Metoda mintilor (înțelepciunea mulțimilor)

Nu poți prezice cu... 100% ce spune cealaltă persoană.
Cu 100% poți prezice victoria lui Biden la alegerile americane din 2020 dacă ai făcut sondajul în octombrie 2020, nu un meci de fotbal!
Și bineînțeles că nici nu puteai câștiga alegerile cu 100%. Exista o șansă de 0.2% ca un scandal în stil Watergate care să-l implice pe Biden, care să-l salveze pe Trump.

Pentru fotbal, te voi duce înapoi în vremurile foarte vechi, la PROPO pe care Zogopoulou a câștigat-o în 1983.
Ce se întâmplase acolo?
Au fost puncte și monștri dar cei doi mari au fost AEK - OFI 2-3 și PANATHINAIKOS - PANIONIOS 1-3.
AEK - OFI nu a iesit, sa nu zicem nebun, cu vreo „smecherie”. AEK mergea din plin pentru campionat și chiar avea un avans de 2-0 la pauză. OFI era mic și mijlociu la acea vreme, momentul în care a ieșit Europa a fost 3-4 ani mai târziu.
Celălalt? Panathinaikos de la Chiu Chiu La Ling a fost de râs. În mod clar, trebuia să joci triplu, dacă nu altceva.
Așa că aici jucătorul bun este chemat să demonstreze că știe mingea.

Poate îmi veți spune și următoarele:
Ei bine, în ziua aceea ai luat deja meciul Panathinaikos - Panionios și ți-a stat și au trecut patruzeci de ani și încă ne povestești despre asta. Celelalte ori te-ai dus la găleată?
De acord. Dar nu spun asta pentru a dovedi că sunt un maestru. Spun asta ca un exemplu de maestru, în timp ce toți ceilalți care au dat un as atât lui AEK cât și lui Panathinaikos au reprezentat oamenii nevinovați.
 
Ultima editare:
Uite, nu merge 100%, fotbalul e noroc.
Nici nu merge la 50%. 50% ar fi un număr fantastic de predictibilitate pentru orice ligă.
Nu m-ai înțeles. Exemplele și teoria pe care le menționez sunt matematică, nu realitatea cu 10 tipsteri (sau cum vreți să le numiți). Vorbesc de miliarde de informatori...
Spun dacă ai putea să-i evidențiezi pe băieții buni și toți băieții buni au cel puțin 50%+ în prognoză, în intervalul de cote totuși (pentru că și eu sunt 50%+ într-o confruntare cu 1,40 as) și dacă acestea au fost combinate între ele , ar da un rezultat aproape de 100%.
Compoziția binelui, tinde spre excelent, în câteva cuvinte și se dovedește.
Acum că spun asta, acest +50% poate fi aplicat oricăror returnări doriți. De exemplu, primești chiar și 100 de tipsteri care au 60% într-un meci de 1,40. Dacă se combină, ei pot ajunge la rate care vor depăși domeniul de aplicare „rake” și vor oferi și un profit.
 
Nu m-ai înțeles. Exemplele și teoria pe care le menționez sunt matematică, nu realitatea cu 10 tipsteri (sau cum vreți să le numiți). Vorbesc de miliarde de informatori...
Spun dacă ai putea să-i evidențiezi pe băieții buni și toți băieții buni au cel puțin 50%+ în prognoză, în intervalul de cote totuși (pentru că și eu sunt 50%+ într-o confruntare cu 1,40 as) și dacă acestea au fost combinate între ele , ar da un rezultat aproape de 100%.
Compoziția binelui, tinde spre excelent, în câteva cuvinte și se dovedește.
Acum că spun asta, acest +50% poate fi aplicat oricăror returnări doriți. De exemplu, primești chiar și 100 de tipsteri care au 60% într-un meci de 1,40. Dacă se combină, ei pot ajunge la rate care vor depăși domeniul de aplicare „rake” și vor oferi și un profit.
Când vrei 70+ la 1,40, este greu ca opiniile unanime să fie de acord în același timp.
 
Nu m-ai înțeles. Exemplele și teoria pe care le menționez sunt matematică, nu realitatea cu 10 tipsteri (sau cum vreți să le numiți). Vorbesc de miliarde de informatori...
Spun dacă ai putea să-i evidențiezi pe băieții buni și toți băieții buni au cel puțin 50%+ în prognoză, în intervalul de cote totuși (pentru că și eu sunt 50%+ într-o confruntare cu 1,40 as) și dacă acestea au fost combinate între ele , ar da un rezultat aproape de 100%.
Compoziția binelui, tinde spre excelent, în câteva cuvinte și se dovedește.
Acum că spun asta, acest +50% poate fi aplicat oricăror returnări doriți. De exemplu, primești chiar și 100 de tipsteri care au 60% într-un meci de 1,40. Dacă se combină, ei pot ajunge la rate care vor depăși domeniul de aplicare „rake” și vor oferi și un profit.

Dacă galopul experților este de 40% fără a fi minți, va merge la 43%.
Acolo va merge și e bine, ar fi util.
Dacă vrei să aștepți mai mult... așteaptă.
Chestia este că nu.
 
Nu este nevoie de unanimitate. Obtii majoritatea.

Formularea matematică strictă este suma logaritmică cu factori de ponderare.
De exemplu, dacă a existat un bun și unul irelevant, bunul primește un factor de ponderare de 1 și cel irelevant zero. Într-un bazin adevărat, vor obține prețuri intermediare - în funcție de cât valorează fiecare.
 
Software Giorgos Kiniakos Lamia 1992
construit în 1992 și nu în 1997
1629268082457.png
 
Ultima editare:
  • Aprecieri
reacţii: stxma
Software Giorgos Kiniakos Lamia 1992
construit în 1992 și nu în 1997
Vedeți atașamentul 33662


Pe formulare niște agenți puneau... 13 triple și spuneau „ăsta e sistemul meu”!
Desigur, acestea nu s-au măsurat și nici nu erau la fel de mari ca ale tale.
Ceea ce am spus este practic urmatorul:

a) Tipsterii ar trebui să fie rugați să ofere pronosticuri pentru aceleași meciuri - întreg cardul de premiership de ex.
Altfel, nu merge dacă unul sugerează engleză și celălalt germană.
b) Concursul ar trebui să fie ca o PROPO. Pentru că doar dacă cerem, vor cădea într-un sens. La Olympiacos - Egaleo, de exemplu, cine va da altceva decât un as?

Dacă ar fi fost 13 meciuri, s-ar putea să fi pus cele 10 duble ca condiție de participare - așa ceva.

Ceea ce faci sunt șase meciuri împotriva echipelor 4 la 6. Cât de mult iese? 1215 coloane; Eu programele
ÎNAINTE să nu se joace cu mine. Este DOS.
 
Pe formulare niște agenți puneau... 13 triple și spuneau „ăsta e sistemul meu”!
Desigur, acestea nu s-au măsurat și nici nu erau la fel de mari ca ale tale.
Ceea ce am spus este practic urmatorul:

a) Tipsterii ar trebui să fie rugați să ofere pronosticuri pentru aceleași meciuri - întreg cardul de premiership de ex.
Altfel, nu merge dacă unul sugerează engleză și celălalt germană.
b) Concursul ar trebui să fie ca o PROPO. Pentru că doar dacă cerem, vor cădea într-un sens. La Olympiacos - Egaleo, de exemplu, cine va da altceva decât un as?

Dacă ar fi fost 13 meciuri, s-ar putea să fi pus cele 10 duble ca condiție de participare - așa ceva.

Ceea ce faci sunt șase meciuri împotriva echipelor 4 la 6. Cât de mult iese? 1215 coloane; Eu programele
ÎNAINTE să nu se joace cu mine. Este DOS.
Când a început pariul și mi-ai făcut construcția stxm1 gazda a fost
unul din Basel sau Zurich sau lăcustă și gazdă a fost Lugano numele necunoscut
pentru mine cu startul in ziua a 3-a gazda de sus a avut 0 victorii si 1 egal
si 2 infrangeri si necunoscutul pentru mine Lugano a avut 3 victorii afara.Dar dubla a avut un randament de 7,5
iar primele 500 de mii și ceva schimb mi-au intrat în buzunar.
Vreau să spun că dacă voi găsi Olympiakos cu un start prost la start, voi onora echipa vizitatoare...
 
Când a început pariul și mi-ai făcut construcția stxm1 gazda a fost
unul din Basel sau Zurich sau lăcustă și gazdă a fost Lugano numele necunoscut
pentru mine cu startul in ziua a 3-a gazda de sus a avut 0 victorii si 1 egal
si 2 infrangeri si necunoscutul pentru mine Lugano a avut 3 victorii afara.Dar dubla a avut un randament de 7,5
iar primele 500 de mii și ceva schimb mi-au intrat în buzunar.
Vreau să spun că dacă voi găsi Olympiakos cu un start prost la start, voi onora echipa vizitatoare...

Tu ești, nu am înțeles - amețit de căldură.
Deci îmi datorezi o primă pentru asta.
Dar nu este o politică atât de bună să dai puncte nebunești într-un astfel de concurs.
Un francez care fusese implicat spune că spre final cei care rămăseseră au dat nebunul
înapoi la ratingul de bas și s-a întâmplat un miracol.
 
Tu ești, nu am înțeles - amețit de căldură.
Deci îmi datorezi o primă pentru asta.
Dar nu este o politică atât de bună să dai puncte nebunești într-un astfel de concurs.
Un francez care fusese implicat spune că spre final cei care rămăseseră au dat nebunul
înapoi la ratingul de bas și s-a întâmplat un miracol.
Prima va avea și dobândă? de asemenea, am făcut bani frumoși cu programul pe care îl dați procentele
și cereți de la 3 la 10, dați câte coloane doriți să jucați, de exemplu 50 și cu unele probabilități
Cred ca cu 20 de coloane am luat 1780€, problema ramane in continuare tiparirea talonelor.
Copierea manuală îmi este interzisă în 10 bilete Voi fi greșit 11 bilete!!
 
Prima va avea și dobândă? de asemenea, am făcut bani frumoși cu programul pe care îl dați procentele
și cereți de la 3 la 10, dați câte coloane doriți să jucați, de exemplu 50 și cu unele probabilități
Cred ca cu 20 de coloane am luat 1780€, problema ramane in continuare tiparirea talonelor.
Copierea manuală îmi este interzisă în 10 bilete Voi fi greșit 11 bilete!!
da si interes
 
Formularea matematică strictă este suma logaritmică cu factori de ponderare.
De exemplu, dacă a existat un bun și unul irelevant, bunul primește un factor de ponderare de 1 și cel irelevant zero. Într-un bazin adevărat, vor obține prețuri intermediare - în funcție de cât valorează fiecare.
Există valoare în ceva când există un record și nu presupuneri, doar dacă se merge pe performanță va avea rezultatul dorit.Acum adevărul și drumul este de unde încep domnule George
 
  • Aprecieri
reacţii: nmpropo
Există valoare în ceva când există un record și nu presupuneri, doar dacă se merge pe performanță va avea rezultatul dorit.Acum adevărul și drumul este de unde încep domnule George
Cum ai face-o?

O modalitate mai directă ar fi ca fiecare concurent să nu dea pronosticuri (adică să ne spună „juc acest rezultat”) ci să ne spună ce profituri ar da dacă era parior la fiecare meci.
Desigur, toate pentru aceleași meciuri.

Am folosit șabloane pentru că nu era nimic mai bun și cu siguranță nu am putut face ca șabloanele să-și schimbe stilul. De asemenea, nimeni nu a înțeles atunci ce sunt cotele de carte.
Acum nu pot face nimic pentru că nu există nici presisteme, nici ceea ce spun.

Ceea ce unii sugerează că vor fi câștigători aleatori și în runda următoare din nou aleatorii nu este adevărat,
Nu vor ieși la întâmplare.
Desigur, ar trebui să existe și cadouri. Sărbători în Konstantinos de ex. primul câștigător.
 
Ultima editare:
Unii caută să găsească care companie se descurcă mai bine - adică care este aproape de prognoză.
Dar nu se poate face.
Casele de pariuri, pe lângă faptul că greșesc, sunt de acord că toată lumea dă aproximativ la fel, astfel încât să nu existe un pariu de garanție.
Doar așa cum spun eu poate ieși ceva.

Pe el a fost odată un site care arăta randamentele diferitelor companii franceze pentru un hipodrom.
Diferențele erau haotice, așa că scriu un e-mail pe site și spun „hei, ce se întâmplă aici?”.
Așa că francezul îmi spune „tot ce vezi nu este o carte, este un pariu reciproc, nu poți face o garanție”.
În același timp, bine-cunoscutele noastre case de pariuri au avut cote aproape egale.
 

Predictii

  • 17:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • PAS Lamia - PAOK
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Aris - Olympiacos
  • 20:00
    Novasports 2HD
    • Monaco - Lille
  • 20:00
    Novasports 3HD
    • Lorient - Paris Saint Germain
  • 20:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • AEK - Panathinaikos
  • 21:30
    Novasports Extra 2
    • Club Brugge - Genk
  • 21:30
    Știri Novasports
    • Anderlecht - Cercul Brugge
  • 21:45
    Novasports Extra 1
    • Lupii - Bournemouth
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Ajax - Excelsior
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Atalanta - Fiorentina
  • 22:00
    Novasports 3HD
    • Marsilia - Nis
  • 22:00
    Novasports 5HD
    • Manchester City - Sheffield United
  • 22:00
    Start Novasports
    • Crystal Palace - Newcastle
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Everton - Liverpool
  • 03:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Independiente del Valle - Palmeiras
  • 19:45
    Start Novasports
    • Heerenfein - Eindhoven
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Udinese - Roma
  • 21:30
    Novasports 1HD
    • Anvers - Union Saint-Jiloise
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Go Ahead Eagles - Feyenoord
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Brighton - Manchester City
  • Mâine 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Cerro Porteno - Fluminense
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Fortaleza - Boca Juniors
  • 16:00
    Steaua Greciei Centrale
    • Esperos Lamias - AE Psychikos
  • 20:00
    Novasports 6HD
    • Monaco - Fenerbahce
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Barcelona - Olympiacos
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Boston Celtics - Miami Heat
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 21:15
    Novasports Prime
    • Panathinaikos AKTOR - Maccabi Tel Aviv
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Real Madrid - Baskonia
  • Mâine 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Orlando Magic - Cleveland Cavaliers
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 05:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Los Angeles Lakers - Denver Nuggets
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - optimile de finală
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • Donna Vekic - Maria Sakkari
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - optimile de finală
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • Ertzan Ertzan:
    Tavernicul a spus că dacă nu mergi în Final Four, nu va fi în echipă anul viitor. Bine, știm cât de nebun este, sper că ai aflat și tu. Pierzi meciul, jucătorii sunt îngrijorați, îi arunci și tu mingea „e vina ta” și încarci mai multă presiune
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA a spus:
    Primul trofeu european pentru Grecia și echipa Panathinaikos U19 din Olanda în 1980 ... apoi Barcelona și Ajax au fost eliminate !!!!
    În cupa Milko? : paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Probabil nu ai prins bine.. a spus-o pentru a-si arata increderea in echipa si cat de sigur este ca va trece de Maccabi....
  • PANATHA PANATHA:
    Ioannidis marcând azi împotriva AEK @3.80...excelent!!
  • Ertzan Ertzan:
    Are bunuri bune pentru betbuilder, dar nu mă ating
  • PANATHA PANATHA:
    Aris - Olympiacos 0-0 in minutul 27....cred ca va fi gol in prima repriza....Peste 0,5 @1.80 si pentru risc mai mare
    peste 1,5 @4.90!
  • Ertzan Ertzan:
    în mod normal ar trebui să fie deja 0-3
  • PANATHA PANATHA:
    În Cipru scrie Karmiotissa Pano Polemidion - Othellos Athianou 6-6....... în timp ce în minutul 48 scorul era 1-5.....
  • animusbet animusbet:
    Ercan speră că Ataman va pleca pentru a nu-l mai răni: twis:
  • Ertzan Ertzan:
    Ce ne poate spune numărul? Am văzut antrenori analizând fazele care au fost făcute în greșelile de joc și ce ar fi trebuit să se facă cu acest număr au analizat fazele cărora ar fi trebuit să li se acorde fault.
  • PANATHA PANATHA:
    Ce a pierdut Olympiacos...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „FINALA CAMPIONATULUI IFC#20 (27-28/4/2024)" în Concursul IFC.
  • Ertzan Ertzan:
    Goumas din Turcia este un zeibeki drăguț : smk1:
  • animusbet animusbet:
    Pantofii pe care ni-i dai
  • Ertzan Ertzan:
    Da, v-am dat ca antrenor și pe Mourinho din Turcia
  • Ertzan Ertzan:
    În cele din urmă, unele au devenit anexe ale altora dacă vrei să spui la mine aaaaan te referi la mine : smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Echipa noastră își propune să marcheze goluri în primul sfert...
  • Ertzan Ertzan:
    Ce dracu mănâncă Monaco ăsta?
  • PANATHA PANATHA:
    Astăzi am aflat campioana din acest an...
  • Ertzan Ertzan:
    le-ai dat, deși în 27 penalty-ul ratat ar fi putut schimba oarecum lucrurile
  • Ertzan Ertzan:
    Bartsokas pe tejghea urează de acum înainte Paște Fericit
  • PANATHA PANATHA:
    Bartzokas va câștiga meciul...
  • Ertzan Ertzan:
    vei veni : paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Desigur....
  • Ertzan Ertzan:
    Nu este avantajul terenului de acasă pentru toate echipele : smk1:
    Ertzan Ertzan: Nu este avantajul terenului de acasă pentru toate echipele : smk1: