Decriptare ganyan bonus OPAP Hippopotamus (corbi negre-ciori roșii)

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,835
1,451
113
Acum că OPAP publică atât cotele pre-bonus, cât și cele finale ganyan, am putut descifra cum funcționează acest bonus.
Nu am spus niciodată că nu este un bonus, dar că ar fi mai bine dacă ar reduce rake-urile în mod egal pentru toate tipurile de pariuri, mai ales acum că au fost eliberați de chiria lui Markopoulos.

Pentru a înțelege ce se întâmplă în principiu, am realizat un tabel cu cotele înainte și după și cifrele de afaceri pentru ultimele două întâlniri de curse de cai (12 curse).
Am luat cotele din pdf-ul cu rezultate complete OPAP și cifrele de afaceri din pagina „rezultate rapide”.

ganiantable-page.jpg


Acum facem ancheta.

Mai întâi pe baza a ceea ce ne spune OPAP.
OPAP ne spune că dacă distribuibilul în funcție de cifra de afaceri a fiecărei curse de cai este sub 2000 de euro, îl completează până la 2000 de euro, în timp ce dacă distribuibilul în funcție de cifra de afaceri depășește 2000 de euro, atunci nu intervine (nu acordă bonus)
Distribuibilul bazat pe cifra de afaceri este egal cu 90% din cifra de afaceri - deoarece rake-ul în jocul ganyan este de 10%.

Cu valorile pe ture pe care le raportează acum tabelul, distribuibilele pe ture pentru cele 12 curse sunt:

2057.40, 2047.50, 2078.10, 2067.30, 2606.85, 2052.90, 2032.65, 2015.55, 2047.95, 2051.10, 2086.20 și 2112.75

Deci niciunul nu ar trebui să aibă un bonus și astfel returnările originale ganyan nu ar avea nicio creștere!
Ce se întâmplă?
Nu funcționează așa, trebuie să funcționeze altfel.

Pentru a afla cum funcționează, uităm regulamentul așa cum este formulat, dar măcar există un bonus pe care îl oferă OPAP.
Acum ați presupus că într-o cursă de cai turul jucat este Τ, numărul de unități pe care le câștigă este Ν, bonusul este Β, randamentul înainte de bonus este u iar rentabilitatea după bonus este v (v >= u).

Aplica:

u = 0.9 * T / N .................................. (1)
v = (0.9 * T + B) / N .............................(2)


Împărțim relația (2) la relația (1) și

v / u = (0.9 * T + B) / (0.9 * T)

Din care rezulta:

B = 0.9 * (v/u - 1) * T ..................... (3)

Din tabel calculăm din nou, pentru cele 12 curse de cai, valorile lui B:

487.28, 593.20, 306.93, 401.97, 6.97, 537.87, 771.00, 1004.88, 595.68, 563.05, 239.40, 43.79

Deci, dacă cifrele de afaceri sunt reale, atunci dădea aceste bonusuri.
De ce acestea și după ce criterii nu știm, dar acestea trebuie să fi fost bonusurile.


Acum, dacă presupunem că cifrele de afaceri nu sunt reale, dar distributivul este fix 2000 de fiecare dată, ce înseamnă asta pentru cifrele de afaceri „reale”?

Trebuie să se aplice la bonus B = 2000 - 0.9 * T, deci (3) devine:

2000 - 0.9 * T = 0.9 * (v/u - 1) * T

iar formula (3) se scrie sub forma:

T = (2000 / 0.9)*(u / v) .................. (4)

iar "turnoversurile" pentru cele 12 curse de cai sunt:

1796.69, 1723.03, 1936.24, 1860.47, 2216.3, 1763.67, 1611.11, 1482.9, 1721.50, 1743.59, 1993.46, 2177.1

Toate aceste cifre sunt clar sub el 2222.22 (= 2000/0.9) care este limita pentru a exista un bonus, în conformitate cu declarația, cu excepția unui caz, cursa de cai 133 unde practic nu a existat niciun bonus (cote 3.14-3.15).


De ce face acum OPAP acest lucru aparent nebunesc, spunând cifre de afaceri false care nu corespund, dar dând bonusurile?
În mod normal, el ar trebui să anunțe rulajele corecte și, de asemenea, în perioada de pariere să ne spună „în acest moment performanța merge atât fără bonus, cât și cu bonus!”
Dar dacă ar face asta ar fi în mod clar anti-comercial. Pentru că nu ne-ar spune „domnilor veți primi cu siguranță de ex. 30% mai mult decât spune el dacă găsiți câștigătorul” ci ne-ar spune „vă rog să nu jucați după voi ca să obțineți 30%”!
Cu acest tip de bonus nu se numește așa, ar fi o prostie.
Ei bine, lasă-l să nu spună nimic. Lasă-l să facă așa cum o face, prezentând pe ecranele de date de pariuri cotele fără bonus și la final anunțând ce s-a întâmplat după orice bonus.
Dar de ce anunță cifre de afaceri imaginar-neadevărate care depășesc efectiv limita de 2222.22 euro?
Acest lucru este evident făcut pentru a deruta ignoranții - ei bine, cifra de afaceri nu contează - joacă și vei primi bonus !!!
Dar bineînțeles că nu este cazul pentru că atâta timp cât media cifrei de afaceri efective crește spre 2222.22 euro, bonusurile sunt epuizate și la un moment dat vor înceta desigur să mai existe.
 
Ultima editare:
Această fotografie a fost făcută înainte ca cutiile să fie deschise de la o cursă de cai aleatorie, în dreapta sus este poala.


Dacă aș fi în locul tău, în loc să mă ocup de asta, aș face următorul lucru constructiv. Din indicele de verdict aș împărți cursele de cai în obstacole și plat după handicapuri și nu după distanțe mici medii lungi și aș vedea cu un indice de dificultate până la 5 la clasele <3, <4 și <5 care mi-ar da un pozitiv. fond începând cu indicele parametrului de dificultate.
 
Această fotografie a fost făcută înainte ca cutiile să fie deschise de la o cursă de cai aleatorie, în dreapta sus este poala.


Dacă aș fi în locul tău, în loc să mă ocup de asta, aș face următorul lucru constructiv. Din indicele de verdict aș împărți cursele de cai în obstacole și plat după handicapuri și nu după distanțe mici medii lungi și aș vedea cu un indice de dificultate până la 5 la clasele <3, <4 și <5 care mi-ar da un pozitiv. fond începând cu indicele parametrului de dificultate.

În dreapta sus are o cifră de afaceri de 1649 euro și apoi mai jos o schimbă și o fac 2200, vrei să spui?
Nu văzusem această masă în timpul sezonului de pariuri - mă uitam la celelalte agenții care nu raportează până acum cifra de afaceri în ganyan.

Cursa asta de cai din imagine este din ceea ce 19/5 iar pagina OPAP cu cifrele de afaceri nu merge asa de departe ca sa vezi ce au scris la final. Bonusul a început pe 12/5.
Totuși, cealaltă pagină cu rezultatele complete spune cote fără 1.99, cote cu 2.70 și BLUE TEMPERA câștigase.
 
Ultima editare:
Dar de ce OPAP publică rulaje de joc în cursele de cai când timp de trei ani nu a publicat?
O anumită lege l-a făcut obligatoriu?
 
Uite aici și vei înțelege totul, opap a dat rondele

Prima ta fotografie este 23/5 (bonusul a început) din pagina „rezultate rapide”.
BUCUREA câștigase în sfârșit.
Arată cifra de afaceri în dreapta sus, care pare reală, dar spunem că la sfârșit au pus-o pe cea falsă.
A doua fotografie este de pe site-ul agenției și nu arată o cifră de afaceri ganyan.
Nu am deschis niciodată pagina cu prima fotografie înainte de a se termina cursele de cai, dar oricum
cu toate acestea, cifrele de afaceri finale afișate în ganyan sunt întotdeauna false.

Am luat si EEEP-ul si au spus ca publicarea cifrelor de afaceri pentru mutuale nu este obligatorie (cam suparata).
 
Ultima editare:
in trecut cand era ODIE (adica inainte sa-l ia OPAP) daca nu ma insel arata toate rulajele sau gresesc?
 
in trecut cand era ODIE (adica inainte sa-l ia OPAP) daca nu ma insel arata toate rulajele sau gresesc?

Da, și OPAP pentru PROPO-Lotto etc.
Acum dacă OPAP continuă să publice PROPO o să râd de tine - va fi pe site dacă va fi.
Totuși, când OPAP a preluat hipodromul în 2016, nu a publicat, legea Valavani i-a permis să nu publice. Nu a publicat ca sa nu fie subiect de comentarii (i se merge bine - nu merge bine) si sa zica ca vrea sa faca rahaturi.
Recent - în mai - a început să publice, dar după cum spune EEEP, nimeni nu l-a obligat.
Pentru a înnebuși apele cu privire la bonusul pe care îl pune în numere false.
 
Pentru a vedea dacă „bonusul OPAP” a rezonat cu filipinezii care joacă ganyan, am repetat procesul anterior pentru primele câteva săptămâni ale bonusului.
Bonusul a început în mai, dar pagina OPAP cu rezultate rapide și (presupuse) rulaje se întocmește pe 16 iunie, așa că am primit cursele 16/10 și 23.10/43 (cursele 55 până la 13, XNUMX curse).

Tabelul este același cu cel precedent:

ganiantable-page2.jpg


Din acest tabel folosind formula T = (2000 / 0.9)*(u / v) explicată mai devreme, derivăm cifrele de afaceri reale?

1793.7, 1986.7, 1810.2, 1758.3, 1932.9, 1724.0, 2214.8, 1213.2, 1378.5, 1662.0, 1773.4, 1279.4 și 1748.9

Media lor este 1713.5.


Vă reamintim că cel mai nou set (vezi postarea originală) din 29/9 și 6/10 este:

1796.69, 1723.03, 1936.24, 1860.47, 2216.3, 1763.67, 1611.11, 1482.9, 1721.50, 1743.59, 1993.46, 2177.1

iar media sa este 1832.4.

Deci există o creștere 7% ( = 100 * (1832.4-1713.5)/1713.5).

Între 5 mai, când nu era bonus, și 12 mai, când a început, nu avem date de la OPAP sau din reviste care să vă spună care a fost creșterea în ganyan (ceea ce s-a întâmplat imediat după anunț, adică) ci din Iunie până astăzi este doar 7%. În consecință, desigur, bonusurile norocoșilor au fost reduse.
 
Ultima editare:
Pe player acum.
Observăm că bonusul a scăzut.
În primul eșantion (iunie) raportul performanță după/performanță înainte este în medie de 1.33, în timp ce în al doilea eșantion (octombrie) este de 1.23%.
Cu 32% în scădere, adică creșterea performanței.
În timp ce participarea este în creștere cu 7%, randamentele scad și mai mult.

Pe viitor s-ar putea să rămână acolo unde sunt acum, adică situația s-a stabilizat, s-ar putea să scadă mai mult și bonusul va fi practic zero, sau chiar OPAP poate decide să pună capăt acestei oferte.

Dar de ce ganyan nu este un joc popular de curse de cai ca și celelalte?
Există următoarele motive:

a) Cifre de afaceri mici. 1500 de euro și 2200 de euro nu sunt cifre de afaceri. În Franța sunt 12,000 doar pe internet - pentru că francezii au separat pușculița online de cea terestră. Cu un pariu relativ mare, performanța va scădea mult, cealaltă persoană care o vede se sperie și (bonus-xebonus) nu joacă. Asta s-a făcut întotdeauna.

b) Jucătorului grec de hipodrom nu îi place ganyanul. Oricine joacă a învățat că nu poate câștiga nimic cu ganyanul - trebuie să-i prindă pe toți și să aibă un sac în care să-i bage. Sau dacă se concentrează doar pe o singură cursă și le ignoră pe celelalte, va trebui să parieze mulți bani - care nu există - pentru a obține un pic. Jucătorul grec preferă complicatul, să ia 1 de euro cu 2-200 euro dacă are noroc și să plece cu ceva în buzunar.

c) Dacă cineva joacă, probabil că va merge pe favoritul cursei. Acesta va plăti 2.00-2.5-3 inclusiv bonusul. Aceasta nu este performanță.
Cota de 5-10-15 pe care le vedeți venind, cine este suficient de bun să le atingă cu o singură lovitură de noroc?

Din aceste motive ganyanul nu este agreat, chiar dacă rake-ul lui - fără bonus - este cel mai mic, 10%.
Și pe ODIE și lui Faliro nu le-a plăcut.
Concluzie. OPAP trebuie să găsească o altă promoție utilă dacă vrea să crească antetul.
 
Nu m-ar strica pe o perioadă de 2 luni să prind 10 gan cu două cote și să remiez un ban, dar nu ești plătit cu cifra de afaceri de 2k pe care o face. Hipodromul cu cifra de afaceri pe care o face în toate tipurile de joc nu Nu mă acoperă personal și văd doar o cursă de cai sălbatici să văd dacă cad în caz că cred că va câștiga și nu este scrisă.
Altfel, cred că cei pe care îi iei din bacșișurile în franceză au pâine, dar au nevoie de cercetare pentru a vedea cu ce parametri te plătesc și e crimă să stai și să o cauți
 
Nu m-ar strica pe o perioadă de 2 luni să prind 10 gan cu două cote și să remiez un ban, dar nu ești plătit cu cifra de afaceri de 2k pe care o face. Hipodromul cu cifra de afaceri pe care o face în toate tipurile de joc nu Nu mă acoperă personal și văd doar o cursă de cai sălbatici să văd dacă cad în caz că cred că va câștiga și nu este scrisă.
Altfel, cred că cei pe care îi iei din bacșișurile în franceză au pâine, dar au nevoie de cercetare pentru a vedea cu ce parametri te plătesc și e crimă să stai și să o cauți

Veți prinde zece ganyans cu un randament de 2 și nu veți pierde niciunul? Ce?
Englezul a spus răspicat că vor ca cursele să se întindă pe pământ.
 
Deoarece, de obicei, primul favorit câștigă din cei trei cai care alergă în cursă. Deci, în 1 adunări de curse doriți 10 ganyan sau 10 ganyan în fiecare cursă. Cât de greu poate fi?
 
Deoarece, de obicei, primul favorit câștigă din cei trei cai care alergă în cursă. Deci, în 1 adunări de curse doriți 10 ganyan sau 10 ganyan în fiecare cursă. Cât de greu poate fi?

Ce crezi ; Ai jucat 60 și ai primit 20 cu ceea ce spui. Nu o spui bine.
 
Când spun rebet, mă refer la pariul inițial și la profitul pe următorul Lăsați calul să se întoarcă 2 și prindeți 10 drumuri consecutive (2^10)x10
 
Când spun rebet, mă refer la pariul inițial și la profitul pe următorul Lăsați calul să se întoarcă 2 și prindeți 10 drumuri consecutive (2^10)x10

În termeni de martingale, adică.
Da, ai putea, pentru că rake-ul merge la 81% când combo-ul este de 75% și ai și bonusul.
Dar există și o mulțime de configurații implicate.
 
Parol ganyan cu excepția faptului că, în loc să iau două ganyan pe zi sau trei, iau unul în ziua cursei sau niciunul dacă nu îmi place unul
 
Hipodromul are mai puține configurații decât mingea, dar nu are un turnover pentru a le chema. Coboram în deltă și spuneam că o să-mi iau cafeaua și cafeaua mea era de la 50 de mii de drahme și mai mult. Nu mi-au plăcut 30 de ani când salariul zilnic era de 10 mii, dar să mergem, acele vremuri nu se vor mai întoarce
 
Hipodromul are mai puține configurații decât mingea, dar nu are un turnover pentru a le chema. Coboram în deltă și spuneam că o să-mi iau cafeaua și cafeaua mea era de la 50 de mii de drahme și mai mult. Nu mi-au plăcut 30 de ani când salariul zilnic era de 10 mii, dar să mergem, acele vremuri nu se vor mai întoarce

Cu siguranță nu mai puțină configurație decât mingea!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Și nu îi vei număra pe cei indiferenți din minge, Olympiacos-Corfu.
Cel mai mic grup - Doxa PAO Roof - are stimulente foarte mari pentru a câștiga atunci când caută ceva și zero stimulente pentru a se înființa.
Olympiakos de la Marinakis când dă 2 milioane pentru haina Riera pentru distracție, îi va scoate din ... pariu după aceea. Poate că a făcut o mică avere din pariu, dar nu formează echipa!

Comparați mediul de joc cu mediul ascuns al pistei de curse.
Celălalt, știi cine, și-a pus dinții în farfurie pentru că nu l-a lăsat pe celălalt tip să se instaleze.

Desigur, cu criteriile epocii Deltei puteai aborda pariul de curse de cai, hipodromul plătește, în timp ce meciurile de fotbal sunt foarte murdare și nu plătesc.
Dar hipodromul este un jaf, acum prin decret prezidențial, nu mai este un jaf în care poliția te-ar putea prinde dacă te găsește.

Așa că promovează ganyanul pentru că cei care organizează cursele pot câștiga ușor.
Medician Dream (care pentru noi este temut pentru locul) merge la o cursă, Dod Cry For Me merge bine, avem banii. Nu căutăm un clasat pe locul al treilea care s-ar putea sparge.
Ganyan este pentru cei care au cai.
 

Predictii

  • 17:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • PAS Lamia - PAOK
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Aris - Olympiacos
  • 20:00
    Novasports 2HD
    • Monaco - Lille
  • 20:00
    Novasports 3HD
    • Lorient - Paris Saint Germain
  • 20:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • AEK - Panathinaikos
  • 21:30
    Novasports Extra 2
    • Club Brugge - Genk
  • 21:30
    Știri Novasports
    • Anderlecht - Cercul Brugge
  • 21:45
    Novasports Extra 1
    • Lupii - Bournemouth
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Ajax - Excelsior
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Atalanta - Fiorentina
  • 22:00
    Novasports 3HD
    • Marsilia - Nis
  • 22:00
    Novasports 5HD
    • Manchester City - Sheffield United
  • 22:00
    Start Novasports
    • Crystal Palace - Newcastle
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Everton - Liverpool
  • Mâine 25-04-2024
  • 03:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Independiente del Valle - Palmeiras
  • 16:00
    Steaua Greciei Centrale
    • Esperos Lamias - AE Psychikos
  • 20:00
    Novasports 6HD
    • Monaco - Fenerbahce
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Barcelona - Olympiacos
  • Mâine 25-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Boston Celtics - Miami Heat
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - optimile de finală
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • PANATHA PANATHA:
    Sportime a atins fundul....nu crezi niciodată...
  • PANATHA PANATHA:
    Bineînțeles că râzi, dar povestea cu Ioannidis a arătat încă o dată cât de jos au devenit rețelele de socializare....fiecare idiot scrie că este hărțuit fără consecințe firești....și bine că în câteva ore ipoteza s-a dovedit a fi o farsă...și nu a funcționat
    2-3 zile...
  • Ertzan Ertzan:
    dar situația e de râs, În ziua de azi nu mă întreb de nimic cu adevărat
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „FINALA Cupei IFC#15 (20-21/4/2024)" în Concursul IFC.
  • Ertzan Ertzan:
    În ochii mei cu cei unsprezece pe care i-a trimis Fener și este cel pe care l-am scris mai sus, Fener câștigă în mod normal cu 2-0 cel puțin pentru că mingea este o curvă, așa cum a spus și Osim că tot ceea ce vedem poate merge prost (vezi cel de ieri)
  • Ertzan Ertzan:
    Atjun a arătat încă o dată cât de mare este fan Fenerbahce și meciul va fi difuzat gratuit pe TV8 : smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    odată cu intrarea lui Zaits, Fener joacă în prezent cu 10 jucători
  • PANATHA PANATHA:
    Eu zic că se va ajunge la penalty-uri
  • Ertzan Ertzan:
    Mi-aș dori
  • Ertzan Ertzan:
    Dzikou ține apărarea
  • Ertzan Ertzan:
    în acest moment Fener joacă cu 10 jucători
  • Ertzan Ertzan:
    Krunic chiar intră
  • Ertzan Ertzan:
    dacă Olympiacos poate și își înscrie cu adevărat magia, dacă pierde își merită soarta
  • Ertzan Ertzan:
    Acum antrenorul lui Fener i-a "dracu" dar iti spune ca nu vine Olympiacos ca sa ii pun eu
  • Ertzan Ertzan:
    dupa cum i-am scris unui prieten in afara de Batshuayi, nu as schimba pe nimeni si chiar daca ar trebui sa le amputeze picioarele, poate in locul lui Bekao daca s-ar fi accidentat l-as pune pe Bonucci la penalty.
  • Ertzan Ertzan:
    Krunic, Zaijc, Under, Caglar că inutil acolo este pus incompetentului
  • Rezistent la apă Forum Bot:
    Utilizatorul Rezistent la apă a început un nou subiect numit „exista un portofel anonim?" în Portofele electronice.
  • S Forum Bot:
    Utilizatorul SSK a început un nou subiect numit „Pariu dublu" în Fotbal Predictii.
  • PANATHA PANATHA:
    Ce liga nebună e asta...
  • K Forum Bot:
    Utilizatorul kandalf a început un nou subiect numit „Managementul contului" în Pachete de conversații.
  • Ertzan Ertzan:
    Copiii noștri i-au învins pe italieni, mai ales cu 3-0, chiar și Cristiano Ronaldo ar fi gelos
  • Ertzan Ertzan:
    PRIMA ECHIPĂ GRECĂ CÂȘTIGĂ UN TITLU EUROPEAN LA FOTBAL, TINERII OLIMPIILOR : smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Primul trofeu european pentru Grecia și echipa Panathinaikos U19 din Olanda în 1980 ... apoi Barcelona și Ajax au fost eliminate !!!!
  • Ertzan Ertzan:
    Tavernicul a spus că dacă nu mergi în Final Four, nu va fi în echipă anul viitor. Bine, știm cât de nebun este, sper că ai aflat și tu. Pierzi meciul, jucătorii sunt îngrijorați, îi arunci și tu mingea „e vina ta” și încarci mai multă presiune
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA a spus:
    Primul trofeu european pentru Grecia și echipa Panathinaikos U19 din Olanda în 1980 ... apoi Barcelona și Ajax au fost eliminate !!!!
    În cupa Milko? : paidi:
    Ertzan Ertzan: Primul trofeu european pentru Grecia și echipa Panathinaikos U19 din Țările de Jos în 1980...