De ce ar trebui ca o companie de pariuri să intre în procesul de închidere / expulzare a clienților câștigători?

apophasic

Membru
13 Feb 2020
30
9
8
(pe lângă legitimitate, de exemplu, lucrezi în industrie sau joci în jocuri stabilite etc.)

Din moment ce nu obțineți banii câștigați de la ei, ci de la alți jucători care pariază pe rezultatul opus
și cel mai important, indiferent cât câștigați, ei vor întotdeauna palide în fața super-profiturilor lor, dovadă: deschideți pagina sa joc de noroc cu la cazinou și intrați pe masa de blackjack cu sumele mari și vedeți miile pe care banca le câștigă minutul.
Da, este o altă piață, dar singurul lucru sigur este că nu vor rămâne fără bani
nu că cred că le iau de la jucători și le dau jucătorilor de joc, ceva similar se va întâmpla aici.

iar întrebarea este de ce o companie trece prin acest proces dacă nu va pierde?

FunBet

Membru activ
12 Mar 2018
168
203
43
De ce crezi că compania nu va pierde dacă nu va judeca clienții câștigători?

Pariul nu este ca pokerul, unde compania câștigă bani din rake sau din costul participării la turnee și nu este interesată de cine va câștiga. Acolo este ceea ce spuneți că se aplică, adică jucătorul câștigător primește banii de la învinși.

La pariuri, primiți banii de la companie și nu de la învinși.

apophasic

Membru
13 Feb 2020
30
9
8
Din mai multe motive, de exemplu, publicitatea, atragerea de jucători noi, raportul pierdere-câștig etc.
dar mai ales
Dacă ar alunga câștigătorii, nimeni nu ar juca

Pariul este între cineva care crede că echipa A va câștiga și cineva care crede că echipa B va câștiga.
Compania pune în contact aceste 2 persoane, contra cost.

De ce crezi că la pariuri, primești banii de la companie și nu de la învinși?
Crezi că nu există pierderi într-un pariu?
  • ca
reacţii: Tigres

FunBet

Membru activ
12 Mar 2018
168
203
43
Pariul este între cineva care crede că echipa A va câștiga și cineva care crede că echipa B va câștiga.
Compania pune în contact aceste 2 persoane, contra cost.

De ce crezi că la pariuri, primești banii de la companie și nu de la învinși?
Crezi că nu există pierderi într-un pariu?

Nu este exact cazul. Clienții care pariază sunt împărțiți (aproximativ) în două categorii.

O categorie este formată din cei care joacă puncte care (după cum ai spus) CREDE că vor fi verificate. Acești clienți vor fi pierduți mult timp, așa că în mod normal vor plăti grebla companiei și vor face un profit, umplându-i cofrele.

Cealaltă categorie este formată din cei care ȘTIU că au un avantaj față de companie (de exemplu, pariuri pe valoare, arbitraj sau chiar setează jocuri) și vor câștiga și îndepărta o parte din profiturile companiei care au venit din rake-ul plătit. restul jucătorilor.

Deci compania vrea să își maximizeze profiturile și de aceea trebuie să se asigure că toți clienții săi plătesc grebla.

FunBet

Membru activ
12 Mar 2018
168
203
43
hai să rămânem la punct și să nu ne jucăm cu cuvintele

de ce crezi că acest avantaj este față de companie și nu de celălalt jucător, care își pierde banii?
Pentru că cumpărați o performanță de la companie și nu de la celălalt jucător.

giokal

Membru
15 Dec 2010
99
55
18
Καλλιθέα
Jucătorul câștigător primește banii de la dld-urile pierdute, nu concurezi cu compania, dar cu jucătorii companiile câștigă din grebla.
În majoritatea cazurilor, companiile nu pierd, dar la cei care vor pierde jucătorilor care au dizolvat literalmente grebla, există o limită, mai ales dacă văd că acest jucător o face în mod repetat.

FunBet

Membru activ
12 Mar 2018
168
203
43
De fapt, nu sunteți în conflict nici cu compania, nici cu ceilalți jucători.
Te plesnești cu grebla.

Tigres

Membru activ
29 Mar 2019
173
166
43
Nu este exact cazul. Clienții care pariază sunt împărțiți (aproximativ) în două categorii.

O categorie este formată din cei care joacă puncte care (după cum ai spus) CREDE că vor fi verificate. Acești clienți vor fi pierduți mult timp, așa că în mod normal vor plăti grebla companiei și vor face un profit, umplându-i cofrele.

Cealaltă categorie este formată din cei care ȘTIU că au un avantaj față de companie (de exemplu, pariuri pe valoare, arbitraj sau chiar setează jocuri) și vor câștiga și îndepărta o parte din profiturile companiei care au venit din rake-ul plătit. restul jucătorilor.

Deci compania vrea să își maximizeze profiturile și de aceea trebuie să se asigure că toți clienții săi plătesc grebla.
Sovara tora? Epeidi eimai kaluteros sau autous stin aksiologisi ton apodoseon de plirono gkaniota? To gegonos pos tha eixa polu megalutera kerdi an epaiza me mikroteri gkaniota, (I asfalos mideniki) sou leei kati? Sau ti stigmi pou i meiosi ton kerdon mou ofeiletai kathara sti gkaniota tous, asfalos k plirono gkaniota. Episis to na vazoun limitează stomo kerdismenous einai paranomo. Kai fusika de vazoum oria mono se osous paizoun me pleonektima, alla se olous kerdizoun osous. Opoiadipote etaireia thes fere mou yan autes pou exoun adeia stin ellada, an katatheso tora 1000 euro kai ta Kano 10.000 paizontas 0 (miden) valoare mesa se mia vdomada, i kai 1 mina, I Kai 1 xrono, tha mou valei amesos orio 5 euro max. Ara oraio a paramuthaki me ta value, k a pleonektima alla den exei drako. Prepliroforeite min ton kosmo. Peite alitheia staniu epitelial. K an de gnorizete apla mi lete tipota.

giokal

Membru
15 Dec 2010
99
55
18
Καλλιθέα
Știu personal că unii care nu au mâncat o limită jucând 100-150 de euro în marile campionate NBA CL PL trăiesc în principal și aproape întotdeauna cu cash out. Dimpotrivă, cu puțini bani (profit și pariu) am mâncat o limită în 8 companii și în unele am pierdut, iar în unele am câștigat foarte puțini (200-300).
  • ca
reacţii: Tigres

FunBet

Membru activ
12 Mar 2018
168
203
43
Sovara tora? Epeidi eimai kaluteros sau autous stin aksiologisi ton apodoseon de plirono gkaniota? To gegonos pos tha eixa polu megalutera kerdi an epaiza me mikroteri gkaniota, (I asfalos mideniki) sou leei kati? Sau ti stigma pou i meiosi ton kerdon mou ofeiletai kathara sti gkaniota tous, asfalos k plirono gkaniota.
Nu te juca cu cuvintele. Răspunsul este în mod clar "NU", nu plătiți rake. Dacă la deschiderea pieței, o rentabilitate este de 1,9 (și 2 fără grebla), iar la închidere a scăzut la 1,65, considerați că ați plătit grebla pentru că nu L-ați cumpărat la 2, dar la 1,9? Dacă credeți că ați plătit grebla, probabil că veți crede că pariul este o caritate creată pentru a câștiga bani, nu pentru a obține cel mai mult profit.

Episis to na vazoun limitează stomo kerdismenous einai paranomo.
Nu vorbim despre legitimitatea problemei, ci despre motivele pentru care companiile urmăresc câștigătorii.

Kai fusika de vazoum oria mono se osous paizoun me pleonektima, alla se olous kerdizoun osous. Opoiadipote etaireia thes fere mou yan autes pou exoun adeia stin ellada, an katatheso tora 1000 euro kai ta Kano 10.000 paizontas 0 valoare mesa se mia vdomada, i kai 1 mina, I Kai 1 xrono, tha mou valei amesos orio 5 euro max.
Dacă depui 1000 de euro, poți mânca o limită înainte de a juca primul pariu, nu atunci când vei ajunge la 10 mii (pentru că vei fi considerat un profesionist). Dar, în afară de asta, știți mulți jucători care vor câștiga o sumă mare fără avantaj? Dar, din nou, ceea ce descrii (limita de 5 euro) se va întâmpla pentru că aproape toate cele legale din Grecia sunt magazine convenabile. O companie serioasă de lichidități, atunci când vede că câștigi fără avantaj, te va părăsi pentru că vei pierde ceea ce ai câștigat în viitor.

Ara oraio a paramuthaki me ta value, k a pleonektima alla den exei drako. Prepliroforeite min ton kosmo. Peite alitheia staniu epitelial.
Care este adevărul?

FunBet

Membru activ
12 Mar 2018
168
203
43
Știu personal că unii care nu au mâncat o limită jucând 100-150 de euro în marile campionate NBA CL PL trăiesc în principal și aproape întotdeauna cu cash out. Dimpotrivă, cu puțini bani (profit și pariu) am mâncat o limită în 8 companii și în unele am pierdut, iar în unele am câștigat foarte puțini (200-300).
Când joci turnee aproape exclusiv mari și câștigurile nu sunt foarte mari (în raport cu rezistența fiecărei companii), limitele sunt încet. Dar la un moment dat vor veni.

Tigres

Membru activ
29 Mar 2019
173
166
43
Nu te juca cu cuvintele. Răspunsul este în mod clar "NU", nu plătiți rake. Dacă la deschiderea pieței, o rentabilitate este de 1,9 (și 2 fără grebla), iar la închidere a scăzut la 1,65, considerați că ați plătit grebla pentru că nu L-ați cumpărat la 2, dar la 1,9? Dacă credeți că ați plătit grebla, probabil că veți crede că pariul este o caritate creată pentru a câștiga bani, nu pentru a obține cel mai mult profit.

Nu vorbim despre legitimitatea problemei, ci despre motivele pentru care companiile urmăresc câștigătorii.

Dacă depui 1000 de euro, poți mânca o limită înainte de a juca primul pariu, nu atunci când vei ajunge la 10 mii (pentru că vei fi considerat un profesionist). Dar, în afară de asta, știți mulți jucători care vor câștiga o sumă mare fără avantaj? Dar, din nou, ceea ce descrii (limita de 5 euro) se va întâmpla pentru că aproape toate cele legale din Grecia sunt magazine convenabile. O companie serioasă de lichidități, atunci când vede că câștigi fără avantaj, te va părăsi pentru că vei pierde ceea ce ai câștigat în viitor.

Care este adevărul?
OLA les anakriveies. Arxizo sau te telos .. Einai psilikatzidiko I bet365 me ti megaluteri reustotita ston kosmo? Acea peirakse to xiliariko pou tha katatheso? Ok k 100 euro na katatheso an ta kano 10.000 paizontas xoris to paramikro pleonektima pali limit tha fao sau OLES. Ego auta pou leo ​​ta exo dei na mou sumvainoun, ta exo dei stin praksi. Teoreiile lui Esu les MONO. Nai epeidi den pira sto 2.00, la 1.90 k meionete la kerdos mou plirono gkaniota. Sou einai toso duskolo na to antiliftheis?

FunBet

Membru activ
12 Mar 2018
168
203
43
OLA les anakriveies. Arxizo sau te telos .. Einai psilikatzidiko I bet365 me ti megaluteri reustotita ston kosmo? Acea peirakse to xiliariko pou tha katatheso? Ok k 100 euro na katatheso an ta kano 10.000 paizontas xoris to paramikro pleonektima pali limit tha fao sau OLES. Ego auta pou leo ​​ta exo dei na mou sumvainoun, ta exo dei stin praksi. Teoreiile lui Esu les MONO. Nai epeidi den pira sto 2.00, la 1.90 k meionete la kerdos mou plirono gkaniota. Sou einai toso duskolo na to antiliftheis?
Mi-ai menționat singura companie din Grecia care nu este un magazin convenabil și care îți va tolera jocul mult timp, chiar dacă joci în mod constant cu un avantaj.

În ceea ce privește cele 100 pe care le-ați făcut fără 10 mii de avantaje, am dreptul să o contest sau o interzic? Pot să vorbesc despre basme și dragoni sau este prerogativa dvs. exclusivă?

Hai să ne oprim aici undeva!

adamant

Membru activ
24 Nov 2013
210
50
28
Tigres are dreptate, chiar dacă joci și câștigi doar, va veni limita. Atenție la Tigres, va fi prea târziu și compania nu te poate învinovăți pentru nimic, ci doar că îți pasă de câștig.

Tigres

Membru activ
29 Mar 2019
173
166
43
Mi-ai menționat singura companie din Grecia care nu este un magazin convenabil și care îți va tolera jocul mult timp, chiar dacă joci în mod constant cu un avantaj.

În ceea ce privește cele 100 pe care le-ați făcut fără 10 mii de avantaje, am dreptul să o contest sau o interzic? Pot să vorbesc despre basme și dragoni sau este prerogativa dvs. exclusivă?

Hai să ne oprim aici undeva!
Thes na sou steilo tora ta deltia? Epeidi de sou vgainei I paramutha pos k kla oria vazoun mono se osous paizoun me pleonektima tha me vgaleis k pseuti? Teoriile Stis mporei na eisai kalos, alla stis prakseis thes douleitsa.

FunBet

Membru activ
12 Mar 2018
168
203
43
Thes na sou steilo tora ta deltia? Epeidi de sou vgainei I paramutha pos k kla oria vazoun mono se osous paizoun me pleonektima tha me vgaleis k pseuti? Teoriile Stis mporei na eisai kalos, alla stis prakseis thes douleitsa.
Găsiți-mă pentru că am scris că pun limite doar pe cei care joacă cu avantaj ...

Practic, ai tendința de a te îndepărta de subiectul discuției, ridicând totodată tonul. Deci, pentru a rezuma, companiile dvs. împing granițele în principal pentru că le jucați cu avantaj. Acest lucru se datorează faptului că de multe ori limitele vin după profituri foarte mici și câteva puncte, ceea ce arată că nu le pasă cât ai câștigat în prezent, ci cât poți câștiga în viitor. Aceasta este situația, indiferent dacă ne place sau nu (nu ne place ...).

De atunci, uneori, vei mânca limite datorită rentabilității mari, chiar dacă nu ai jucat cu un avantaj. Aceste cazuri sunt foarte puține în raport cu celelalte pe care le-am menționat și au legătură cu rezistența și politica companiei.

Sper că am înțeles.

Tigres

Membru activ
29 Mar 2019
173
166
43
Găsiți-mă pentru că am scris că pun limite doar pe cei care joacă cu avantaj ...

Practic, ai tendința de a te îndepărta de subiectul discuției, ridicând totodată tonul. Deci, pentru a rezuma, companiile dvs. împing granițele în principal pentru că le jucați cu avantaj. Acest lucru se datorează faptului că de multe ori limitele vin după profituri foarte mici și câteva puncte, ceea ce arată că nu le pasă cât ai câștigat în prezent, ci cât poți câștiga în viitor. Aceasta este situația, indiferent dacă ne place sau nu (nu ne place ...).

De atunci, uneori, vei mânca limite datorită rentabilității mari, chiar dacă nu ai jucat cu un avantaj. Aceste cazuri sunt foarte puține în raport cu celelalte pe care le-am menționat și au legătură cu rezistența și politica companiei.

Sper că am înțeles.
Eisai lathos se ola. Oi periptoseis den einai katholou liges. Epeidi den etuxe hîn se esena, de tip simainei. K asfalos esu den mporeis na gnorizeis kalutera yan emena se posous kerdismenous xoris na paizoun me pleonektima vazoun oria oi etaireies. Oi etaireies vazoun oria kurios epeidi kerdizeis. Auti einai i pragmatikotita. K i suzitisi teleiionei sau.

Predictii

• 19: 30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Leipzig - Hertha Berlin
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • San Pauli - Heidenheim
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Hanovra - Karlsruhe
  • 21: 30
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Fortuna Dσελsseldorf - Schalke
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Hoffenheim - Köln
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Uniunea Berlinului - Mainz
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Augsburg - Paderborn
    • Nu există astăzi emisiuni de baschet
    • Nu există emisii sportive din alte sporturi astăzi

Ziua de naștere de astăzi

Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
    BetLaden Forum Bot: BetLaden a lansat o nouă temă numită „Dezvoltarea scaunelor de masă în ...