Este un pariu de valoare?

Răspuns: Este un pariu de valoare?

Uite, personal sunt ars de ei și nu mă așez să mă extind. Să câștige fiecare cum poate. Oricum, am jucat un over-meci care se termină 0-0 cu 5/6 over-uri unul și 6/6 cealaltă este ceva ce mi se întâmplă des.

Permiteți-mi să vă pun o întrebare despre exemplu, care chiar mă interesează pentru că pentru mine este un catalizator să aleg sau nu jocul „tradiția dintre cele 2 echipe în ultimele 10 jocuri are 3 2-3 goluri, 5 goluri și cele 2 jocuri sunt sub”. Are un rol în calculul tău?


Bineînțeles că pentru mine tradiția joacă un rol în jocurile dintre ei și nu numai... Am fost ars, se întâmplă în under over, nu ți s-a întâmplat doar ție, ci și mie. Cu cât jocul este mai comercial, cu atât mai bine pentru mine, deoarece la betfair se fac greșeli și de multe ori aș spune... desigur, dacă sunt puține jocuri într-o anumită zi, atunci după cum înțelegeți, automat devine popular... Riscul în jocurile pe care le am jocul este destul de mare, s-ar putea să pierd o mulțime de jocuri la rând, dar când vin, urmează și peste 3.5, al căror randament variază de la 4 la 6, poate chiar de 7 ori valoarea pariului meu, de bineinteles ca depinde si de liga.
Practic, sunt multe lucruri pe care am nevoie de timp să le analizez pentru tine... Timp pe care nu-l am acum.: semn:
 
  • Aprecieri
reacţii: Grim Reaper
Răspuns: Este un pariu de valoare?

Tradiție: lucrul cel mai supraevaluat din sporturile de echipă non-americane.
 
  • Aprecieri
reacţii: rodie
Răspuns: Este un pariu de valoare?

without titlo.jpg
Răspunde-mi la câteva întrebări pentru că sunt confuz:
Care dintre cele 2 returnări este valoare?
1,54?
3,59?
Amândoi?
Oricare din cele 2?
necunoscut;

Am impresia că ambele sunt de valoare din momentul în care lansează arb. Dar dacă acesta este cazul, atunci de ce nu joacă toată lumea la Pinnacle, de exemplu, la fiecare 2, ca să numesc (din punct de vedere al timpului)? Ceva nu se potrivește cu mine în toată povestea.: agis:
 
Ultima editare:
Răspuns: Este un pariu de valoare?

Pe termen lung, la arb se întoarce la vârf, vei fi pierdut. Desigur, nu putem vedea campionatul, totuși, dacă nu este Australia, vreo ligă de regiune ciudată sau Lituania Letonia, Pinnacle are linia potrivită. Cred că ai primit răspunsul.
 
Ultima editare:
  • Aprecieri
reacţii: cernit
Răspuns: Este un pariu de valoare?

și din moment ce aveți și 1xbet pentru a oferi o performanță mai mare asului, trebuie să spun că trebuie să fie singurul cu streaming live gratuit! fara sa ma inscrii!
 
Răspuns: Este un pariu de valoare?

și din moment ce aveți și 1xbet pentru a oferi o performanță mai mare asului, trebuie să spun că trebuie să fie singurul cu streaming live gratuit! fara sa ma inscrii!

ce zici acum frate... informatii bune
 
Răspuns: Este un pariu de valoare?

Să luăm următorul exemplu:

În ultimele 6 în interiorul gazdei și în ultimele 6 în afara echipei în deplasare un total de 7 din 12 goluri 2-3.
În ultimele 6 totalul fiecărei echipe 7 din 12 2-3 goluri.
În toate meciurile lor acasă și în deplasare, respectiv 56% 2-3.
În toate meciurile lor un total de 60% 2-3.

Să presupunem că întoarcerea este 2.00.
Este o valoare?
Statistica spune 56% și are sensul ei.Totuși, statistica nu are un rake ajustat.
În acest exemplu particular, casa de pariuri cu toate armele de care dispune oferă mai puțin de 50% șanse
pentru a verifica pariul specific Să spunem 45 până la 46%.
Deoarece dă un procent de 2.00, va trebui să scoată ceva... de obicei pune un rake la pariu.
Aceasta în sine nu este o concluzie prealabilă.
Dacă presupunem că casa de pariuri a făcut o greșeală.
Distanța de la 46% la 56% este foarte mare, nu este loc de mare optimism că am găsit un bas.
Să presupunem că cei 46% calculat de el se dovedesc a fi greșiți și rezultatul „arată” o probabilitate de 50%.
Chiar și așa, a fost acoperit în spatele greblei.
În cel mai bun caz, probabil că nu vom pierde niciun ban.
Cred ca pe termen lung pariul in cauza nu va da profit in buzunar.
 
Răspuns: Este un pariu de valoare?

Vedeți atașamentul 16322
Răspunde-mi la câteva întrebări pentru că sunt confuz:
Care dintre cele 2 returnări este valoare?
1,54?
3,59?
Amândoi?
Oricare din cele 2?
necunoscut;

Am impresia că ambele sunt de valoare din momentul în care lansează arb. Dar dacă acesta este cazul, atunci de ce nu joacă toată lumea la Pinnacle, de exemplu, la fiecare 2, ca să numesc (din punct de vedere al timpului)? Ceva nu se potrivește cu mine în toată povestea.: agis:

în acest caz particular vedem că prețul favoritului a scăzut destul de mult și în majoritatea companiilor este în jur de 1,30. Dar două companii nu au urmat repede și au prețuri la 1,54 și 1,50. În acest moment, aceste 2 prețuri au valoare, deoarece dau arb cu toate celelalte companii și trebuie să prindeți aceste 2 prețuri înainte să cadă și acolo.
 
  • Aprecieri
reacţii: cernit
Răspuns: Este un pariu de valoare?

cu toate acestea, cât de multă valoare este într-adevăr o valoare este foarte greu de calculat, mai ales în jocurile în care un punct are o scădere mare, deoarece nimeni nu poate spune cu certitudine că probabilitatea teoretică este cea reală. Un favorit de 2,30 când scade treptat (cu cifra de afaceri) în preț la 1,40, cine poate spune cu siguranță care este prețul lui real? 1,40, 1,55, 1, 70, 1,90 sau 2,10; 2,30 cu siguranță are valoare dacă îl prinzi, dar nu pot spune sigur dacă 2,30 este valoare într-o companie când celelalte îl au 1,55-1,30. Are o valoare enormă dacă îl cumperi la 1.40 și îl vinzi cuiva la 1,55. Dar dacă o păstrezi ca valoare, nu este sigur că pe termen lung vei câștiga deținând un punct de 1,30 care cu puțin timp în urmă era 1,55...
 
  • Aprecieri
reacţii: cernit
Răspuns: Este un pariu de valoare?

Dll, ganian, te îndoiești că jucând orbește, dacă obții cote care fac arb cu pinnacle, vei ieși câștigător pe termen lung?
 
Răspuns: Este un pariu de valoare?

2 lucruri sunt conectate...(valoare-arb)

Daca intr-adevar (exista valoare) lasa pe cineva sa arate un plan in termeni de timp care a fost profitabil.Acum daca din punct de vedere al valorii cineva are un profit de 51-60% cel mult la randamente sub 2.00 @ nu cred ca este valoarea care dă profit, dar este pur și simplu o chestiune de alegere cum vede toată lumea fiecare punct.
 
Răspuns: Este un pariu de valoare?

Dll, ganian, te îndoiești că jucând orbește, dacă obții cote care fac arb cu pinnacle, vei ieși câștigător pe termen lung?

teoretic, dar si practic cand performanta nu are mari schimbari iesi castigator cu valoarea. Dar când randamentul fluctuează foarte mult, am explicat că nu poți fi sigur care este valoarea lui adevărată. Depinde de unde o cumperi. De la 2,30 la 1,40 este o mare diferență, iar când cumperi 1,55 și nu-l vinzi la 1,30, nu mai e nimic de corectat după un timp la 1,80. Deci, cum poți fi sigur că 1,55 va avea valoare?
 
  • Aprecieri
reacţii: achilleas21
Răspuns: Este un pariu de valoare?

da ma bucur foarte mult daca o corecteaza dupa aceea nu va mai fi nicio valoare (practic daca se inchide mai sus)... Dar vorbim despre altceva
 
Răspuns: Este un pariu de valoare?

mai
http://i58.tinypic.com/bhnkgz.png
iunie
http://i57.tinypic.com/104pax1.png
iulie
http://i61.tinypic.com/332qat2.png
august
http://i61.tinypic.com/2v0n8ub.png
septembrie
http://i61.tinypic.com/hslzqu.png

Total -15101,97 în 5 luni numai pe acest cont de vârf (am și altele cu rezultate similare)

Și astea sunt cu o singură carte ascuțită, dacă pui și alți asiatici etc. vei avea o mizerie și mai mare

Și care sunt cei pe care i-am jucat? pur arb inplay - prelive concluzia este că fiecare performanță care oferă arb și știți care este piciorul corect (în acest caz particular considerăm întotdeauna vârful corect) celălalt picior este valoare Și merită să jucați ca un pariu.

De ce nu o fac pentru că stresul pur și simplu nu se va estompa în stria de 0-20 care se va întâmpla la un moment dat + cred că și roi-ul este mai mic în acest fel
 
  • Aprecieri
reacţii: grace_kelly
Răspuns: Este un pariu de valoare?

De ce nu o fac pentru că stresul seriei 0-20 pur și simplu nu dispare care se va face la un moment dat + cred că și roi-ul este mai mic în acest fel

Scuze, dar ce vrei să spui aici? Nu înțeleg : emb:

Tu nu? Deci joci pentru alții?
 
Răspuns: Este un pariu de valoare?

Să mergem din nou, ceea ce am spus este că, dacă nu mi-aș acoperi pariurile ca arber, aș fi numai ~15000 mai sus față de Pinnacle. Pur și simplu nu o fac pentru că nu-mi place stresul jocurilor de noroc în fiecare caz, nu se potrivește caracterului meu. Este posibil ca în acest exemplu special să fiu ~15000 în sus (dacă nu am acoperit), dar îmi imaginez că va exista o zi în care vârful ar fi 10000 în sus, așa că eu, care nu am acoperit, aș fi 10000 în jos. Ei bine, temperamentul meu nu suportă
 
  • Aprecieri
reacţii: grace_kelly
Ca sa nu deschid un topic hai sa scriu aici.Sa zicem ca avem 2 asi de 2.00 a caror randament normal ar trebui sa fie, de exemplu, 1.50.Daca le jucam 2-capete, valoarea se inmulteste?Este la noi interes pe termen lung pentru a juca pariurile noastre valorice pe 2 capete în loc de 2.25 pentru a fi plătit 4.00?
 
Ca sa nu deschid un topic hai sa scriu aici.Sa zicem ca avem 2 asi de 2.00 a caror randament normal ar trebui sa fie, de exemplu, 1.50.Daca le jucam 2-capete, valoarea se inmulteste?Este la noi interes pe termen lung pentru a juca pariurile noastre valorice pe 2 capete în loc de 2.25 pentru a fi plătit 4.00?
Valoarea justă 1.50 adică probabilitatea fiecărui eveniment 66%.

Probabilitatea ca ambele evenimente independente să se producă este egală cu produsul probabilităților lor. Adică aproximativ 44%.

Cumperi acest 44% pentru 4.00, adică performanța perechii.
Valoare 77.7% aprox.

Fiecare eveniment individual are o valoare de 33.3%

Deci diada are o valoare mai mare decât suma valorilor raselor individuale. Precizia este suma valorilor plus produsul valorilor dacă le-am făcut corect.

Ce este pentru tine? La discreția fiecăruia.
La 2.00 pe meci, duo-ul este bine.
La 4.00 pe meci, te va deranja să prinzi unul (ceea ce este deja dificil) și să pleci de la celălalt.

Toate acestea și sper că nu am făcut nicio greșeală în acțiunile mele.
 
Acțiunile și cuvintele lui nklaps sunt complet corecte... confirm și asta dacă nu am făcut aceleași greșeli :)
Am urmat aceeași școală de pariuri:)

Ar trebui să adaug că avantajele de 30% plus ar trebui jucate doar în funcție de opinia mea personală (care nu are o valoare anume), în timp ce avantajele de ordinul 10-15% sunt bine de evitat pentru că acolo este mai probabil să facem o greseala decat casa de pariuri....

Acum 3-4 ani, prietenul meu mizanzas spunea ca a jucat tot anul cu un pariu value de ordinul 20% si dupa 400 de pariuri si-a incheiat anul cu o breasla de -15%....de ce? pentru că a greșit la calculul valorii și în loc de 20% a jucat o notă cu o valoare negativă de 15%... i-am spus lui și altora... nu i-a plăcut... a fost enervat... acum oamenii ii platesc banii sa invete de la cel care nu stie.... Hai, maretia ta!!!
 
Ultima editare:
  • Aprecieri
reacţii: nklaps

Predictii

  • 17:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • PAS Lamia - PAOK
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Aris - Olympiacos
  • 20:00
    Novasports 2HD
    • Monaco - Lille
  • 20:00
    Novasports 3HD
    • Lorient - Paris Saint Germain
  • 20:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • AEK - Panathinaikos
  • 21:30
    Novasports Extra 2
    • Club Brugge - Genk
  • 21:30
    Știri Novasports
    • Anderlecht - Cercul Brugge
  • 21:45
    Novasports Extra 1
    • Lupii - Bournemouth
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Ajax - Excelsior
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Atalanta - Fiorentina
  • 22:00
    Novasports 3HD
    • Marsilia - Nis
  • 22:00
    Novasports 5HD
    • Manchester City - Sheffield United
  • 22:00
    Start Novasports
    • Crystal Palace - Newcastle
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Everton - Liverpool
  • Mâine 25-04-2024
  • 03:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Independiente del Valle - Palmeiras
  • 16:00
    Steaua Greciei Centrale
    • Esperos Lamias - AE Psychikos
  • 20:00
    Novasports 6HD
    • Monaco - Fenerbahce
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Barcelona - Olympiacos
  • Mâine 25-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Boston Celtics - Miami Heat
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - optimile de finală
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • PANATHA PANATHA:
    Sportime a atins fundul....nu crezi niciodată...
  • PANATHA PANATHA:
    Bineînțeles că râzi, dar povestea cu Ioannidis a arătat încă o dată cât de jos au devenit rețelele de socializare....fiecare idiot scrie că este hărțuit fără consecințe firești....și bine că în câteva ore ipoteza s-a dovedit a fi o farsă...și nu a funcționat
    2-3 zile...
  • Ertzan Ertzan:
    dar situația e de râs, În ziua de azi nu mă întreb de nimic cu adevărat
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „FINALA Cupei IFC#15 (20-21/4/2024)" în Concursul IFC.
  • Ertzan Ertzan:
    În ochii mei cu cei unsprezece pe care i-a trimis Fener și este cel pe care l-am scris mai sus, Fener câștigă în mod normal cu 2-0 cel puțin pentru că mingea este o curvă, așa cum a spus și Osim că tot ceea ce vedem poate merge prost (vezi cel de ieri)
  • Ertzan Ertzan:
    Atjun a arătat încă o dată cât de mare este fan Fenerbahce și meciul va fi difuzat gratuit pe TV8 : smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    odată cu intrarea lui Zaits, Fener joacă în prezent cu 10 jucători
  • PANATHA PANATHA:
    Eu zic că se va ajunge la penalty-uri
  • Ertzan Ertzan:
    Mi-aș dori
  • Ertzan Ertzan:
    Dzikou ține apărarea
  • Ertzan Ertzan:
    în acest moment Fener joacă cu 10 jucători
  • Ertzan Ertzan:
    Krunic chiar intră
  • Ertzan Ertzan:
    dacă Olympiacos poate și își înscrie cu adevărat magia, dacă pierde își merită soarta
  • Ertzan Ertzan:
    Acum antrenorul lui Fener i-a "dracu" dar iti spune ca nu vine Olympiacos ca sa ii pun eu
  • Ertzan Ertzan:
    dupa cum i-am scris unui prieten in afara de Batshuayi, nu as schimba pe nimeni si chiar daca ar trebui sa le amputeze picioarele, poate in locul lui Bekao daca s-ar fi accidentat l-as pune pe Bonucci la penalty.
  • Ertzan Ertzan:
    Krunic, Zaijc, Under, Caglar că inutil acolo este pus incompetentului
  • Rezistent la apă Forum Bot:
    Utilizatorul Rezistent la apă a început un nou subiect numit „exista un portofel anonim?" în Portofele electronice.
  • S Forum Bot:
    Utilizatorul SSK a început un nou subiect numit „Pariu dublu" în Fotbal Predictii.
  • PANATHA PANATHA:
    Ce liga nebună e asta...
  • K Forum Bot:
    Utilizatorul kandalf a început un nou subiect numit „Managementul contului" în Pachete de conversații.
  • Ertzan Ertzan:
    Copiii noștri i-au învins pe italieni, mai ales cu 3-0, chiar și Cristiano Ronaldo ar fi gelos
  • Ertzan Ertzan:
    PRIMA ECHIPĂ GRECĂ CÂȘTIGĂ UN TITLU EUROPEAN LA FOTBAL, TINERII OLIMPIILOR : smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Primul trofeu european pentru Grecia și echipa Panathinaikos U19 din Olanda în 1980 ... apoi Barcelona și Ajax au fost eliminate !!!!
  • Ertzan Ertzan:
    Tavernicul a spus că dacă nu mergi în Final Four, nu va fi în echipă anul viitor. Bine, știm cât de nebun este, sper că ai aflat și tu. Pierzi meciul, jucătorii sunt îngrijorați, îi arunci și tu mingea „e vina ta” și încarci mai multă presiune
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA a spus:
    Primul trofeu european pentru Grecia și echipa Panathinaikos U19 din Olanda în 1980 ... apoi Barcelona și Ajax au fost eliminate !!!!
    În cupa Milko? : paidi:
    Ertzan Ertzan: Primul trofeu european pentru Grecia și echipa Panathinaikos U19 din Țările de Jos în 1980...