Subiectivitatea Rake

stxma

Membru bine-cunoscute
1 Oct 2008
1,112
321
83
joc cinstit

Nu este posibil să le mestecăm pe toate, pentru că ceea ce este bine pentru tine, nu este bun pentru mine .... ceea ce este bun pentru mine nu este pentru celălalt, etc etc ...

.................................................. .................................................. .................................................. ................................
Vinuri bune !!!! Întrebarea este dacă este cu adevărat valium, nu ceea ce toată lumea crede. Lasă toată lumea să își adune și să-și arate credințele, tu de ce nu vrei asta?

Pro

Membru activ
25 Feb 2012
206
76
28
joc cinstit

Nu este posibil să le mestecăm pe toate, pentru că ceea ce este bine pentru tine, nu este bun pentru mine .... ceea ce este bun pentru mine nu este pentru celălalt, etc etc ...

.................................................. .................................................. .................................................. ................................
Vinuri bune !!!! Întrebarea este dacă este cu adevărat valium, nu ceea ce toată lumea crede. Lasă toată lumea să își adune și să-și arate credințele, tu de ce nu vrei asta?
valoarea este SUBJECTIVĂ (pentru alta sunt absențele, pentru alta este preistoria, pentru alta este bugetul fiecărei echipe, pentru alta este vremea, pentru alta este performanța actuală în momentul de față, pentru alta este că ei joacă într-un scaun neutru , pentru altceva care a schimbat antrenorul, etc). Nu există nicio definiție (când vorbim despre pariuri) .... Dacă ați văzut acum 4 ani un prieten care a lucrat în multe companii de pariuri ne-a făcut onoarea timp de 1 lună să acceptăm întrebări de la toți prietenii infobeto și afirmă clar că valoarea este subiectivă pentru toată lumea.
Și dacă vrei o definiție, o spun din nou
Ce este valoarea și ce nu, vă va spune buzunarul dvs. Dacă în septembrie 2015 am început cu 500 de euro și în septembrie 2016 am 15.000 de mii, înseamnă că cântăresc corect, indiferent dacă pierd sau câștig.
Ultima editare:
  • ca
reacţii: joc cinstit

stxma

Membru bine-cunoscute
1 Oct 2008
1,112
321
83
valoarea este SUBIECTIVĂ
Ce este valoarea și ce nu, vă va spune buzunarul dvs. Dacă în septembrie 2015 am început cu 500 de euro și în septembrie 2016 am 15.000 de mii, înseamnă că cântăresc corect, indiferent dacă pierd sau câștig.
Deci, cel care câștigă glumarul este valoarea, așa cum spune buzunarul său.

Epi0

New Member
2 Mar 2020
22
7
3
Dacă ați văzut în urmă cu aproximativ 4 ani un prieten care a lucrat în multe companii de pariuri ne-a făcut prețul timp de 1 lună pentru a accepta întrebări de la toți prietenii infobeto și afirmă clar că valoarea este subiectivă pentru toată lumea.
Și dacă vrei o definiție, o spun din nou
Cine a fost el, vreau să spun ce rol a jucat în companiile de pariuri și cum putem găsi acest fir.

Ertzan

FENER și după moarte
Membru al echipei
10 Aug 2003
43,454
18,540
113
36
CARE ESTE FENERUL
  • ca
reacţii: Epi0

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,333
1,278
113
Da, desigur nu există nicio definiție.
Există doar măsurători - sau pot fi.
Dacă ar exista o formulă standard de pariere, aceasta ar fi în primul rând folosită de rezervări și nu s-ar numi „pariuri sportive”, s-ar numi jocuri de cazino.

Aristarh

New Member
10 Feb 2017
19
9
3
stoiximia.blogspot.gr
Discuția este foarte lungă și nu știu dacă voi fi pe subiect sau nu. Ne pare rău în avans.

Probabilitatea de pariuri cred că are o bază teoretică. Și acest lucru se datorează faptului că, atunci când are loc un meci, de ex. meci Chelsea - Lupii. nu contează pentru cititor dacă spun că setul de cote este de 55-25-20, pentru că până la urmă va veni doar ONE rezultat. Oricare ar fi meciul, nu știu că am avut dreptate în cote.

Nu este (vreau să spun) ca aruncarea zarurilor că știm că șansele de a rula "6" sunt de 16.6%.
Rezultatul unui meci de fotbal depinde de parametrii unui coș (literalmente) și dacă cineva spune că acea este pentru 55% sau pentru 57% sau pentru 62%, nu pot spune nimic care să o susțină sau să o respingă .

Mulți parametri înaintea meciului: Forma, imaginea din interior, imaginea în exterior, forma în interiorul formei în exterior, livrarea, absențele, motivația sunt unii parametri. Acum avem locuri mediocre de pe stadioanele goale din Koronovios, am avut și întreruperea lui Koronovios, adică era în căutare.
Și mulți factori imprevizibili la momentul meciului, care sunt imposibil de prezis, determina rezultatul

Asta înseamnă că șansele sunt mici?
Nu, dar pentru a ne apropia de ele trebuie să facem niște presupuneri.

În primul rând, probabilitatea în pariul are următoarea semnificație. Ceea ce în sezonul suntem chemați să se joace de multe ori și nu doar o dată. Dacă într-un sezon am pariat 100 de șanse ca să „văd” 20%, atunci mi-aș dori (să spun că „văd” corect) la sfârșitul celor 100 să trec undeva în jurul orei 20. Și mai mult să trec foarte bine sunt din a rezultatului. Dacă cheltuiesc mult mai puțin, am o problemă.

DAR această discuție nu ar avea NICI, dar NICIODĂ dacă nu ar exista parametrul de top al pariului: Απόδοση.

Să ne întoarcem la meciul de exemplu Chelsea - Wolves (pe care am presupus estima 55-25-20) si se lasa uite de la ea din punct de vedere al underdog.

Dacă mă dau în Chelsea - Lupii se potrivesc cu dublu 5.00 de mai jos, îi voi mulțumi cu căldură, voi spune salut la ei și voi merge mai departe.

Dacă mă dau dublu la 5.50, unii vor spune că avem valoare.

Nu sunt de acord aici. Nu avem nimic, deoarece:

1), nimeni nu poate garanta că probabilitatea Lupilor este de 20% și nu este de 17%. Repet, probabilitatea este un concept complet teoretic în fotbal. Este doar în mintea noastră.

2) Chiar dacă este într-adevăr 20%, (teoretic), avantajul pe care îl obținem (10%) este foarte mic și va fi FOARTE multe astfel de meciuri pentru a demonstra că strategia noastră funcționează. In afara de,

3) care se ocupă cu 20% cote, este posibil avantaj, care este „înghițit“ de fluctuație negativă, înainte de a descoperi că putem fi marginal profitabile. Cu alte cuvinte, în primele 20 de astfel de meciuri putem prinde doar 2 ex. Și le-am jucat doar cu o cota de 5.50.

Dar nu ne deranjează toate cele de mai sus pentru că nu există nici un pariu și nimeni nu ne obligă să jucăm în aceste condiții. Micul avantaj, nu îl consider un avantaj și nu mă ocup de el. Dacă cineva este angajat, unul se descurcă bine pentru sine.

Dar ce se întâmplă în cazul în care Buk, datorită slăbiciunii sale inerente, vrea să-și acopere urechile în victoria marii favorite, dă-ne pe Lupi cu o performanță de ex. 8.50;

Apoi, dacă sunt îndeplinite criteriile pentru favorit și underdog (pe care l-am definit și pe care l-am descris) și dacă „vedem” așa cum am spus, șansa de subdog 20%, jucăm și înțelegeți că avem următorul paradox:

Că până la urmă NU trebuie să fim „magicieni” cu posibilități. Și pentru a fi scăzut puțin, am profitat de un avantaj atât de mare încât, în final, în 100 de astfel de meciuri, chiar dacă nu sunt cele 20 pe care le credem trecute, dar chiar și cele 15, vom fi profitabili. Și profitabilitatea noastră va fi văzut mai devreme, în relativ puține partide.

Prin urmare, nu are sens să ne „certăm” între noi dacă probabilitatea este de 22% sau 18% când am ajuns la un astfel de punct la 8.50. Șansele NU mai contează.

Acum, „cât de mult și mai sus” jucăm un punct pe care „îl vedem” la 20% depinde de toată lumea. Pentru meciul specific din exemplul I, de ex. de mai jos 6.50-7.00 Eu, în general, nu ar juca.

* Exemplul a fost ales complet la întâmplare și se referă la un meci teoretic între cele două echipe din mijlocul sezonului.
Întâmplător, echipele joacă ultimul joc și se pare că ambele vor fi motivate. Nu mă refer la acest meci, și nici nu sunt interesat să se implice în pregame, în scopul de a trebui să ia un set de cote.
Cote, la urma urmei, nu au ieșit încă. One Company a scos 1.78 as și 4.15 dublul (și i-a retras) și dacă șansele sunt cu adevărat acolo, departe și iubit!

Ne pare rău pentru descărcare.
: ochi:
Șansele pariurilor au cu siguranță o bază teoretică, dar baza teoretică trebuie să fie măsurabilă și să includă fapte reale și nu imaginare. Singura bază reală și măsurabilă sunt evenimentele din trecut, care ne dau o idee despre ce se va întâmpla în viitor. Cineva care vrea să se ocupe de speculații trebuie să creeze o bază de date pentru speciile cu care vor să se ocupe. Cu cât baza de date este mai mare, cu atât rezultatele sale vor fi mai aproape de realitate.

Cu siguranță, există mulți factori și parametri dezechilibrați care vor determina rezultatul viitorului și mulți dintre ei nu pot fi măsurabili. În niciun caz nu putem număra toți factorii care vor determina rezultatul unui meci, dar dacă vrem să facem speculații, trebuie să colectăm cât mai multe date măsurabile posibil și pe baza acestor date pentru a distribui cotele. Trecutul ne poate de asemenea să ne dea o idee despre viitor, dar nu determină în niciun caz ce se va întâmpla în viitor, deoarece fiecare eveniment are propria amprentă unică. Așadar, nu există nicio garanție pentru nimic care nu a fost încă făcut. Deci ceea ce ar trebui să intereseze cineva care ghicește, este că descoperirile sale sunt cât mai aproape de realitate.

Desigur, nu putem diagnostica corectitudinea sau nu a șanselor dintr-un singur meci. La urma urmei, însăși conceptul de probabilități se referă la o serie de evenimente posibile. Chiar și rularea zarurilor va verifica doar un rezultat la un moment dat. Uneori, chiar și aceeași rolă poate veni în mod repetat de 2 sau 3 sau 4 ori. Ce înseamnă că se va aplica 16,6%? Desigur că nu. De exemplu, vorbim despre cote procentuale cu valori peste 100, ceea ce înseamnă că trebuie să colectăm 100 de meciuri și să comparăm ce cote am dat pentru fiecare rezultat și ce s-a întâmplat de fapt în final. Dacă, de exemplu, în cele 100 de jocuri ale unei echipe am acordat o medie de 60% pentru victorie, iar la final această echipă a câștigat doar în 40 de jocuri, înseamnă că avem o abatere foarte mare de la realitate. Dacă echipa dintr-un total de 100 de jocuri câștigate în 58 sau 62 înseamnă că ne-am apropiat foarte mult de realitate și că ghicirile noastre erau în general corecte. Așadar, există o modalitate de a ști dacă ghicim corect sau greșit și este important să știm asta, cu excepția cazului în care pariem o singură dată în viața noastră la un meci și nu jucăm niciodată, așa că atunci nu are sens să ne ocupăm cotele în ansamblu.

Dincolo de asta, ca jucători, pentru a miza bani pe unele meciuri, trebuie să avem alte criterii pe lângă cota uscată. Trebuie să știm când să evităm și când să pariem pe anumite puncte, indiferent de șansele lor. Un altul are forma ca busolă, altul are preistoria, altul are secvențele de rezultate, altul are seria care se rup sau nu se rup, etc., care, desigur, sunt și complet teoretice, în conformitate cu raționamentul tuturor. Dar chiar și aceste criterii pot fi măsurabile pentru a arăta ce rate de verificare au și dacă, în cele din urmă, ne bazăm pe ele corect sau incorect.
Ultima editare:
  • ca
reacţii: loxagos marca

stxma

Membru bine-cunoscute
1 Oct 2008
1,112
321
83
Dacă, de exemplu, în cele 100 de partide ale unei echipe, am acordat o medie de 60% pentru victorie

Dacă echipa dintr-un total de 100 de jocuri câștigate în 58 sau 62 înseamnă că ne-am apropiat foarte mult de realitate și că ghicirile noastre erau în general corecte.
O echipă care are statistic 60%, de exemplu, în Assos, există câteva modalități de abordare.

A) Pentru a putea atinge 60% nu 100 de ori, dar 60. Adică, pentru a afla din 100, voi paria 60 să prind fundul.

stxma

Membru bine-cunoscute
1 Oct 2008
1,112
321
83
O bobină extrasă cu numărătoare inversă va produce rezultate utile.

Club[E-mail protejate]Pariu posibil

Adică voi câștiga de 60 de ori, au înregistrat, de exemplu, 35 de pierderi și sunt la 80, ceea ce înseamnă că jucând următoarele 20 voi pierde 5 și voi câștiga 15 (statistic întotdeauna), deci

20 de meciuri
@ fiecare meci = 1,70 * 1,00 = 1,70

15 * 1,70 = 25,5 = câștig

Aristarh

New Member
10 Feb 2017
19
9
3
stoiximia.blogspot.gr
O echipă care are statistic 60%, de exemplu, în Assos, există câteva modalități de abordare.

A) Pentru a putea atinge 60% nu 100 de ori, dar 60. Adică, pentru a afla din 100, voi paria 60 să prind fundul.
Randamentul obiectiv pentru șansele de verificare de 60% este de 1,66. Problema acum este că o echipă cu un câștig mediu preconizat de 60% nu va oferi întotdeauna cota 1,66. Pentru o probabilitate și pentru ca o performanță să iasă, nu sunt luate în considerare doar șansele unei echipe, dar șansele ambelor echipe opuse sunt luate în considerare. În alte rânduri va avea mai multe șanse de câștig decât 2% și alte ori mai puține șanse, în funcție de capacitatea adversarului cu care se confruntă, așa că șansele ei de câștig ar trebui să urce și să coboare în consecință. De exemplu, în unele meciuri cu adversari slabi, 60% pot deveni 60%, în timp ce în unele meciuri cu adversari mai puternici, 75% pot deveni 60%. Cu toate acestea, în toate meciurile sale, cota medie de victorie ar trebui să fie în mod normal în jur de 40. În ce momente vei paria și pe care le vei evita, depinde de criteriile personale. Cu toate acestea, ori de câte ori găsești o astfel de echipă cu o șansă egală sau mai mare de 1,66 în timp ce joci cu un adversar mai slab, merită să pariezi pe cele de mai sus, deoarece în orice caz, șansele verificării vor fi oricum în favoarea ta.
Ultima editare:

loxagos marca

Membru bine-cunoscute
9 IOL 2013
633
576
93
lac din penthouse
Te voi dezamăgi, dar acest lucru nu se întâmplă. Dacă probabilitatea este determinată corect, nu este prevăzută, este ca și cum ai arunca moneda și să știi în fiecare rola când va veni o coroană și când litere

stxma

Membru bine-cunoscute
1 Oct 2008
1,112
321
83
Randamentul obiectiv pentru șansele de verificare de 60% este 1,66. . Cu toate acestea, în toate meciurile sale, cota medie de victorie ar trebui să fie în mod normal în jur de 1,66.

în timp ce în unele meciuri cu adversari mai puternici, 60% poate deveni 40%
Și pentru a fi 40% nu există nicio problemă, dacă evoluția ne spune că a ajuns 2-X a ajuns la 60% avem momentul care ne face să pariem 1,66 = Ace

Cu toate acestea, aspectul este aproape de 55%

atașamente

Ultima editare:

stxma

Membru bine-cunoscute
1 Oct 2008
1,112
321
83
Aristarh
În ce momente vei paria și pe care le vei evita, depinde de criteriile personale.
________________ ______ _ ______ ______ ______ ______ _____ ______ _ ______ ______ ______ ______ ______ _ ______ _

Din ceea ce vezi, aproape niciodată nu te ajută să alegi Ace;

1597008517674.png

1597008474584.png
Ultima editare:

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,333
1,278
113
Un alt lucru care contează este răbdarea.
Astăzi, de ex. Inter - Leverkusen Nu văd nimic, omule. United - Copenhaga văd, dar șansele sunt minuscule. Nici un pariu.

Predictii

• 13: 30
    Novasports 1HD
    • Parma - Napoli
  • 14: 00
    Novasports 2HD
    • Nice - Paris Saint-Germain
  • 14: 00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Southampton - Tottenham Hotspur
  • 14: 30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Kiel - Paderborn
  • 15: 30
    Novasports 3HD
    • Feyenoord - Twente
  • 16: 00
    Novasports 1HD
    • Genova - Crotone
  • 16: 00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Newcastle - Brighton
  • 16: 30
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Leipzig - Mainz
  • 17: 00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Huesca - Cadiz
  • 17: 45
    Novasports 4HD
    • Ajax - Walwick
  • 18: 15
    Novasports 2HD
    • Lamia - Ofi
  • 18: 30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Chelsea - Liverpool
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Panathinaikos - Levadiakos
    Panathinaikos TV
    • Panathinaikos - Levadiakos
  • 19: 00
    Novasports 3HD
    • Sassuolo - Cagliari
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Wolfsburg - Leverkusen
  • 19: 30
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Granada - Alawes
  • 19: 30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Betis - Valladolid
  • 20: 30
    Novasports 1HD
    • Volos - Aris
  • 21: 00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Leicester - Burnley
  • 21: 45
    Novasports 2HD
    • Juventus - Sampdoria
  • 22: 00
    Novasports 3HD
    • Marsilia - Lille
  • 22: 00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Real Sociedad - Real Madrid
  • 23: 00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Tondela - Rio Ave.
  • 13: 00: 00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Khimki - Zenith
  • 19: 30: 00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Coșuri - Valencia
  • 20: 00: 00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Playoff-uri WNBA 2020
  • Mâine 21-09-2020
  • 04: 00: 00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Playoffs 2020
  • 07: 30
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • WRC 2020
  • 09: 00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • WRC 2020
  • 09: 15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Moto3 2020
  • 09: 45
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Moto2 2020
  • 10: 15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • MotoGP 2020
  • 11: 00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Cupa Mondială 2020 FIM Enel Moto E
  • 11: 00
    ERT Sports HD
    • Al 12-lea Pick Racing
  • 11: 10
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • WRC 2020
  • 11: 45
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Moto3 2020
  • 13: 00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • WTA 2020
  • 13: 00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • WRC 2020
  • 13: 05
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Moto2 2020
  • 14: 30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • MotoGP 2020
  • 15: 00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • 2020 ATP Masters 1000
  • 17: 00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • WTA 2020
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • 2020 ATP Masters 1000

Ziua de naștere de astăzi

Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • o Kroisos Forum Bot:
    Utilizatorul o Kroisos a lansat o nouă temă numită "întrebare„la Anunturi - Suport.
  • P PANATHA:
    Leeds - Fulham 4-3 la 75 ΄ ..... Merită jucat peste 7,5 ... la cota de 1.70
  • P PANATHA:
    Dortmund - Gladbach PESTE 3.5 cu cota de 2.52 / și puțin în 2 cu cota de 5.25
  • P PANATHA:
    Manchester - Crystal Palace 1 și peste 3,5 cu cota de 3.05 / Și puțin în scorul final 3-1 cu cota de 11.5
  • nklaps Chat Bot:
    nklaps a părăsit încăperea.
  • P PANATHA:
    Am inchis la ora opt .... buna seara alania
  • P PANATHA:
    Bună dimineața în companie
  • P PANATHA:
    Primul pariu al zilei .... duo gg în meciurile Hibernian - Rangers și Southampton - Tottenham
  • P PANATHA:
    În continuare .... Newcastle - Brighton 1 la cota de 2.70 / și puțin la 1 și peste 2,5 la cota de 4.60
  • Ertzan Ertzan:
    Am jucat Feyenoord Peste 2,5 și Peste 3,5 și fii 1-1 din 29 și vezi ce se pierde. Este un motiv să-ți tai venele (nu nu m-am jucat din cauza faptului că am alergie)
  • jogo jogo:
    peste a fost tăiat de câțiva ani acum ... germania b sau c de care îmi amintesc ... 1-1 la 9 "... eeee încă 1-1 este ... mătușa re ...
  • Balaton Balaton:
    să nu joace peste 2,5 Erjan pentru a juca golul și atât
  • Ertzan Ertzan:
    Golaki ai spus. Vineri Lyon și-am luat rămas bun de la viața de bună dimineață
  • Balaton Balaton:
    da l-am văzut și nu l-am jucat întâmplător pentru că nu eram acasă
  • Ertzan Ertzan:
    Asta mă face fericit este adevărul
    că ai juca și tu, dar întâmplător nu l-ai jucat
  • Balaton Balaton:
    uită-te la 3 meciuri pe sezon, nu le vei mai pierde, doar că nu știi când se va întâmpla
  • Balaton Balaton:
    și veți putea juca în jur de 160 de meciuri pe sezon
  • Balaton Balaton:
    așa îmi funcționează statisticile
  • Balaton Balaton:
    că voi pierde 3 meciuri pe sezon în cele 160 pe care le voi putea juca
  • Balaton Balaton:
    un sezon poate avea 140 altele altul 180 cumva deci merge și iese în medie 160
  • Φανουριος Chat Bot:
    Φανουριος a părăsit încăperea.
  • Ertzan Ertzan:
  • Ertzan Ertzan:
    Acesta este un campionat de care nu te plictisești niciodată de tot ce se întâmplă
  • Ertzan Ertzan:
    În timp ce văd Chelsea-Liverpool, sunt deja somnolent, deși am băut 3 cafele de dimineață :p
  • P PANATHA:
    Inspirație pentru Chelsea - Liverpool că vom primi o penalizare