S-au descompus ...

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,834
1,451
113
Volosbet.com, site-ul neoficial al OPAP, scrie astăzi:


Ei iau poziții cu privire la evoluțiile viitoare...

Se pare că jocurile de noroc online din țara noastră capătă proporții de necontrolat, întrucât se estimează că cifra de afaceri anuală în Grecia ajunge la 5 miliarde de euro. În ultima vreme, publicul de consum grec a devenit destinatarul unei intense campanii de publicitate de către diverse site-uri, în principal de origine străină, care activează în domeniul pariurilor online, dar și în jocurile de noroc în general.
Aceste date par inițial a fi în contradicție cu alegerea statului grec de a reglementa și licenția pentru activitățile de mai sus exclusiv organisme specifice, precum OPAP, dar și cazinourile locale din țara noastră.
În Ladbrokes Betting & Gaming Ltd. și Ladbrokes International Ltd., pentru care hotărârea a fost pronunțată la 3 iunie 2010, Curtea de Justiție a Comunităților Europene (CEJ) a acceptat că fiecare stat membru poate interzice exploatarea și publicitatea jocurilor de noroc prin internet pe teritoriul său și că această interdicție este justificată de scopul combaterii fraudei și a criminalității. CEJ a ajuns în poziții similare în cauzele anterioare.
În general, domeniul jocurilor de noroc oferite prin internet nu a făcut obiectul armonizării în cadrul UE, în consecință, statele membre au dreptul de a interzice pe teritoriul lor furnizarea de jocuri de noroc prin internet de către operatorii de afaceri legal constituiți. și furnizarea de servicii similare în alte state membre. În Grecia, OPAP deține, în esență, monopolul pentru pariuri, în timp ce licențierea afacerilor de jocuri de noroc revine exclusiv statului.
În ședința Parlamentului din cadrul dezbaterii din 15.3.2010 s-a discutat o chestiune de actualitate a 22 de parlamentari referitoare la problema controlului și impozitării jocurilor de noroc online. După cum se vede din procesul-verbal, nu a existat un răspuns clar din partea statului la această întrebare, ci doar intenția de a crea pe viitor o lege pe această temă.
În această direcție, statul lucrează deja la un proiect de lege care nu prevede o restricție privind acordarea de licențe pentru pariuri online, însă stabilește prețul pentru fiecare dintre licențele valabile pe cinci ani la 5 milioane de euro și impune cea mai mare impozitare în valoare de 9,5% pe cifra de afaceri a firmelor care urmează să fie licențiate.
Prin urmare, devine clar că cadrul legal din Grecia este încă neclar. Sperăm ca proiectul de lege planificat să clarifice peisajul în direcția în principal a protecției cetățenilor greci, dar și a posibilității activităților de afaceri.

------------------

Am spus – cel puțin am spus – să arătăm o înțelegere a pozițiilor pe care le susțin.
Dar nici nu escroci - criminali !
Hei băieți, i-ați văzut escrocii - criminali și nu ne-ați spus?
Nu înțeleg cifrele că umilesc lumea în mod inutil?
 
A: Au înnebunit...

Volosbet.com, site-ul neoficial al OPAP, scrie astăzi:


Curtea de Justiție a Comunităților Europene (CEJ) a acceptat că fiecare stat membru poate interzice exploatarea și publicitatea jocurilor de noroc prin internet pe teritoriul său și că această interdicție este justificată de scopul combaterii fraudei și a criminalității.



Ei scriu jumătate din adevăr, ceea ce este mai rău decât o minciună.De fapt, CEJ acceptă că fiecare stat poate interzice exploatarea și publicitatea jocurilor de noroc prin internet pe teritoriul său atâta timp cât există motive sociale și modelul de casă domestică. monopolurile este moale

A numi OPAP un monopol ușor este ca și cum l-ai numi pe Hitler pro-evreu.

1. OPAP cheltuiește sume uriașe pentru publicitatea continuă a jocurilor de noroc (lui)
2. Are KINO (unul dintre cele mai grele și mai captivante jocuri de noroc)
3. Se extinde agresiv pe piețele din afara Greciei
4. Este listată la Bursă cu acționari majoritari.
5. Profiturile lui sunt proporțional uriașe (în alte profesii l-ar numi profit murdar)
 
A: Au înnebunit...

Ce de spus.
Judecătorul-șef al CEJ este încă grec?

Consider decizia incoerentă.
Pentru că unii pești pentru dinamită, sau pești pentru icre, este interzis să mănânci pește – ne spune el!

Cu siguranță nu a existat nicio apărare sau a fost falsă sau creată.

Chiar și așa, ei nu au dreptul să continue să ne jefuiască de returnări.
Să reduc toată problematica concurenței la cazul agentului OPAP „A” care închide cu asigurare agentul OPAP „B”. De atunci cine le da dreptul sa ma fure???
 
A: Au înnebunit...

------------------

Am spus – cel puțin am spus – să arătăm o înțelegere a pozițiilor pe care le susțin.

Dar nici nu escroci - criminali !

Hei băieți, i-ați văzut escrocii - criminali și nu ne-ați spus?

Nu înțeleg cifrele că umilesc lumea în mod inutil?

Fildate cosmic a clarificat sensul celui de-al doilea paragraf deoarece

pare „neconectat”.

menționezi .....''pentru a arăta o înțelegere a pozițiilor pe care le susțin''.

și apoi de jos m-am eliberat în sfârșit

'' Dar nici nu escroci - criminali ! ''

ce se intampla?.......... poate ai vrut sa scrii....

'''' Dar nu (înțelegerea în ) escroci - criminali ! '''''?

-------------------------
daca exista o explicatie, revin si eu pentru ei

(ghinion din umila mea părere)

caracteristici dar și pentru încă câteva pentru „deschiderea” pieței.

...........................

Am spus să mă abțin în mod conștient o vreme

dar ...... se lasa sa fiarba..... 21 de zile a durat
 
A: Au înnebunit...

Fildate cosmic a clarificat sensul celui de-al doilea paragraf deoarece

pare „neconectat”.

menționezi .....''pentru a arăta o înțelegere a pozițiilor pe care le susțin''.

și apoi de jos m-am eliberat în sfârșit

'' Dar nici nu escroci - criminali ! ''

ce se intampla?.......... poate ai vrut sa scrii....

'''' Dar nu (înțelegerea în ) escroci - criminali ! '''''?

-------------------------
daca exista o explicatie, revin si eu pentru ei

(ghinion din umila mea părere)

caracteristici dar și pentru încă câteva pentru „deschiderea” pieței.

...........................

Am spus să mă abțin în mod conștient o vreme

dar ...... se lasa sa fiarba..... 21 de zile a durat


Lilișurile filtrate.
Nu știam că ai scris și aici.

Ei ne numesc jucători escroci - criminali asa cum este evident colectiv.

Sunt obosit.
Nu facem nimic cu anonimatul pe forumuri.
„Niște graficieni” ne vor spune. Au spus atâtea minciuni, de ce nu încă una?
Ne descurcăm bine și scriem anonim pe forumurile sportive despre toate celelalte probleme, dar nu ne descurcăm bine în această problemă anume.
Suntem jumătate din Grecia în realitate și cred că dacă va prevala regimul de a juca și de a nu fi plătit, va fi extrem de prohibitiv.

Cât despre „înțelegerea pe care o arăt”, mă refer la statul grec care dorește neapărat să încaseze taxe.
Așa că eu zic, voi, lavandele, să împărțim diferența.
Dacă Papakonstantinou mă va suna, mă va întreba „ce faci?”, eu îi voi răspunde „betakias nesimpaticul”. „Foarte frumos” îmi va spune dar apoi va trebui să-i sugerez ceva și cred că cel mai corect ar fi să împărtășesc diferența dintre cele două părți.

Nu sunt intransigent, indiferent dacă cred că lucrurile ar fi putut merge într-o direcție mai progresivă.

Bineînțeles că nu sunt optimist când aud că scopul este să ne taxăm „până explodează coșurile” în așa-zisa absență a posibilității de a juca online.
 
Ultima editare:
A: Au înnebunit...

Lilișurile filtrate.
Nu știam că ai scris și aici.

Ei ne numesc jucători escroci - criminali asa cum este evident colectiv.

ok, multumesc pentru raspuns

(a fost o neînțelegere)

...

lui Gianni, „unul pentru pierdere și unul pentru fexi” să scrie ceva.

pe de altă parte, sunt obsedat de „markopoulos”.
(judetul nu are agentie)

Am aflat despre măgarii din BF și numai ganyan plase

contrariile lor (Lay).

Mi se pare de neconceput - supranatural ca cineva să urmărească 4.

..............

In rest despre autorizatii de deschidere etc de maine
 
A: Au înnebunit...

Citiți aici proiectul de lege grecesc:

http://www.protothema.gr/files/1/photos/eggrafa/nomoshedio.pdf

Acest proiect circulă din iunie.
Se spune că vor fi permise doar site-urile de pariuri care se termină în .gr (dacă aparțin unor companii care au fost „legalizate”). Cu toate acestea, nu precizează cum este blocat pariurile pe celelalte pagini.

În general, are ca scop „suprimarea” caselor de pariuri, dar în același timp și suprimarea pariurilor interne, întrucât, după cum puteți vedea, abuzează brutal de el!
 

Predictii

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Bristol City - Leicester
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Wrexham - Mansfield
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Norwich - Plymouth
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Blackburn - Ipswich
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Benfica - Salvări
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Al Etifaq - Al Ahly
  • 21:30
    Start Novasports
    • Burgos - Espanyol
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Cadiz - Granada
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Lille - Lance
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Watford - Leeds
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Estrella - Sporting Lisabona
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Bursaspor - Tofas
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Fenerbahce - Alba Berlin
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Besiktas - Burg
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 E3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • London Lions - Paris
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Real Madrid - Steaua Roșie
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Virtus Bologna - Panathinaikos AKTOR
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Indiana Pacers - Los Angeles Lakers
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquette
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdue
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • San Antonio Spurs - New York Knicks
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ERT3
    • Panathinaikos - Milos
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ERT3
    • Olympiacos - PAOK
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • PANATHA PANATHA:
    Ai văzut reluare?
  • Ertzan Ertzan:
    da
  • PANATHA PANATHA:
    Fenerbahce a vrut să amâne derby-ul din 7 aprilie cu Galatasaray pentru Supercupa Turciei din mila lui...Olympiakos, însă cererea sa concretă nu a fost acceptată de federația de fotbal a țării.
  • PANATHA PANATHA:
    Federația Turcă de Fotbal (TFF) a informat ambele cluburi că
    acest lucru are de-a face cu faptul că nu există o dată alternativă din cauza programului încărcat al echipelor.
  • Ertzan Ertzan:
    Urma sa o scriu dimineata dar nu a venit de pe telefonul mobil. Nereligioșii, așa cum era normal, au spus că nu vor accepta amânarea meciului. Echipa noastră a aplicat pentru amânare și din câte am citit au spus că meciul ar trebui să se țină la finalul campionatului, dar Federația, care s-a turnat pe ea și mai are de luat decizia pe „penalty-uri”, nu a acceptat-o.
  • Ertzan Ertzan:
    Fenerbahce este echipa care a strâns cele mai multe puncte din Europa, dar ei nu o văd așa, e în regulă, dar Dumnezeu este grozav
  • PANATHA PANATHA:
    ANT1 arata F1 duminica dimineata??
  • Ertzan Ertzan:
    Cred că doar plusul îl va avea
  • PANATHA PANATHA:
    Oh, la naiba...
  • Ertzan Ertzan:
    a avut o ofertă prin PPC pentru 9 luni gratuit acum 1 lună
  • PANATHA PANATHA:
    Da, știu....
  • PANATHA PANATHA:
    iar filmările sunt prezentate de Ant1, canalul gratuit la ora 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Anglia - Brazilia 0-0 la 36......Peste 0,5 in prima repriza
  • PANATHA PANATHA:
    Performanţă
    @31.0
  • M Forum Bot:
    Utilizatorul MrChow a început un nou subiect numit „Sfaturi pentru Maurice Moss" în Fotbal Predictii.
  • Ertzan Ertzan:
    Oferta PPC pentru Antenna plus continuă, cred, până pe 14 aprilie
  • Ertzan Ertzan:
    Cu câteva zile înainte de întâlnirea de la Fenerbahce, a ieșit la iveală întâlnirea pe care Hugh Dallas a avut-o cu arbitrii și discuțiile despre meciul Galatasara-Antalyaspor, unde arbitrul VAR recunoaște că a greșit în penalty-ul executat de jucătorul gălățeanului, unde de fapt a spus că jucătorul „se scufundă” în contactul mic pe care l-a avut care nu a fost pentru un penalty. Președintele nostru a vorbit și despre această fază în care a spus ce se întâmplă și Federația l-a găsit mincinos, lucruri drăguțe
  • S Forum Bot:
    Utilizatorul std157489 a început un nou subiect numit „Cercetarea studenților în comerțul cu amănuntul" în Cafenea.
  • PANATHA PANATHA:
    Doar Javelas ar putea primi un cartonaș roșu fără să joace... copilul este cu adevărat prost...
  • Ertzan Ertzan:
    pariase pe el :p
  • PANATHA PANATHA:
    Chiar ma intreb... pentru ca la fiecare meci e nervos pentru ca nu taie firul si se apuca de pescuit....
  • PANATHA PANATHA:
    Fotis o va reuși în puțin timp...
  • PANATHA PANATHA:
    Lucrurile astea nu se intampla...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Cupa IFC#15 Semifinală (30-31/3/2024)" în Concursul IFC.
    Ertzan Forum Bot: Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Semifinala Cupei IFC#15 (30-31/3)”...