De ce pierdem în pariurile de fotbal?

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,834
1,451
113
Îmi pun această întrebare pentru a provoca o reflecție și mă voi concentra mai întâi pe prezicerea rezultatului final, minutul 90.
Este piața de bază a pariurilor și este cea cu care am început cu toții.
Deci de ce pierdem?
Motivele sunt diverse.
Un motiv evident este dacă luăm alegeri greșite. El joacă de ex. Olympiacos - Kastoria și pariem pe dublu.
O cauză la fel de evidentă este ... mingea în sine - deoarece mingea este o minge.
Există însă și alții:

a) Grupul pe care pariem este deformat brusc.
b) Echipa pe care pariam este indiferentă (deși cei mai mulți dintre noi facem furie cu privire la cei indiferenți și nu-i jucăm).
c) Arbitrajul (deși cu VAR arbitrul nu mai poate face ceea ce își dorește atât de mult).
d) Diverse setări, de la jucători pentru a ajuta cealaltă echipă, de la jucători pentru a-i scoate din rezervări, din rezervări pentru a câștiga bani buni.

Cum scăpăm de ele?
Nu scăpăm.
Dar pariem pe alte piețe pentru a deveni mai puțin vulnerabile la α-β-γ-δ?
Un scor exact poate fi stabilit, desigur, dar nu este mai puțin probabil ca diverșii factori care stabilesc rezultatele să se ocupe de acest lucru? Probabil că este.
Atunci dacă pariez de ex. Suprasolicitarea, chiar dacă Manchester United este deformat, va spune că va strica? Poate dar nu instantaneu, ca și cu pariurile pe victoria echipei.

Cel mai obișnuit joc pe care nu îl ocupăm în locul unei echipe este over-the-counter.
Are șanse mici dacă jucăm singuri, dar există și altele, cum ar fi răsturnările la pauză, colțurile și diverse alte exotice.

În primul rând, desigur, trebuie să se efectueze o verificare a suporturilor de greblă care le dețin.
Pentru că dacă 90 de minute durează 5%, iar diversele exotice dețin 15%, acesta este un handicap.
Dar nu mă interesează dacă jocul piețelor exotice ne oferă mai multă stabilitate în jocul nostru.

Care este opinia ta?








-
 
Ultima editare:
  • Aprecieri
reacţii: betover
Bună seara ... îmi voi spune părerea pentru că este o problemă care m-a preocupat în ultima vreme.
Motivul pentru care pierdem este durata ... preocuparea constantă de a paria ... este că jucăm toată ziua ... în schimb, jumătate de zi .... în loc de o mulțime de pariuri pe zi.
Deci, dacă presupunem că avem o inspirație bună - selectăm și câștigăm în loc să câștigăm încă unul ... continuăm să pariem, rezultând pierderea totală sau parțială a profiturilor.
Nu mă voi ocupa de neplăceri (indiferent de faptul că există) pentru că voi intra în gaura tipului ... Am câștigat așa că le-am rupt, am pierdut așa că a fost configurat.
Nu-mi vine să cred că nu putem găsi un meci care să treacă ... dacă nu trece astăzi, va trece mâine, etc, așa că, cu sistemul corespunzător, vom avea profit, dar dacă jucăm toată ziua este matematic sigur că vom fi pierduți.

Ok rake .... randamente mici ..... etc ... totul este înăuntru, dar, din păcate, unul sau două pariuri pe zi nu sunt suficiente pentru noi ... vrem să le luăm azi ..... și spune-mi că avem nu ... de cand am pierdut atatia ani, cateva mii de euro ... cand le voi primi inapoi ... ???

Din păcate, aceasta este și problema pe care o pierdem, deoarece am pierdut atât de mulți în acești ani încât ne dorim reciful, dar nu este ușor ... Aș spune că este foarte, foarte greu de rambursat.

Dacă cineva cu cunoștințele noastre ... ar începe astăzi cu zero pierdut (după ce a început astăzi), ar juca mai bine și ar câștiga ... nu ar alunga pierdut .... nu ar face atâtea greșeli pe care le-am făcut.

Aceasta este părerea a 16 ani de pariuri online ... (mulți copii harnici), iar rezultatul NU este !!!!!

Multe sisteme ... multe statistici ... instrumente .. manuale ... de ce nu câștigăm ????
Nu a fost vina lor ... este vina duratei și a vânătoarei pierdute.
 
Bună seara ... îmi voi spune părerea pentru că este o problemă care m-a preocupat în ultima vreme.
Motivul pentru care pierdem este durata ... preocuparea constantă de a paria ... este că jucăm toată ziua ... în schimb, jumătate de zi .... în loc de o mulțime de pariuri pe zi.
Deci, dacă presupunem că avem o inspirație bună - selectăm și câștigăm în loc să câștigăm încă unul ... continuăm să pariem, rezultând pierderea totală sau parțială a profiturilor.
Nu mă voi ocupa de neplăceri (indiferent de faptul că există) pentru că voi intra în gaura tipului ... Am câștigat așa că le-am rupt, am pierdut așa că a fost configurat.
Nu-mi vine să cred că nu putem găsi un meci care să treacă ... dacă nu trece astăzi, va trece mâine, etc, așa că, cu sistemul corespunzător, vom avea profit, dar dacă jucăm toată ziua este matematic sigur că vom fi pierduți.

Ok rake .... randamente mici ..... etc ... totul este înăuntru, dar, din păcate, unul sau două pariuri pe zi nu sunt suficiente pentru noi ... vrem să le luăm azi ..... și spune-mi că avem nu ... de cand am pierdut atatia ani, cateva mii de euro ... cand le voi primi inapoi ... ???

Din păcate, aceasta este și problema pe care o pierdem, deoarece am pierdut atât de mulți în acești ani încât ne dorim reciful, dar nu este ușor ... Aș spune că este foarte, foarte greu de rambursat.

Dacă cineva cu cunoștințele noastre ... ar începe astăzi cu zero pierdut (după ce a început astăzi), ar juca mai bine și ar câștiga ... nu ar alunga pierdut .... nu ar face atâtea greșeli pe care le-am făcut.

Aceasta este părerea a 16 ani de pariuri online ... (mulți copii harnici), iar rezultatul NU este !!!!!

Multe sisteme ... multe statistici ... instrumente .. manuale ... de ce nu câștigăm ????
Nu a fost vina lor ... este vina duratei și a vânătoarei pierdute.

Sportul este dificil.
Nu știu câți ani ai, dar l-am cunoscut pentru prima dată în Anglia când eram student în 1975. Totuși, la acea vreme, am participat sau am jucat rar, așa că nu a fost prins.
De parcă am fi un jucător sistematic începând cu 1994, când au apărut cele ilegale în Grecia (au apărut pentru prima dată în mai 1994!), Dar din PROPO știam deja că jucam în anii 80 că sportul este dificil.
Este dificil, deoarece cu ce calificări fiecare dintre noi este mai bun decât ceilalți?
Practic, fiecare dintre noi merge să obținem banii. Broșura sau fondul mutual își colectează banii
lume și le redistribuie. Nu face altceva.
Deci, cu ce calificări are fiecare dintre noi toți ceilalți, care, de asemenea, citesc, caută etc.
Dar încercăm - la fel ca o echipă mică și medie, care încearcă să scoată Europa într-o zi.
În orice caz, acesta nu este punctul meu aici. Este comparația dintre prezicerea unui final - exotic.
 
Ultima editare:
  • Aprecieri
reacţii: betover
Cred că rezultatul final este mai dificil de prezis din cauza a 90 de minute și asta pentru că este o triplă alegere. Preferați sub sau handicap pentru mai multe șanse de câștig.
Dar până la urmă, dacă șansele nu merită, sau dacă gestionați greșit o pivniță, veți fi pierduți pe termen lung indiferent de joc.
Sper că am ajutat.
 
  • Aprecieri
reacţii: betover
Cred că rezultatul final este mai dificil de prezis din cauza a 90 de minute și asta pentru că este o triplă alegere. Preferați sub sau handicap pentru mai multe șanse de câștig.
Dar până la urmă, dacă șansele nu merită, sau dacă gestionați greșit o pivniță, veți fi pierduți pe termen lung indiferent de joc.
Sper că am ajutat.

Desigur, vorbim despre situații egale și similare în ceea ce privește grebla. Altfel nu spunem nimic.
Dar ce vrei să spui prin handicap? Dacă joc handicap, nu înseamnă că pariez pe o singură echipă? De exemplu. „Handicap Bayern -1” pentru mine înseamnă o victorie pentru Bayern cu o diferență de două sau mai multe goluri. Pun pariu că Bayern, nu sunt neutru.
Oricare alte achiziții preferi?
 
Ultima editare:

Predictii

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Bristol City - Leicester
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Wrexham - Mansfield
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Norwich - Plymouth
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Blackburn - Ipswich
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Benfica - Salvări
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Al Etifaq - Al Ahly
  • 21:30
    Start Novasports
    • Burgos - Espanyol
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Cadiz - Granada
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Lille - Lance
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Watford - Leeds
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Estrella - Sporting Lisabona
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Bursaspor - Tofas
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Fenerbahce - Alba Berlin
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Besiktas - Burg
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 E3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • London Lions - Paris
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Real Madrid - Steaua Roșie
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Virtus Bologna - Panathinaikos AKTOR
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Indiana Pacers - Los Angeles Lakers
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquette
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdue
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • San Antonio Spurs - New York Knicks
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ERT3
    • Panathinaikos - Milos
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ERT3
    • Olympiacos - PAOK
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • PANATHA PANATHA:
    Ai văzut reluare?
  • Ertzan Ertzan:
    da
  • PANATHA PANATHA:
    Fenerbahce a vrut să amâne derby-ul din 7 aprilie cu Galatasaray pentru Supercupa Turciei din mila lui...Olympiakos, însă cererea sa concretă nu a fost acceptată de federația de fotbal a țării.
  • PANATHA PANATHA:
    Federația Turcă de Fotbal (TFF) a informat ambele cluburi că
    acest lucru are de-a face cu faptul că nu există o dată alternativă din cauza programului încărcat al echipelor.
  • Ertzan Ertzan:
    Urma sa o scriu dimineata dar nu a venit de pe telefonul mobil. Nereligioșii, așa cum era normal, au spus că nu vor accepta amânarea meciului. Echipa noastră a aplicat pentru amânare și din câte am citit au spus că meciul ar trebui să se țină la finalul campionatului, dar Federația, care s-a turnat pe ea și mai are de luat decizia pe „penalty-uri”, nu a acceptat-o.
  • Ertzan Ertzan:
    Fenerbahce este echipa care a strâns cele mai multe puncte din Europa, dar ei nu o văd așa, e în regulă, dar Dumnezeu este grozav
  • PANATHA PANATHA:
    ANT1 arata F1 duminica dimineata??
  • Ertzan Ertzan:
    Cred că doar plusul îl va avea
  • PANATHA PANATHA:
    Oh, la naiba...
  • Ertzan Ertzan:
    a avut o ofertă prin PPC pentru 9 luni gratuit acum 1 lună
  • PANATHA PANATHA:
    Da, știu....
  • PANATHA PANATHA:
    iar filmările sunt prezentate de Ant1, canalul gratuit la ora 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Anglia - Brazilia 0-0 la 36......Peste 0,5 in prima repriza
  • PANATHA PANATHA:
    Performanţă
    @31.0
  • M Forum Bot:
    Utilizatorul MrChow a început un nou subiect numit „Sfaturi pentru Maurice Moss" în Fotbal Predictii.
  • Ertzan Ertzan:
    Oferta PPC pentru Antenna plus continuă, cred, până pe 14 aprilie
  • Ertzan Ertzan:
    Cu câteva zile înainte de întâlnirea de la Fenerbahce, a ieșit la iveală întâlnirea pe care Hugh Dallas a avut-o cu arbitrii și discuțiile despre meciul Galatasara-Antalyaspor, unde arbitrul VAR recunoaște că a greșit în penalty-ul executat de jucătorul gălățeanului, unde de fapt a spus că jucătorul „se scufundă” în contactul mic pe care l-a avut care nu a fost pentru un penalty. Președintele nostru a vorbit și despre această fază în care a spus ce se întâmplă și Federația l-a găsit mincinos, lucruri drăguțe
  • S Forum Bot:
    Utilizatorul std157489 a început un nou subiect numit „Cercetarea studenților în comerțul cu amănuntul" în Cafenea.
  • PANATHA PANATHA:
    Doar Javelas ar putea primi un cartonaș roșu fără să joace... copilul este cu adevărat prost...
  • Ertzan Ertzan:
    pariase pe el :p
  • PANATHA PANATHA:
    Chiar ma intreb... pentru ca la fiecare meci e nervos pentru ca nu taie firul si se apuca de pescuit....
  • PANATHA PANATHA:
    Fotis o va reuși în puțin timp...
  • PANATHA PANATHA:
    Lucrurile astea nu se intampla...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Cupa IFC#15 Semifinală (30-31/3/2024)" în Concursul IFC.
    Ertzan Forum Bot: Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Semifinala Cupei IFC#15 (30-31/3)”...