Pariuri asimetrice

nklaps

Membru bine-cunoscute
11 Mar 2016
3,127
5,306
113
Este că nu avem nimic special în aceste zile. Dar uneori este unul întoarcere îmi face impresie, dar fără a avea cea mai mică informație pentru meci și echipe. Adică o performanță extremă fără să știi altceva.

Acest lucru, evident, nu este sans voir. Nimic de făcut cu. Acesta nu este un pariu serios. Eu numesc aceste pariuri „asimetrice”. Neortodox. Nu te duci acolo „cu ochii închiși”. Acolo mergi complet orb și doar pe baza unei performanțe aparent „nebunești”.

Când vor apărea astfel de cazuri, voi scrie câteva cuvinte în acest thread „nebun”. Nu va fi de multe ori. Ca sa va faceti o idee, ultima data a fost acum 3 luni un g/g din Croatia care a platit (Doamne fereste!) ...6.00. :)

Să mergem în Australia, mai exact să... Tasmania. O Liga căreia (adevărul este) îi arunc din când în când câteva priviri.

Caracteristica cu Tasmania este că acolo golurile se înscriu cu frecvența... „arouts”. Ei bine, întâlnim adesea meciuri cu prea multe goluri (de ex. 5-3, 5-2, 7-0, ca în ziua precedentă). Deci peste 2.5 este norma. De anul trecut urmărind Liga de la distanță, v-aș spune că over-urile sunt 75-80% din jocuri. Despre. Pe baza bazei de date betexplorer din Sezonul Regular din 2016-2017, am avut 71% peste și 29% sub. Nu atat de rau pe cat ma asteptam...

Deci într-un meci de mâine (sâmbătă la ora 5) și doar în a 2-a zi de ligă, în meci South Hobart - Kingborough Lions verdele ne oferă sub 2.5 in...10.50. Ați văzut vreodată sub 2.5 cu două cifre?

Aceasta este definiția unui pariu asimetric. Pentru că: „când ai avut timp, Buk, în a 2-a zi, să „cântărești” echipele pentru mine și să dai o asemenea performanță?” Pentru că „nu ai văzut, Buk, că în meciul precedent, echipa de mâine în deplasare a pierdut cu scorul de doar 1-0?”. Dar, pe de altă parte, nu cunosc echipele. Poti sa faci un astfel de pariu si sa plangi banii din primele 10 minute si echipele continua sa marcheze goluri pana... a doua zi! Pariurile serioase nu se întâmplă așa. Dar în firul „Pariuri asimetrice”, îi vom oferi o Monadoula:


South Hobart - Kingborough Lions sub 2.5 la 10.50 (Bet365)
 
Răspuns: Pariuri asimetrice

2-2 din 37.: preot:
Cu siguranță este puțin important, ascultă 10.50...
 
Răspuns: Pariuri asimetrice

South Hobart - Kingborough Lions sub 2.5 @ 10.50 2-2 LOST


Vom avea din nou șansa la un moment dat... : ochi:
 
Răspuns: Pariuri asimetrice

Continuăm în același model:

Sâmbătă, 7 aprilie, Tasmania:

Clarence United v South Hobart sub 2.5 @ 9.00 (Bet365)


b€‹Bine acum, 9.00...
 
Răspuns: Pariuri asimetrice

Clarence United v South Hobart sub 2.5 @ 9.00 (Bet365) 1-4 PIERD
 
Răspuns: Pariuri asimetrice

Am abandonat firul.
Haide vara copila. Cine pariază?
Până în septembrie, când începe sezonul, să vedem ce găsim:

Am mers unul pentru căldură și reflecție.

vineri, premier irlandez*
St Patricks (1.33) vs Limerick (10.00)

Uită-te la forma lui Sf. Patrick: 0-0-7! Cum se face? Și 3 înfrângeri cu trei în 3 finale. Favorit*1.33; Teatrul absurdului.

Ai de gând să-mi spui, nu te uiți și la fețele celuilalt? Da, nu e cel mai bun, dar pana la urma 6, nu pierde 3 si iesit din masura 3-3-6. Nici măcar nu vom cădea din nori dacă cineva face dublură.

15% îi dau lui Limerick. 10.00 ei mă plătesc și 8.00 egalitatea fără pariu.
După o pauză? Da, dar vorbim de 10.00, nu de 2.50

St Patricks v Limerick 2 @ 10.00 (bet365)

Pentru a vedea ...

Trimis de la SM-J510FN folosind funcția Tapatalk
 
Ultima editare:
Răspuns: Pariuri asimetrice

St Patricks v Limerick 2 @ 10.00 (Bet365) 2-1 PIERDUT
 
Răspuns: Pariuri asimetrice

Belarus sâmbătă
Bate (dogs grind) vs Dnipro Mogilev

Pionierul se joacă cu un „bazo”. Bine
Pionierul are o rată curată de 50%. Un meci mănâncă goluri, altul are foaia curată.
Celălalt („bazo”) are din nou o rată de eșec în a nota în afara 50%. Unul marchează, altul nu. Totuși, „micuții” au marcat goluri în al 3-lea și al 4-lea Soligorsk și, respectiv, Dinamo Minsk. De ce să nu-l pui și în Bate?
Între ei acum avem 3-0 dar avem și 3-1. Avem 5-0, dar și 2-1.
Am fost cu toate astea, g/g-ul meu iese aproape de 50%, dar spune-mi că îl supraestim. Dă 25-30% dacă vrei.
il gasesc totusi...6.25 la Sportingbet (și Bwin).

Acum știi cum merg lucrurile astea. Meciul poate fi „deschis” după un 3-0 rapid și apoi Bate îl aruncă în sorolop și nu mănâncă pe nimeni. Dar poate veni și 5-0 sau 2-0.
Sans voir raționament acest lucru nu este. De fapt, nici nu are sens. Dar nu vedem adesea goluri la 6.00+. Anul trecut am timbrat un 6.00 g/g în Croația, care chiar a ieșit.
Stoiximan îi dă 3.70. Betshop 3.99 (!). Green nici măcar nu are, așa că Sportingbet (și Bwin) sunt puțin „offside”. 6.25.
(În unele... companii off-shore s-a deschis la... 7.50 și a trecut la 5.00).
:)

Bate Borisov - Dnipro Mogilev g/g @ 6.25 (Sportingbet)

Remarcăm că până acum la „Pariuri asimetrice” am un scor de 0/3.
Pentru a vedea ...
 
Răspuns: Pariuri asimetrice

Cel care a făcut această performanță trebuie să fi consumat ceva și să fi dat peste cap :?: nu explici altfel: twis:
 
Răspuns: Pariuri asimetrice

Cel care a făcut această performanță trebuie să fi consumat ceva și să fi dat peste cap :?: nu explici altfel: twis:
A scăzut la... 3.80 în aceeași Companie. Pe unde se aflau ceilalți. 3.25 deschis la Prasini.
Normal.
Dacă pot mâine, voi pune o captură de ecran de la Betexplorer. Toate mișcările de performanță sunt oricum vizibile acolo.

Nu stiu prin ce logica au pus aceste cote, dar se pare ca ei considera imposibil ca underdog sa marcheze.
Vom vedea.
:)

Trimis de la SM-J510FN folosind funcția Tapatalk
 
  • Aprecieri
reacţii: georgesv53
Răspuns: Pariuri asimetrice

Bate Borisov - Dnipro Mogilev g/g @ 6.25 3-1 CÂȘTIGAT

Primul a câștigat Asymmetric. Cu un gol în minutul 1.
1/4

Am pus și scăderea performanței
Betetxplorer.jpg
 
Răspuns: Pariuri asimetrice

Belarus sâmbătă
Bate (dogs grind) vs Dnipro Mogilev

Pionierul se joacă cu un „bazo”. Bine
Pionierul are o rată curată de 50%. Un meci mănâncă goluri, altul are foaia curată.
Celălalt („bazo”) are din nou o rată de eșec în a nota în afara 50%. Unul marchează, altul nu. Totuși, „micuții” au marcat goluri în al 3-lea și al 4-lea Soligorsk și, respectiv, Dinamo Minsk. De ce să nu-l pui și în Bate?
Între ei acum avem 3-0 dar avem și 3-1. Avem 5-0, dar și 2-1.
Am fost cu toate astea, g/g-ul meu iese aproape de 50%, dar spune-mi că îl supraestim. Dă 25-30% dacă vrei.
il gasesc totusi...6.25 la Sportingbet (și Bwin).

Acum știi cum merg lucrurile astea. Meciul poate fi „deschis” după un 3-0 rapid și apoi Bate îl aruncă în sorolop și nu mănâncă pe nimeni. Dar poate veni și 5-0 sau 2-0.
Sans voir raționament acest lucru nu este. De fapt, nici nu are sens. Dar nu vedem adesea goluri la 6.00+. Anul trecut am timbrat un 6.00 g/g în Croația, care chiar a ieșit.
Stoiximan îi dă 3.70. Betshop 3.99 (!). Green nici măcar nu are, așa că Sportingbet (și Bwin) sunt puțin „offside”. 6.25.
(În unele... companii off-shore s-a deschis la... 7.50 și a trecut la 5.00).
:)

Bate Borisov - Dnipro Mogilev g/g @ 6.25 (Sportingbet)

Remarcăm că până acum la „Pariuri asimetrice” am un scor de 0/3.
Pentru a vedea ...




castigat !!

BINE FĂCUT JUCĂTOR...
 
  • Aprecieri
reacţii: nklaps
Răspuns: Pariuri asimetrice

Premier League sâmbătă 20

Manchester City - Burnley

Echipele nu au nevoie de prezentare. Mai ales City. Doar aici sunt prețurile dubla sansa (10.00) este în afara locului și timpului. Şansă dublă cu două cifre, rar întâlnită. Fără îndoială, marea favorită de aici este City, deși vor fi în minte și în meciul Ch L cu Shakhtar din Ucraina din 23 a lunii.
Dar indiferent cum o facem, el nu joacă un meci de Cupă cu Fleetwood pentru a da dublului 34.00 și X2 10.00. Oricum ar fi, Burnley (chiar dacă nu e de anul trecut) nu joacă în Liga 1 ci în Premier League (și). În ultimele 10 dintre ei vedem 2 remize și într-adevăr la Manchester.

Desigur, pariul aici nu este sans voir. În sv avem 3 Criterii-Condiții

1) Favoritul „a pierde grăsimea”
2) The Outsider „a sufla focul” :)
3) Performanța să fie „în afara locului și timpului”

Pentru sans voir vrei 2 din 3 Criterii, în timp ce dacă ai 3/3 Criterii îți arunci pălăria.

Dar aici acum, nici City nu dă drepturi, nici Burnley nu ne impresionează. Să nu uităm că am avut și o întrerupere a Campionatului din cauza Echipelor Naționale.
Numai performanța de aici (atât a dublului, cât și a X2) este nerespectată.
Cu alte cuvinte, avem doar 1 Criteriu din 3 și îl vom pune în „Pariuri Asimetrice”.

Vom alege X2 mai realist (mai realist decât dublu), deoarece setul meu arată ceva de genul 80-15-5


Manchester City - Burnley X2 @ 10.00 (Bet365)

Remarcăm că până acum în nebunile „pariuri asimetrice” avem un scor de 1/4 și un profit de +2.25 Unități
 
  • Aprecieri
reacţii: joc cinstit
Răspuns: Pariuri asimetrice

nklaps, dacă vrei, șterge un mesaj privat din contul tău pentru că încerc să-ți trimit și spune că ești plin.
 
Răspuns: Pariuri asimetrice

Decontarea pariului anterior:
Oraș - Burnley X2 @ 10.00 PIERDUT

1/5 cu +1.25 unități.


Sâmbătă 23 / 2

Leeds - Bolton 2 @16.50 (Stoiximan)

Bine, băieți, ne scoateți din minți.
Nu merit să scriu o analiză pentru un dublu de 16.50 la Asymetrics. Ce putem spune...

Favorita este corectă dar are 3 înfrângeri în 16 acasă (2 relativ recent).
Cel defavorizat este de plâns, dar are 3 victorii în 16 în deplasare.
În ultimul meci, au învins Birmingham cu 0-1.

Nu trebuie să spun ce este o casă de nebuni Anglia și că oricine poate învinge pe oricine și oricine poate învinge pe oricine. Ora 16.50 este în afara locului și timpului. Nu vedem astfel de performanțe în fiecare zi la nivel de campionat.

Cred ca daca as fi jucat acest pariu... de 16 ori, 2 succese, serios le-as fi avut.

[Sans voir nu poate fi introdus pentru că aici avem doar spectacolul.
Leeds nu acordă drepturi și nici Bolton nu este o marionetă.]



Trimis de la RedNote 5 utilizând funcția Tapatalk
 
Răspuns: Pariuri asimetrice

Leeds - Bolton 2 la ora 16.50 2-1 LOST
 
Răspuns: Pariuri asimetrice

Olympia Warriors - Clarence United sub 2.5 @ 26.00 (Bet365)


(Din campionat din Tasmania în Αυστραλία la 11:00 în această dimineață)

Clarence este varul clasei. A mâncat în 5 meciuri ... 44 de goluri. Mâncă de la 5 la 13 goluri pe meci și nu înscrie.

Nu știu dacă echipa este formată din școlari sau ... ștrumfi sau ... pitici cu Albă ca Zăpada, cel mai probabil ca astăzi să mănânce o jumătate de duzină de goluri, dar la ora 26.00 pentru omul 2.5 nu l-am mai văzut.

Au pus o cotă de 26.00 (adică este aproape imposibil să se întâmple), dar (să fie liniștiți) au stabilit și o limită ... 12.5 Euro în Green! Toate ale lor. :)

Voi pune o unitate de aici pentru prețul armelor.
 
  • Aprecieri
reacţii: joc cinstit

Predictii

  • 17:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • PAS Lamia - PAOK
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Aris - Olympiacos
  • 20:00
    Novasports 2HD
    • Monaco - Lille
  • 20:00
    Novasports 3HD
    • Lorient - Paris Saint Germain
  • 20:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • AEK - Panathinaikos
  • 21:30
    Novasports Extra 2
    • Club Brugge - Genk
  • 21:30
    Știri Novasports
    • Anderlecht - Cercul Brugge
  • 21:45
    Novasports Extra 1
    • Lupii - Bournemouth
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Ajax - Excelsior
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Atalanta - Fiorentina
  • 22:00
    Novasports 3HD
    • Marsilia - Nis
  • 22:00
    Novasports 5HD
    • Manchester City - Sheffield United
  • 22:00
    Start Novasports
    • Crystal Palace - Newcastle
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Everton - Liverpool
  • Mâine 25-04-2024
  • 03:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Independiente del Valle - Palmeiras
  • 16:00
    Steaua Greciei Centrale
    • Esperos Lamias - AE Psychikos
  • 20:00
    Novasports 6HD
    • Monaco - Fenerbahce
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Barcelona - Olympiacos
  • Mâine 25-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Boston Celtics - Miami Heat
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - optimile de finală
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Ertzan Ertzan:
    PRIMA ECHIPĂ GRECĂ CÂȘTIGĂ UN TITLU EUROPEAN LA FOTBAL, TINERII OLIMPIILOR : smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Primul trofeu european pentru Grecia și echipa Panathinaikos U19 din Olanda în 1980 ... apoi Barcelona și Ajax au fost eliminate !!!!
  • Ertzan Ertzan:
    Tavernicul a spus că dacă nu mergi în Final Four, nu va fi în echipă anul viitor. Bine, știm cât de nebun este, sper că ai aflat și tu. Pierzi meciul, jucătorii sunt îngrijorați, îi arunci și tu mingea „e vina ta” și încarci mai multă presiune
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA a spus:
    Primul trofeu european pentru Grecia și echipa Panathinaikos U19 din Olanda în 1980 ... apoi Barcelona și Ajax au fost eliminate !!!!
    În cupa Milko? : paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Probabil nu ai prins bine.. a spus-o pentru a-si arata increderea in echipa si cat de sigur este ca va trece de Maccabi....
  • PANATHA PANATHA:
    Ioannidis marcând azi împotriva AEK @3.80...excelent!!
  • Ertzan Ertzan:
    Are bunuri bune pentru betbuilder, dar nu mă ating
  • PANATHA PANATHA:
    Aris - Olympiacos 0-0 in minutul 27....cred ca va fi gol in prima repriza....Peste 0,5 @1.80 si pentru risc mai mare
    peste 1,5 @4.90!
  • Ertzan Ertzan:
    în mod normal ar trebui să fie deja 0-3
  • PANATHA PANATHA:
    În Cipru scrie Karmiotissa Pano Polemidion - Othellos Athianou 6-6....... în timp ce în minutul 48 scorul era 1-5.....
  • animusbet animusbet:
    Ercan speră că Ataman va pleca pentru a nu-l mai răni: twis:
  • Ertzan Ertzan:
    Ce ne poate spune numărul? Am văzut antrenori analizând fazele care au fost făcute în greșelile de joc și ce ar fi trebuit să se facă cu acest număr au analizat fazele cărora ar fi trebuit să li se acorde fault.
  • PANATHA PANATHA:
    Ce a pierdut Olympiacos...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „FINALA CAMPIONATULUI IFC#20 (27-28/4/2024)" în Concursul IFC.
  • Ertzan Ertzan:
    Goumas din Turcia este un zeibeki drăguț : smk1:
  • animusbet animusbet:
    Pantofii pe care ni-i dai
  • Ertzan Ertzan:
    Da, v-am dat ca antrenor și pe Mourinho din Turcia
  • Ertzan Ertzan:
    În cele din urmă, unele au devenit anexe ale altora dacă vrei să spui la mine aaaaan te referi la mine : smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Echipa noastră își propune să marcheze goluri în primul sfert...
  • Ertzan Ertzan:
    Ce dracu mănâncă Monaco ăsta?
  • PANATHA PANATHA:
    Astăzi am aflat campioana din acest an...
  • Ertzan Ertzan:
    le-ai dat, deși în 27 penalty-ul ratat ar fi putut schimba oarecum lucrurile
  • Ertzan Ertzan:
    Bartsokas pe tejghea urează de acum înainte Paște Fericit
  • PANATHA PANATHA:
    Bartzokas va câștiga meciul...
  • Ertzan Ertzan:
    vei veni : paidi:
    Ertzan Ertzan: vei veni : paidi: