhladh h Baw kai h Ladbrokes pentru kanoune lay to x8 apo thn Pinnacle pentru 3a pane ola ta lefta ston aso? To parapanw paradeigma pws e2hgeitai mesa sth logikh ths eureshs ths alh8inhs pi3anothtas? <O:p>:p>
<o:p>:p>
8a sou apanthsw ti pisteuw epigrammatima sta upoloipa giati pragmatika den 8elw na grafw sentonia, fantazomai 8a thn sunexisoume auth thn shzthsh. Den filodo3w epishs se kamia periptwsh ​​na parw th 8esh oti egw ta 3erw ola sto xwro, parta kai auto einai kai telos. , Se ka8e periptwsh ​​koubenta kanoume kai malista polu endiaferosa gia emena toulaxiston. <O:p>:p>
<o:p>:p>
Ousiastika ws pros to AH nai uparxei gia ka8e omada ena chart, maximum 2 charts home / away pentru basika 3ekinane apo to level ball 3way kai prosarmozontai analoga me to odd tou assou. Ola ta stoixhmata pentru uparxoun se ena book, me e3airesh bebaiws ta o / u pentru einai perissotero statistika apo ta upoloipa, 3ekinane apo to 3way, eite prokeitai gia AH h gia apotelesma sto hmixrono, prwto goal h kai prwto corner. Pou na breis charts den mporw na sou pw ka8ws o ka8e compiler ftiaxnei ta dika tou, ta beltiwnei h ta petaei ​​entelws kai apla kanei copy paste allous ... Outws h allws ta charts pane peripato me to trading. <o:p>:p>
<o:p>:p>
H gkaniota den ekmhdenizetai pote giati auto shmainei pws pas se surebet me ton eauto sou pou apla einai aparadekto giati eisai se no win sitation, kai ektos kai an milame gia polu megalo paixnidi h to katebazeis h meiwi kai singe to xwin panta, h antistoixa kerdizeis an sou katsei to apotelesma xwris na ekmdeniseis bebaiws thn gkaniota sou. Auto pentru blepeis ws mia allagh pentru na ekmhdenizei tn gkaniota paragnwrizei to gegonos oti exeis lefta se ola ta options kai ara exeis allo pleon margin. Gia paradeigma ean exeis 8 1,3 2,9way kai exeis parei 2 units sto 1000 kai 1,3 units sto 100 sthn pragmatikothta exeis kanei lay to 2,9 efoson exeis twra 1,2 u upoxrewsh kai ara mporeis na pas kai 200, 1,1 5 me maximum to 6 away xwris na eisai se surebet me ton eauto sou, toulaxiston oxi tragiko. <O:p>:p>
<o:p>:p>
<o:p>:p>
O Kokkalhs telos twra mia pou ton aneferes loipon exei mia sumfwnia me th Ladbrokes kai ta pairnei ola etoima bazei kai thn egklhmatikh tou gkaniota kai etsi einai mia xara. Manteuw xwris na to exw dei pws sto kouponi tou opap 8a einai i isa h elafru fabori h: EEK:ffice: smarttags "/>:pdantelă w: st = "on"> Middlesbrough me th Bolton:pdantelă>. Ara katalhgw sto parado3o pws oi korufaioi ka8ghtes statistiks sthn ellada 8a exoune diaforetikh ektimsh gia to fabori sto agwna Middlesbrough Bolton apo thn Pinnacle pou paizei sto trito dekadiko opws eipes. Auto to parado3o twra pws e3hgeitai me bash ta ka8ara statistika modella ta ta opoia prokuptei to 3way? <O:p>:p>
 
Prietene, ies din casa acum si nu pot sa-ti raspund amanuntit, e suficient sa spun ca in momentul de fata, pe care nu l-am vazut des, nu iti spun, aproape niciodata nu vad un astfel de apel, lucrurile sunt clare. , ceva betandwin, interwetten etc. scoatem cutiile pentru ca sunt pentru distractie si pentru aruncare, nu ma intrebati de unde stiu dar stiu, in acest exemplu landbox-ul are performanta pentru lume, iar culmea performanta corecta , nu știu dacă prețul s-a deschis așa sau niște jucători au dus-o acolo.

"Auto to parado3o twra pws e3hgeitai me bash ta ka8ara statistika modella ta ta opoia prokuptei to 3way? "

Aceasta este de explorat, citiți-mi postarea acum câteva pagini, când mă întrebam și despre unele lucruri. Cu toate acestea, nu există un model statistic, dar există multe diferențe între ele, modul în care modelați ceva vă oferă aceleași rezultate.

"
Ara katalhgw sto parado3o pws oi korufaioi ka8ghtes statistiks sthn ellada 8a exoune diaforetikh ektimsh gia to fabori sto agwna Middlesbrough Bolton apo thn Pinnacle pou paizei sto trito dekadiko opws eipes "

Nu am spus că profesorii de statistică sunt preocupați de performanță, îi pregătesc și îi taie din Landbrooks, profesorii au o supraveghere generală, riscul general, nu știu că pot face pariuri pe populație etc.

Pentru că ai spus suficient și nu ai văzut totul, îi voi răspunde mai târziu, dar uită-te la două sau trei postări de mai sus.
 
Apanthse mou otan exeis to xrono alla gia na baloume kai th shzhthsh se kapoia plaisia ​​ri3e kai mia matia stis allages ths Pinnacle sto sugkekrimeno paixnidi kai pesmou epishs pote htan episthmonikoteroi sto 3wayous

ffice: EEK:ffice "/> PinnacleSports26 / 03 14: 54
2.91 | 3.29 | 2.37
26 / 03 12: 38
2.97 | 3.25 | 2.35
26 / 03 12: 18
2.73 | 3.23 | 2.53
26 / 03 11: 17
2.53 | 3.23 | 2.73
25 / 03 23: 55
2.52 | 3.21 | 2.76
25 / 03 12: 56
2.46 | 3.12 | 2.91
24 / 03 15: 27
2.45 | 3.10 | 2.95






meta pes mou poia etaireia einai gia ta panhguria kai poioi oxi, autoi pou 3ekinane ton asociat sto 2,45 kai ton panel 2,91 h autoi pou ton 3ekinane sto 2,2 kao meno sto 2,3, Akou 2,91 sau 2,45 ...

Interwetten26 / 03 14: 40
2.30 | 3.10 | 2.80
21 / 03 00: 47
2.20 | 3.10 | 3.00
21 / 03 00: 45
2.30 | 3.10 | 2.80
21 / 03 00: 41
2.20 | 3.10 | 3.00






Epishs phgaine sthn pinnacle na breis Premier League cote gia thn alllh bdomada kai ante kai sthn baw. Poios exei thomen bdomada mesa? Oi epistmone h albanide?
Re su oi tupoi exoune mikrh gkaniota giati mono copy paste kanoune kai mwlis katsei kai h agora, pote prin, ti episthmones kai ta resta ...

</o:p>
 
scuze text text bgainei xalia giati kanw copy paste mesa:

Ksanagrafw to keimeno olo mono gia na mporei na diabastei

Apanthse mou otan exeis to xrono alla gia na baloume kai th shzhthsh se kapoia plaisia ​​ri3e kai mia matia stis allages ths Pinnacle sto sugkekrimeno paixnidi kai pesmou epishs pote htan episthmonikoteroi sto 3wayous

meta pes mou poia etaireia einai gia ta panhguria kai poioi oxi, autoi pou 3ekinane ton asociat sto 2,45 kai ton panel 2,91 h autoi pou ton 3ekinane sto 2,2 kao meno sto 2,3, Akou 2,91 sau 2,45 ...

Epishs phgaine sthn pinnacle na breis Premier League cote gia thn alllh bdomada kai ante kai sthn baw. Poios exei thomen bdomada mesa? Oi epistmone h albanide?
Re su oi tupoi exoune mikrh gkaniota giati mono copy paste kanoune kai mwlis katsei kai h agora, pote prin, ti episthmones kai ta resta ...



 
an 8a mporouse kapoios admin na ftia3ei autnn thn ahdia with them duo mou post apopanw na fainontai ligo kalutera na mn kourazetai kai opoios diabazei 8a ton euxaristousa polu, ta kana ligo skata me to copy paste ...
 
De unde primește aceste mișcări? unde le-ai găsit?

"Ante epishs kai Epishs phgaine sthn pinnacle na breis premier league odds gia thn alllh bdomada kai ante kai sthn baw. Poios exei thn epomenh bdomada mesa? Oi episthmones h oi albanides?"

omule căzi prea departe, anunță-mi asta. oamenii sunt unul dintre puținii care au propriile cote de compilare a departamentului, cu atât mai puțin de ce am întrebat și am învățat. Ce mă comparați acum cu cei care obțin 15-20 euro în pariuri cu cei care au două sau trei mii de limite, o rușine pentru că te-am tăiat și am început să mă gândesc, să cobor și să-i văd din nou. Performanța în mișcare este un bun exemplu de bookmaking.

Și s-a întâmplat exact așa cum am spus, am căzut, adică sută la sută, "în acest exemplu particular, cutia de teren are performanța pentru lume, iar culmea performanța corectă, nu știu dacă prețul s-a deschis așa sau unii jucători au mers acolo" Jucătorii care au tăiat că șansele erau inexacte l-au dus acolo, trebuie să înțelegeți că aceste magazine mari care nu vizează tâmpitul principal cu condiționarea condiționată, ci la marele jucător, în mod evident, mută performanța, deoarece acolo joacă profesori care nu sunt de platou și de fapt dau feedback. carte cu informații.

"Re su oi tupoi exoune mikrh gkaniota giati mono copy paste kanoune kai mwlis katsei kai h agora, pote prin, ti episthmones kai ta resta ...."

Ei bine, acest foc ne va arde cu ceea ce spui ... nu supraviețuiești unui rake mic decât dacă ai mereu cele mai exacte cote dintre toate, rake-ul este airbag-ul de siguranță, dacă te joc cu 3% pe Asiatice, de ex. Trebuie să știu când a avut-o jucătorul sau dacă a sărit puiul, pentru că atât de multă schimbare va dispărea onorându-mă, nu am 11% din celălalt care se suprapune.

Cu toate acestea, citiți una dintre postările mele anterioare pe care le ridic câteva probleme pe care ar trebui să le analizăm cu seriozitate, pe care le voi posta din nou, dacă este necesar. Acolo trebuie să ne gândim la probleme care nici măcar nu sunt înțelese de mine ca aici, dar să gândim analitic și creativ și să nu fim siguri de ce vom face greșeli.


PS nu uita să-mi spui, a. unde sunt mișcările și b. pentru a găsi tabelele pentru ah.

lasă-mă să plec de acasă o oră.
 
Am făcut pralque Am lucrat așa cum am spus cu sindicaliștii de pariuri, nu vorbesc despre aerul pe care l-am auzit de la alții.

Și pentru a explica care sunt sindicalele de pariuri, este aceeași personală / formație care formează o companie de pariuri DAR nu am făcut banii, treaba noastră era să identificăm greșelile pariurilor și apoi să pariem pe ele. bani de la piscină.

Copiii cu care am lucrat au fost în trecut cu compilatori de cote la alte companii și urmau exact aceleași metode ca atunci când făceau aceste rentabilități, și de aceea sunt conștient de situație.

Statisticienii și experții în fotbal au 2 locuri de muncă diferite, deși bazate pe tendințe de performanță și formă, știri și baze absente. De multe ori a existat o abatere semnificativă între randamentele unora.

Încă pariez pe predicția statistică și nu sunt un expert în fotbal, în măsura în care îi cunosc pe toți jucătorii, absenții etc. Nici măcar nu îi privesc. Am conceput un sistem cu ceea ce am învățat și am văzut cu niște parametri și îl urmăresc fidel.

Și celuilalt prieten care și-a spus punctul de vedere, diferențele de preț de la o companie la alta sunt foarte simplu că pot lucra pe parametri diferiți de performanța lor sau au doar un personal „mai bun” decât ceilalți.
 
prietenul meu, nu mă îndoiesc că suntem pe un forum deschis și oricine își poate arunca popper-ul, așa că sunt sceptic. Nu știu unde stătea uniunea dvs. în Grecia sau dacă a fost prin internet, mi s-a părut totuși o stare de fapt și le știu bine, dar nu știu care sunt sindicatele, cum am citit și învățat, și legal și ilegal .

"Încă pariez pe predicții statistice și nu sunt expert în fotbal"

Deoarece acest lucru mă interesează și mă preocupă foarte mult când spui ce vrei să spui prin statistici, alocări de cote, o abordare drăguță, am multe de întrebat despre asta, dacă nu folosești anumite tendințe ad-hoc din cauza experienței.

Ceea ce mă interesează este să mă uit la analiza pe care am făcut-o mai sus despre piață, oportunități, oportunități și să îți oferim lumină, ceea ce știe toată lumea, întrebarea este dacă putem arunca o lumină punctează, este puțin peste această postare, probabil că ai depășit cel mai mult pentru că au suferit mult.
 
Amice pralque, am trecut pe lângă interogările locale cu mult înainte, dacă le rescrieți aici și pot ajuta să o fac : semn:

Poisson-ul distribuit nu a reușit să folosească mai vechi fără succes.

Acum lucrez exclusiv cu tendințe ciudate + H2H pe toate sistemele mele.

Folosesc doar o metodă de pariu diferită de altele : semn:

PS α Uniunea a rămas legală și sediul său a fost în Anglia.
 
„Acum lucrez exclusiv cu tendințe impare + tendințe H2H în toate sistemele mele.”

Dacă nu doriți să-l împărtășiți cu alții, puteți să-mi trimiteți prin e-mail ce faceți exact și care este rata dvs. de succes. Oricum sistemul lays, deși are multe riscuri, are un randament frumos și arată că știi o mulțime de lucruri ;), Mi-a plăcut pentru că este simplu, eficient și dacă cineva are suficientă lichiditate și o rentabilitate suficientă, nu știu despre lichiditate, așa că v-am întrebat. M-a lovit însă că ai oprit-o puțin mai devreme decât mă așteptam.

Ceea ce am spus înainte sunt câteva gânduri și întrebări la care am îndoieli despre care nu am răspuns.

Dacă cineva admite că casa de pariuri stabilește un preț pe care îl prezice cu o mare acuratețe și apoi își scade procentul din greblă, șansele de deteriorare sunt exact una, adică certitudine. Deci, dacă acceptăm acest lucru, vom fi din nou „pierduți” doar că vom fi mai puțin pierduți, iar „jocul” nostru cu o anumită sumă va dura mai mult.

Celelalte două sunt șase. Fie casa de pariuri nu atribuie probabilitatea obiectivă, ci ia o poziție pe piața pariurilor pentru a-și maximiza profitul pe baza predispozițiilor publicului, lăsând în același timp un câmp de mișcare pentru unii jucători cu randament pozitiv. Fie nu are mijloacele de a prezice probabilitatea obiectivă, deoarece această probabilitate are o marjă de eroare inerentă de ordinul a o sută. În primul caz și întrucât, așa cum am spus, marja rămasă este o rentabilitate pozitivă, jucătorul are posibilitatea de a câștiga pe termen lung identificând nu probabilitățile obiective în mod necesar (deși poate), ci „predispozițiile” de joc pe care cartea le încorporează în performanță. Adică, nu numai casa de pariuri și jocurile, ci și ceilalți jucători devin obiectul de studiu. În cel de-al doilea caz, vizează predicția mai obiectivă a jocurilor.

Cum? Cred că următorul. Prin prezicerea mult mai obiectivă a meciurilor folosind statistici mai extinse și metode mai complete de statistici practice. Prin detaliile unui campionat, o echipă, un jucător, mult mai amănunțit și mult mai oportun decât casele de pariuri (gudronul lui Thomas, heh, heh ...).

Încerc să fac o scădere aici și să analizez un subiect, atâta timp cât există niște parametri care sunt în conformitate cu ceea ce spun, să-mi spună cineva, deocamdată, chiar dacă are un scop sau o eficiență limitată, scăderea pe care am făcut-o este motivată.
 

Predictii

    • Nu există emisiuni de fotbal astăzi
  • 20:00
    Start Novasports
    • Zalgiris Kaunas - Armani Milano
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Bayern Munchen - Barcelona
  • 21:30
    Novasports 5HD
    • Baskonia - Anatolou Efes
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Partizan - Olympiacos
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Villeurbanne - Monaco
  • Mâine 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    Novasports 4HD
    • Arizona - Clemson
  • 01:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Atlanta Hawks - Boston Celtics
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • San Diego St. - UCONN
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • New Orleans Pelicans - Milwaukee Bucks
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Mâine 29-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • PANATHA PANATHA:
    Ai văzut reluare?
  • Ertzan Ertzan:
    da
  • PANATHA PANATHA:
    Fenerbahce a vrut să amâne derby-ul din 7 aprilie cu Galatasaray pentru Supercupa Turciei din mila lui...Olympiakos, însă cererea sa concretă nu a fost acceptată de federația de fotbal a țării.
  • PANATHA PANATHA:
    Federația Turcă de Fotbal (TFF) a informat ambele cluburi că
    acest lucru are de-a face cu faptul că nu există o dată alternativă din cauza programului încărcat al echipelor.
  • Ertzan Ertzan:
    Urma sa o scriu dimineata dar nu a venit de pe telefonul mobil. Nereligioșii, așa cum era normal, au spus că nu vor accepta amânarea meciului. Echipa noastră a aplicat pentru amânare și din câte am citit au spus că meciul ar trebui să se țină la finalul campionatului, dar Federația, care s-a turnat pe ea și mai are de luat decizia pe „penalty-uri”, nu a acceptat-o.
  • Ertzan Ertzan:
    Fenerbahce este echipa care a strâns cele mai multe puncte din Europa, dar ei nu o văd așa, e în regulă, dar Dumnezeu este grozav
  • PANATHA PANATHA:
    ANT1 arata F1 duminica dimineata??
  • Ertzan Ertzan:
    Cred că doar plusul îl va avea
  • PANATHA PANATHA:
    Oh, la naiba...
  • Ertzan Ertzan:
    a avut o ofertă prin PPC pentru 9 luni gratuit acum 1 lună
  • PANATHA PANATHA:
    Da, știu....
  • PANATHA PANATHA:
    iar filmările sunt prezentate de Ant1, canalul gratuit la ora 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Anglia - Brazilia 0-0 la 36......Peste 0,5 in prima repriza
  • PANATHA PANATHA:
    Performanţă
    @31.0
  • M Forum Bot:
    Utilizatorul MrChow a început un nou subiect numit „Sfaturi pentru Maurice Moss" în Fotbal Predictii.
  • Ertzan Ertzan:
    Oferta PPC pentru Antenna plus continuă, cred, până pe 14 aprilie
  • Ertzan Ertzan:
    Cu câteva zile înainte de întâlnirea de la Fenerbahce, a ieșit la iveală întâlnirea pe care Hugh Dallas a avut-o cu arbitrii și discuțiile despre meciul Galatasara-Antalyaspor, unde arbitrul VAR recunoaște că a greșit în penalty-ul executat de jucătorul gălățeanului, unde de fapt a spus că jucătorul „se scufundă” în contactul mic pe care l-a avut care nu a fost pentru un penalty. Președintele nostru a vorbit și despre această fază în care a spus ce se întâmplă și Federația l-a găsit mincinos, lucruri drăguțe
  • S Forum Bot:
    Utilizatorul std157489 a început un nou subiect numit „Cercetarea studenților în comerțul cu amănuntul" în Cafenea.
  • PANATHA PANATHA:
    Doar Javelas ar putea primi un cartonaș roșu fără să joace... copilul este cu adevărat prost...
  • Ertzan Ertzan:
    pariase pe el :p
  • PANATHA PANATHA:
    Chiar ma intreb... pentru ca la fiecare meci e nervos pentru ca nu taie firul si se apuca de pescuit....
  • PANATHA PANATHA:
    Fotis o va reuși în puțin timp...
  • PANATHA PANATHA:
    Lucrurile astea nu se intampla...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Cupa IFC#15 Semifinală (30-31/3/2024)" în Concursul IFC.
    Ertzan Forum Bot: Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Semifinala Cupei IFC#15 (30-31/3)”...