Tribute No 11 - Alejandro G. Inarritu

Zorian

IFC # 5 Cupa câștigătoare 2013-14
Membru al echipei
11 Oct 2005
29,379
19,023
113
49
Pe o insulă a oceanului, pe un vârf pustiu
Directorul mexican Alejandro Gonzalez Inarritu este următoarea în lista mea de tribute. Mexicul a făcut o prezență excelentă până acum cu filmele sale, și-a câștigat Oscarul demn și este unul dintre cei mai proeminenți regizori ai generației sale. Nu a regizat multe filme artistice. Un total de șase sunt filmele care ne vor interesa (până acum). Așa că începem o călătorie magică în lumea minunată a Inarritu!
  • ca
reacţii: gdouvl1984

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,379
19,023
113
49
Răspuns: Tribute No 11 - Alejandro G. Inarritu

Lost Love (2000)
(titlul original: Amores Perros)

Foarte bine primul mare film mexican. Trei povesti diferite, în lanț, care sunt "încurcate" într-un mod ciudat. Ceva ca Babel care sa întors. Dar un film latin. Aceasta este, fiecare poveste are acest stil clasic de cele mai multe latini și America Centrală filme. La fel ca El secreto de sus ojos pentru cei care l-au văzut.
Pentru cei cărora le-a plăcut Vavel, cred că și acest film îi va iubi. Nu este unul de top, dar este un film grozav.
Grad: 8 / 10

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,379
19,023
113
49

21 grame (2003)
(titlu original: 21 grame)

După 3 ani, mexicanul a urcat mai departe spre nord. A luat Hollywood-ul și așa mai departe pe film 21 grame (cei care l-au văzut știu că titlul este menționat) joacă "stea" cum ar fi Sean Penn, h Naomi Wattssau Benicio Del Toro etc .; Pe același motiv și pe acest film, doar diferitele povești aici sunt murdare și în timp și nu știm ce se întâmplă în prezent și în trecut.
Este cu siguranță un pas peste cel precedent și cu siguranță merită a noua. Cred că este cel mai interesant film al lui Yaritus la capodopera lui, : ochi:
Grad: 9 / 10

• ca

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,379
19,023
113
49

Hărmălaie (2006)

Cred că Babel a văzut-o, dacă nu toată lumea, cel puțin cel mai mult. El i-a arătat de atâtea ori la televizor, că este imposibil să nu cadă asupra ei, chiar din întâmplare. Asa cum se impune si titlul ei, al treilea film din Mexic este acum global. Povestea a patru situații diferite care încă o dată se amestecă într-un mod minunat în cele din urmă.
Povești sunt jucate în Maroc, Tunisia, Mexic și Japonia. Încă o dată, modul incredibil în care Inarix amestecă încă o dată piesele puzzle-ului până când le-a adus în cele din urmă. Brad Pitt și Cate Blanchett sunt "hârtiile grele" din distribuția filmului.
Pentru că cred că majoritatea dintre voi l-ați văzut, nu cred că există un motiv să scrieți mult. Pur și simplu, cei care nu o văd, merită necazul.
Grad: 9 / 10

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,379
19,023
113
49

Biutiful (2010)

Film dificil. Primul film mexican care nu are povesti interconectate și se ocupă de rolurile protagonistului și ale familiei (și nu numai) subiecților. Dar prea negru și "calomnie".

Grad: 7 / 10

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,379
19,023
113
49

Birdman sau (virtutea neașteptată a naivității) (2014)

Birdman este capodopera lui Inarritu! Interpretări foarte bune de M.Keaton și E.Norton. Un complot teribil, cu evoluții incredibile, râsete, umor, umor, dramă, tensiune, zgârieturi ... în general are tot ceea ce trebuie să aibă un film pentru a te ține în cheta. Prima dată când am văzut-o, pot spune că nu mă simt așa de bine. a doua oară, totuși, ea ma mestecat. Filmul este uimitor!
"Birdman" încearcă să bată peste marca actorului comercial și încearcă să arunce un teatru pentru a dovedi că este un mare interpret. Prin toată această situație, drama vieții sale trece ....... pe scurt
Grad: 10 / 10

• ca

gdouvl1984

prezentator
Membru al echipei
17 Ion 2012
2,540
2,982
113
3kala

Birdman sau (virtutea neașteptată a naivității) (2014)

Birdman este capodopera lui Inarritu! Interpretări foarte bune de M.Keaton și E.Norton. Un complot teribil, cu evoluții incredibile, râsete, umor, umor, dramă, tensiune, zgârieturi ... în general are tot ceea ce trebuie să aibă un film pentru a te ține în cheta. Prima dată când am văzut-o, pot spune că nu mă simt așa de bine. a doua oară, totuși, ea ma mestecat. Filmul este uimitor!
"Birdman" încearcă să bată peste marca actorului comercial și încearcă să arunce un teatru pentru a dovedi că este un mare interpret. Prin toată această situație, drama vieții sale trece ....... pe scurt
Grad: 10 / 10

Mă așteptam pe tine și critica ta și mă bucur că suntem de acord.

Trimis de la SM-G928F folosind funcția Tapatalk
  • ca
reacţii: Zorian

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,379
19,023
113
49

Returul (2015)
Titlu original: The Revenant

Ultimul (până acum) film pentru regizorul mexican, cel pe care la dat și directorul Oscar. Și Academia ia dat lui Di Caprio Oscarul care îl datora multor spectacole de mare actor.
Filmul este cu siguranță o producție minunată. Într-adevăr, direcția foarte bună a lui Inarritu (scena ursului este una dintre cele mai realiste pe care le-am văzut vreodată), însă mexicanul pierde până la ceea ce a fost mare atu în filmele sale anterioare, în scenariu. Simplu, fără nimic deosebit. Acest film, dacă avea un scenariu bun, ar fi unul de acest gen. Acum vă uitați cu interes, dar sunteți aproape sigur de ce urmează.
Este de la sine înțeles că oricine nu a văzut-o ar trebui să o vadă cu siguranță. Este un film minunat, dar nu este o capodoperă.
Grad: 8 / 10

Predictii

• Nu există emisiuni de fotbal astăzi
    • Nu există astăzi emisiuni de baschet
    • Nu există emisii sportive din alte sporturi astăzi
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
    P PANATHA: nu le dai la ele ... le ia ori de câte ori dpg dorește ......