Întrebări ale unui începător

danez

New Member
27 Jan 2021
2
0
1
Am început să pariez aici de o lună, iar unele lucruri nu le-am înțeles încă și aș vrea să mă luminezi.
CUM pot face bani din 650 de euro într-un sistem pe care l-am jucat și să nu fiu taxat, din ceea ce am căutat suma care depășește 500 € este 20% impozită corect (?), Deci ar trebui să pună 520 și nu 650 pe care eu a încasat bani.
Acest lucru s-a întâmplat din nou ieri, cu 400 pe care i-am încasat din nou în sistem, iar el mi-a pus totul în timp ce eu ar trebui să păstrez 15% ... Și întreb ..
Am greșit cu ceva ??
Ne pare rău dacă vi se pare o întrebare stupidă, dar nu știu

FunBet

Membru activ
12 Mar 2018
189
213
43
Impozitarea (deocamdată, pentru că se va schimba în curând) nu se aplică profitului pe bilet, ci profitului pe coloană. De obicei, coloana este egală cu 0,10 euro (10 minute).

Adică, dacă profitul dvs. net depășește 100 de euro pentru fiecare pariu de 0,10 euro, numai atunci veți fi taxat.

danez

New Member
27 Jan 2021
2
0
1
Am crezut că acesta este un lucru pe care îl reglementez, sfârșitul pe care trebuie să-l intervin undeva, așa că pentru mine banii au intrat în bancă curat .. Eu din partea mea sunt bine ,.
Urmatoarea intrebare.
Când am câștigat banii din numerarul 650 și 400, a trebuit să cer un document de la compania de pariuri, poate, pentru că cred că ar trebui să fie declarați la fisc, nu, nu este necesar?

FunBet

Membru activ
12 Mar 2018
189
213
43
Certificatul de câștiguri se referă la profitul net ANUAL și nu la câștigurile pariurilor individuale. Deci, pentru anul 2021, veți putea solicita un astfel de certificat pentru biroul fiscal, la începutul anului 2022. Desigur, acest lucru va avea sens, deoarece în 2021, randamentele totale din pariurile dvs. vor depăși toate pariurile ( veți avea adică profit net).

Desigur, acest lucru nu este necesar, cu excepția cazului în care suma este respectabilă și nu este justificată de celelalte venituri ale dvs. sau dacă doriți să prezentați un venit mai mare pentru a face unele achiziții.

Cu toate acestea, rezolvați aceste întrebări cu o simplă căutare pe Google.

kerkireos

Membru bine-cunoscute
3 Oct 2012
2,352
1,426
113
Am întrebat verde sau albastru în urmă cu câțiva ani, mi-au spus că nu am profit. Am râs și nu m-am mai deranjat ...

chri213

Membru
4 Apr 2019
36
14
8
Am întrebat verde sau albastru în urmă cu câțiva ani, mi-au spus că nu am profit. Am râs și nu m-am mai deranjat ...
Este foarte probabil să vă fi spus acest lucru, deoarece banii pe care i-ați depus au fost mai mulți decât cei ai retragerilor. dacă ai avea un profit de 500 de euro dar dacă ai fi pus 700 în companie.Nu exclud că a existat un alt motiv dar logica spune asta.

BetLaden

IFC # 6 campion 2009-10, IFC # 1 Super Cup câștigător 200
Membru al echipei
13 și 2002
38,312
24,805
113
49
Infobeto Town
www.infobeto.com
Aruncați o privire la următoarele pentru a vedea cum funcționează:

Prin lege, impozitarea este următoarea:

- Profit net pe coloană de până la 100 EUR: fără impozite
- Profit net pe coloană de la 100,01 EUR la 500 EUR: impozit 15% (pe suma care depășește 100 EUR profit net fără impozite)
- Profit net pe coloană de la 500,01 EUR și peste: impozit 20% (pe suma care depășește 500 EUR profit net)

Valoarea fiecărei coloane în pariuri este de 0,10 € (dacă nu mi-e dor și a avut ceva diferit). Prin lege, impozitarea profiturilor nete se impune în etape pe coloană. În mod obișnuit, scutirea de impozite este valabilă pentru profitul net de până la 100 € pe coloană (pe 0,10 €), adică pentru profitul net de până la 1.000 € pentru fiecare pariu de 1 €.

exemple:

a) Un jucător pariază 10 € (adică 100 de coloane) pe un cinci cu cota de 510 și câștigă 5.100 €. Nu există taxe, deoarece profitul net este de 5.090 / 100 = 50,90 € pe coloană (fără taxe este de 100 € pe coloană).

b) Un jucător pariază 5 € (adică 50 de coloane) pe un șase cu cota de 1.250 și câștigă 6.250 €. Profitul său net este de 6.245 / 50 = 124,90 € pe coloană. Primii 100 € pe coloană sunt scutite de impozite. În următoarele 24,90 EUR pe coloană, se reține o taxă de 15% (adică 3.735 EUR pe coloană x 50 coloane = 186,7 EUR). Jucătorul primește în cele din urmă după deducerea impozitului 6.063,25 € (6.250 - 186,75).

Predictii

• 17: 00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Timpul Cupei
  • 18: 00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Volos NPS - AEK
  • 19: 00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Timpul Cupei
  • 20: 00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Aris - Olympiacos
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Timpul Cupei
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Fulham - Tottenham
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • West Brom - Everton
  • 21: 45
    Novasports 3HD
    • Parma - Inter
    Novasports 4HD
    • Standard Liege - Club Brugge
  • 22: 00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Timpul Cupei
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Levante - Bilbao
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Levante - Bilbao
  • 22: 15
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Liverpool - Chelsea
  • 19: 30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Paderborn - Darmstadt
  • 20: 30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Trece Ferreira - Nacional
  • 21: 30
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Schalke - Mainz
    Novasports 5HD
    • Huddersfield - Cardiff
    Novasports Extra 1
    • Charleroi - Sf. Truiden
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Campionatul Spaniei 2020-21
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Valencia - Villarreal
  • 22: 45
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Sporting Lisabona - Santa Clara
    Novasports 4HD
    • Zenit St. Petersburg - Real Madrid
  • 19: 30
    Novasports 3HD
    • Anadolu Efes - CSKA Moscova
  • 21: 05
    Novasports 1HD
    • Maccabi Tel Aviv - Valencia
  • 21: 30
    Novasports 2HD
    • Bayern München - Panathinaikos OPAP
  • 02: 00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Boston Celtics - Toronto Raptors
  • 05: 00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Phoenix Suns - Războinicii Golden State
    Novasports 2HD
    • Khimki - Alba Berlin
    Novasports 4HD
    • Zalgiris Kaunas - Armani Milano
  • 21: 00
    Novasports 1HD
    • Olympic - Steaua Roșie
    Novasports 3HD
    • Villeurbanne - Fenerbahce
    Novasports 2HD
    • Barcelona - Basconia
  • 12: 00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2021
  • 14: 00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2021
  • 16: 00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2021
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Vakifbank - Cemik Polis
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Garbine Mugouroutha - Maria Sakkari
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2021
  • 22: 30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2021
  • 14: 00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2021
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2021
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2021
  • 22: 30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2021

Ziua de naștere de astăzi

Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • Ertzan Ertzan:
    Nu mi-a plăcut înfrângerea din baschet altfel programul este în regulă, am spune tati
  • PANATHA PANATHA:
    și serios acum ..... îmi este greu să câștige echipele tale
  • Ertzan Ertzan:
    Adevărul este că am crezut că jucăm în interior și mă așteptam la o victorie ușoară, dar ieri am văzut că jucăm departe de casă și așa mai departe, în timp ce titanicul Zots spune „Speranțele mor ultima” : bb:
  • PANATHA PANATHA:
    Lamia - PAOK 0-1 la 23 ΄ .... meciul are un ritm și merită să pariezi pe peste 1,5 goluri în prima repriză la cota de 1.93
  • PANATHA PANATHA:
    A devenit clasic ... nu s-au mai înscris goluri în primul - în timp ce s-a pierdut un penalty - și a fost la începutul reluării .....
  • Ertzan Ertzan:
    gol frumos al lui Panathinaikos : paidi:
  • Ertzan Ertzan:
    Ertzan a spus:
    Legenda este dublă astăzi și Fener este o victorie, mai ales Fener este fix : paidi:

O imagine este o mie de cuvinte pe care le spun chinezii : bere1: : bere1: : bere1: : bere1:
  • Ertzan Ertzan:
    Puneti-va centurile
    : bask:: bask:: bask:: bask:: bask:
  • Ertzan Ertzan:
    și îi las sloganul preferat : bask: : bask: : bask: : bask: : bask:
  • A Forum Bot:
  • BINOTRADER Forum Bot:
    Utilizatorul BINOTRADER a început un nou subiect numit „Răbdare pentru ieșirea din tunel." în Forex Trading.
  • PANATHA PANATHA:
    Ce facem alania ?? Ne-am enervat?
  • Ertzan Ertzan:
    wow la naiba ce să spună acum îl lăsăm să înțeleagă :D
  • Ertzan Ertzan:
    În baschet brodăm fotbalul negru pe fotbal. Lucrul bun este că Ozil a fost accidentat și sper să închidă sezonul pentru anul acesta pe care îl vedem
  • Ertzan Ertzan:
    Efes o violează pe Tska; Nu îl văd pe Itoudis revenind
  • PANATHA PANATHA:
    Ertzan a spus:
    În baschet brodăm fotbalul negru pe fotbal. Lucrul bun este că Ozil a fost accidentat și sper să închidă sezonul pentru anul acesta pe care îl vedem
    gluma este că cealaltă echipă a ta Olympiakos merge exact invers în ambele sporturi
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA a spus:
    gluma este că cealaltă echipă a ta Olympiakos merge exact invers în ambele sporturi

Nu vreau absolutul, nu ce să fac. Te văd brodând în ambele sporturi : paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    faptul că ne-am câștigat reciproc în fotbal și baschet în timp ce nu brodăm ne arată măreția ...
  • Ertzan Ertzan:
    Mi-am dat seama că odată au apărut grupuri de artificii și asta a fost
    : pește:
  • PANATHA PANATHA:
    la ce vulpea nu ajunge, el atârnă ...
  • Ertzan Ertzan:
    Avem prognoze pentru mâine? : bask:
  • Ertzan Ertzan:
    în seara asta mă aștept să câștigi, știu doar un Bayern München și cel din fotbal. Nu există Bayern München în baschet : agis:
  • PANATHA PANATHA:
    Ei bine ... ce gol a marcat Aris ... nu am mâncat asta nici măcar în campionatul școlar
    PANATHA PANATHA: Ei bine ... ce gol a marcat Aris ... nu am mâncat asta nici măcar în campionatul școlar