Descifrarea Bonusului Ghanaian al OPAP pe Hipodrom (cioburi negre-corzi roșii)

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,179
1,226
113
Acum, că OPAP publică cotele câștigurilor atât înaintea bonusului, cât și în finală, am putut descifra modul în care funcționează acest bonus.
Nu am spus niciodată că nu este un bonus, dar ar fi fost mai bine dacă rake-ul ar fi fost redus în mod egal în toate tipurile de pariuri, chiar și acum când fuseseră scutite de chiria Markopoulos.

Pentru a înțelege ce se întâmplă mai întâi, avem un tabel cu cotele înainte și după și volumele pentru ultimele două curse de cai (curse 12).
Am obținut cote din pdf-ul OPAP cu rezultatele complete și cifra de afaceri de pe pagina „rezultate rapide”.

Acum cercetăm.

În primul rând, pe baza a ceea ce ne spune OPAP.
OPAP ne spune că dacă cifra de afaceri din fiecare cursă este sub 2000 Euro, o completează pentru a ajunge la 2000 Euro, iar dacă cifra de afaceri bazată pe cifra de afaceri depășește 2000 Euro, nu intervine (nu dă bonus)
Distribuția bazată pe cifra de afaceri este egală cu 90% din cifra de afaceri - întrucât rake-ul din jocul de greble este de 10%.

Cu prețurile cifrei de afaceri raportate în tabel acum, distribuțiile cifrei de afaceri sunt pentru cursele 12:

2057.40, 2047.50, 2078.10, 2067.30, 2606.85, 2052.90, 2032.65, 2015.55, 2047.95, 2051.10, 2086.20 și 2112.75

Deci nimeni nu ar trebui să primească un bonus și, astfel, șansele Gankan originale nu ar avea nicio creștere!
Ce se întâmplă?
Nu funcționează așa, trebuie să funcționeze altfel.

Pentru a afla cum funcționează, uităm de regulament așa cum este redactat, dar există un bonus oferit de OPAP.
Ați presupus acum că într-o cursă cifra de afaceri jucată este Τ, numărul de puncte pe care le câștigă este Ν, bonusul este Β, performanța pre-bonus este u iar plata după bonus este v (v> = u).

valabil:

u = 0.9 * T / N ................................. (1)
v = (0.9 * T + B) / N .......................... (2)

Împărțiți relația (2) la relația (1) și

v / u = (0.9 * T + B) / (0.9 * T)

Din care rezultă:

B = 0.9 * (v / u - 1) * T ..................... (3)

Din tabel din nou calculăm valorile B pentru cursele 12:

487.28, 593.20, 306.93, 401.97, 6.97, 537.87, 771.00, 1004.88, 595.68, 563.05, 239.40, 43.79

Deci, dacă jocurile de noroc sunt reale, atunci aceste bonusuri merită.
De ce acestea și după ce criterii nu știm, dar acestea trebuie să fi fost bonusuri.

Presupunând că cifra de afaceri nu este adevărată, dar distribuitorul este fixat în permanență 2000, cum ar fi cifra de afaceri „reală”?

Ar trebui să se aplice bonusului B = 2000 - 0.9 * T, deci (3) devine:

2000 - 0.9 * T = 0.9 * (v / u - 1) * T

iar formula (3) este scrisă astfel:

T = (2000 / 0.9) * (u / v) .................. (4)

iar pentru cursele 12 „cifrele de afaceri”:

1796.69, 1723.03, 1936.24, 1860.47, 2216.3, 1763.67, 1611.11, 1482.9, 1721.50, 1743.59, 1993.46, 2177.1

Toate aceste numere sunt clar mai jos 2222.22 (= 2000 / 0.9), care este pragul de a beneficia de un bonus, în concordanță cu declarația, cu excepția unui caz, a 133 Horse Racing care nu a fost practic niciun bonus (cote 3.14-3.15).

De ce OPAP face acum acest lucru aparent prost, să zicem cifra de afaceri falsă care nu se potrivește, dar dă bonusurile?
În mod normal, el a trebuit să anunțe cifra de afaceri potrivită și, de asemenea, în timpul sezonului de pariere, pentru a ne spune „în acest moment performanța este atât de bonus, atât de bonus!”
Dar dacă ar face asta, ar fi clar anti-comercial. Pentru că nu ne-ar spune „domnilor, cu siguranță că primiți 30% mai mult decât spune dacă găsiți câștigătorul”, dar ne-ar spune „vă rugăm să nu jucați după dvs. pentru a obține 30%”!
Cu un astfel de bonus să nu spunem acest lucru, ar fi o prostie.
Ei bine, hai să nu spunem nimic. Lăsați-o să facă așa cum se întâmplă, afișați bonusuri bonus pe ecranele de pariuri și anunțați în final ce s-a întâmplat după bonus.
Dar de ce anunță volume nerealizate care să depășească limita 2222.22 Euro?
Acest lucru face, evident, pentru a confunda proști - că cifra de afaceri nu funcționează bine - joci și primești un bonus !!!
Dar nu este cazul, pentru că, pe măsură ce cifra de afaceri medie se ridică la 2222.22 euro, la fel face și bonusurile și, la un moment dat, vor înceta să mai existe.
Ultima editare:

Balaton

Membru bine-cunoscute
1 Nov 2008
986
911
93
Aceasta fotografie este făcută înainte de deschiderea caselor de curse aleatorii pe partea dreaptă.

Cât despre tine, în loc să mă ocup de asta, aș face următoarele constructive. Din indexul verdictului aș împărți cursele în obstacole și apartamente după handicap și nu pe distanțe medii-lungi scurte și aș vedea cu indice de dificultate până la 5 cu clasele <3, <4 și <5, ceea ce m-ar face un casier pozitiv începând cu index.

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,179
1,226
113
Aceasta fotografie este făcută înainte de deschiderea caselor de curse aleatorii pe partea dreaptă.

Cât despre tine, în loc să mă ocup de asta, aș face următoarele constructive. Din indexul verdictului aș împărți cursele în obstacole și apartamente după handicap și nu pe distanțe medii-lungi scurte și aș vedea cu indice de dificultate până la 5 cu clasele <3, <4 și <5, ceea ce m-ar face un casier pozitiv începând cu index.
În partea dreaptă sus are un volum de 1649 euro, iar mai jos este schimbat și făcut 2200 vreți să spuneți?
Nu văzusem acest tabel în timpul sezonului de pariuri - mă uitam la restul agențiilor care nu menționau până acum cifra de afaceri din Ghana.

Această cursă de cai din imagine este despre ce este vorba despre 19 / 5, iar pagina OPAP nu merge departe cu turele pentru a vedea ce au scris până la urmă. Bonusul a început 12 / 5.
Cu toate acestea, cealaltă pagină cu rezultate complete spune că 1.99, performanță bazată pe 2.70 și BLUE TEMPERA au câștigat.
Ultima editare:

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,179
1,226
113
Dar de ce OPAP publică volume de jucării în cursele de cai, în timp ce nu publică timp de trei ani?
Orice lege a făcut-o obligatorie?

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,179
1,226
113
Uitați-vă aici și veți înțelege, a dat mereu ture lui Opapp
Prima fotografie este 23 / 5 (bonusul începuse) de pe pagina „rezultate rapide”.
Gladnes câștigase în cele din urmă.
De fapt, arată o cifră de afaceri în partea dreaptă sus, care arată real, dar spunem că până la urmă au pus falsul.
A doua fotografie este de pe site-ul agenției și nu arată nicio cifră de afaceri.
Nu am deschis niciodată prima pagină foto înainte de încheierea curselor, dar până la urmă
în cazul în care aparițiile finale ale cifrei de afaceri Gankan sunt întotdeauna false.

Am primit și EYP-ul și am spus că postarea jocurilor de noroc pe reciproc nu este obligatorie (un pic supărată).
Ultima editare:

McLaren17

IFC # 9 Câștigătorul Cupei 2017-18
Membru al echipei
21 Mar 2003
5,458
2,312
113
127.0.0.1
mai devreme, când a fost ODIE (vreau să spun înainte de a obține OPAP) dacă nu mă înșel, a arătat toată cifra de afaceri sau am greșit?

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,179
1,226
113
mai devreme, când a fost ODIE (vreau să spun înainte de a obține OPAP) dacă nu mă înșel, a arătat toată cifra de afaceri sau am greșit?
Da și OPAP pentru Propo-loto etc.
Acum, dacă OPAP continuă să publice PROPO, voi râde de tine - va fi pe site așa cum este.
Cu toate acestea, când OPAP a preluat mașina de curse 2016 nu a publicat, legea lui Valavani i-a permis să nu publice. Nu a postat pentru a evita să fie comentat (se descurcă bine - nu merge bine) și să-i spună că vrea o bere.
Acum, la sfârșitul lunii mai, a început să publice, dar după cum spune EEEP, nimeni nu l-a obligat.
Pentru a estompa apele bonus, el falsifică numere false.

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,179
1,226
113
Pentru a vedea dacă bonusul „OPAP” este atrăgător și filipinezii joacă Ghana, am repetat procedura anterioară pentru primele săptămâni ale bonusului.
Bonusul a început în mai, dar rezultatele rapide ale paginii OPAP și (se presupune) cifra de afaceri se întorc la 16 iunie, așa că am obținut cursele 16 / 10 și 23.10 (43 până la 55, 13).

Tabelul similar cu cel precedent:

Din acest tabel, folosind formula T = (2000 / 0.9) * (u / v) explicată mai sus, exportăm cifra de afaceri reală?

1793.7, 1986.7, 1810.2, 1758.3, 1932.9, 1724.0, 2214.8, 1213.2, 1378.5, 1662.0, 1773.4, 1279.4 și 1748.9

Media lor este 1713.5.

Reamintim că cel mai nou set (vezi postarea originală) de la 29 / 9 și 6 / 10 este:

1796.69, 1723.03, 1936.24, 1860.47, 2216.3, 1763.67, 1611.11, 1482.9, 1721.50, 1743.59, 1993.46, 2177.1

iar media lui este 1832.4.

Deci există o creștere 7% (= 100 * (1832.4-1713.5) / 1713.5).

Între 5 May care nu a avut bonus și 12 May care nu a început, nu avem OPAP sau reviste care să vă spună ce a apărut în Ghana (ceea ce s-a întâmplat imediat după anunț), dar din iunie este doar 7%. La fel, au fost reduse și bonusurile norocoase.
Ultima editare:

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,179
1,226
113
Pe jucător acum.
Observăm că bonusul a scăzut.
În primul eșantion (iunie) raportul randament / randament înainte este 1.33 în medie, în timp ce în cel de-al doilea eșantion (octombrie) este 1.23%.
32% mai jos este creșterea performanței.
În timp ce cota a crescut cu 7%, randamentul scade în continuare.

În viitor, ei ar putea rămâne acolo unde sunt, adică situația s-a stabilizat, pot scădea în continuare și bonusul poate fi practic resetat, sau OPAP poate decide în continuare să încheie această ofertă.

Dar de ce Ghana nu este un joc popular de curse cai ca ceilalți?
Există următoarele motive:

a) Cifra de afaceri mica. 1500 euro și 2200 euro nu sunt jocuri de noroc. În Franța, este doar online 12,000 - pentru că francezii au separat banca de tranzacționare de la sol. Cu un pariu relativ mare, șansele vor scădea mult, celălalt care se sperie și (bonus-out) nu va juca. Acest lucru a fost întotdeauna cazul.

b) Ghanezul nu-i place jocul de noroc grecesc de curse de cai. Oricine joacă și-a dat seama că nu poate câștiga nimic cu Ghana - trebuie să prindă totul și să aibă un sac în care să pună. Sau dacă se concentrează doar pe o cursă și îi ignoră pe ceilalți, va trebui să joace mulți bani - ceea ce nu există - pentru a obține puțin. Gamblerul grec preferă complexul, să obțină 1-2 euro la 200 euro dacă are noroc și să plece cu ceva în buzunar.

c) Dacă cineva joacă, va merge probabil pentru favoritul cursei. Veți plăti acest 2.00-2.5-3 împreună cu bonusul. Aceasta nu este o performanță.
Șansele 5-10-15 pe care le vedeți și veniți, cine este atât de priceput să le ciupească cu noroc?

Din aceste motive, grebla nu-i place, chiar dacă rake-ul său - fără bonusuri - este cel mai mic, 10%.
Și nu-i plăceau ODIE și Faliro.
Concluzie. OPAP trebuie să găsească o altă promoție demnă, dacă dorește să câștige pariul.

Balaton

Membru bine-cunoscute
1 Nov 2008
986
911
93
Nu aș fi irosit în 2 luni de a obține un rake 10 în două sensuri și de a rambursa un ban, dar nu voi fi plătit cu cifra de afaceri 2 pe care o face. Cursa de cai care face tot felul de jocuri nu mă acoperă doar personal nicio cursă de cai pentru a vedea dacă pot cădea dacă cred că va câștiga și este nescrisă.
Altfel cred că ceea ce scoți din chips-uri în franceză are niște pâine, dar vor să privească ce parametri îți plătesc și trebuie să stai să-l cauți.

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,179
1,226
113
Nu aș fi irosit în 2 luni de a obține un rake 10 în două sensuri și de a rambursa un ban, dar nu voi fi plătit cu cifra de afaceri 2 pe care o face. Cursa de cai care face tot felul de jocuri nu mă acoperă doar personal nicio cursă de cai pentru a vedea dacă pot cădea dacă cred că va câștiga și este nescrisă.
Altfel cred că ceea ce scoți din chips-uri în franceză are niște pâine, dar vor să privească ce parametri îți plătesc și trebuie să stai să-l cauți.
Ai de gând să te apuci de zece ghanieni cu performanță 2 și să nu pierzi nimic? Poth?
Îngerii au spus că englezii vor ca rasele să se întindă în sol.

Balaton

Membru bine-cunoscute
1 Nov 2008
986
911
93
Întrucât, de obicei, favoritul 1 câștigă din cei trei cai care aleargă în cursă. La 10 Horse Races vrei 10 Ghanaian sau 1 Ghanaian la fiecare cursă. Cât de dificil poate fi?

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,179
1,226
113
Întrucât, de obicei, favoritul 1 câștigă din cei trei cai care aleargă în cursă. La 10 Horse Races vrei 10 Ghanaian sau 1 Ghanaian la fiecare cursă. Cât de dificil poate fi?
Ce spui Ai jucat 60 și ai primit 20 cu ceea ce ai spus. Nu spui bine.

Balaton

Membru bine-cunoscute
1 Nov 2008
986
911
93
Când spun restock mă refer la pariul inițial și la profitul pentru următoarea performanță a calului 2 și prinderea 10 blocat (2 ^ 10) x10

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,179
1,226
113
Când spun restock mă refer la pariul inițial și la profitul pentru următoarea performanță a calului 2 și prinderea 10 blocat (2 ^ 10) x10
Martingale așa.
Da, ai putea, pentru că în câteva secunde, grebla merge la 81% - când compusul este 75% și ai bonus.
Dar, de asemenea, cade foarte bine.

Balaton

Membru bine-cunoscute
1 Nov 2008
986
911
93
Doar un gangster decât să primească doi gangsteri pe zi sau trei pentru a primi o cursă de cai sau niciunul, dacă nu-mi place unul

Balaton

Membru bine-cunoscute
1 Nov 2008
986
911
93
Hipodromul a fost mai puțin configurat decât mingea, dar nu are o cifră de afaceri. Obișnuiam să cobor în deltă și spuneam că o să-mi iau cafeaua și cafeaua mea era de la 50 mii de drahme sau mai mult. 30 nu i-a plăcut când valoarea de plată a fost 10 mii, dar aici mergem în aceste sezoane nu se mai întorc

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,179
1,226
113
Hipodromul a fost mai puțin configurat decât mingea, dar nu are o cifră de afaceri. Obișnuiam să cobor în deltă și spuneam că o să-mi iau cafeaua și cafeaua mea era de la 50 mii de drahme sau mai mult. 30 nu i-a plăcut când valoarea de plată a fost 10 mii, dar aici mergem în aceste sezoane nu se mai întorc
Nu mai puțin amenajat mingea !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Și nu vei conta mingea indiferentă, Olympiacos-Corfu.
Cea mai mică echipă - Dox PAO Rouf - are un stimulent foarte mare pentru a câștiga când vine vorba de ceva și niciun stimulent pentru a înființa.
Marinakis Olympiakos, când va da milioane de milioane 2 Rivera Slab Coat, îi va scoate din ... pariul. Ceva mic poate a ieșit din pariu, dar nu a creat echipa!

Comparați mediul cu mingea cu mediul zmeului de curse de cai.
Celălalt, știi cine, și-a pus dinții pe farfurie pentru că nu l-a lăsat pe elf să se înființeze.

Desigur, în conformitate cu criteriile din epoca Delta pe care le-ai putea aborda pe pariurile, cursa de cai plătește în timp ce meciurile de fotbal sunt foarte ocupate și nu plătesc.
Dar caruselul este un jaf, acum cu un decret prezidențial, nu doar un jaf pe care poliția l-ar fi putut lua dacă te-ar găsi.

Deci, Ghanaian îl promovează pentru că cei care au stabilit cursele pot câștiga cu ușurință.
Median Drim (de care ne temem locul) merge la cursă. Nu căutăm o explozie din a doua treime care să poată strica.
Ghanaian este pentru cei care au cai.
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • P Pragias:
    5-1 pe 75 "
  • P Pragias:
    6.5 2.15 peste la 76 '
    +1
  • P Pragias:
    5-2 la 87 'Minunat !!!!
  • Ertzan Ertzan:
    Derby minunat și suspensii de la 0-2 de Panathinaikos pe 3-2 și apoi îmi vorbiți despre Premier League, Spania și Serie A
    +2
  • P PANATHA:
    Ertzan a spus:
    Derby minunat și suspensii de la 0-2 de Panathinaikos pe 3-2 și apoi îmi vorbiți despre Premier League, Spania și Serie A
    Cu toate acestea, v-am trimis articolul vineri ...
  • P PANATHA:
    "Volos 3-2 pe Panetolikos a fost al optulea 3-2 sau 2-3 în Super League din acest an. În doar grupuri 65 ... Anul trecut, doar două jocuri XUMX s-au încheiat în XUMX. ai devenit o Anglia? "
  • Ertzan Ertzan:
    Eram Anglia, dar oamenii nu au văzut-o. Ce zici să spunem încălțăminte din locul tău așa, dar toți te uiți la meciurile noastre străine : paidi:
  • P PANATHA:
    Ertzan a spus:
    Eram Anglia, dar oamenii nu au văzut-o. Ce zici să spunem încălțăminte din locul tău așa, dar toți te uiți la meciurile noastre străine : paidi:
    Ați vedea că îmi imaginez ce se întâmplă cu Sluka în Turcia .... o problemă mare, desigur, și nu este de discutat aici ...
  • Ertzan Ertzan:
    Am văzut-o și de când au început postările blestemele pe care le-am descărcat nu s-au oprit. Ne fac război. Nu, nu este
  • P PANATHA:
    Așa că veniți la Panatha ... președintele îl așteaptă
  • Ertzan Ertzan:
    Pisoi Știu cum și cum te îngrijești de el, dar nu-l lăsăm
  • Ertzan Ertzan:
    avem, de asemenea, o Euroligă pentru a ne ridica
  • P PANATHA:
    nu vă ridicați anul acesta cu nimic .... practic mă îndoiesc dacă veți merge chiar și f4!
  • P PANATHA:
    și este interesant să vezi cum va afecta cursa de astăzi .... dacă există continuitate și cum vor reacționa oamenii la următoarea cu Sluka ..... bineînțeles că există și Zoc și salvează logic situația.
  • Ertzan Ertzan:
    oamenii din următorul joc vor deschide în mod rezonabil bannere vor face orice pentru a-și arăta dragostea. Da, Zots va juca și un rol
  • P PANATHA:
    Cu toate acestea, Euroliga întârzie să apară în ... și până atunci va avea cel puțin 2 înfrângeri .... la Moscova și Barcelona ...
  • Ertzan Ertzan:
    Să mă întreb cine a lansat seria de jocuri de acasă seria 3
  • V vangosmt:
    La revedere copii!
    +1
  • mpaxoumis mpaxoumis:
    Ο Miskin Puncte 20 punctate și a câștigat competiția pentru competiția noastră 10 Superleague !!
    +1
  • BetLaden BetLaden:
    Premiul a fost trimis câștigătorului. Uitați-vă la e-mail-urile dvs. de tip miskin (verificați spam-ul dacă nu îl găsiți)
    +1
  • BetLaden BetLaden:
    Petrecere în Central de Kotakis și Pennos !!!! : bravo:
    +2
  • jogo jogo:
    Ertzan va lua Turcia?
  • P Pragias:
    fără Șeba și Cavani Psalmul. vor lipsi punctele 21 de la ele. merită o tigaie în Panathinaic chiar și la -12.5
  • T Tchami:
    Un zeu știe ce se întâmplă în Panathinaikos ...
  • R Forum Bot:
    Utilizatorul rokono a lansat o nouă temă numită "închiderea conturilor mele ...„la Pachete de conversații.
    R Forum Bot: Rokono a început o nouă temă numită „închiderea conturilor mele ...” pe ...