Grecia - N. Irlanda

Argint

Câștigător de victorie 2010
30 și 2005
5,693
2,481
113
40
Orașul Katerini
2,24 care circulă mi se pare destul de mare pentru diferența de calitate și pentru restabilirea prestigiului Greciei după înfrângerea Ciprului și să fie încă o dată indiferentă.

• Aprecieri
reacţii: lagokota

BetLaden

IFC # 6 campion 2009-10, IFC # 1 Super Cup câștigător 200
Membru al echipei
13 și 2002
38,950
25,843
113
51
Infobeto Town
www.infobeto.com
citiți următoarele de la sportfm:

Primul loc în grupă poate să fi fost asigurat încă din iunie, dar „albaștrii” au o motivație foarte mare și multiplă de a încheia procesul cu o victorie.

În afară de reacția pe care vrea să o facă echipa Greciei după înfrângerea din Cipru, există motivația constantă de a-și îmbunătăți scorul în clasamentul UEFA pentru viitoarele remize, dar nu este doar atât: cu o victorie, naționala va termină cu 15 puncte și o recoltă mai mare decât Turcia și Kazahstanul, care au terminat pe primul loc și cu 13 puncte obligațiile lor în celelalte două grupe ale categoriei și în timp ce Georgia va avea cea mai bună recoltă cu 16.

Așadar, ce va însemna pentru Grecia să aibă una dintre cele două cele mai mari cote ale echipelor promovate în divizia a doua a Ligii Națiunilor? Cum dacă nu reușește să se califice la Euro 2024 prin calificări (tragerea la sorți va avea loc pe 9 octombrie și Grecia va fi în grupa a patra de capacitate, așa că va trebui să lase deoparte două echipe cu un clasament superior), atunci va avea o a doua șansă de calificare în finala Germaniei pe un alt traseu.

În special, primele patru dintre grupele din categoria a treia a Ligii Națiunilor, și anume Georgia, Grecia, Turcia și Kazahstan, vor juca în play-off pentru un bilet. Echipa cu cel mai mare rating, adică Georgia, va juca pe cea cu cea mai mică (Kazahstan), iar a doua cu a treia, pe locurile primului. Adică Georgia și echipa a doua vor fi gazde în semifinale. Deci, cu o victorie în această seară, meciul Grecia-Turcia este foarte probabil, atâta timp cât calificarea din preliminariile Euro 2024 nu vine pentru nici una dintre cele două echipe. Cei doi câștigători ai „semifinalelor” se vor confrunta în martie 2024 pentru un loc la Euro 2024, într-un loc care urmează să fie stabilit prin tragere la sorți.

TsiTsi

Membru activ
5 Sep 2022
211
171
43
Omul înalt o spune foarte bine. Pe scurt, dacă câștigăm, jucăm acasă cu Turcia în semifinală. Dacă pierdem, jucăm în deplasare cu Georgia. Dacă aducem X, jucăm cu Turcia. Acestea sunt datele. Va fi interesant de văzut ce va face Grecia, deoarece Kosovo are un avantaj clar în prima repriză. Pur competitiv, nu-mi plac unsprezecelea din cele scrise în seara asta, dar nici adversarii, ce să spun. Moderat până la tracanoplagiade. Mult noroc.

• Aprecieri
reacţii: Argint

Argint

30 și 2005
5,693
2,481
113
40
Orașul Katerini
Acum m-ai cam confuz! Turcia intră sau Georgia afară este mai bine??
Probabil că este mai bine să ai Turcia acasă în semifinală și Georgia pe un loc neutru în finală.

De asemenea, se întâmplă dacă Turcia trece de calificări?

Ultima editare:

TsiTsi

Membru activ
5 Sep 2022
211
171
43
Nivelul jurnalismului sportiv în Grecia este, din păcate, foarte scăzut, ceea ce ne face uneori pe noi, cei presupuși irelevanți, în fachiri. Cu riscul de a fi expus ca un fachir vă voi răspunde că chestia asta cu interesul este ceva foarte tulbure. Dacă Turcia trece prin procesul obișnuit de calificare, atunci adversarul nostru, câștigător sau egal în această seară, nu va fi Turcia, ci Luxemburg, cu excepția cazului în care pierd ceva cool și Luxemburgul merge în Georgia și Kazahstanul vine la noi. Deci Luxemburg. Fakir îmi amintesc.

TsiTsi

Membru activ
5 Sep 2022
211
171
43
Ca federație de fotbal, avem probleme atât cu Kosovo, cât și cu Irlanda de Nord. Din diferite motive. Avem relații mai bune cu Turcia. Si totusi. Desigur, ca o luptă, dacă se va întâmpla va fi iad. Din motive evidente. Euro are loc în Germania și turcii vor face orice pentru a fi acolo. Tot. Dacă le lasă. Cu federația de fotbal a Georgiei, a cărei națională trece printr-o epocă de aur, avem relații bune, fără umbre. Ce să-ți mai spun? V-aș spune, de asemenea, cele unsprezece ale Greciei în seara asta, dar asta este și în aer. Nu merge. Și am pierdut mult timp dacă te gândești bine. Bună ziua, Silver.

• Aprecieri
reacţii: Argint

lagokota

New Member
20 Aug 2022
27
13
3
Mai multe case de pariuri aruncă momeala astăzi
-joacă €20 și primești un pariu gratuit pentru live-

Are cineva idee cum poate fi jucat pariul gratuit?
Ai de gând să postezi ceva aici între timp?

• Aprecieri
reacţii: betover

TsiTsi

Membru activ
5 Sep 2022
211
171
43
Silver și-a dat părerea despre joc. Cu pistolul la tâmplă, dacă salvează și bine ar trebui să joc ceva, aș juca și Grecia, pentru restabilirea prestigiului ei, așa cum a formulat foarte corect de la început. Live este o altă chestiune. Oricum nu ne place X. Nu ne convine deloc. Vreau să cred că o vom putea preveni.

• Aprecieri

Argint

30 și 2005
5,693
2,481
113
40
Orașul Katerini
Mai multe case de pariuri aruncă momeala astăzi
-joacă €20 și primești un pariu gratuit pentru live-

Are cineva idee cum poate fi jucat pariul gratuit?
Ai de gând să postezi ceva aici între timp?
Jucați 20 de euro pe as și de îndată ce începe live-ul jucați pariul gratuit de 10 euro pe X și dacă vine X, îți vei primi banii înapoi. Deci este ca și cum ai juca Asian 1 în randamentul asului.

• Aprecieri

PANATHA

Membru bine-cunoscute
14 Feb 2019
337
400
63
citiți următoarele de la sportfm:

Primul loc în grupă poate să fi fost asigurat încă din iunie, dar „albaștrii” au o motivație foarte mare și multiplă de a încheia procesul cu o victorie.

În afară de reacția pe care vrea să o facă echipa Greciei după înfrângerea din Cipru, există motivația constantă de a-și îmbunătăți scorul în clasamentul UEFA pentru viitoarele remize, dar nu este doar atât: cu o victorie, naționala va termină cu 15 puncte și o recoltă mai mare decât Turcia și Kazahstanul, care au terminat pe primul loc și cu 13 puncte obligațiile lor în celelalte două grupe ale categoriei și în timp ce Georgia va avea cea mai bună recoltă cu 16.

Așadar, ce va însemna pentru Grecia să aibă una dintre cele două cele mai mari cote ale echipelor promovate în divizia a doua a Ligii Națiunilor? Cum dacă nu reușește să se califice la Euro 2024 prin calificări (tragerea la sorți va avea loc pe 9 octombrie și Grecia va fi în grupa a patra de capacitate, așa că va trebui să lase deoparte două echipe cu un clasament superior), atunci va avea o a doua șansă de calificare în finala Germaniei pe un alt traseu.

În special, primele patru dintre grupele din categoria a treia a Ligii Națiunilor, și anume Georgia, Grecia, Turcia și Kazahstan, vor juca în play-off pentru un bilet. Echipa cu cel mai mare rating, adică Georgia, va juca pe cea cu cea mai mică (Kazahstan), iar a doua cu a treia, pe locurile primului. Adică Georgia și echipa a doua vor fi gazde în semifinale. Deci, cu o victorie în această seară, meciul Grecia-Turcia este foarte probabil, atâta timp cât calificarea din preliminariile Euro 2024 nu vine pentru nici una dintre cele două echipe. Cei doi câștigători ai „semifinalelor” se vor confrunta în martie 2024 pentru un loc la Euro 2024, într-un loc care urmează să fie stabilit prin tragere la sorți.
problema și speranța mea este că și jucătorii noștri l-au citit...

• Haha
reacţii: BetLaden

lagokota

New Member
20 Aug 2022
27
13
3
Aproape sigur, Cipru va pierde.

Nu știu despre noi. Sotirakopoulos și Demi sunt duo-ul pisicii negre! Unul dintre ei este mai îngâmfat decât celălalt...

Trimis de pe iPad-ul meu folosind Tapatalk

TsiTsi

Membru activ
5 Sep 2022
211
171
43
Avantajul clar al Kosovo la pauză este un fapt. 6 performanta a fost sustinuta de -1 european. Acum, în afară de perspectiva șocantă, vezi 2-2 de la Cipru, la Rizoupoli, perechea de ași este o singură cale pentru Grecia dacă nu vrea să se încurce rău cu un meci în deplasare în bârlogul lupului. La 1,57, ce să faci? Dacă merge 2,50 de performanță aruncă puțin ceva. Și spun puțin pentru că am oamenii noștri capabili să ignore pericolul, de parcă este sigur că vom scăpa din Turcia și că ori ea, ori ne vom califica prin procesul normal de calificare.

TsiTsi

Membru activ
5 Sep 2022
211
171
43
Părea, când a început repriza a doua, că se apropie. Trebuie să fi suflat ceva în vestiar de care trebuie să facem prostii. Nu mai există niciun motiv. Unul dintre cazurile în care oricine a jucat un as nu încasează. Eu nu l-am jucat, dar tu, care l-ai ales, ești greu de ratat acum. Nu suntem singurii care îi cunosc pe cei patru Kosovo. Și nord-irlandezii o știu.

lagokota

New Member
20 Aug 2022
27
13
3
De când a învățat Masouras să comercializeze așa? A crezut el ce a făcut? :)
Tespa va primi probabil un as. Și la 1.50 poate că merită.

Există altceva în afară de amicale sau meciuri internaționale?

Trimis de pe iPad-ul meu folosind Tapatalk

Predictii

• 18: 30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Nea Salamina - Panathinaikos
  • 21: 30
    Novasports 2HD
    • Ternana - Cagliari
  • 21: 45
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Comitatul Stockport - Charlton
  • 22: 00
    Novasports 1HD
    • Tenerife - Alavés
  • 19: 00
    Start Novasports
    • Ankara - Gran Canaria
  • 19: 30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • AEK - Reggio Emilia
  • 20: 30
    Novasports 5HD
    • Buduchnost - Trento
  • 20: 30
    Novasports Prime
    • Hamburg - Hapoel Tel Aviv
  • 21: 00
    Novasports 4HD
    • Slask Wroclaw - Paris
  • Mâine 08-12-2022
  • 01: 00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2022-23
  • 02: 30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Toronto Raptors - Los Angeles Lakers
  • 03: 00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Milwaukee Bucks - Sacramento Kings
  • 05: 00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2022-23
  • 19: 00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • Kommersant - Stuttgart
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
    BetLaden Forum Bot: Utilizatorul BetLaden a început un nou subiect numit „Venitul 2019 depășit...