Modificări în modul de impozitare a jocurilor de noroc - Ce prevede dispoziția

Είναι χριστός κι αποστολάκης η υπόθεση.
Αφού όλα τα παιχνίδια είναι γκανιοταρισμένα και αν το δούμε από ΟΠΑΠ μεριά, καληνύχτα Μαργαρίτα !
Ας πάρουν το φόρο ανά δελτίο από τις εταιρείες - που κι αυτές καταβάλουν μεγάλο φόρο ως γνωστόν.
Δεν υπάρχει καμιά διαβούλευση να τα γράψουμε αυτά ;
 
Αυτές οι επιστολές των πρακτόρων, εταιρειών κλπ που δημοσιεύθηκαν ;
Υπάρχει site διαβούλευσης ;
 
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΒΟΥΛΕΥΣΗ


foros.jpg



.
.
 
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΒΟΥΛΕΥΣΗ


Vedeți atașamentul 31004


.
.

Και αυτές οι επιστολές πιό πάνω που εμφανίστηκαν ;
 
Στο Μαξίμου τις έστειλαν .. καθένας μπορεί να στείλει
 
Τι είναι το "δελτίο" ρε παιδιά ;
Μία απόδειξη του ΟΠΑΠ ;
Μιά τέτοια απόδειξη μπορεί να περιέχει 18 χαμένα παιχνίδια και 1 κερδισμένο.
Το κόστος των 18 χαμένων μπορεί να είναι 36 ευρώ και του κερδισμένου να είναι 2 ευρώ και να κερδίζει 180 ευρώ.
Τι φορολογούνται ;
Τα 178, ήτοι απόδοση = 100 + 2 + 78 * 0.975 = 178.05 ;
Ή τα 142, ήτοι απόδοση = 100 + 38 + 42 * 0.975 = 178.95 ;
Ή μήπως το σύνολο μη εκπίπτοντος του κόστους, ήτοι απόδοση = 180 * 0.975 = 175.50 ;
Ή μήπως το σύνολο πάνω από 100 μη εκπίπτοντος του κέρδους, ήτοι 100 + 80 * 0.975 = 178 ;

'Εσκασαν κοντά αυτά τα τέσσερα νούμερα αλλά δεν έχει σημασία.
Μήπως δελτίο = νικηφόρο παιχνίδι που περιέχεται στο δελτίο ;
 
Ultima editare:
Στο Μαξίμου τις έστειλαν .. καθένας μπορεί να στείλει

Εντάξει στου Μαξίμου.
Που αναρτήθηκαν λαίμαι. Όλες μαζί ή πήγες στο site των πρακτόρων και δεν ξέρω που αλλού και τις βρήκες ;
Τώρα είναι fait accompli ;
Εξήγησε μας και τα προηγούμενα αν μπορείς (τι είναι το "δελτίο").
 
Καλώς ήρθατε στον κόσμο των ιπποδρομιών (!)
Τόσο καιρό numai ο hipodrom φορολογουνταν ανά απόδειξη κέρδους,ενώ το στοίχημα ανά στήλη! Μάλιστα πληρώναμε φόρο 15% από 100 έως 500€ και 20% από 500+(!!!) Τώρα φάτε τη στον πωπο, επειδή ψάχνουν χρηματοδότηση της σούπερ λιγκ.
 
Καλώς ήρθατε στον κόσμο των ιπποδρομιών (!)
Τόσο καιρό numai ο hipodrom φορολογουνταν ανά απόδειξη κέρδους,ενώ το στοίχημα ανά στήλη! Μάλιστα πληρώναμε φόρο 15% από 100 έως 500€ και 20% από 500+(!!!) Τώρα φάτε τη στον πωπο, επειδή ψάχνουν χρηματοδότηση της σούπερ λιγκ.


Στις ξένες ιπποδρομίες γινόταν αυτό από τον ΟΠΑΠ.
Παράνομα.
Είχα γράψει στην ΕΕΕΠ - αρνήθηκε να το εξετάσει.
Στο συνήγορο του καταναλωτή - αρνήθηκε κι αυτός.
Μετά πήγα στο γραφείο του Τσακαλώτου και τους ρώτησα "βρε σεις μπας και υπάρχει κάποια εγκύκλιος που το δικαιολογεί ;" και το έψαξε ο νομικός σύμβουλος και μου είπε "όχι δεν υπάρχει εγκύκλιος που το δικαιολογεί αλλά όμως δεν επεμβαίνουμε - να τα ξαναπείς στην ΕΕΕΠ".
Η ΕΕΕΠ όμως δεν απάντησε ποτέ.
Είναι κι ένα γραφείο της ΑΑΔΕ που ίσως είχε κάποια αρμοδιότητα αλλά δεν πήγα (αφ' ενός αρρώστησα, αφ' ετέρου πλακώσανε μετά τα λοκντάουν).

Τώρα τι παίζει ακριβώς με το νέο νόμο δεν έχω καταλάβει. Τι είναι το "δελτίο" ;

Το θέμα είναι να μην μας προσθέτουν τα ticket οι ιντερνετικές. Παίζω εγώ 50 την Τζίλλινγκχαμ το πρωϊ και άλλα 50 το μεσημέρι. Να μην μου τα κάνουν 100 - δεν είναι υποχρεωμένοι αλλά είναι κι αυτοί ...
Προ ετών ήμουνα στον stoiximan τον οποίο τον έκοψα επειδή δεν έβαζε ιπποδρομίες.
Ο stoiximan εφήρμοζε τον παλιό νόμο στο ευρώ ενώ όμως η ελαχίστη μονάδα του ήταν 10 σεντς.
Μπαίνω στο τσατ και τους λέω "ρε σεις, στα 10c πρέπει να φορολογείτε, όπως άλλωστε και ο ΟΠΑΠ φορολογεί στα 25c". Τους λέω μετά "ο νόμος γράφει ότι η τιμή στήλης μπορεί να είναι από 10c έως 2 ευρώ - είνα περίεργο ή παλαβό αλλά έτσι λέει".
Ο stoiximan λοιπόν το άλλαξε την άλλη μέρα (!) στα 10c και μέχρι τώρα που ισχύει ακόμα ο παλιός νόμος φορολογεί στα 10c.
Τα έγραψα όμως τα ίδια και στην bet365 και αυτοί λέγανε "όόόόχι, δεν γίνεται, στο ευρώ εμείς".


(*) δεν ξέρουμε και αν καταλήγει στο κράτος το οπαπιάρικο χαράτσι - από τη στιγμή που δεν το προβλέπει ο νόμος (ας λέει το χαρτάκι σου "φόρος" !)
 
Ultima editare:
Όπως γινόταν στον ιππόδρομο, θα γίνεται η φορολόγηση (!) Ανά απόδειξη κέρδους (!)
exemplu:
κέρδος απόδειξης :368 €
αφαιρούμε τα πρώτα 100€ (368-100= 268)

φορολογουνται τα :268 € după cum urmează:

100*2,5%=2,5 €
168*5%= 8,40 €
φορος= 10,90 €
εισπραξη: 368,00-10,90 =357 ,10€
 
Όπως γινόταν στον ιππόδρομο, θα γίνεται η φορολόγηση (!) Ανά απόδειξη κέρδους (!)
exemplu:
κέρδος απόδειξης :368 €
αφαιρούμε τα πρώτα 100€ (368-100= 268)

φορολογουνται τα :268 € după cum urmează:

100*2,5%=2,5 €
168*5%= 8,40 €
φορος= 10,90 €
εισπραξη: 368,00-10,90 =357 ,10€

Άρα λες εσύ <δελτίο = οι κερδίζοντες συνδυασμοί μέσα σε ένα δελτίο>.
Αν παίξεις 6 τριπλές σκορ-6 οι 728 χαμένες στήλες δεν λένε τίποτα. Σου χαρίζουν ένα πενηνταράκι και μετά
υπολογίζουν το φόρο ανάλογα τι πληρώνει το σκορ-6.
Έτσι πάει ; Ο lilis τι λέει ;
 
(*) δεν ξέρουμε και αν καταλήγει στο κράτος το οπαπιάρικο χαράτσι - από τη στιγμή που δεν το προβλέπει ο νόμος (ας λέει το χαρτάκι σου "φόρος" !)
Ο "φόρος" είναι η υποχρέωση του ΟΠΑΠ προς το κράτος ,εν ολίγοις καταλήγει στην Principiul autorizării ,που ελέγχεται απ' ευθείας από την τροϊκα.
 
Ο "φόρος" είναι η υποχρέωση του ΟΠΑΠ προς το κράτος ,εν ολίγοις καταλήγει στην Principiul autorizării ,που ελέγχεται απ' ευθείας από την τροϊκα.

Ο συγκεκριμένος ;
Πως το ξέρεις ;
Είναι (ήταν) 100 ευρώ ανά στήλη και 500 ευρώ ανά στήλη οι δύο κλίμακες φόρου.
Το 100 ευρώ ανά δελτίο δεν ήταν έγκυρο.
Εσύ μας το είχες γράψει μάλιστα στις ιπποδρομίες Άσκοτ Ιούνιος 2015 και το μάθαμε - διότι εγώ με το σύστημα ΟΠΑΠ ξένες δεν παίζω.
Αν λοιπόν δεν είναι υποχρέωση του ΟΠΑΠ το ανά δελτίο, τι με νοιάζει εμένα πως το περιγράφει στην απόδειξη σου ; Κάποια βαζιβουζουκία γίνεται.
 
Όταν πρωτοβγήκε ο ΣΥΡΙΖΑ και τοποθέτησε τον Βαρουφάκη Υπουργο Οικονομικών, ο τελευταίος τοποθέτησε στην EEEP
μετά από πολλές προσωπικές συνεντεύξεις , ένα πολύ τίμιο άνθρωπο, ο οποίος nu δέχθηκε να τα "πάρει" ,γιατί τότε παιζοτανε toate το παιχνίδι με τα vlt's συγκεκριμένα ήθελαν να βάλουν 36000 (κάτι τέτοιο) σε όλη την επικράτεια! Αυτός έκανε ένα σχέδιο περιορισμού (με τις ώρες λειτουργίας ,με όρια χασουρας κλπ) και πέσανε να τον φάνε από 10 πλευρές! Επειδή δεν χωραγανε στα υφιστάμενα πρακτορεία, που είναι περίπου 5.500 τα vlt's και έπρεπε να δημιουργήσουν καινούργια σημεία πώλησης, σκέφτηκαν το εξής: να κάνουν " κολεγιά" με ανθρώπους της νύχτας και του υποκόσμου,που δούλευαν ήδη τα συγκεκριμένα μηχανήματα ( παράνομα ) και ήξεραν την πιάτσα ,με αντάλλαγμα τη νομιμοποίηση τους! Επειδή μάλιστα δεν επιτρέπεται παιχνίδι εκτός πρακτορείου αλλάξανε και τον κανονισμό και τα περάσανε ως opap play(!) Ο ΟΠΑΠ μάλιστα έστειλε λίστα με τους "κυρίους " αυτούς ανά περιοχή της Ελλάδος, για έγκριση στον Πρόεδρο της ΕΕΕΠ (που ανέφερα παραπάνω ) βάζοντας του το πιστόλι στο κεφάλι να το περασει! Όταν μετά από λίγο καιρό ο Τσίπρας αναγκάστηκε να "παραιτήσει " τον Βαρουφάκη και να τοποθετησει τον Τσακαλώτο στη θέση του Υπουργού Οικονομικών ,αμέσως αλλάξανε και τον πρόεδρο της ΕΕΕΠ και βάλανε έναν κάθ' υπόδειξην του ΟΠΑΠ. Φεύγοντας ο προηγούμενος (ο τίμιος) έστειλε στον τσακαλώτο ένα στικάκι ,με όλες τις ατασθαλίες, που είχαν πέσει στην αντίληψή του και ο τελευταίος το εξαφάνισε σαν να μην υπήρχε ποτέ! Αυτή ήταν η κατάσταση όταν πήγε ο κοσμικ ,για αυτό και είχε αυτή την κατάληξη η υπόθεση του. Ουσιαστικά η ΕΕΕΠ λειτουργεί ως Apendice του ΟΠΑΠ! ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΚΑΝΈΝΑΣ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟΣ ΈΛΕΓΧΟΣ .....ΟΛΕΣ ΟΙ ΥΠΟΘΈΣΕΙΣ " ΧΆΝΟΝΤΑΙ" ΣΤΟΝ ΔΡΌΜΟ! Γι' αυτό κύριε κοσμικ, δεν σου απάντησε ποτέ κανένας!
Για μένα που γνωρίζω από παρασκήνιο είναι εξαιρετικά παράδοξη η punct,που προέκυψε αυτή η υπόθεση της φορολόγησης (!!) Γιατί γίνεται τώρα ,που μοιράζονται οι ΆΔΕΙΕΣ (???) ΜΗΠΩΣ ΘΈΛΟΥΝ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ(?) ΝΑ ΕΜΠΟΔΙΣΤΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΝΟΥΡΓΙΟΙ(??) Γνωρίζοντας την δύναμη που έχει ο ΟΠΑΠ στο παρασκήνιο, ΟΛΑ αυτά μου φαίνονται πολύ ΥΠΟΠΤΑ!
 
  • Aprecieri
reacţii: soupnik și nansas
Όταν πρωτοβγήκε ο ΣΥΡΙΖΑ και τοποθέτησε τον Βαρουφάκη Υπουργο Οικονομικών, ο τελευταίος τοποθέτησε στην EEEP
μετά από πολλές προσωπικές συνεντεύξεις , ένα πολύ τίμιο άνθρωπο, ο οποίος nu δέχθηκε να τα "πάρει" ,γιατί τότε παιζοτανε toate το παιχνίδι με τα vlt's συγκεκριμένα ήθελαν να βάλουν 36000 (κάτι τέτοιο) σε όλη την επικράτεια! Αυτός έκανε ένα σχέδιο περιορισμού (με τις ώρες λειτουργίας ,με όρια χασουρας κλπ) και πέσανε να τον φάνε από 10 πλευρές! Επειδή δεν χωραγανε στα υφιστάμενα πρακτορεία, που είναι περίπου 5.500 τα vlt's και έπρεπε να δημιουργήσουν καινούργια σημεία πώλησης, σκέφτηκαν το εξής: να κάνουν " κολεγιά" με ανθρώπους της νύχτας και του υποκόσμου,που δούλευαν ήδη τα συγκεκριμένα μηχανήματα ( παράνομα ) και ήξεραν την πιάτσα ,με αντάλλαγμα τη νομιμοποίηση τους! Επειδή μάλιστα δεν επιτρέπεται παιχνίδι εκτός πρακτορείου αλλάξανε και τον κανονισμό και τα περάσανε ως opap play(!) Ο ΟΠΑΠ μάλιστα έστειλε λίστα με τους "κυρίους " αυτούς ανά περιοχή της Ελλάδος, για έγκριση στον Πρόεδρο της ΕΕΕΠ (που ανέφερα παραπάνω ) βάζοντας του το πιστόλι στο κεφάλι να το περασει! Όταν μετά από λίγο καιρό ο Τσίπρας αναγκάστηκε να "παραιτήσει " τον Βαρουφάκη και να τοποθετησει τον Τσακαλώτο στη θέση του Υπουργού Οικονομικών ,αμέσως αλλάξανε και τον πρόεδρο της ΕΕΕΠ και βάλανε έναν κάθ' υπόδειξην του ΟΠΑΠ. Φεύγοντας ο προηγούμενος (ο τίμιος) έστειλε στον τσακαλώτο ένα στικάκι ,με όλες τις ατασθαλίες, που είχαν πέσει στην αντίληψή του και ο τελευταίος το εξαφάνισε σαν να μην υπήρχε ποτέ! Αυτή ήταν η κατάσταση όταν πήγε ο κοσμικ ,για αυτό και είχε αυτή την κατάληξη η υπόθεση του. Ουσιαστικά η ΕΕΕΠ λειτουργεί ως Apendice του ΟΠΑΠ! ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΚΑΝΈΝΑΣ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟΣ ΈΛΕΓΧΟΣ .....ΟΛΕΣ ΟΙ ΥΠΟΘΈΣΕΙΣ " ΧΆΝΟΝΤΑΙ" ΣΤΟΝ ΔΡΌΜΟ! Γι' αυτό κύριε κοσμικ, δεν σου απάντησε ποτέ κανένας!
Για μένα που γνωρίζω από παρασκήνιο είναι εξαιρετικά παράδοξη η punct,που προέκυψε αυτή η υπόθεση της φορολόγησης (!!) Γιατί γίνεται τώρα ,που μοιράζονται οι ΆΔΕΙΕΣ (???) ΜΗΠΩΣ ΘΈΛΟΥΝ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ(?) ΝΑ ΕΜΠΟΔΙΣΤΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΝΟΥΡΓΙΟΙ(??) Γνωρίζοντας την δύναμη που έχει ο ΟΠΑΠ στο παρασκήνιο, ΟΛΑ αυτά μου φαίνονται πολύ ΥΠΟΠΤΑ!

Αυτά δεν τα ξέρω αν συμπίπτω χρονικά με αυτά που λες.
Όπως ξέρεις υπάρχει και ένα υποτίθεται δικαιολογημένο χρονικό διάστημα μηνών μέχρι να σου απαντήσουν αυτές οι αρχές, γι αυτό πέρναγαν οι μήνες.
Στο γραφείο του Τσακαλώτου στη Νίκης όταν πήγα ήταν Οκτώβριος του 17.
Προηγουμένως από την ΕΕΕΠ μου έλεγαν κάτι ακατάληπτα και είχα συμφωνήσει εγώ μαζί τους να ρωτήσω το υπουργείο μήπως εν πάσει περιπτώσει κάποια υπο-εγκύκλιος το δικαιολογούσε.
Μετά δε που τους ξαναείπα "αυτά λέει ο Τσακαλώτος", ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

Τώρα ο βιελτάκιας πρόεδρος και ο ξεβιελτάκιας που χωράνε σ' αυτή την ιστορία δεν
ξέρω.
Πάντως ο τελευταίος συριζαίος πρόεδρος ήταν απ' ότι είχα διαβάσει ένας της
ΑΣΟΕΕ, από τους φανατικούς των συνιστωσών. Τώρα τον άλλαξαν.
 
Ο συνήγορος του καταναλωτή είχε χάβουρο.
Όπως ξέρετε οι συνήγοροι αυτοί αν τους κάνεις μιά αναφορά που δεν ευσταθεί στην απορρίπτουν αμέσως και σου λένε "κύριε δεν ευσταθεί διότι οι νόμοι λένε έτσι και γιουβέτσι και στουπέτσι - άντε μπάϊ".
Αν όμως υπάρχει θέμα αρχίζουν να το εξετάζουν και βγαίνει ότι εν πάσει περιπτώσει συμπέρασμα βγαίνει - ίσως και πάλι απορριπτικό ή σου δίνουν δίκιο.
Ο δικός μου λοιπόν δεν βρισκόταν πουθενά.
Μετά βγήκε μία άλλη και έλεγε "ξέρετε έχει πάθει αφωνία" !
Στο τέλος μου έγραψε "δηλώνω αναρμόδιος".
 
Ο νέος νόμος λειτουργεί κατά περίπτωση παίκτη ως εξής:

1ον) Παίκτης ψιλικοκό. Που θα βρει το κατοστάρι αυτός ; Αν βρει με ένα δίευρο ένα τετραπλό των 300-400 θα ή ένα σκορ θα πληρώσει λιγωτερο φόρο από πριν.
2ον) Ενδιάμεσος παίκτης που ποντάρει σε μιά καλή απόδοση 15-20, προκαθορισμένη ή διαφαινόμενη: Έχει τη δυνατότητα να κάνει το σπάσιμο.
3ον) Χοντροπακετάς. Αυτός μπορεί να παίξει και χιλιάρικο στο 1.50 και θα τον φορολογούν. Μπορεί όμως κι αυτός να επιχειρήσει το σπάσιμο.

Γενικώς είναι μιά βλακεία.
Τα παιχνίδια όλα γκανιοτάρονται.
Από που κι ως που να γκανιοτάρονται και πέραν της γκανιότας ;
 
În cele din urmă a fost votat pozitiv. Apoi am trecut la faza B. Știe cineva cât durează din momentul în care se votează ceva în parlamentul inutilului pentru a deveni gazetă?
 
01-03-2021 αναφερεται παραπανω στην φωτο
 
Ο νέος νόμος λειτουργεί κατά περίπτωση παίκτη ως εξής:

1ον) Παίκτης ψιλικοκό. Που θα βρει το κατοστάρι αυτός ; Αν βρει με ένα δίευρο ένα τετραπλό των 300-400 θα ή ένα σκορ θα πληρώσει λιγωτερο φόρο από πριν.
2ον) Ενδιάμεσος παίκτης που ποντάρει σε μιά καλή απόδοση 15-20, προκαθορισμένη ή διαφαινόμενη: Έχει τη δυνατότητα να κάνει το σπάσιμο.
3ον) Χοντροπακετάς. Αυτός μπορεί να παίξει και χιλιάρικο στο 1.50 και θα τον φορολογούν. Μπορεί όμως κι αυτός να επιχειρήσει το σπάσιμο.

Γενικώς είναι μιά βλακεία.
Τα παιχνίδια όλα γκανιοτάρονται.
Από που κι ως που να γκανιοτάρονται και πέραν της γκανιότας ;
Ξεκιναω απο το πρωι και παιζω 500αρικα σε αποδοση 2 καποια ματς και μεχρι το βραδυ εχω βαλει 39 πονταρισματα. Με τρομερη ευνοια της τυχης (και απειρη αγωνια με γκολ στο 93 υπερ μου) εχω πιασει τα 19 και παω να βαλω και το 40o, ενα οβερ 0.5 ημιχρονο αποδοση 2 και αυτο και με το που το βαζω καπακι μπαινει το γκολακι. Χαρες και πανηγυρια

Σκεφτομαι φτανει για σημερα παω να κανω ταμειο με τον πρακτορα και να εισπραξω τα δελτιακια μου και να παρω το κερδος μου βεβαιως βεβαιως , το οποιο νοερα στο μυαλο μου με αυτα που εχω δει απο αυτα που εχω παιξει πρεπει να ειμαι 500+ με τα δεδομενα που ηξερα(θα ηθελα να ημουν) Και τι να δω? Για καθε 500αρη που κερδισα παιρνω πισω 482.5 Εχω 20 κερδισμενα δελτια με φορο 17.5 το καθενα. Αρα 17.5 Χ 20 = 350 ευρω φορο. Δηλαδη ολη μερα βαραω για να παρω λιγο κερδος και τελικα τι μου εμεινε?
ΖΗΜΙΑ 350 ευρω

Μηπως να νιωθω και τυχερος?

Ο Πρακτορας τι εβγαλε? 20 Χ 500 Χ 3%(προ φορων) = 300 ευρω , δηλαδη 250 ευρω περιπου μετα φορων.
Δηλαδη τζογαρα ολη μερα για να γεμισω τον κωλο του κρατους λεφτα και του ερμου του Πρακτορα που κανει τον εισπρακτορα του ΟΠΑΠ . Αν ειχα σταματησει στα 39 πονταρισματα θα ειχα μπει μεσα με τα μπουνια.

Ντροπης πραματα σκεφτομαι. Βρε δεν παω σε κανα μπουκ απο αυριο να του πουλησω και εξυπηρετηση ταχαμου οτι εχω παικτες δικους μου απο κατω και να μαζευω το κερδος μου στο ακεραιο και αν τυχει και χασω να του ζητησω και ενα 20-30% επιστροφη στα χαμενα για να απαλυνω λιγακι τον πονο της χασουρας μου? 'Η τεσπα αν δεν μου το δωσει να μην εχω κανεναν κερατα να μου παιρνει τα κερδη μου.
Αυτο θα κανω. Θα παω.

Με αυτον τον τροπο ομως τι θα καταφερουν ?

Να διωξουν τους μεγαλοπαικτες απο το στοιχημα του πρακτορειου. Διοτι οπως λεει και ο cosmic , οι μικροι παικτες δεν θα επηρεαστουν. Οι μεγαλοπαικτες ομως που ξερουν ποσο σημαντικο ειναι αντι για 2 αποδοση πραγματικα να παιζουν στο 1.982 θα τουσ φυγουν. Και ποιος θα χασει απο αυτο?
Ο πρακτορας τα 250 ευρω και ο ΟΠΑΠ τα οποια κερδη εχει απο τους μεγαλοπαικτες(διοτι δεν νομιζω οτι μπορει να υπαρχει καποιος που να πιστευει οτι μπορει να κερδισει τον μπουκ με γκανιοτα της ταξης του 11-13% . Ο ΟΠΑΠ δεν ηταν εως σημερα αρωγος τςων ομαδων ειτε ως χορηγος διαφημισης ειτε οτι μερος τςν κερδων που ειχε πηγαιναν στα σωματια για οικονομικη ενισχυση ή κανω λαθος? Δηλαδη πρεπει να τα παρουν και απο τον παικτη που ηδη τρωει γκανιοτα?

Ή μηπως απο αυτο το νομοσχεδιο κρυβεται η πιεση του ιδιου του ΟΠΑΠ για φοροελαφρυνση πισω απο την πλατη των διαδυκτιακων εταιρειων και εις βαρος τους (με συμφωνια που εχουν αποκρυψει) ωστε να κανουν λιγοτερη ελκυστικη την αδειοδοτηση και να διατρανωθει το μονοπωλιο?

Κρατησα για το τελος μια ερωτηση για τους πονηρηδιδες που νομοθετουν: Γιατι στο νομοσχεδιο περιγραφετε με νουμερα συγκεκριμενα ποια θα ειναι η φορολογια των παικτων σε αντιστοιχια με τα κερδη τους και για την διαθεση των χρηματων αυτων απλα αναφερουν: ....Ποσοστό των εσόδων από την ανωτέρω κατηγορία φόρων χρησιμοποιείται για την χρηματοδότηση αθλητικών ομάδων κατόπιν κοινής απόφασης των Υπουργών Οικονομικών και πολιτισμού και Αθλητισμού....
1.Ποιο ειναι το ποσοστο που θα παει στις ομαδες ? Γιατι δεν το αναφερουν?
2.Και τα υπολοιπο ποσοστο σε ποιανου την τσεπη θα παει?
3.Μηπως για να ελαφρυνουν την τσεπη του Μελισαννιδη ή του οποιυδηποτε μετοχου της ΟΠΑΠ Α.Ε και απο εκει θα καλυφθει μερος του φορου που πρεπει να αποδωσει ο οργανισμος στης εφορια?

Τα ποσοστα που θα παρουν απο τους παικτες μια χαρα τα ανακοινωνουν. Αυτα που προκειται να μοιρασουν στις ομαδες αβαβα? Μια χαρα διαφανεια τους βρισκω
 

Predictii

  • 17:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • PAS Lamia - PAOK
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Aris - Olympiacos
  • 20:00
    Novasports 2HD
    • Monaco - Lille
  • 20:00
    Novasports 3HD
    • Lorient - Paris Saint Germain
  • 20:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • AEK - Panathinaikos
  • 21:30
    Novasports Extra 2
    • Club Brugge - Genk
  • 21:30
    Știri Novasports
    • Anderlecht - Cercul Brugge
  • 21:45
    Novasports Extra 1
    • Lupii - Bournemouth
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Ajax - Excelsior
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Atalanta - Fiorentina
  • 22:00
    Novasports 3HD
    • Marsilia - Nis
  • 22:00
    Novasports 5HD
    • Manchester City - Sheffield United
  • 22:00
    Start Novasports
    • Crystal Palace - Newcastle
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Everton - Liverpool
  • Mâine 25-04-2024
  • 03:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Independiente del Valle - Palmeiras
  • 16:00
    Steaua Greciei Centrale
    • Esperos Lamias - AE Psychikos
  • 20:00
    Novasports 6HD
    • Monaco - Fenerbahce
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Barcelona - Olympiacos
  • Mâine 25-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Boston Celtics - Miami Heat
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - optimile de finală
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • PANATHA PANATHA:
    Sportime a atins fundul....nu crezi niciodată...
  • PANATHA PANATHA:
    Bineînțeles că râzi, dar povestea cu Ioannidis a arătat încă o dată cât de jos au devenit rețelele de socializare....fiecare idiot scrie că este hărțuit fără consecințe firești....și bine că în câteva ore ipoteza s-a dovedit a fi o farsă...și nu a funcționat
    2-3 zile...
  • Ertzan Ertzan:
    dar situația e de râs, În ziua de azi nu mă întreb de nimic cu adevărat
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „FINALA Cupei IFC#15 (20-21/4/2024)" în Concursul IFC.
  • Ertzan Ertzan:
    În ochii mei cu cei unsprezece pe care i-a trimis Fener și este cel pe care l-am scris mai sus, Fener câștigă în mod normal cu 2-0 cel puțin pentru că mingea este o curvă, așa cum a spus și Osim că tot ceea ce vedem poate merge prost (vezi cel de ieri)
  • Ertzan Ertzan:
    Atjun a arătat încă o dată cât de mare este fan Fenerbahce și meciul va fi difuzat gratuit pe TV8 : smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    odată cu intrarea lui Zaits, Fener joacă în prezent cu 10 jucători
  • PANATHA PANATHA:
    Eu zic că se va ajunge la penalty-uri
  • Ertzan Ertzan:
    Mi-aș dori
  • Ertzan Ertzan:
    Dzikou ține apărarea
  • Ertzan Ertzan:
    în acest moment Fener joacă cu 10 jucători
  • Ertzan Ertzan:
    Krunic chiar intră
  • Ertzan Ertzan:
    dacă Olympiacos poate și își înscrie cu adevărat magia, dacă pierde își merită soarta
  • Ertzan Ertzan:
    Acum antrenorul lui Fener i-a "dracu" dar iti spune ca nu vine Olympiacos ca sa ii pun eu
  • Ertzan Ertzan:
    dupa cum i-am scris unui prieten in afara de Batshuayi, nu as schimba pe nimeni si chiar daca ar trebui sa le amputeze picioarele, poate in locul lui Bekao daca s-ar fi accidentat l-as pune pe Bonucci la penalty.
  • Ertzan Ertzan:
    Krunic, Zaijc, Under, Caglar că inutil acolo este pus incompetentului
  • Rezistent la apă Forum Bot:
    Utilizatorul Rezistent la apă a început un nou subiect numit „exista un portofel anonim?" în Portofele electronice.
  • S Forum Bot:
    Utilizatorul SSK a început un nou subiect numit „Pariu dublu" în Fotbal Predictii.
  • PANATHA PANATHA:
    Ce liga nebună e asta...
  • K Forum Bot:
    Utilizatorul kandalf a început un nou subiect numit „Managementul contului" în Pachete de conversații.
  • Ertzan Ertzan:
    Copiii noștri i-au învins pe italieni, mai ales cu 3-0, chiar și Cristiano Ronaldo ar fi gelos
  • Ertzan Ertzan:
    PRIMA ECHIPĂ GRECĂ CÂȘTIGĂ UN TITLU EUROPEAN LA FOTBAL, TINERII OLIMPIILOR : smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Primul trofeu european pentru Grecia și echipa Panathinaikos U19 din Olanda în 1980 ... apoi Barcelona și Ajax au fost eliminate !!!!
  • Ertzan Ertzan:
    Tavernicul a spus că dacă nu mergi în Final Four, nu va fi în echipă anul viitor. Bine, știm cât de nebun este, sper că ai aflat și tu. Pierzi meciul, jucătorii sunt îngrijorați, îi arunci și tu mingea „e vina ta” și încarci mai multă presiune
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA a spus:
    Primul trofeu european pentru Grecia și echipa Panathinaikos U19 din Olanda în 1980 ... apoi Barcelona și Ajax au fost eliminate !!!!
    În cupa Milko? : paidi:
    Ertzan Ertzan: Primul trofeu european pentru Grecia și echipa Panathinaikos U19 din Țările de Jos în 1980...