Îți cer partener

djroof

Poker Proffessor
26 și 2005
7,850
2,826
113
38
Las Vegas copil!
www.juicydevils.gr
Răspuns: Solicit un partener

De când am citit în postările anterioare, faceți o greșeală de afaceri!

De ce ai "nebun" să-i arăți și să-l "împingi" la companiile de pariuri ??? Afacerea este o afacere, doar lucruri. Trebuie să deschideți orizonturi și să căutați investitori simpli, "îngeri" sau orice altceva puteți pune și câștiga bani. Deci, nu merge prea departe cu companiile în care lucrează pe platforme făcute de companii de software, statistici etc. Este ca și cum ai căuta un cumpărător de la revânzători ;) trebuie să mergeți la sursă și nu la "comercianți".

Aceste puține dintre mine și noroc!
  • ca
reacţii: archer100

archer100

Membru activ
29 Dec 2012
363
220
43

Cel mai important motiv pentru care prefer companiile existente (fie pariuri, fie software) este know-how-ul gata și, în special, clientela gata. O idee de vânzare simplă către 365 sau către compania care produce software-ul său poate câștiga aceleași profituri într-un an, de la construirea unei companii de la zero, crearea de software, acordarea de licențe, angajarea de oameni pentru ao obține angajamente de acorduri de confidențialitate și după pregătirea produsului, pentru a PASSARI piață, să plătească publicitate pentru a aduna lumea pentru a face cifre de afaceri, și vei vedea primul profit după taxe și cheltuieli de exploatare. Și toate acestea, la riscul de copiat ideea ta dintr-o dată de la cineva care nu este angajat în fața dumneavoastră cu o clauză de confidențialitate, etc.
Sunteți probabil să faceți mai mult dacă pur și simplu vindeți ideea unei companii cu clientelă de milioane de clienți și cifre de afaceri disponibile cu câteva clicuri distanță de locul în care sunt obișnuiți.
Ideea mea este că nu am reușit încă să găsesc un avocat, care este cel mai important aliat într-o astfel de mișcare, să se aplece asupra proiectului și să știe prea puțin despre zonă și despre ce este vorba. Avocații clasici de pe piață, fie că vorbești despre asta, despre o carte ciudată pe care ai scris-o sau despre o pictură pe care ai pictat-o, o văd legal. Singurul lucru pe care îl văd este că sunt plătiți paginii, nu o oportunitate de a-i prețui în toată viața. Numai cine știe prin pariu își poate imagina cât de mult va prinde ideea dacă va cădea pe piață pentru a înțelege ce este ...

djroof

Poker Proffessor
26 și 2005
7,850
2,826
113
38
Las Vegas copil!
www.juicydevils.gr

Nu vreau să dezamăgesc, dar nu 2 lucru sau ar trebui să știi ... The 1 care este, legată de jocurile de noroc încă aici este foarte încurcat, pentru că există legi noi și, în general, un mediu fluid. 2 este că, probabil, ceea ce este în mintea ta și tu „construi“ și au o emoție, etc nu este ceva util, sau ceva care nu va face un profit (atât pentru munca liberă) sau ceva care nu „ține apă“ legală. Nu știu ce este, așa că nu vă pot răspunde, uneori nu trebuie să ne dea entuziasmul ceva. Știu multe lucruri care le-au făcut minte, dar ceva "tăiat" peste tot. Psaxou numai cu multă lectură, deoarece nici un avocat nu va sta să se ocupe de așa ceva, mai ales atunci când scrie va rezolva problema vieții etc. Aceste nimic mai mult pentru a arăta timpul ... până atunci studiile psaxou și începe cu propriul sine resurse și propunerea în sine va fi dacă este inovatoare!

Toți doresc planul și organizarea.

: semn:
  • ca

stxma

Membru bine-cunoscute
1 Oct 2008
1,096
319
83

Ți-ai coborât ideea?

Puteți merge la o companie pentru ao vedea și spune că nu o dorește.
Ori de câte ori cineva poate să o vândă unei alte companii sau să o pună
al lui cu unele variații.
  • ca

Nebunul Monster

Membru bine-cunoscute
19 Aug 2014
924
562
93

Am vorbit ieri cu unul dintre prietenii mei despre acest subiect și i-am pus câteva dintre opiniile mele cu o rezervă.

O idee ca o idee este inutilă, întregul succes fiind în implementarea ei și în know-how-ul pe care îl vei avea.
De asemenea, ideea ta nu poate fi garantată în niciun fel și sunteți 100% sigouros.Katarchas Ideea de intrare în drepturi „brevet la nivel mondial„, uită-l, pentru că prea mult timp îți ia și pentru procesul de mari și de lungă durată, și, probabil, de neatins, iar la brevet se încheie general și katochirosi ideea ta ar costa ceva, și există dorean.Apo dincolo și brevetarea ideea ta în Grecia, dacă ești atât de bun altcineva va patentat în Italia, în Anglia altceva altceva altceva în Turcia. .... etc etc. Deci de acolo sunteți și, așa cum am spus mai înainte, brevetarea unui brevet mondial este foarte dificilă.

În general, în 2015 ideea nu are nici o abatere absolută! Ești expus și tu.

Îmi amintesc că în mesajul anterior gandit pentru a prezenta ideea cu prezența Avocați Notarii și ekprosopon din 1 sau mai mulți parteneri și de a primi oferte speciale, etc, etc și pentru că vă vom prezenta ideea Doe pe o astfel, iar această dată cu avocatul crede că va asigura ideea ta. Îți spun că nu o voi face.

Ei fură fericit ideea și o prezintă ca și a lor și pretind că au crezut 10 zile înainte să apară.

Aveți opțiuni 2:

1) Mergeți cu un eșantion din ideea dvs. implementată într-una privată pe care o doriți.joc de noroc cu/ orice companie doriți și prezentați-le și dacă le place sau vă fură sau vă angajează și obțineți un salariu constant în timp ce lucrați pentru ei și, desigur, un tip bun pentru ideea dvs. minunată.

2) sunteți dedicat financiar în întregime și de la zero, profitați de ideea dvs. NUMAI.

Acestea, în general, scenariul la această scrisoare „teribil“ ideea ta și să cumpere cineva cu suma de digitizare 6 și pe parcursul implementării se face de către compania care urmează să fie lucrezi prea va primi o suma de bani paktolo pentru ideea ta este singur în contextul științei fictive ... uitați-o!

Imi iau la revedere tuturor si cu toate rezervele, desi persoana care mi-a adus aceasta opinie stie foarte bine ce se intampla astazi.

Deocamdată, timpul meu este limitat în acest moment, dacă îmi amintesc ceva de adăugat la seară.

archer100

Membru activ
29 Dec 2012
363
220
43

Ți-ai coborât ideea?

Puteți merge la o companie pentru ao vedea și spune că nu o dorește.
Ori de câte ori cineva poate să o vândă unei alte companii sau să o pună
al lui cu unele variații.
Știi exact problema.
Este o chestiune de proprietate intelectuală, iar când vine vorba de idei despre piața globală (cu sediul central, de exemplu, Gibraltar etc.), panica ...
Din punctul de vedere al brevetelor, am epuizat toate acțiunile care au trecut prin mâna mea ...

archer100

Membru activ
29 Dec 2012
363
220
43

Am vorbit ieri cu unul dintre prietenii mei despre acest subiect și i-am pus câteva dintre opiniile mele cu o rezervă.

O idee ca o idee este inutilă, întregul succes fiind în implementarea ei și în know-how-ul pe care îl vei avea.
De asemenea, ideea ta nu poate fi garantată în niciun fel și sunteți 100% sigouros.Katarchas Ideea de intrare în drepturi „brevet la nivel mondial„, uită-l, pentru că prea mult timp îți ia și pentru procesul de mari și de lungă durată, și, probabil, de neatins, iar la brevet se încheie general și katochirosi ideea ta ar costa ceva, și există dorean.Apo dincolo și brevetarea ideea ta în Grecia, dacă ești atât de bun altcineva va patentat în Italia, în Anglia altceva altceva altceva în Turcia. .... etc etc. Deci de acolo sunteți și, așa cum am spus mai înainte, brevetarea unui brevet mondial este foarte dificilă.

În general, în 2015 ideea nu are nici o abatere absolută! Ești expus și tu.

Îmi amintesc că în mesajul anterior gandit pentru a prezenta ideea cu prezența Avocați Notarii și ekprosopon din 1 sau mai mulți parteneri și de a primi oferte speciale, etc, etc și pentru că vă vom prezenta ideea Doe pe o astfel, iar această dată cu avocatul crede că va asigura ideea ta. Îți spun că nu o voi face.

Ei fură fericit ideea și o prezintă ca și a lor și pretind că au crezut 10 zile înainte să apară.

Aveți opțiuni 2:

1) Mergeți cu un eșantion din ideea dvs. implementată într-una privată pe care o doriți.joc de noroc cu/ orice companie doriți și prezentați-le și dacă le place sau vă fură sau vă angajează și obțineți un salariu constant în timp ce lucrați pentru ei și, desigur, un tip bun pentru ideea dvs. minunată.

2) sunteți dedicat financiar în întregime și de la zero, profitați de ideea dvs. NUMAI.

Acestea, în general, scenariul la această scrisoare „teribil“ ideea ta și să cumpere cineva cu suma de digitizare 6 și pe parcursul implementării se face de către compania care urmează să fie lucrezi prea va primi o suma de bani paktolo pentru ideea ta este singur în contextul științei fictive ... uitați-o!

Imi iau la revedere tuturor si cu toate rezervele, desi persoana care mi-a adus aceasta opinie stie foarte bine ce se intampla astazi.

Deocamdată, timpul meu este limitat în acest moment, dacă îmi amintesc ceva de adăugat la seară.
Descrieți exact cum este situația : goood:

Tot ce ați spus este corect

Cu excepția detaliilor 1-2 care pot schimba întreaga scenă ...

De asemenea, atunci când vezi că timp de doi ani au capturat ideea și au patentat cel puțin calendar care nu a fost aplicată de către orice companie din întreaga lume este un pic dificil de a convinge pe cineva judecătorului că el a crezut ideea înainte de a , cu date tangibile ...
Ușor ajuns la concluzia că ați fost inițiatorul original și jefuit în cursul negocierilor tale ... Și ai nevoie de un avocat bun ... Deci, eu caut un spațiu, nu se scoate problema din sertare forum aleatoare ...

Vă mulțumesc tuturor pentru ideile și opiniile dvs. ...
Și vezi problema ca și cum ar fi vorba despre toată lumea. Oricine poate avea o idee mâine despre pariuri, internet sau orice altceva, mai ales în acest moment cu explozia internetului ...
Ultima editare:

stxma

Membru bine-cunoscute
1 Oct 2008
1,096
319
83

Am câteva idei pentru un proiect de construcție.
Am avut aceeasi problema (si brevetat pentru a face-down) nu sa terminat
a fi expus.
Ori de câte ori trebuia să văd ce conversie trebuia să fac pentru a scăpa de tot
orice ai spus. A trecut un an de când am acoperit golurile (așa cum erau în mod natural)
modul în care a fost prezentat unui programator ... dar a fost pentru uz personal și nu pentru vânzare, dar raționamentul rămâne același.

În câteva cuvinte ... faceți niște mucegaiuri ... spuneți celulelor în care era KENA și făceam în același fel datele pe care le doresc și ce procesări vreau să fac.

Ceea ce vreau doar să spun ca o opinie și nu ca o persoană multiplă.

Puteți afișa rezultatele fără a arăta calea
Ultima editare:
  • ca

stxma

Membru bine-cunoscute
1 Oct 2008
1,096
319
83

Este ușor de concluzionat că ați fost inițiatorul inițial
Aici nu voi fi de acord ... numai dacă faceți downgrade aplicați ceea ce spuneți.

Deci, dacă intru în casa ta și îți fure ideea și arată cumva că vei dovedi că ești inspirație originală;

archer100

Membru activ
29 Dec 2012
363
220
43

Aici nu voi fi de acord ... numai dacă faceți downgrade aplicați ceea ce spuneți.

Deci, dacă intru în casa ta și îți fure ideea și arată cumva că vei dovedi că ești inspirație originală;
O copie în mai multe pagini a fost depusă la un notar care descrie ideea.
Veți găsi o modalitate de a dovedi că v-ați gândit mai devreme?

stxma

Membru bine-cunoscute
1 Oct 2008
1,096
319
83

O copie în mai multe pagini a fost depusă la un notar care descrie ideea.
Veți găsi o modalitate de a dovedi că v-ați gândit mai devreme?
Veți descrie ... în primul rând - știu

Dacă ar fi să mergem la un notar, amânarea brevetului nu ar avea loc.

Dacă pleacă în afara Greciei, ce faci?

archer100

Membru activ
29 Dec 2012
363
220
43

Veți descrie ... în primul rând - știu

Dacă ar fi să mergem la un notar, amânarea brevetului nu ar avea loc.

Dacă pleacă în afara Greciei, ce faci?
Brevetul este o altă formă de aplicare. De asemenea, nu se aplică în alte țări : ciocan:
Înregistrările trebuie să fie în fiecare țară din Europa, America, etc Kana 200.000 să mănânce și câteva spus din nou, poate fi într-o copie a Insulelor Cayman .... ...
În general, nu se simt confortabil cu problema.
Deci, luați-o de la capăt la început și începeți cu ce argumente vor fi aduse în instanță de la ambele părți ...
Din nou, în bună lege, ajungem ...
Cel mai important lucru este de a stabili lucrurile, astfel încât un judecător obișnuit va da dreptate. 100% acoperit nu va fi niciodată. Să că, dacă supte de companiile mici, poate celălalt să admită că el datorează și altă zi să declare faliment ... ...

La googlareis „furt idee“ și să vedem ce cazuri aduse în instanță, veți înțelege ce este și modul în care sunt limitele de minute ...

stxma

Membru bine-cunoscute
1 Oct 2008
1,096
319
83

Nu răspundeți ce faceți dacă cineva o dă unei alte țări din afara Greciei?
Vorbiți numai Greciei!

archer100

Membru activ
29 Dec 2012
363
220
43

Nu răspundeți ce faceți dacă cineva o dă unei alte țări din afara Greciei?
Vorbiți numai Greciei!
Acolo pierzi ...
Practic există un regulament recent care spune că în cazul în care brevet investită într-o țară preia automat prioritate și dreptul la intrarea în drepturi și în alte țări (nu toate țările participante, cu toate acestea, acest acord)
În general, este o risipă de astfel de încercări, în special prin intermediul unor companii mari de software,

stxma

Membru bine-cunoscute
1 Oct 2008
1,096
319
83

exemplu

Dacă ați găsit un algoritm înainte de anul 10 și l-ați depus la un notar

Iar un student de astăzi găsește același sau similar, dar așteaptă aceleași rezultate.

Ce se va întâmpla cu tine?

archer100

Membru activ
29 Dec 2012
363
220
43

Uitați-vă la ceea ce scrieți în primul dvs. post
L-am scris autorităților înainte de a-mi da seama ce se joacă cu toate aceste semnificații. Acum am o imagine completă și am făcut tot ce mi-a trecut prin mâna mea ...

archer100

Membru activ
29 Dec 2012
363
220
43

exemplu

Dacă ați găsit un algoritm înainte de anul 10 și l-ați depus la un notar

Iar un student de astăzi găsește același sau similar, dar așteaptă aceleași rezultate.

Ce se va întâmpla cu tine?
Fiecare proces este o formă de investiție
Dacă credeți că probabilitatea ca X să câștige suma A să fie mai mare decât costul dvs., atunci în termeni economici trebuie să mergeți în instanță
Dacă algoritmul este cel care va sta la baza noua generație de telefonie mobilă și a avut o șansă 5% să fie compensată de Samsung 10.000.000 € și avocatul cere costuri zero și 25% din valoarea de compensare, apoi du-te cu plată.
Esența cazului nu este atât de semnificativă (în principal despre X), deoarece nu este alb-negru ...

În esență, și pentru al închide: Nu sunteți sigur niciodată 100%. Ai întotdeauna o șansă. Fă tot ce poți pentru a avea o șansă mai bună de a convinge judecătorii pe care le-au fost lezate, în conformitate cu legile, originalitate, etica, frauda, ​​furt, insolvență, pierderi de profit, nerespectarea clauzelor contractuale, drepturi de proprietate, etc.
Suma pe care este rezonabil acordat împotriva judecătorilor și să plătească celeilalte părți cu privire la probabilitatea care pot fi atribuite, este beneficiul așteptat al investiției. Cea mai mare probabilitatea, cu atât mai probabil este de a fi plătit de către companii, nu pentru a ajunge la proces, deoarece acest lucru va fi un factor de descurajare pentru ei (dacă ei știu că vor câștiga plata, pur si simplu nu va plăti).
Tot ce puteți face este maximizarea probabilității.
De aceea, A și Z sunt un avocat bun care, chiar și cu un termen simplu de două linii într-un contract, poate determina întregul joc
Ultima editare:

stxma

Membru bine-cunoscute
1 Oct 2008
1,096
319
83

Fiecare proces este o formă de investiție
Dacă credeți că probabilitatea ca X să câștige suma A să fie mai mare decât costul dvs., atunci în termeni economici trebuie să mergeți în instanță
Dacă algoritmul este cel care va sta la baza noua generație de telefonie mobilă și a avut o șansă 5% să fie compensată de Samsung 10.000.000 € și avocatul cere costuri zero și 25% din valoarea de compensare, apoi du-te cu plată.
Esența cazului nu este atât de semnificativă (în principal despre X), deoarece nu este alb-negru ...
Același lucru este valabil și pentru student ... dacă pierdeți ceea ce faceți?

stxma

Membru bine-cunoscute
1 Oct 2008
1,096
319
83

archer100
M-am gândit să vină în contact direct cu marile companii, dar riscul este mare, deoarece puteți mânca cu ușurință rola după prezentarea ideea mea (editați: am făcut deja acest lucru)
Dacă înțeleg bine, aveți deja PREZENTARE;

archer100
(
editați: am făcut deja acest lucru)

Predictii

• 14: 00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Aibar - Levante
  • 14: 00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Greuther Furth - Stuttgart
  • 14: 30
    Novasports 2HD
    • Sala - Leeds
  • 14: 30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Brighton - Palatul de cristal
  • 15: 00
    ERT3
    • Veria - Ierapetra Of
  • 16: 00
    Novasports 1HD
    • Lazio - Bologna
  • 16: 30
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Hoffenheim - Bayern Munchen
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Dortmund - Freiburg
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Augsburg - Gladbach
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Mainz - Paderborn
  • 17: 00
    Novasports 3HD
    • Fulham - Preston
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Valencia - Betis
  • 18: 30
    Novasports 2HD
    • Paris Saint-Germain - Dijon
  • 19: 00
    Novasports 1HD
    • Udinese - Fiorentina
  • 19: 30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Watford - Liverpool
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Leguminoase - Mânere
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Köln - Schalke
  • 21: 00
    Novasports 2HD
    • Toulouse - Rennes
  • 21: 45
    Novasports 1HD
    • Napoli - Torino
  • 22: 00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Granada - Gelt
  • 05: 30: 00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Los Angeles Clippers - Denver Nuggets
  • 15: 00: 00
    ERT Play3
    • Vulcan - PAOK
  • 15: 30: 00
    ERT Play1
    • Panionios - AEK
  • 16: 30: 00
    ERT Play2
    • Colos - Aris
  • 17: 00: 00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • OEM Panathinaikos OPAP - OEM Larissa
  • 17: 00: 00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Uniks Kazan - Kalev
  • 17: 45: 00
    ERT Sports HD
    • Peristeri - Prometeu din Patras
  • 19: 00: 00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Texas - Texas Tech
  • 21: 00: 00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Florida Gators - Tennessee
  • 21: 30: 00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Andorra - Gran Canaria
  • Mâine 01-03-2020
  • 00: 00: 00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • New York Knicks - Chicago Bulls
  • 03: 30: 00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Boston Celtics - Rachete Houston
  • 06: 00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • 2020 ATP 500
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • 2020 ATP 500
  • 21: 30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Busto Arsicio - Scadici
  • Mâine 01-03-2020
  • 05: 00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • 2020 ATP 500
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
    Ertzan Forum Bot: Ertzan a început o nouă temă numită "IFC # 16: A GROUP: 30 Racing" pe ...