Tribute No 1 - Cohen Brothers

Zorian

IFC # 5 Cupa câștigătoare 2013-14
Membru al echipei
11 Oct 2005
29,379
19,023
113
49
Pe o insulă a oceanului, pe un vârf pustiu
Răspundeți: Tribute No 1 - Cohen Brothers

Bucură-te, Cezar! (2016)

Vreau să fiu o comedie. Nu mi-a plăcut, deși l-am văzut pe 2 ori și ... dar nici primul meu, nici al doilea clic. Nu știu, de cîteva ore mi se pare că frații Cohen își pierd umorul groaznic pe care îl au. Sau toți au dat ordinul Fargo (?;)
Grad: 5 / 10

nklaps

Membru bine-cunoscute
11 Mar 2016
1,513
2,864
113
Răspundeți: Tribute No 1 - Cohen Brothers

Un tribut frumos!
Vot pentru asta Fargo
Toți banii pe care îl cred, este personajul jucat de William Macy, ticălosul cazului, care este greșit.

Aici le "transformă" în polițistul care îl interpretează pe Frances McDormand.

Excelent și muzică.

Și ei nu spun Yeahh, dar ei spun "Ja" = Da (îmi imaginez, nu știu nici suedeză, nici norvegiană). În această zonă, rezidă americanii născuți în scandinave, după cum înțelegem din numele lor și numele locurilor.
:)
  • ca
reacţii: Zorian

Zorian

IFC # 5 Cupa câștigătoare 2013-14
Membru al echipei
11 Oct 2005
29,379
19,023
113
49
Pe o insulă a oceanului, pe un vârf pustiu
Balada lui Buster Scruggs (2018)

Cel mai recent film al lui Cohen este un omagiu adus Far West. Este format din povești independente 6. Singurul lucru care le leagă este că joacă în Vestul Sălbatic. Primul a jucat Buster Scrags, care a făcut și titlul în film, dar același protagonist este absent în oricare dintre celelalte povești 5. Deci, poate, titlul ar trebui să fie altceva.
După părerea mea, aceste povești nu sunt de niciun interes, ceva care te atrage, lucru surprinzător, ca multe filme Cohen. Cel mai bun cred că este cel al lui Tom Weitz, jucând un rol placat cu aur.
Cu siguranță, filmul trebuie să fie văzut a doua oară, poate a treia oară, pentru a găsi inele de legătură care l-au făcut pe Cohen să le capete într-un singur film. Cu siguranță o voi vedea din nou, cu ochii mai „deschiși”. Dar la prima vedere nu este un film care să mă facă să spun „wow”

Grad: 6 / 10

Predictii

• Nu există emisiuni de fotbal astăzi
    • Nu există astăzi emisiuni de baschet
    • Nu există emisii sportive din alte sporturi astăzi
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
    S Forum Bot: Siomos1 a lansat o nouă temă numită „Premiul Misterului în fiecare miercuri la ...