Hippodrome este jocuri de noroc?

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,835
1,451
113
Considerăm cursele de cai drept unul dintre jocurile de noroc.
Dacă ziua ne va merge, vom câștiga, altfel vom pierde.
De multe ori decizia noastră este și un produs al întâmplării.
Odată am tăiat niște hârtii în Faliro care mi-ar fi câștigat 200,000 de drahme. Dar, în ultimul moment, un tip a apărut lângă mine și i-a făcut o farsă calului pe care îl respinsesem. M-am lăsat dus de cap, nu știu și poate l-am tăiat pentru vreun „factor sistemic” al hipodromului, îmi dau cărțile înapoi și joc prostia pe care a jucat-o. Am aflat mai târziu că e un idiot cu cască, nimic de-a face cu „răi”.
Așa că am apăsat-o pentru că a apărut, în secunda în care a făcut-o.
Dar sunt cursele de cai în sine noroc?
La fotbal, Olympiacos - Kastoria este noroc. Vrei să fie 99.5% în favoarea lui Olympiakos? Așa să fie, dar e noroc.
Sutul de 35 de metri a lui Alexandris pentru a deschide scorul ar fi putut trece pe lângă poartă, portarul Kastoria ar fi fost talentul secolului.
Dar la fel se aplică cailor?
Și aici există evenimente aleatorii. Ieri, șeful de stat major a mâncat unul la start de la Inherent Weiss și s-a trezit de la Lausanne la Kozani, ieșit din cursă.
Dar cum ar putea PAOK să piardă cu ceea ce alergau? Vamos? Pe cine ar putea pierde Frankel în fața lui Cirrus des Aigles?
Dar și în multe alte curse de cai de toate clasele, din momentul în care calul își merge pe drum.
Și, desigur, caii nu pot plăti cote de 2.80 și 3.30 când adversarul nostru este accidentul (s.s. de ordinul a 1/10 probabilitatea).
Deci este adevărat că de multe ori nu știm exact ce se întâmplă în cursele de cai, nu că este noroc.
 
Ultima editare:
  • Aprecieri
reacţii: stxma și betover
Sunt și cursele în care se face fotografia de finish - fani, fără îndoială.
La urma urmei, scopul cluburilor de jochei din întreaga lume că caii cu handicap este de a crea o sosire simultană „de la un fir la altul”, așa cum spunem în America.
Dar in fine. 1/4, 1/5 din curse sunt astfel de sosiri.
 
Să-mi spun părerea, pentru că îmi plac foarte mult Cursele de cai.
Am pierdut destul de mult în acestea, dar îmi place să-mi pun un european și să joc... Știu că probabil poți câștiga atâta timp cât ai câțiva ani de experiență.
Nu face greșeli pe care le-ai făcut înainte...și de îndată ce vezi un profit...ai plecat!!!!!! Foarte important... Imediat ce vezi un profit, ai plecat!!!!
 
Considerăm cursele de cai drept unul dintre jocurile de noroc.
Dacă ziua ne va merge, vom câștiga, altfel vom pierde.
De multe ori decizia noastră este și un produs al întâmplării.
Odată am tăiat niște hârtii în Faliro care mi-ar fi câștigat 200,000 de drahme. Dar, în ultimul moment, un tip a apărut lângă mine și i-a făcut o farsă calului pe care îl respinsesem. M-am lăsat dus de cap, nu știu și poate l-am tăiat pentru vreun „factor sistemic” al hipodromului, îmi dau cărțile înapoi și joc prostia pe care a jucat-o. Am aflat mai târziu că e un idiot cu cască, nimic de-a face cu „răi”.
Așa că am apăsat-o pentru că a apărut, în secunda în care a făcut-o.
Dar sunt cursele de cai în sine noroc?
La fotbal, Olympiacos - Kastoria este noroc. Vrei să fie 99.5% în favoarea lui Olympiakos? Așa să fie, dar e noroc.
Sutul de 35 de metri a lui Alexandris pentru a deschide scorul ar fi putut trece pe lângă poartă, portarul Kastoria ar fi fost talentul secolului.
Dar la fel se aplică cailor?
Și aici există evenimente aleatorii. Ieri, șeful de stat major a mâncat unul la start de la Inherent Weiss și s-a trezit de la Lausanne la Kozani, ieșit din cursă.
Dar cum ar putea PAOK să piardă cu ceea ce alergau? Vamos? Pe cine ar putea pierde Frankel în fața lui Cirrus des Aigles?
Dar și în multe alte curse de cai de toate clasele, din momentul în care calul își merge pe drum.
Și, desigur, caii nu pot plăti cote de 2.80 și 3.30 când adversarul nostru este accidentul (s.s. de ordinul a 1/10 probabilitatea).
Deci este adevărat că de multe ori nu știm exact ce se întâmplă în cursele de cai, nu că este noroc.

Paok a pierdut în fața lui Arno, îți amintești? Hipodromul este norocos dacă ritmul cursei se schimbă fără să apară vreo accidentare pe tot parcursul cursei pur și simplu pentru că un călăreț sau unii călăreți au ales un alt traseu, de exemplu, au crezut că jumătatea așteptării este o alegere mai bună decât urmărirea liderului sau invers.rezultatul a dovedit că au greșit. Și chiar dacă grupele nu sunt handicapuri, cei mai buni au avantajul deoarece greutățile sunt fixate în handicapuri, dar din moment ce este 50% din curse, nu este așa, așa că este greșit să tragem o concluzie, luând drept un exemplu Frankel care a alergat într-un grup și nu a luat cursa x heritage handicap, cu excepția cazului în care presupunem că vom juca doar în curse cu mize
 
Ultima editare:
Paok a pierdut în fața lui Arno, îți amintești? Hipodromul este norocos dacă ritmul cursei se schimbă fără să apară vreo accidentare pe tot parcursul cursei pur și simplu pentru că un călăreț sau unii călăreți au ales un alt traseu, de exemplu, au crezut că jumătatea așteptării este o alegere mai bună decât urmărirea liderului sau invers.rezultatul a dovedit că au greșit. Și chiar dacă grupele nu sunt handicapuri, cei mai buni au avantajul deoarece greutățile sunt fixate în handicapuri, dar din moment ce este 50% din curse, nu este așa, așa că este greșit să tragem o concluzie, luând drept un exemplu Frankel care a alergat într-un grup și nu a luat cursa x heritage handicap, cu excepția cazului în care presupunem că vom juca doar în curse cu mize

La 1000 de metri - cupa vitezei - PAOK nici nu a fost favorit.
Dar chiar și atunci când și-a găsit un adversar în 1800, prințul atenian, nu era un favorit.
Vorbim despre celelalte, unde ai jucat douăzeci de milioane de aerisuri pentru a obține patru cu subvenția PASOK.
În cursele anterioare, nu văd decât unul norocos - ultimul, cel simultan care nu ar fi putut fi făcut simultan cu o diferență de 0.001 secunde în favoarea Reginei Beynuna. De Lovable Ellen a avut în mod clar ghinion, deoarece Asian Sky era doar despre a merge vultur. Asta nu înseamnă că i-am găsit câștigători. 3.5 din 8 am gasit.
 
Hai acum, nu-mi vorbi despre cursele grecești de măgari care nu plătesc, mai degrabă spune-mi despre cele englezești care au sens, ce se întâmplă, e noroc sau nu?
 
Hai acum, nu-mi vorbi despre cursele grecești de măgari care nu plătesc, mai degrabă spune-mi despre cele englezești care au sens, ce se întâmplă, e noroc sau nu?

Englezoanele au doar gayan și asta pentru norocoșii care au acces la schimburi.
Restul jocului din hipodromul englez este foarte degradat, mai rău decât OPAP.
Dar ceea ce este adevărat aici este adevărat și acolo proporțional.
 
Să-mi spun părerea, pentru că îmi plac foarte mult Cursele de cai.
Am pierdut destul de mult în acestea, dar îmi place să-mi pun un european și să joc... Știu că probabil poți câștiga atâta timp cât ai câțiva ani de experiență.
Nu face greșeli pe care le-ai făcut înainte...și de îndată ce vezi un profit...ai plecat!!!!!! Foarte important... Imediat ce vezi un profit, ai plecat!!!!

Pleacă de aici ;
Unde să mergem ;
Cu excepția cazului în care doriți să spuneți „Biletele St Tropez sunt epuizate – rezervați-vă biletele”. În afară de asta, da.
Totuși, doctrina apărării nu este ceea ce spui. Doctrina defensivă este „de îndată ce vezi un sughiț, nu te supăra – joacă slow motion”.
 
  • Aprecieri
reacţii: betover
Nu știu dacă există date pe care să le vadă cineva, dar dacă previziunile companiilor se adeveresc, atunci probabil că nu este un joc de noroc.
Jocurile de loterie sunt norocoase pentru mine, unde nu există factori care să influențeze rezultatul. De multe ori judecăm rezultatul final dacă golul a fost înscris în minutul 95, dacă vântul a luat mingea la Olympiacos-Juventus sau dacă mingea s-a blocat în noroi înainte ca golul să fie marcat. Pentru mine sunt evenimente aleatorii care pur și simplu confirmă regula probabilității. În următoarea, s-ar putea să fii ajutat să te lipiți de noroi sau de vânt.
De asemenea, dacă mă mănâncă un rechin și știm că se întâmplă în 0,0000000001% din cazuri considerăm că este nefericit, în timp ce nu este altceva decât o confirmare că 0,0000000001% continuă să apară din statisticile de până acum.
 
  • Aprecieri
reacţii: betover
Nu știu dacă există date pe care să le vadă cineva, dar dacă previziunile companiilor se adeveresc, atunci probabil că nu este un joc de noroc.
Jocurile de loterie sunt norocoase pentru mine, unde nu există factori care să influențeze rezultatul. De multe ori judecăm rezultatul final dacă golul a fost înscris în minutul 95, dacă vântul a luat mingea la Olympiacos-Juventus sau dacă mingea s-a blocat în noroi înainte ca golul să fie marcat. Pentru mine sunt evenimente aleatorii care pur și simplu confirmă regula probabilității. În următoarea, s-ar putea să fii ajutat să te lipiți de noroi sau de vânt.
De asemenea, dacă mă mănâncă un rechin și știm că se întâmplă în 0,0000000001% din cazuri considerăm că este nefericit, în timp ce nu este altceva decât o confirmare că 0,0000000001% continuă să apară din statisticile de până acum.

Όχι.
Frankel nu are noroc:


Dacă nu a fost un atac de cord pe parcurs, dacă călărețul nu a căzut, dacă nu s-au stins luminile, dacă nu au fost situații proaste.
Aceste lucruri ni se întâmplă tuturor, dar nu sunt prinse.
Pentru ca eu să merg o dată cu troleibuzul de la Koukaki la Kypseli, au mai rămas două troleioare pe drum. Unul la Universitatea din colțul cu Kriezotou și celălalt în fața Politehnicii. Al treilea m-a prins.
Acestea nu sunt prinse.

În fotbal când cei mulți joacă împotriva celor puțini fi dar noroc.
Iar în cele șase faze în care bărbatul a fost favorizat și a devenit 6-0, nu ar fi putut fi favorizat.
Cota totală ar putea fi de 99.98%, dar este noroc.
 
  • Dragoste
reacţii: betover
Όχι.
Frankel nu are noroc:


Dacă nu a fost un atac de cord pe parcurs, dacă călărețul nu a căzut, dacă nu s-au stins luminile, dacă nu au fost situații proaste.
Aceste lucruri ni se întâmplă tuturor, dar nu sunt prinse.
Pentru ca eu să merg o dată cu troleibuzul de la Koukaki la Kypseli, au mai rămas două troleioare pe drum. Unul la Universitatea din colțul cu Kriezotou și celălalt în fața Politehnicii. Al treilea m-a prins.
Acestea nu sunt prinse.

În fotbal când cei mulți joacă împotriva celor puțini fi dar noroc.
Iar în cele șase faze în care bărbatul a fost favorizat și a devenit 6-0, nu ar fi putut fi favorizat.
Cota totală ar putea fi de 99.98%, dar este noroc.
Da, dar ca entitate este noroc. Câți Frankel au ieșit de atunci sau câți înainte de el a avut cariera?
 
În felul în care o descrii, nu înțeleg termenul „noroc”. Altceva vrei să spui. Prin „noroc”, vrei să spui că meciul intră într-un mod în care forțele care acționează sunt aleatorii și echivalente între ele?
Altfel spus (deși am mai spus-o): Hai să mergem din nou la Olympiacos-Kastoria și suntem la 96’ și e 0-0, și vine vântul și împinge mingea în plasă și Olympiacos câștigă sau chiar si Olympiacos pierde de cand a suflat vantul de nord .
Consideri vântul norocul sau ghinionul? Întrucât influența lui este atât de mică în cele 40.000 de meciuri din toate ligile lumii, încât nu afectează întregul... Așa că șansele sunt din nou așa cum se prevedea.
Dacă din nou considerați că de la 95’ la 96’ meciul a fost X și brusc s-a întors cu vânt, să vă spun că șansele se schimbă pe parcurs, așa că din nou această inversare a fost prezisă de companie.
 
În felul în care o descrii, nu înțeleg termenul „noroc”. Altceva vrei să spui. Prin „noroc”, vrei să spui că meciul intră într-un mod în care forțele care acționează sunt aleatorii și echivalente între ele?
Altfel spus (deși am mai spus-o): Hai să mergem din nou la Olympiacos-Kastoria și suntem la 96’ și e 0-0, și vine vântul și împinge mingea în plasă și Olympiacos câștigă sau chiar si Olympiacos pierde de cand a suflat vantul de nord .
Consideri vântul norocul sau ghinionul? Întrucât influența lui este atât de mică în cele 40.000 de meciuri din toate ligile lumii, încât nu afectează întregul... Așa că șansele sunt din nou așa cum se prevedea.
Dacă din nou considerați că de la 95’ la 96’ meciul a fost X și brusc s-a întors cu vânt, să vă spun că șansele se schimbă pe parcurs, așa că din nou această inversare a fost prezisă de companie.

Îți dau cinci.
Într-un meci de lupta împotriva lui Cassius Clay, nu voi câștiga niciodată.
Dar casele de pariuri vor plăti 1.80 Cassius Claiis pentru a câștiga pentru că nu știm ce este toată lumea.
Într-un meci de table în care sunt maestru, s-ar putea să pierd. Dacă vrea zarurile, voi pierde. O dată m-am dus după o damă pe asul la remiză și cealaltă pentru un 4 și a adus șase.
 
În felul în care o descrii, nu înțeleg termenul „noroc”. Altceva vrei să spui. Prin „noroc”, vrei să spui că meciul intră într-un mod în care forțele care acționează sunt aleatorii și echivalente între ele?
Altfel spus (deși am mai spus-o): Hai să mergem din nou la Olympiacos-Kastoria și suntem la 96’ și e 0-0, și vine vântul și împinge mingea în plasă și Olympiacos câștigă sau chiar si Olympiacos pierde de cand a suflat vantul de nord .
Consideri vântul norocul sau ghinionul? Întrucât influența lui este atât de mică în cele 40.000 de meciuri din toate ligile lumii, încât nu afectează întregul... Așa că șansele sunt din nou așa cum se prevedea.
Dacă din nou considerați că de la 95’ la 96’ meciul a fost X și brusc s-a întors cu vânt, să vă spun că șansele se schimbă pe parcurs, așa că din nou această inversare a fost prezisă de companie.

Socrate nu a lăsat aceste lucruri la voia întâmplării, prietene. Era sincer și decent. Nici nordici, nici sudici
 
Nu este norocoasă și voi aminti câteva fapte.
În momentul în care cineva își pierde alegerea, altcineva câștigă.
Ar fi noroc (poate) dacă ar fi alergat 10 cai, am pune cele 10 nume de cai într-o cutie, în 10 plicuri și am desena unul! și gata. Acum, ca software, aș crea un fișier în care aș face incarca, de exemplu, cursele pe baza de performanta, adica in 1000 de curse de cate ori favorita a obtinut cel mai mic randament.La fel si pentru restul cailor.Adica aspectul sau verificarea si pozitia a luat dacă a pierdut etc.
 

atașamente

  • ganyan.jpg
    ganyan.jpg
    233.1 KB · Vizualizări: 155
Deși nu am nici cea mai mică idee despre caracteristicile tehnice ale acestui sport anume, cred că orice joc de cote și probabilități poate aduce profit pe termen lung, fie depășind matematica, fie ocolindu-l (ex. informații mai bune de la organizator ), nu se poate numi joc norocos.De cateva ori am fost sa ma apropii de hipodrom doar in scop de pariuri, am avut ca baza schimbul cu turatiile care urcau razna pe masura ce ne apropiam de startul cursei, dar se intoarce. schimbandu-se de multe ori,la fel de nebunesc.sa gasesc eventuale greseli in alte companii.De cate ori am vazut niste curse, fie englezesti sau chiar grecesti, fara sa am un interes de pariuri,am vazut cateva comportamente ciudate de la riders.Cei care reusesc si iesi victoriosi din pista dupa mult timp nu ii consider norocosi cu nimic.Poate e un sport in care informatia foarte buna joaca un rol enorm in profitabilitatea unui jucator.
 
Socrate nu a lăsat aceste lucruri la voia întâmplării, prietene. Era sincer și decent. Nici nordici, nici sudici

De fapt, așa se explică sintagma „cu Olympiakos ești uluit”. Pe scurt, nimic nu a suflat... : D!

Deși nu am nici cea mai mică idee despre caracteristicile tehnice ale acestui sport anume, cred că orice joc de cote și probabilități poate aduce profit pe termen lung, fie depășind matematica, fie ocolindu-l (ex. informații mai bune de la organizator ), nu poate fi numit joc norocos

Daca presupunem ca in acest moment firma are informatii excelente si pe care le da ca performanta, este valabila. Exemplu dă 2,00 atunci înseamnă 50% fără greblă. Dar se reduce la un joc de noroc dacă se alege la întâmplare.
Dar, prin natura lor, aceste jocuri au variabile, pe care ar putea merita să le căutați, care le vor oferi un avantaj. Ca fotbalul și toate sporturile în general.
 

Predictii

  • 19:45
    Start Novasports
    • Heerenfein - Eindhoven
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Udinese - Roma
  • 21:30
    Novasports 1HD
    • Anvers - Union Saint-Jiloise
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Go Ahead Eagles - Feyenoord
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Brighton - Manchester City
  • Mâine 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Cerro Porteno - Fluminense
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Fortaleza - Boca Juniors
  • 21:15
    Novasports Prime
    • Panathinaikos AKTOR - Maccabi Tel Aviv
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Real Madrid - Baskonia
  • Mâine 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Orlando Magic - Cleveland Cavaliers
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 05:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Los Angeles Lakers - Denver Nuggets
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • Donna Vekic - Maria Sakkari
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - optimile de finală
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • Ertzan Ertzan:
    Tavernicul a spus că dacă nu mergi în Final Four, nu va fi în echipă anul viitor. Bine, știm cât de nebun este, sper că ai aflat și tu. Pierzi meciul, jucătorii sunt îngrijorați, îi arunci și tu mingea „e vina ta” și încarci mai multă presiune
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA a spus:
    Primul trofeu european pentru Grecia și echipa Panathinaikos U19 din Olanda în 1980 ... apoi Barcelona și Ajax au fost eliminate !!!!
    În cupa Milko? : paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Probabil nu ai prins bine.. a spus-o pentru a-si arata increderea in echipa si cat de sigur este ca va trece de Maccabi....
  • PANATHA PANATHA:
    Ioannidis marcând azi împotriva AEK @3.80...excelent!!
  • Ertzan Ertzan:
    Are bunuri bune pentru betbuilder, dar nu mă ating
  • PANATHA PANATHA:
    Aris - Olympiacos 0-0 in minutul 27....cred ca va fi gol in prima repriza....Peste 0,5 @1.80 si pentru risc mai mare
    peste 1,5 @4.90!
  • Ertzan Ertzan:
    în mod normal ar trebui să fie deja 0-3
  • PANATHA PANATHA:
    În Cipru scrie Karmiotissa Pano Polemidion - Othellos Athianou 6-6....... în timp ce în minutul 48 scorul era 1-5.....
  • animusbet animusbet:
    Ercan speră că Ataman va pleca pentru a nu-l mai răni: twis:
  • Ertzan Ertzan:
    Ce ne poate spune numărul? Am văzut antrenori analizând fazele care au fost făcute în greșelile de joc și ce ar fi trebuit să se facă cu acest număr au analizat fazele cărora ar fi trebuit să li se acorde fault.
  • PANATHA PANATHA:
    Ce a pierdut Olympiacos...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „FINALA CAMPIONATULUI IFC#20 (27-28/4/2024)" în Concursul IFC.
  • Ertzan Ertzan:
    Goumas din Turcia este un zeibeki drăguț : smk1:
  • animusbet animusbet:
    Pantofii pe care ni-i dai
  • Ertzan Ertzan:
    Da, v-am dat ca antrenor și pe Mourinho din Turcia
  • Ertzan Ertzan:
    În cele din urmă, unele au devenit anexe ale altora dacă vrei să spui la mine aaaaan te referi la mine : smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Echipa noastră își propune să marcheze goluri în primul sfert...
  • Ertzan Ertzan:
    Ce dracu mănâncă Monaco ăsta?
  • PANATHA PANATHA:
    Astăzi am aflat campioana din acest an...
  • Ertzan Ertzan:
    le-ai dat, deși în 27 penalty-ul ratat ar fi putut schimba oarecum lucrurile
  • Ertzan Ertzan:
    Bartsokas pe tejghea urează de acum înainte Paște Fericit
  • PANATHA PANATHA:
    Bartzokas va câștiga meciul...
  • Ertzan Ertzan:
    vei veni : paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Desigur....
  • Ertzan Ertzan:
    Nu este avantajul terenului de acasă pentru toate echipele : smk1:
    Ertzan Ertzan: Nu este avantajul terenului de acasă pentru toate echipele : smk1: