Tribute No 12 - Martin McDonagh

Zorian

IFC # 5 Cupa câștigătoare 2013-14
Membru al echipei
11 Oct 2005
29,379
19,023
113
49
Pe o insulă a oceanului, pe un vârf pustiu
Înainte de tribut Nolan, care a regizat mai multe filme și pentru că acum nu va avea timp să „preia“ din septembrie, va face un tribut adus anglo Martin McDonagh, ne-a dat câteva filme (dar diamantele), până în prezent și eu sunt sigur ne va da multe filme de studii în viitor.
Doar patru dintre filmele sale "psihopate" se află în scenă. Primele șase shootere sunt scurte și nu mă voi ocupa, deși este minunat. Acum voi face față celorlalte trei:
În Bruges (2008)
Șapte Phychopați (2012)
Trei panouri din afara orașului Ebbing, Missouri (2017)
  • ca
reacţii: gdouvl1984

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,379
19,023
113
49
Răspuns: Tribute No 12 - Martin McDonagh

În bruges (2008)

Înainte de 10 de ani a venit primul (caracteristică) film de nebun "Trimiteți la Bruges“. În acest oraș belgian fantastic ia povestea ori de câte ori deflector două Dubliners, Colin Farrell și Brendan Gleeson. Foarte bună performanță de la Farrell (în general, dar și de la toți actorii) pentru a obține ta'chei oraș, pe care îl numește o farsă (în timp ce cel care la trimis la el la trimis cu o altă filosofie : twis:). Ralph Fiennes, care este de asemenea foarte bun la rolul său, joacă un pic prea mult!
Am vazut filmul inainte de 5-6 de ani de zile si chiar mi-a placut, chiar daca nu l-am cunoscut pe director. Se părea totuși că a fost arătat în filmele sale ulterioare. Umor foarte mult, dialoguri uimitoare, rotiți cât de mult ar trebui. Cu siguranță trebuie să vezi.
Grad: 9 / 10

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,379
19,023
113
49

Șapte psihopați (2012)

Umor, umor, umor! ""Șapte psihopați"este un film cu psihopații care ucid, dar face atât de multe râse Colin Farrell joacă aici, dar spectacolul este furat de Sam Rockwell și Woody Harrelson, care joacă, de asemenea, în ultimul film al englezului Tom Waits, proprietar al unui iepure și copilul foarte bun, Abbie Cornish, într-un rol mic. Iepurii și câinii sunt regatul animal al acestui film impecabil, care este, de asemenea, menit a fi o adevărată viziune.

• ca
reacţii: gdouvl1984

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,379
19,023
113
49

Trei panouri din afara orașului Ebbing, Missouri (2017)

Cu puțin timp înainte de începerea Cupei Mondiale și puțin înainte de a începe să lucrez cu locurile mele de muncă de vară, permiteți-mi să închid omagiul lui Martin McDonagh. Acesta este filmul de binecuvântare al lui 3, la fel de uimitor ca și ceilalți, și încântarea este că niciunul dintre 3 nu arată ca altul (al lui). Are câteva elemente de la Fargo (ea este și protagonistul care ne reamintește filmul Aphon Koen), dar un pod foarte bun, un film complet diferit și foarte bine făcut.
A câștigat doi actori de sex feminin, rolul feminin al lui Frances McDormand 1, iar rolul de sex masculin al lui Sam Rockwell 2 este, de asemenea, foarte bun. Foarte bine chiar dacă cred că psihopatii au fost mai buni. Woody Harrelson joacă, ca și în filmul anterior al regizorului, Farrel nu la luat de data asta de data asta. De asemenea, jucând copilul, Abbie Cornish, la fel ca în trecut, dar foarte puțin.
Unul dintre cele mai bune filme ale lui 2017, care a fost în general un an sărac în filme bune.

Predictii

• Nu există emisiuni de fotbal astăzi
    • Nu există astăzi emisiuni de baschet
    • Nu există emisii sportive din alte sporturi astăzi
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
    S Forum Bot: Siomos1 a lansat o nouă temă numită „Premiul Misterului în fiecare miercuri la ...