Revoluția americană

Nebunul Monster

Membru bine-cunoscute
19 Aug 2014
924
562
93
@@@@@.jpg



1) Am pariat exclusiv Anglia (premier league) și America (MLS) de unde și titlul.

2) Am pariat aproape exclusiv pe handicapurile asiatice (cel puțin 90%) cu părtinire minimă un obiectiv/gol sau ceva de făcut pentru mine.

3) Voi păstra numerar și voi începe cu o pivniță = 100 de unități.

Asta e deocamdată restul pe parcurs, succes!
:)
 
Ultima editare:
Răspuns: Revoluția americană

Câteva comentarii la opțiunile de până acum și la următoarele.


1) Sunderland (+0,5) @ 1.95 miză 3/10 pariul specific a fost ales cu logica a 2 egali (echipe sus-jos) si ca Aston Villa nu poate fi oferit la cota de 1.90 favorite. Un as pe care l-am pret la 2.20-2.30 asa ca am decis sa-l contracar cu un 3/10 relaxat. Până la urmă s-a ajuns la un 2-2 marginal și consider că acesta este un pariu prost, deși a dat roade, iar anumite echipe nu merită încredere.


2) West Ham (+1,5) @ 1.85 miză 3/10 Handicap corect ar fi de +1,25 pentru West Ham pe care îmi amintesc că l-a jucat acasă la Liverpool și adevărul este că s-a deschis așa. Doar plasând un pariu asul handicapul de la -1.25 a devenit -1,5 pentru Liverpool deci +1.5 al echipei din deplasare a devenit o alegere ușoară (în pariuri operez ca „oportunist” și nu ezit să merg împotriva masei , atunci din cauza pariului masei iti creezi o oportunitate nu ezit sa o apuc si sa nu las un meci sa ma innebuneasca, primul vine performanța și al doilea vine predicția. În plus, faptul că era sigur că West Ham va înscrie a ajutat, așa că cu +1,5 pentru a merge „găleată” echipa gazdă a fost nevoită să arunce 3 mingi. Cu 0-0 la Arsenal, un prost 1-0 cu Bournemouth și tot un prost 0-1 cu Stoke cu un gol de la Koutinho în 90’, adică 2 goluri în 3 meciuri, pare nefiresc să marchezi 3 goluri brusc. și aici pariu 3/10 relaxat. Scorul final a fost 0-3.

3) Man utd (-0,5) @ 2,00 miza 2/10 aici din nou împotriva lui Liverpool, deoarece văd o schimbare de dispoziție la Manchester, cu 2 semnări bune, Martial și De Gea, cel mai bun jucător al lui Liverpool, Coutinho, care nu a jucat, ceea ce a fost un catalizator pentru mine să pariez. Deci avem 2 echipe care nu joacă foarte bine, dar o diferență uriașă în calitatea celor 2 liste. 2.00 al asului a fost mai mult decat corect.I-am pret la 1.80-1,90 si asa a ajuns cand a inceput meciul. Aici mergeam pentru o lovitură puternică (singurul pariu de sâmbătă/luni) dar din moment ce 5/10 este devreme, am făcut 4/10. Inexistența fan han și mersul mediocru de la Manchester m-au făcut să mai tai 1 unitate și când m-am dus să pariez 3/10 am mai tăiat una pentru că m-am gândit că s-ar putea să-mi supraestimez echipa preferată. Și în cele din urmă am venit cu un umil 2/10. Scorul final 3-1

Mai târziu voi comenta meciurile din următoarea Premier League și pariul pe care l-am făcut deja pe asul lui Chelsea la 2.50, care a scăzut la 2.30 și se așteaptă să scadă în continuare la 2.50 pe campionii Angliei antrenați de Mourinho acasă cu Arsenal Cred că asta a fost. un pariu de valoare clar....

 
Răspuns: Revoluția americană

Noroc! Traseu relativ practicabil și condiții practicabile.

p.s. du-te la tobogan si bust..
 
Răspuns: Revoluția americană

Noroc! Traseu relativ practicabil și condiții practicabile.

p.s. du-te la tobogan si bust..

Multumesc Galva.

Pista relativ acceptabilă și condițiile acceptabile nu sunt sigur că le înțeleg pe deplin.
Probabil că s-ar referi la planul conservator de miza pe care îl am și la Premier League „ușoară” pe care am ales să o joc, precum și la cotele puțin slabe în jurul valorii de 2.00.
Dacă la asta vrei să spui, atunci îți spun că, din moment ce profitul este scopul, de ce să ne îngreunăm viața și să ne confruntăm cu multe ligi pe care nu le cunoaștem bine și cu cote forțate când există o cale mai accesibilă?

p.s. : Nu-mi pasă din nou : emb: , pentru ca pe de o parte nu merita si pe de alta nu se va schimba nimic, fiecare sa faca ce vrea...
 
Răspuns: Revoluția americană

Nu este ușor frate. În rest, vă puteți da seama singur la ce vreau să spun. Este un coridor relativ circulabil, da, având în vedere condițiile pe care văd că le-ați pus la loc, atât ca frecvență, cât și ca performanță. Nu transpira. Sunt ultimul căruia îi pasă de... imaginea verde... Buzunarul meu îi pasă de mine.
 
Răspuns: Revoluția americană

4) Chelsea - Arsenal : Chelsea @ 2.50 miză 2/10

Ce sa scriu aici, pe de o parte 2.50 nu mai exista si pe de alta nu ma intereseaza sa ma ocup de 2.30. 2.50 a fost valoare în ochii mei, deoarece Chelsea 17-lea nu este posibil. O echipă cu un record anul trecut cu exact aceeași echipă 15-4-0 înăuntru nu-i dai 2.50... pur și simplu nu.
 
Ultima editare:
  • Aprecieri
reacţii: Denistone
Răspuns: Revoluția americană

puneți videoclipul cu Mourinho spunând cât de fantastic este, căutați-l să leșină de râs : bravo: Noapte bună!
 
Răspuns: Revoluția americană

5) Bournemouth - Sunderland: Sunderland @ 5.5 miză 1/10

Bournemouth, cu excepția „focurilor de artificii” de acasă de la West Ham (câștigat cu 3-4), are 3 înfrângeri și un egal și un total de 4 puncte, într-un program foarte ușor până acum.
Are cea mai proasta lista din divizie si este oferit ca favorit 1.60-1.70 impotriva lui Sunderland, care a fost groaznic in primele 2 jocuri, dar apoi a obtinut 2 egaluri si a pierdut cu Tottenham saptamana trecuta cu o performanta foarte buna.
Elan ascendent pentru ospitalitate împotriva unui neofit indiferent. Astfel de meciuri de 6 puncte au fost mâncate în sac de această echipă și cred că pot obține un rezultat.
X2 la 2.20 mi s-a parut "slab", 3,50 la dnb a fost schiop, asa ca merg cu 1/10 pe dubla uscata de 5,50.
 
Răspuns: Revoluția americană

În restul meciurilor, asul lui Newcastle aveam chef să pariez pe el (poate o voi face mâine), este o alegere bună, și mă gândesc și la meciul dintre Man City și West Ham de la +1,75 te rog!
VA depinde și de modul în care se schimbă cota, dacă +1,75 lui West devine +2.0 voi paria pe o mie (să zicem acum), dacă devine +1,5 voi fold ușor, și la fel este și pentru restul meciurilor.
Newcastle dnb nu m-a deranjat la fel de mult ca la 1,80 si acum este la 1,65 si bineinteles ca nu pariez deloc pe el.Daca se intampla o minune si merge iar la 1,75-1,80 s-ar putea sa ma mai gandesc.

Grupul care este amuzant este Aston Villa-West Brom, pentru că în notele mele că am făcut o analiză specială asupra formei lor (nu clasicul câștig-pierdere-h-pierdere-pierdere) iese impulsul negativ (forma) pentru Villa și pozitiv pentru Brom!!! ceea ce înseamnă că ar trebui să pariez automat x2 sau +0,25. Dar ceva îmi spune că meciul va fi un as (empiric) și de aceea l-am lăsat.Sunt curios să văd ce se va întâmpla.
 
Răspuns: Revoluția americană

6) Bournemouth - Sunderland : Sunderland (+1.0) @ 2.025 miză 4/10
7) Chelsea - Arsenal : Chelsea @ 2,50 miză 1/10
(aici, pentru ca a aparut din nou 2.50 al asului, mai adaug o unitate)
 
Răspuns: Revoluția americană

Lama este strâmbă sau o reparăm greșit? Chelsea doar 2.60, asul Bournemouth a mers la 1,55+ față de 1.75 de ieri, așa că am luat și Sunderland +1,0 puternic
dnb newcastle cineva a alergat să parieze la 1,65 pe ftl : bravo: acum este la 1.775
Ceea ce văd eu, lumea vede susul și mi se opune... : preot:

Oh, am uitat, West Ham a trecut de la 1.75 la +2.0 cu binecuvântările „maselor”.
 

Predictii

  • 17:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • PAS Lamia - PAOK
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Aris - Olympiacos
  • 20:00
    Novasports 2HD
    • Monaco - Lille
  • 20:00
    Novasports 3HD
    • Lorient - Paris Saint Germain
  • 20:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • AEK - Panathinaikos
  • 21:30
    Novasports Extra 2
    • Club Brugge - Genk
  • 21:30
    Știri Novasports
    • Anderlecht - Cercul Brugge
  • 21:45
    Novasports Extra 1
    • Lupii - Bournemouth
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Ajax - Excelsior
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Atalanta - Fiorentina
  • 22:00
    Novasports 3HD
    • Marsilia - Nis
  • 22:00
    Novasports 5HD
    • Manchester City - Sheffield United
  • 22:00
    Start Novasports
    • Crystal Palace - Newcastle
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Everton - Liverpool
  • 03:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Independiente del Valle - Palmeiras
  • 19:45
    Start Novasports
    • Heerenfein - Eindhoven
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Udinese - Roma
  • 21:30
    Novasports 1HD
    • Anvers - Union Saint-Jiloise
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Go Ahead Eagles - Feyenoord
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Brighton - Manchester City
  • Mâine 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Cerro Porteno - Fluminense
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Fortaleza - Boca Juniors
  • 16:00
    Steaua Greciei Centrale
    • Esperos Lamias - AE Psychikos
  • 20:00
    Novasports 6HD
    • Monaco - Fenerbahce
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Barcelona - Olympiacos
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Boston Celtics - Miami Heat
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 21:15
    Novasports Prime
    • Panathinaikos AKTOR - Maccabi Tel Aviv
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Real Madrid - Baskonia
  • Mâine 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Orlando Magic - Cleveland Cavaliers
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 05:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Los Angeles Lakers - Denver Nuggets
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - optimile de finală
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • Donna Vekic - Maria Sakkari
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - optimile de finală
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • Ertzan Ertzan:
    Tavernicul a spus că dacă nu mergi în Final Four, nu va fi în echipă anul viitor. Bine, știm cât de nebun este, sper că ai aflat și tu. Pierzi meciul, jucătorii sunt îngrijorați, îi arunci și tu mingea „e vina ta” și încarci mai multă presiune
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA a spus:
    Primul trofeu european pentru Grecia și echipa Panathinaikos U19 din Olanda în 1980 ... apoi Barcelona și Ajax au fost eliminate !!!!
    În cupa Milko? : paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Probabil nu ai prins bine.. a spus-o pentru a-si arata increderea in echipa si cat de sigur este ca va trece de Maccabi....
  • PANATHA PANATHA:
    Ioannidis marcând azi împotriva AEK @3.80...excelent!!
  • Ertzan Ertzan:
    Are bunuri bune pentru betbuilder, dar nu mă ating
  • PANATHA PANATHA:
    Aris - Olympiacos 0-0 in minutul 27....cred ca va fi gol in prima repriza....Peste 0,5 @1.80 si pentru risc mai mare
    peste 1,5 @4.90!
  • Ertzan Ertzan:
    în mod normal ar trebui să fie deja 0-3
  • PANATHA PANATHA:
    În Cipru scrie Karmiotissa Pano Polemidion - Othellos Athianou 6-6....... în timp ce în minutul 48 scorul era 1-5.....
  • animusbet animusbet:
    Ercan speră că Ataman va pleca pentru a nu-l mai răni: twis:
  • Ertzan Ertzan:
    Ce ne poate spune numărul? Am văzut antrenori analizând fazele care au fost făcute în greșelile de joc și ce ar fi trebuit să se facă cu acest număr au analizat fazele cărora ar fi trebuit să li se acorde fault.
  • PANATHA PANATHA:
    Ce a pierdut Olympiacos...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „FINALA CAMPIONATULUI IFC#20 (27-28/4/2024)" în Concursul IFC.
  • Ertzan Ertzan:
    Goumas din Turcia este un zeibeki drăguț : smk1:
  • animusbet animusbet:
    Pantofii pe care ni-i dai
  • Ertzan Ertzan:
    Da, v-am dat ca antrenor și pe Mourinho din Turcia
  • Ertzan Ertzan:
    În cele din urmă, unele au devenit anexe ale altora dacă vrei să spui la mine aaaaan te referi la mine : smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Echipa noastră își propune să marcheze goluri în primul sfert...
  • Ertzan Ertzan:
    Ce dracu mănâncă Monaco ăsta?
  • PANATHA PANATHA:
    Astăzi am aflat campioana din acest an...
  • Ertzan Ertzan:
    le-ai dat, deși în 27 penalty-ul ratat ar fi putut schimba oarecum lucrurile
  • Ertzan Ertzan:
    Bartsokas pe tejghea urează de acum înainte Paște Fericit
  • PANATHA PANATHA:
    Bartzokas va câștiga meciul...
  • Ertzan Ertzan:
    vei veni : paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Desigur....
  • Ertzan Ertzan:
    Nu este avantajul terenului de acasă pentru toate echipele : smk1:
    Ertzan Ertzan: Nu este avantajul terenului de acasă pentru toate echipele : smk1: