Oscar 2014

Răspuns: Oscaruri 2014

deși nu sunt Cinefilm, dar indiferent cum am face Scorsese cu DiCaprio la astfel de tarife, este Value
deși pentru mine preferatul meu este 12 Years a Slave with Chiwetel Ejiofor
 
  • Aprecieri
reacţii: salonicafan
Răspuns: Oscaruri 2014

De asemenea, uimitor Bruce Dern în Nebraska. Leonardo chiar nu merită premiul anul acesta. Personal, sunt între Matthew McConaughey și Bruce Dern și, dacă ar fi să votez, probabil l-aș prefera pe primul.
Nebraska este un film foarte bun, cu un scenariu inteligent și într-adevăr în categoria scenariului original, corpurile vor cădea. Nebraska, Her și American Hustle au scenarii geniale. Dacă ar fi să votez, l-aș pune pe ultimul loc din cauza numeroaselor întorsături pe care le are, în timp ce celelalte sunt complet plate.
Dintre celelalte categorii (am văzut toate filmele) cred că la regie aș prefera Gravity, care este regizat genial. Pentru masculul B' prefer pe Jonah Hill din Lykos. Pentru rolul feminin, precum și scenariul adaptat, vreau să văd mai multe filme, în timp ce în limbi străine aș vota Hunt.
 
Ultima editare:
Răspuns: Oscaruri 2014

Am vazut si lupul...
Fantastic di caprio și dealul Jonah despre care spune zorian că este cu siguranță pentru b man.
Filmul are mult sex, multa actiune, foarte bun dar.....nu de 3 ore.Cred ca devine obositor dintr-un punct si apoi sau mai bine spus obosesti la intervale...daca avea o durată mai scurtă, ar fi perfectă și ar prezenta un interes nediminuat.
 
  • Aprecieri
reacţii: Nikitas
Răspuns: Oscaruri 2014

De asemenea, uimitor Bruce Dern în Nebraska. Leonardo chiar nu merită premiul anul acesta. Personal, sunt între Matthew McConaughey și Bruce Dern și, dacă ar fi să votez, probabil l-aș prefera pe primul.
Nebraska este un film foarte bun, cu un scenariu inteligent și într-adevăr în categoria scenariului original, corpurile vor cădea. Nebraska, Her și American Hustle au scenarii geniale. Dacă ar fi să votez, l-aș pune pe ultimul loc din cauza numeroaselor întorsături pe care le are, în timp ce celelalte sunt complet plate.
Dintre celelalte categorii (am văzut toate filmele) cred că la regie aș prefera Gravity, care este regizat genial. Pentru masculul B' prefer pe Jonah Hill din Lykos. Pentru rolul feminin, precum și scenariul adaptat, vreau să văd mai multe filme, în timp ce în limbi străine aș vota Hunt.

Ideea noastră este să nu-l comparăm cu alții, performanța lui este bună. Membrii Academiei au mizat pe el și au dat votul, asta ne dorim, ha ha.

Nebraska ce fel de film este acesta?
 
Ultima editare de administrator:
Răspuns: Oscaruri 2014

bineinteles cand ai 5 concurenti trebuie sa ii compari pentru a vedea cine este cel mai bun.
Nebraska este practic alb-negru. un bătrân (Dern), cam rătăcit, primește un anunț de la o revistă, în care scrie că câștigă 1.000.000 de dolari, și hotărăște să meargă în Nebraska, la birourile revistei, să încaseze personal banii. Și în timp ce toată lumea (fiii lui și soția lui) încearcă să-l convingă că este o farsă (ceva ca al nostru aici pe internet care tot apare și ne cere să facem clic pentru că suntem al 1000-lea vizitator), el este convins că va merge si ii va lua, sa ia o ferma, un confler si sa lase ceva copiilor lui.
După ce au văzut și au plecat, fiul său a decis să meargă cu el pentru că este sigur că nu se va lupta cu ea. La final, iese un road movie minunat pe măsură ce trec și ei prin satul de unde vine tatăl și avem și acolo diverse eutrapele.
Este foarte confortabil de vizionat, este foarte bine regizat, în general pentru mine este printre cei mai buni 3-4 pe care i-am văzut, de la nominalizații la Oscar.
 
Ultima editare:
  • Aprecieri
reacţii: johnbill
Răspuns: Oscaruri 2014

Pentru prima dată anul acesta am văzut toate filmele care au fost nominalizate la (principalele categorii de) Oscar, înainte de decernare. Am scris ieri ce as vota la anumite categorii. BAFTA este, de asemenea, de acord cu unele : twis:
Am văzut atât Philomena, cât și Woody Allen și sunt complet de acord cu premiul lui Cate Blanchett pentru prima actriță și cu cel al lui Jennifer Lawrence pentru a doua actriță. Dacă Lupul de pe Wall Street este scris pentru protagonistă, la fel este și Blue Jasmine, care este scris pentru protagonistă, iar Blanchett este fantastică în rolul ei. Meryl Streep este la fel de minunată în august, dar un loc în tinerețe!!
În scenariul adaptat, precum și în cel mai bun film, cred că 12 ani vor prevala... și acolo mă înclin și eu. Are o temă destul de captivantă, genul care îi place academiei. Pentru cel mai bun film, este foarte greu de ales pentru că sunt multe filme bune, dar, în ansamblu, ajung în sfârșit cu Slave. vom vedea..

Dintre toate filmele, inclusiv scenariul adaptat, cred că, de departe, cel mai rău este Before Midnight. Nu merită să pierzi timpul nimănui. De asemenea, Blue Jasmine este un film mediocru și doar pentru Blanchett merită.
Dar cei care sunt nominalizați pentru cel mai bun film, credem că toate merită văzute (e suficient să ne gândim că acum câțiva ani Rocky a fost premiat :ciocan:)
 
Răspuns: Oscaruri 2014

Christian Bale, de asemenea, uimitor în Nebraska. Leonardo chiar nu merită premiul anul acesta. Personal sunt între Matthew McConaughey și Christian Bale și, dacă ar fi să votez, probabil l-aș prefera pe primul.
Nebraska este un film foarte bun, cu un scenariu inteligent și într-adevăr în categoria scenariului original, corpurile vor cădea. Nebraska, Her și American Hustle au scenarii geniale. Dacă ar fi să votez, l-aș pune pe ultimul loc din cauza numeroaselor întorsături pe care le are, în timp ce celelalte sunt complet plate.
Dintre celelalte categorii (am văzut toate filmele) cred că la regie aș prefera Gravity, care este regizat genial. Pentru masculul B' prefer pe Jonah Hill din Lykos. Pentru rolul feminin, precum și scenariul adaptat, vreau să văd mai multe filme, în timp ce în limbi străine aș vota Hunt.

Fără Bale în Nebraska... Vrei să spui foarte bun Bale în American Hustle sau foarte bun Bruce Dern în Nebraska?
 
Răspuns: Oscaruri 2014

personal, dupa ce am vazut ambele filme, cred ca Meryl Streep ar trebui sa primeasca statuia.....
Performanță excelentă (nu că Blanchett este rău, doar un pas în jos)

: semn:
 
Răspuns: Oscaruri 2014

Fără Bale în Nebraska... Vrei să spui foarte bun Bale în American Hustle sau foarte bun Bruce Dern în Nebraska?

da iubito, buni paparazzi am scris. Adică Dern în Nebraska.

PS Nu că Bale este rău în American Hustle, dar la nivelul celorlalți doi nu este.
 
Ultima editare:
Răspuns: Oscaruri 2014

4.50 plătește cu 24 de ore înainte de a-l ridica

cine a prins... prins: preot:

așa cum sunt acum modelate cotele, merită într-adevăr să pariezi pe Leonardo.
De asemenea, lui Jonah Hill pentru al 51.00-lea bărbat (Performanță 2.10) și lui Jennifer Lawrence pentru a 5.50-a femeie (Performanță XNUMX). De asemenea, pariați pe Hunt (cotă XNUMX)
Cotele sunt de la 365, în alte locuri pot juca chiar mai mari.
 
Răspuns: Oscaruri 2014

Mathiu makonehy muscat
omul a ridicat ștacheta mult
Urmăriți și adevăratul detectiv pentru că nu am văzut niciodată o astfel de performanță într-un serial TV
și pentru că academia are ceva cu astfel de roluri
roluri care necesită sacrificii fizice pentru a intra în pielea lor, îi dau un clic mai sus
 
Răspuns: Oscaruri 2014

Oscaruri nominalizări pentru 2 martie 2014

Cel mai bun film:
Hustle american
Capitanul Phillips
Dallas Clubul cumpărătorilor
Gravitate
Ei
Nebraska
Philomena
Anii 12 Un Slave


Rolul unui bărbat:
Christian Bale („American Hustle”)
Bruce Dern („Nebraska”)
Leonardo DiCaprio ("Lupul de pe Wall Street")
Chiwetel Ejiofor („12 ani de sclav”)
Matthew McConaughey („Dallas Buyers Club”)


Un rol feminin:
Amy Adams („American Hustle”)
Cate Blanchett („Blue Jasmine”)
Sandra Bullock („Gravity”)
Judi Dench („Philomena”)
Meryl Streep („august: județul Osage”).


Cel mai bun director
David O. Russell (American Hustle)
Martin Scorsese (Lupii lui Walt Streis)
Steve McQueen (12 Chronicle Slave)
Alexander Payne (Nebraska)
Alfonso Cuarón (gravitație)


B "Rolul bărbaților:
Barkhad Abdi („Căpitanul Phillips”)
Bradley Cooper („American Hustle”)
Michael Fassbender („12 ani de sclav”)
Jonah Hill („Lupul de pe Wall Street”)
Jared Leto („Dallas Buyers Club”)


B 'Role Playhouse:
Sally Hawkins („Blue Jasmine”)
Jennifer Lawrence („American Hustle”)
Lupita Nyong'o ("12 ani de sclav")
Julia Roberts („august: județul Osage”)
June Squibb („Nebraska”).


Script modificat
Înainte de miezul nopții
Căpitane Philipps
Philomena
Doisprezece ani și Slave
Wolf of Wall Street


Scenariul original
American Hustle
Blue Jasmine
Clubul cumpărătorilor Dallaas
Ei
Nebraska

Film de limbă străină
Omar (palestinian)
Distribuția Circlei Neconforme (Belgia)
Imaginea lipsă (Cambodgia)
La gran belleza (Italia)
Hunt (Danemarca)

Cu cele roșii care cred că vor merge cu statueta. De atunci, pe unele am spus că merită să pariezi, pe altele nu
 
Răspuns: Oscaruri 2014

Mathiu makonehy muscat
omul a ridicat ștacheta mult
Urmăriți și adevăratul detectiv pentru că nu am văzut niciodată o astfel de performanță într-un serial TV
și pentru că academia are ceva cu astfel de roluri
roluri care necesită sacrificii fizice pentru a intra în pielea lor, dați clic pe el mai sus


dacă ar fi fost cazul, Bale ar fi câștigat un Oscar pentru The Machinist, nu pentru The Fighter.

Pentru True Detective, sunt total de acord, dar după cum vă puteți da seama, rolul îl înalță. Nu-l subestimez, e bine de când s-a hotărât
și a vrut să ne facă să-l vedem cu alt ochi, adică a tăiat benzile de mac.
 

Predictii

  • 17:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • PAS Lamia - PAOK
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Aris - Olympiacos
  • 20:00
    Novasports 2HD
    • Monaco - Lille
  • 20:00
    Novasports 3HD
    • Lorient - Paris Saint Germain
  • 20:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • AEK - Panathinaikos
  • 21:30
    Novasports Extra 2
    • Club Brugge - Genk
  • 21:30
    Știri Novasports
    • Anderlecht - Cercul Brugge
  • 21:45
    Novasports Extra 1
    • Lupii - Bournemouth
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Ajax - Excelsior
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Atalanta - Fiorentina
  • 22:00
    Novasports 3HD
    • Marsilia - Nis
  • 22:00
    Novasports 5HD
    • Manchester City - Sheffield United
  • 22:00
    Start Novasports
    • Crystal Palace - Newcastle
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Everton - Liverpool
  • 03:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Independiente del Valle - Palmeiras
  • 19:45
    Start Novasports
    • Heerenfein - Eindhoven
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Udinese - Roma
  • 21:30
    Novasports 1HD
    • Anvers - Union Saint-Jiloise
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Go Ahead Eagles - Feyenoord
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Brighton - Manchester City
  • Mâine 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Cerro Porteno - Fluminense
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Fortaleza - Boca Juniors
  • 16:00
    Steaua Greciei Centrale
    • Esperos Lamias - AE Psychikos
  • 20:00
    Novasports 6HD
    • Monaco - Fenerbahce
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Barcelona - Olympiacos
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Boston Celtics - Miami Heat
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 21:15
    Novasports Prime
    • Panathinaikos AKTOR - Maccabi Tel Aviv
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Real Madrid - Baskonia
  • Mâine 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Orlando Magic - Cleveland Cavaliers
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 05:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Los Angeles Lakers - Denver Nuggets
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - optimile de finală
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • Donna Vekic - Maria Sakkari
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - optimile de finală
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • Ertzan Ertzan:
    Tavernicul a spus că dacă nu mergi în Final Four, nu va fi în echipă anul viitor. Bine, știm cât de nebun este, sper că ai aflat și tu. Pierzi meciul, jucătorii sunt îngrijorați, îi arunci și tu mingea „e vina ta” și încarci mai multă presiune
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA a spus:
    Primul trofeu european pentru Grecia și echipa Panathinaikos U19 din Olanda în 1980 ... apoi Barcelona și Ajax au fost eliminate !!!!
    În cupa Milko? : paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Probabil nu ai prins bine.. a spus-o pentru a-si arata increderea in echipa si cat de sigur este ca va trece de Maccabi....
  • PANATHA PANATHA:
    Ioannidis marcând azi împotriva AEK @3.80...excelent!!
  • Ertzan Ertzan:
    Are bunuri bune pentru betbuilder, dar nu mă ating
  • PANATHA PANATHA:
    Aris - Olympiacos 0-0 in minutul 27....cred ca va fi gol in prima repriza....Peste 0,5 @1.80 si pentru risc mai mare
    peste 1,5 @4.90!
  • Ertzan Ertzan:
    în mod normal ar trebui să fie deja 0-3
  • PANATHA PANATHA:
    În Cipru scrie Karmiotissa Pano Polemidion - Othellos Athianou 6-6....... în timp ce în minutul 48 scorul era 1-5.....
  • animusbet animusbet:
    Ercan speră că Ataman va pleca pentru a nu-l mai răni: twis:
  • Ertzan Ertzan:
    Ce ne poate spune numărul? Am văzut antrenori analizând fazele care au fost făcute în greșelile de joc și ce ar fi trebuit să se facă cu acest număr au analizat fazele cărora ar fi trebuit să li se acorde fault.
  • PANATHA PANATHA:
    Ce a pierdut Olympiacos...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „FINALA CAMPIONATULUI IFC#20 (27-28/4/2024)" în Concursul IFC.
  • Ertzan Ertzan:
    Goumas din Turcia este un zeibeki drăguț : smk1:
  • animusbet animusbet:
    Pantofii pe care ni-i dai
  • Ertzan Ertzan:
    Da, v-am dat ca antrenor și pe Mourinho din Turcia
  • Ertzan Ertzan:
    În cele din urmă, unele au devenit anexe ale altora dacă vrei să spui la mine aaaaan te referi la mine : smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Echipa noastră își propune să marcheze goluri în primul sfert...
  • Ertzan Ertzan:
    Ce dracu mănâncă Monaco ăsta?
  • PANATHA PANATHA:
    Astăzi am aflat campioana din acest an...
  • Ertzan Ertzan:
    le-ai dat, deși în 27 penalty-ul ratat ar fi putut schimba oarecum lucrurile
  • Ertzan Ertzan:
    Bartsokas pe tejghea urează de acum înainte Paște Fericit
  • PANATHA PANATHA:
    Bartzokas va câștiga meciul...
  • Ertzan Ertzan:
    vei veni : paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Desigur....
  • Ertzan Ertzan:
    Nu este avantajul terenului de acasă pentru toate echipele : smk1:
    Ertzan Ertzan: Nu este avantajul terenului de acasă pentru toate echipele : smk1: