Tribute No 13 - Christopher Nolan

Zorian

IFC # 5 Cupa câștigătoare 2013-14
Membru al echipei
11 Oct 2005
29,366
19,011
113
49
Pe o insulă a oceanului, pe un vârf pustiu
Este timpul pentru tributul marelui regizor din Londra care a ascultat pe Christopher Nolan. La 48, Nolan ne-a oferit unele dintre cele mai frumoase filme ale ultimului 20. Filmul rău pe care nu l-am văzut din mâinile lui : bărbie:
Cu primul film "lung" inainte de 20 ani, cursul savantului ne-a oferit pana acum filme 7 si trilogia Dark Knight.
Să vedem încet ce am văzut în filmele lui Nolan ...
Ultima editare:

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,366
19,011
113
49
Răspuns: Tribute No 13 - Christopher Nolan

Urmare (1998)

Primul său film de lung metraj este doar minute 69 și alb-negru. urmărireCum ar fi titlul grecesc este exact ceea ce spune .. cineva decide să urmeze oameni pentru a vedea modele și comportamente ale oamenilor obișnuiți lângă ușă, dar se transformă în șoarecele și pisica cade în capcana el stabilește un cuplu chiar mai ciudat.
Pentru că, cu siguranță, puțini vor fi văzut-o Urmare fără să fi văzut mai întâi Memento, doar pentru a spune că în acest prim film putem vedea aspectul regizoral al lui Nolan, pe care îl vom vedea mai târziu în capodoperă.

Grad: 6 / 10

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,366
19,011
113
49

Amintire (2000)

Și fără nici o anxietate, după anii 2, Nolan ne dă prima capodoperă. ea memento a jucat de mai mulți ani în primul IMDB 50 și acest lucru nu este un accident. arata ca regizor minunat, cu o bandă de amestec în cazul în care jumătate (culoare) se deplasează înapoi și cealaltă jumătate (negru) p [rochoraei în mod normal, să se unească piesele de capăt ale unui puzzle ciudat.
Nu vreau să scriu multe despre film, deoarece oricine nu a văzut-o trebuie să o facă imediat. Și nu doar o dată! Din partea de sus!
Bine, Pearce, într-un spectacol de un bărbat. În plus, în Memento îl găsim pe fratele nostru, Jonathan, în fața noastră. Împreună, ambii au scris scenariul filmului, dar au scris scenarii de alte filme, în special trilogia. Partenerul ideal : ochi:

Grad: 10 / 10

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,366
19,011
113
49

Insomnie (2002)

Doi ani mai târziu, Nolan conduce Insomnia, cu detectivul Pacino care merge în Alaska pentru a scrie o afacere, dar lumina continuă a zilei îl lasă nebun. Plus o situație care se învârte în cap. Plus el trebuie să se confrunte cu strălucit, acum, Robin Williams.
Film de poliție foarte bun, caz inteligent, nu foarte complicat. Desigur, nu din cele mai importante ale regizorului englez, nu un polițist te ține cu sufletul la gură, dar cu doi actori foarte mari, cei Pacino și Williams, care ridica tot filmul pe spatele lor.

Grad: 7 / 10

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,366
19,011
113
49

Prestige (2006)

Las încet trilogia lui Batman, așa că lăsăm la o parte Batman Begins și du-te la următorul film de către regizorul englez, Prestige. Un film cu magicieni - magicieni. Doi magicieni mari în secolul al 19, care au efectul de levier imens, care le împinge să îmbunătățească în mod continuu trucuri lor și să facă în mod continuu sabota reciproc, în număr, cu rezultate dezastruoase (uneori).
Film destul de interesant, dincolo de ceea ce era Nolan. Dar, în general, se pare că tipul caută multe. În filmele 5 ne-a dat un thriller de poliție, psihologic, o carte de benzi desenate, un timp de vrăjitori. Deci vă oferă un mesaj clar că nu se plânge. Între două filme cu Batman conduce prestigiul, care nu este unul dintre filmele sale de top, dar, așa cum am scris mai sus, el urmărește cu mult interes.
Cast frumos Christian Bale și Michael Caine, care le-a avut și Batman, Hugh Jackman, The Scarlett Johansson si Rebecca Hall, și defunctul David Bowie în rolul de surpriză, inventatorul Nikola Tesla.

• ca
reacţii: cacambola

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,366
19,011
113
49

Inception (2010)

Mă îndoiesc cu adevărat : wrsh: în acest uimitor film 7 (lung) Nolan. Pur și simplu nu există! Bineînțeles, ar trebui să o vezi, de asemenea, dar și de multe ori pentru a prinde tot ce vrea regizorul în acest film. Uneori însă oricine vede acest lucru nu va fi plictisit. Cred că este una dintre cele mai mari capodopere ale cinematografiei!
Cu Di Caprio. Încerc să găsesc câteva lucruri pentru a scrie despre film, dar nu puteți scrie nimic. Dacă nu îl vedeți, nu veți înțelege. Nu sunteți sigur că atunci când veți vedea o dată veți înțelege foarte mult :) Cu toate acestea, nu am văzut niciodată așa ceva, lăsând gura deschisă : sus:

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,366
19,011
113
49

Interstellar (2014)

După ani de 4, regizorul englez ne-a dat un alt film destul de bine scris. Interstelar este un „spațiu“ film foarte interesant, cu universuri paralele etc, cred cu siguranță că Nolan a petrecut mult timp pe diadramatizomena la sol și nu au putut dezvolta atât de mult această piesă interesantă cu universuri paralele, găurile universale, spațiu-timp etc Deci, chiar dacă filmul a fost de aproximativ ore 3, vă lasă să vă simțiți neîndeplinite.
Oricum, filmul este unul dintre cele mai bune de acest gen, nu doar cu exogene de rău care ne urmăresc să ne ștergem, nici măcar o simplă aventură în spațiu. Are personaje foarte bune, este intensă, este examinată. Cred că vrea o mulțime de vederi, mai ales până la capăt și cu siguranță vă oferă o impresie foarte bună.

Grad: 8 / 10

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,366
19,011
113
49

Dunkirk (2017)

Anul trecut, Nolan ne-a dat Dunkirk. O supraproducție care a fost nominalizată la Oscarul 8. În cele din urmă a pierdut importante (regizat, cel mai bun film) și a câștigat oscilarii cu profiluri reduse 3, editând imaginea și sunetul și amestecând sunetul. Chiar și muzica originală a lui Zimmer a fost pierdută.
Personal, nu-mi plac filme ca asta, salvare, patriotism, război etc. Războiul minim care îmi place și acestea sunt capodopere ca Revelation Now sau Full Metal Jacket. Deci, evaluarea mea este despre privirea mea personală la film.
Dacă cineva îi place filme de genul ăsta, cred că vor fi uimitoare în ochii lor. Supraproducția, unele roluri foarte bune, vă ține la aproape 2 ore de îngrijire. Desigur, vizionarea merită, chiar și homosexualii cărora nu le plac aceste filme.

• ca
reacţii: cacambola

Zorian

Membru al echipei
11 Oct 2005
29,366
19,011
113
49

Trilogia Cavalerului Negru
â € <

Batman Begins (2005)

Înainte de 13, primul film din trilogia lui Nolan despre Dark Knight, Man-Bird, Batmam. Cu mare interes, ne-am asteptat cum Nolan va directiona acest super-erou si cu siguranta filmele 3 sunt o privire distincta pentru super-eroi.
În acest prim film, regizorul ne dă drumul la tot ceea ce a început și cum Bruce Wayne a devenit o bâtă. Cred că primul film de trilogie a fost destul de bun. În unele locuri, anvelopa este, de asemenea, minute 140, dar merită. Un super-eroi de film, dar fără prea mult în francize și parfumuri (desigur că nu este posibil să avem, pentru un verb pe care îl vorbim), dar mai mult din ochiul regizorului sa îndreptat spre fețe. Și actorii foarte buni au ajutat la acest lucru și au jucat rolul lor important. Christian Bale, Michael Caine, Gary Oldman, Morgan Freeman și Liam Neeson fac interpretări impecabile și dau filmului ceea ce are nevoie.
Fără a fi un super erou, primul film despre Dark Knight este că cel mai bun poate fi dat unui film de super eroi ...

The Dark Knight
(2008)

Aici avem nevoie de un arc : wrsh: Heath Ledger, în rolul lui Joker, care a câștigat Oscarul, a ridicat filmul la alte niveluri. Eu personal îl consider cel mai bun film super-erou pe care l-am văzut. Iar Nolan a făcut într-adevăr ceea ce dorea, personajul și nu un film cu efecte în sine. Și Joker în această a doua trilogie a transă este de top. Oricine nu a văzut-o pierde și rulează imediat!

The Dark Knight
Crește (2012)

Adevarul este ca in al treilea film am fost dezamagit. După uimitorul precedent mă așteptam ca Nolan să-și ridice trilogia în cerul. Dar a pierdut-o. Omul cu masca nu putea interpreta trompeta filmului, care pentru mine a fost minunat, Marion Cotillard a avut un rol pe care cred ca sa dovedit a fi nefericit (si parea sa aiba calea cea buna). Sfârșitul fumurilor, cu siguranță o valoare mai mică decât cea anterioară și într-adevăr, după ce o capodoperă așteaptă să închidă un altul : ochi:
Oricum, o trilogie pe care nu ar trebui să o pierzi de un regizor!

Grad: 6 / 10

• ca
reacţii: gdouvl1984

Predictii

• Nu există emisiuni de fotbal astăzi
  • 19: 00: 00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • AEK - PAOK
  • 13: 00: 00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Fenerbahce - Karsiyaka
  • 11: 00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • Lyttos Beach ITF World Tour 2020

Ziua de naștere de astăzi

Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
    P PANATHA: Duminică (03/00) la ora 29:03 ne stabilim marcajele ceasului pentru o oră ...