Oscar 2014

Răspuns: Oscaruri 2014

Am văzut-o, un film frumos, lucru interesant, bineînțeles că joacă pentru al opri în al patrulea, înainte să apară tema filmului, un pic cam ca. Dacă nu mi-ai fi spus că e bine, l-aș fi întrerupt.
De îndată ce subiectul filmului va ieși, acesta va fi monogy. Foarte bine.

Super film, ce să comparăm cu Velentza? Glumim? Ήμαρτον. Italianul doar în primele cinci minute spune, pe măsură ce progresează, obosește incredibil (observ că am văzut multe filme ale lui Angelopoulos).
Nu sunt ignorant și am fost surprins de un film european, dimpotrivă. Este doar o oboseală aici, cu absolut nimic de spus, doar vindem fructe de pădure.
Singura scenă bună din film în care prietena lui îl provoacă să îi vorbească sincer și o împinge incredibil, această scenă este drăguță, mușcăturile celorlalți care ascultau în apropiere, bine, nu o resetați complet.
 
Răspuns: Oscaruri 2014

Dacă doriți să vedeți Walt Wright Wolf, este o direcție minunată, foarte bine du Capri, un pic foarte mult.
Per total un film foarte bun , bine Scorsese, garanție.

încetinește filmul, prietene. Încet, problema, practic.
Dacă nu ar exista un zeu DiCaprio, care să ridice cupa (să nu uit), aș închide-o din primele 20 de minute.
 
Răspuns: Oscaruri 2014

American Hustle: Bine, nu m-a impresionat un film bun

Căpitanul Phillips: De asemenea, un film bun pentru a te distra bine

Gravitate: Am pierdut două ore din viața noastră după filmul „Orașul păcătos”, am făcut cele 2 ore în plus pe care le-am pierdut pe care le fac pe ici pe colo o porcărie în filme.

Lupul lui Walstreet: Mi-a plăcut destul de mult nu discursul lui DiCaprio pe care îl spune Scarecrow, ci întreaga temă care a fost jucată acolo unde îmi aduce mereu în minte întrebarea: De ce naiba nu am avut o astfel de viață? Las drogurile deoparte și am o viață ca un „cocoș” (cu diferența cocoșul nu face bani dar face cam la fel, zgârie, sare, mănâncă, zgârie, sare și doarme), faci bani, sări ori de câte ori vrei , călătorești oriunde vrei și acestea sunt.

Tot pe listă după ce a fost inclus filmul 12 Years A Slave, mă așteptam ca filmul The Butler să fie inclus, dar nu a fost inclus.
 
Răspuns: Oscaruri 2014

încetinește filmul, prietene. Încet, problema, practic.
Dacă nu ar exista un zeu DiCaprio, care să ridice cupa (să nu uit), aș închide-o din primele 20 de minute.

I-am răspuns prietenului meu vennos care vrea un pic de jocuri de noroc și sex, acesta este întregul film.
De asemenea, din altceva precum Gravity ...... despre ce să vorbim.

Timpul trece plăcut. De asemenea, regia lui Scorsese are standarde ridicate, cum să o faci, DiCaprio este foarte bun în acest film.
 
Răspuns: Oscaruri 2014

Astăzi am văzut Dallas Buyers Club. Tot ce mi-a rămas este interpretarea lui Matthew McConaughey. Incredibil!! Nu l-am văzut pe Wolf (probabil îl voi vedea mâine), dar cred că Matthew are șanse foarte mari să câștige un Oscar.
 
Răspuns: Oscaruri 2014

Wolf of Walstreet: Mi-a plăcut destul de mult nu discursul lui DiCaprio, pe care îl spune Scarecrow, ci întreaga problemă care a fost jucată acolo unde îmi aduce mereu în minte întrebarea: De ce naiba nu am avut o astfel de viață? Las drogurile deoparte și am o viață ca un „cocoș” (cu diferența cocoșul nu face bani dar face cam la fel, zgârie, sare, mănâncă, zgârie, sare și doarme), faci bani, sări ori de câte ori vrei , călătorești oriunde vrei și acestea sunt.


I-am răspuns prietenului meu vennos care vrea un pic de jocuri de noroc și sex, acesta este întregul film.
De asemenea, din altceva precum Gravity ...... despre ce să vorbim.

Timpul trece plăcut. De asemenea, regia lui Scorsese are standarde ridicate, cum să o faci, DiCaprio este foarte bun în acest film.

Regizorul, după părerea mea, care cred că în acest caz este în concordanță cu motivația lui Scorsese, vrea să ne arate rușinea absolută și căderea lui Belford.
Nu vrea să ne arate cât de proști sunt băieții auto-făcuți, care reușesc și cresc într-o societate urbană de supra-consum. Vrea să demonstreze lăcomia eroului, care la rândul său a reușit să profite de lăcomia clienților săi în avantajul său.
Belford a fost un șacal cu o convingere și o conducere incredibile, lucru pe care l-am văzut în diferite filme în general. Scorcese îl spală și îl aruncă la fund, la fel cum s-a întâmplat. Pe scurt, el trage stilul de viață și motivațiile eroului său.
Numai din acest motiv, merită să vizionați filmul. Un film care, așa cum au spus antilogii mai sus, deși are o durată de trei ore, este teribil de rapid și nu obosește.
În general, filmul nu mi-a spus nimic.

Mărturisesc că dacă ar fi altcineva decât DiCaprio în rolul eroului, cred că rezultatul ar fi mult mai mic.
Este păcat că această interpretare plătește 11 franci.
 
Ultima editare:
Răspuns: Oscaruri 2014

Astăzi am văzut Dallas Buyers Club. Tot ce mi-a rămas este interpretarea lui Matthew McConaughey. Incredibil!! Nu l-am văzut pe Wolf (probabil îl voi vedea mâine), dar cred că Matthew are șanse foarte mari să câștige un Oscar.

Chiar este minunat.
Dar adevărul este că, dacă Matthew câștigă Oscarul, îl va câștiga din cauza unui rol și nu a unei interpretări. Fără să vrea să-l subestimez în cel mai mic.
 
Răspuns: Oscaruri 2014

Lupul este un film foarte rapid. Discursurile pe care DiCaprio le oferă personalului companiei sunt unice, interpretarea, izbucnirile, minunate. Dacă nu câștigă Oscarul, ce să spun .......

Filmul interpretează și criza financiară, nu, desigur, cu analize grele, ci printr-o poveste de nebunie.
Tot ce trebuie să aveți pentru a face bani este o pasiune pentru bani și fără bariere morale.
Pentru a vinde bla bla și fructe de pădure.

Ca în toate joburile de astăzi. Un prieten a întrebat ce ROI trebuie să scrieți într-un ziar și așa mai departe.
Și i-am spus „nu contează”. Acest lucru este demonstrat și de film, că nu contează ce ești, ce gânduri ai, ce idei ai, cunoștințe etc. Pasiune pentru bani și să nu te oprești nicăieri și niciodată. Să poți înșela confortabil, fără regrete.
 
  • Aprecieri
reacţii: salonicafan
Răspuns: Oscaruri 2014

Așa că am văzut și Lupul de pe Wall Street și pot spune că mi s-a părut un film complet indiferent, dar cu 2 atuuri puternice. Clisee de mii de cuvinte, subiect dirijat de mii, situații de mii de situații. Dar are atingerea lui Scorsese și interpretarea lui DiCaprio, care cred că joacă uimitor, dar în aproximativ 30% din film. În rest are doar o interpretare bună. Desigur, filmul este filmat clar pentru protagonist, așa că ar trebui să-și ridice toată greutatea. Cred că Donny (Johan Hill) are șanse mari să câștige al doilea Oscar masculin. Totuși, dacă aș vota, aș vota pentru McConaughey pentru primul om.
De asemenea, cred că au existat o mulțime de scene care ar putea fi eliminate pentru a reduce ușor lungimea filmului. De exemplu, vedem la un moment dat prietenii care au înființat compania, timp de cel mult 5 minute, discutând despre dezgust. Complet inutil pentru mine și există și alte câteva scene care nu oferă nimic mai mult. Pentru un film mai bun fără nimic, dar și pentru regie aș prefera incredibilele acrobații ale Gravity.
 
Răspuns: Oscaruri 2014

Am văzut și Cercul rupt din limbile străine. Destul de puternic și acest film. Se ocupă, la fel ca Hunt, de o problemă foarte presantă. Desigur, un film dificil pentru cei care se mișcă ușor. Cu toate acestea, cred că este la fel de bun ca Hunt și le dau 50-50 șanse amândurora (fără să fi văzut palestinianul și cambodgianul).
 
Răspuns: Oscaruri 2014

Dacă sacking23 îl vede, aș dori o opinie cu privire la Actul uciderii ..
 
Răspuns: Oscaruri 2014

Evident că nu au avut-o !!!

Am fost confuz de caz ... Am crezut că este opusul a ceea ce a scris el. Ok o voi verifica într-o săptămână. Totuși, aici locuitorii nu sunt în general conștienți de evenimentele istorice, așa că le întreb lucruri despre propria lor istorie și nu știu, aici au sărbători pe care nu știu ce este.
 
Răspuns: Oscaruri 2014

Din http://news.moviefone.com/2014/02/10/cnn-leonardo-dicaprio-best-actor-oscar-plaque/

cnn% 20oscars% 20leonardo% 20dicaprio.jpg


Twitter a fost abuzz luni după-amiază după mai multe conturi tweeted o captură de ecran a unei povești de la CNN care arăta o plăcuță de statuetă gravată cu Oscar făcută la Leonardo DiCaprio, potențial stricând faptul că a câștigat onoruri pentru cel mai bun actor pentru "Lupul de pe Wall Street."

Dar a fost într-adevăr un spoiler? Deloc. La fel de Subliniază SlashFilm, Votarea la Oscar este încă în curs, deci nu există nicio modalitate de a ști cu siguranță cine va câștiga încă. Dar cel mai evident motiv pentru care acest zvon este fals este că Academia realizează plăci pentru fiecare candidat, astfel încât eventualul câștigător să poată personaliza imediat statueta sa.

Politica a început în 2010. În acel an, au fost create 197 plăcuțe, iar câștigătorilor li s-au atașat plăcile personalizate la Balul Guvernatorului după ceremonie; tradiția a continuat în fiecare an de atunci. Plăcuțele rămase de la non-câștigători sunt reciclate.

Deși gândul momentan că Leo avea cel mai bun actor în pungă a fost incitant, este reconfortant să știm că totul a dezvăluit în acest an Oscar transmisia prin televiziune ar trebui să fie o surpriză (relativă). Emisiunea este difuzată pe 2 martie pe ABC.

[prin intermediul Los Angeles Times]

8 Oferă DiCaprio și undeva l-am găsit și 11 și mă gândesc să-l onorez : Confuz:
 
Răspuns: Oscaruri 2014

Cu toate acestea, pentru a da 8, există și alți favoriți mai mari, probabil că i-au scos pe ai lui pentru că devine o durere.
Cine nu a câștigat încă un Oscar.
 

Predictii

  • 19:45
    Start Novasports
    • Heerenfein - Eindhoven
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Udinese - Roma
  • 21:30
    Novasports 1HD
    • Anvers - Union Saint-Jiloise
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Go Ahead Eagles - Feyenoord
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Brighton - Manchester City
  • Mâine 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Cerro Porteno - Fluminense
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Fortaleza - Boca Juniors
  • 21:15
    Novasports Prime
    • Panathinaikos AKTOR - Maccabi Tel Aviv
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Real Madrid - Baskonia
  • Mâine 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Orlando Magic - Cleveland Cavaliers
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 05:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Los Angeles Lakers - Denver Nuggets
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • Donna Vekic - Maria Sakkari
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - optimile de finală
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • Ertzan Ertzan:
    Tavernicul a spus că dacă nu mergi în Final Four, nu va fi în echipă anul viitor. Bine, știm cât de nebun este, sper că ai aflat și tu. Pierzi meciul, jucătorii sunt îngrijorați, îi arunci și tu mingea „e vina ta” și încarci mai multă presiune
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA a spus:
    Primul trofeu european pentru Grecia și echipa Panathinaikos U19 din Olanda în 1980 ... apoi Barcelona și Ajax au fost eliminate !!!!
    În cupa Milko? : paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Probabil nu ai prins bine.. a spus-o pentru a-si arata increderea in echipa si cat de sigur este ca va trece de Maccabi....
  • PANATHA PANATHA:
    Ioannidis marcând azi împotriva AEK @3.80...excelent!!
  • Ertzan Ertzan:
    Are bunuri bune pentru betbuilder, dar nu mă ating
  • PANATHA PANATHA:
    Aris - Olympiacos 0-0 in minutul 27....cred ca va fi gol in prima repriza....Peste 0,5 @1.80 si pentru risc mai mare
    peste 1,5 @4.90!
  • Ertzan Ertzan:
    în mod normal ar trebui să fie deja 0-3
  • PANATHA PANATHA:
    În Cipru scrie Karmiotissa Pano Polemidion - Othellos Athianou 6-6....... în timp ce în minutul 48 scorul era 1-5.....
  • animusbet animusbet:
    Ercan speră că Ataman va pleca pentru a nu-l mai răni: twis:
  • Ertzan Ertzan:
    Ce ne poate spune numărul? Am văzut antrenori analizând fazele care au fost făcute în greșelile de joc și ce ar fi trebuit să se facă cu acest număr au analizat fazele cărora ar fi trebuit să li se acorde fault.
  • PANATHA PANATHA:
    Ce a pierdut Olympiacos...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „FINALA CAMPIONATULUI IFC#20 (27-28/4/2024)" în Concursul IFC.
  • Ertzan Ertzan:
    Goumas din Turcia este un zeibeki drăguț : smk1:
  • animusbet animusbet:
    Pantofii pe care ni-i dai
  • Ertzan Ertzan:
    Da, v-am dat ca antrenor și pe Mourinho din Turcia
  • Ertzan Ertzan:
    În cele din urmă, unele au devenit anexe ale altora dacă vrei să spui la mine aaaaan te referi la mine : smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Echipa noastră își propune să marcheze goluri în primul sfert...
  • Ertzan Ertzan:
    Ce dracu mănâncă Monaco ăsta?
  • PANATHA PANATHA:
    Astăzi am aflat campioana din acest an...
  • Ertzan Ertzan:
    le-ai dat, deși în 27 penalty-ul ratat ar fi putut schimba oarecum lucrurile
  • Ertzan Ertzan:
    Bartsokas pe tejghea urează de acum înainte Paște Fericit
  • PANATHA PANATHA:
    Bartzokas va câștiga meciul...
  • Ertzan Ertzan:
    vei veni : paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Desigur....
  • Ertzan Ertzan:
    Nu este avantajul terenului de acasă pentru toate echipele : smk1:
    Ertzan Ertzan: Nu este avantajul terenului de acasă pentru toate echipele : smk1: