Câștiguri la jocuri de noroc

babis4

New Member
23 și 2018
7
0
0
Bună seara companiei, există cineva aici care a obținut profit din companiile de pariuri online și dacă le-a declarat în declarația sa fiscală și în ce fel? Pentru că pentru a declara câștigurile în (codul 781/782 care se referă la veniturile din loto declarate înainte etc) trebuie să existe un AFM grec de la companiile respective, lucru pe care nu îl găsești nicăieri și nici nu îl menționează în certificatele de câștig . Vorbim despre profituri peste 5000 de euro. Știu ce se aplică cu ce taxe pe coloană etc etc.
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Bună seara companiei, există cineva aici care a obținut profit din companiile de pariuri online și dacă le-a declarat în declarația sa fiscală și în ce fel? Pentru că pentru a declara câștigurile în (codul 781/782 care se referă la veniturile din loto declarate înainte etc) trebuie să existe un AFM grec de la companiile respective, lucru pe care nu îl găsești nicăieri și nici nu îl menționează în certificatele de câștig . Vorbim despre profituri peste 5000 de euro. Știu ce se aplică cu ce taxe pe coloană etc etc.

Ei bine, aceștia pentru a obține permisiunea nu au o ampholdo Grecia;
Angajații lor din Grecia sunt plătiți de Malta?
Mi se pare ciudat
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

TVA grecesc există, problema este că companiile în sine nu vă spun, vă îndeamnă pe site-urile lor pentru orice informații suplimentare de care aveți nevoie și care site-uri menționează doar TVA-ul maltez. M-am adresat și subcomitetului comitetului pentru jocuri (SPC) și vă spune să solicitați certificate de profit de la companiile la care ați obținut profit. Certificatele de profit ale Greciei nu sunt menționate nicăieri în certificatele de profit. Acum, prietene, dacă îl găsești, mă vei ajuta cel mai mult, pentru că fără TVA în Grecia nu poți declara profituri din jocurile de noroc în străinătate decât dacă ești un jucător opap. În comunicarea mea telefonică cu bet365, el vă îndeamnă pe site și vă spune că există toate informațiile de care aveți nevoie
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Babis, credeai că ai putea comunica cu EEPD pentru a te ajuta?
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Băi, dacă ai citit mesajul de mai sus, menționez că m-am adresat și eu EEP (comitetului de jocuri) și mi-au răspuns că trebuie să cer certificate de profit de la companii și toate detaliile ar trebui să fie listate acolo. Nu menționează nicăieri cele 2 certificate pe care le am de la bet365 și stoiximan greek afm. De asemenea, contabilii și colectorii de impozite nu știu absolut nimic despre subiectul pe care îl caut de o lună. În esență, nu pot declara profiturile. Nimeni nu s-a ocupat de asta din ceea ce pare a fi problema specifică. Cei care câștigă sume mici, desigur, nu se obosesc să declare aceste profituri, dar când vine vorba de sume de peste 1 de euro nu știu dacă voi avea o problemă dacă nu vor fi declarați
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Deoarece nu există o alternativă, cea mai simplă modalitate este de a ține evidența depozitelor și retragerilor pe care le faceți anual. Dacă la sfârșitul anului câștigi, declarați profiturile și dacă există un cec, aveți dovezi ale mișcărilor conturilor dvs. bancare. Nu mă pot gândi la nimic mai bun decât asta.
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Nu este posibil să se declare profituri fără AFM greacă. Are un cod specific care declară câștigurile din jocurile de noroc atunci când mergi să depui o declarație fiscală. Fără AFM nu puteți declara profituri. De fapt, nu există nicio modalitate de a găsi AFM grecesc de la bet365 și stoiximan.
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Tragic într-adevăr, nimeni nu are nicio idee
Dacă nu vreți să spuneți nimic, nu veți putea să le folosiți, pentru rutina zilnică dacă nu aveți nicio utilitate, faptul că nu știți nimic este în contextul general al este
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Este adevărat că spuneți că nu pot fi folosite pentru a cumpăra o mulțime de valoare, dar nu cu declarațiile de profit furnizate de companii în cazul în care declarațiile fiscale nu vor înțelege orbii lor deoarece pentru că au informațiile menționate mai sus și nu o taxă a fost reținută în statul grec. Și îmi spune un total câștigător. Ori de câte ori munca este în general murdară. Dacă un prieten de curiozitate dorește să vadă aceste atestări să știe cum este să-mi trimită un mesaj
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Adică câștigul total nu vă elimină pariurile;
Puteți să ne spuneți dacă o declarație 30000 Euroscore în timp ce netul poate fi 1000 euro?
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

El raportează pariurile în total, de exemplu 1000 și 3000 nu au câștigat niciun alt detaliu. Problema nu este analiza profitului, ci detaliile companiilor care sunt malț
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Bună dimineața tuturor, răspund direct la punctul nostru de vedere.


- TVA-ul grec pe companii există, odată ce plătesc impozite în Grecia. Cu toate acestea, nu aveți nevoie de acest lucru pentru acest caz special, deoarece nu este utilizat în acest scop.


- În cazul în care un jucător de ex. de la * Stoiximan.gr * vrea să-și declare profiturile, o poate face cu numărul de TVA maltez, care este cunoscut și disponibil. Din ceea ce văd, Babis știe asta.


- Jucătorul însuși trebuie să contacteze Departamentul Servicii pentru membri și să solicite să primească un Certificat de Câștiguri de la Stoiximan.


- De asemenea, odată ce primește atestatul, va trebui să discute cu contabilul despre modul în care aceste venituri sunt raportate în taxiuri. Așa cum sa întâmplat în mai multe cazuri în trecut, certificarea contabilului este suficientă pentru contabil.

*

Legislația sa schimbat recent și mai mult în taxiuri trebuie să declarați venitul dvs. la nivel mondial, indiferent dacă provine de la companii din interiorul sau din afara Greciei.


În secțiunea relevantă a taxiului, contabilul va ști cu siguranță unde să găsească și va vedea că poate pune orice AMF, greacă sau străină. *


Evident, Babis nu a știut-o și a mers la unitatea care se ocupa de veniturile aferente companiilor grecești, care acceptă exclusiv TVA-ul grec.


Sper să acoperiți informațiile de mai sus, indiferent de ce aveți nevoie, aici suntem.



Trimis de la SM-G965F folosind funcția Tapatalk
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Betladen cu siguranță spui Afmaltas? Deoarece banii depuși de companii în conturile bancare provin din Grecia, de asemenea, declarația de profit în caz de acoperire a auditului fiscal? De ce scrie 0 o taxă guvernului grec .. de ce explicați colectorilor de impozite ce este cu mine cu impozitul pe profit pe coloană ..
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Betladen cu siguranță spui Afmaltas? Deoarece banii depuși de companii în conturile bancare provin din Grecia, de asemenea, declarația de profit în caz de acoperire a auditului fiscal? De ce scrie 0 o taxă guvernului grec .. de ce explicați colectorilor de impozite ce este cu mine cu impozitul pe profit pe coloană ..
Da, declarați venit din acest număr de TVA din străinătate. În control, nu sunteți responsabil pentru analizarea taxei zero (datorită scării pe coloană).
Este suficient să certificați.

Trimis de la SM-G965F folosind funcția Tapatalk
 
  • Aprecieri
reacţii: Fox
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Înțelegerea o BetLaden. Cred că nu este o lume foarte aglomerată.
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Ei bine, numărul de TVA grec (pe care trebuie să-l primiți un permis temporar, deci există) de ce nu-l dați? Secretul de stat este? În mod legal, cred că nu au dreptul să o ascundă
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Cele 24 de companii care au primit o licență au TVA grecească. Pariul în baza acestor licențe este o chestiune diferită. În mod normal, 24 sunt responsabili pentru plata impozitelor către biroul fiscal. De exemplu, Rebels Gaming Limited va plăti impozitele datorate companiilor pe care le are, adică cifra de afaceri a interwetten și winmasters.
Certificatul de câștiguri cu orice taxe se datorează jucătorului, trebuie obținut de la compania „mamă”, adică de la 24.
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

copiii au suferit o alunecare semnificativă în salariul dvs. din cauza pariurilor; pentru că am citit că, în conformitate cu legea, 4141 / 2013 afectează numai taxa de solidaritate și impozitele mai mult de un milion de euro
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Câștigurile din pariu sunt deja impozitate și nu ar trebui să vă afecteze.
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

copiii au suferit o alunecare semnificativă în salariul dvs. din cauza pariurilor; pentru că am citit că, în conformitate cu legea, 4141 / 2013 afectează numai taxa de solidaritate și impozitele mai mult de un milion de euro

Nu, am declarat câștigurile 5 în ultimii ani și nu am afectat nimic.
 

Predictii

  • 22:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Barcelona - Paris Saint Germain
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Dortmund - Atletico Madrid
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Southampton - Preston
  • 22:15
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Famalikao - Sporting Lisabona
  • 20:00
    Novasports Prime
    • Maccabi Tel Aviv - Basconia
  • 21:00
    Novasports 5HD
    • Anatolou Efes - Virtus Bologna
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Bonn - Peristeri
  • Mâine 17-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 05:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:30
    Novasports 6HD
    • WTA 500 Porsche Tennis Grand Prix
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • Ertzan Ertzan:
    Ok, scriu Olympic Final Four de acum înainte : smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    Fără Final Four în finală. Barcelona Mă distrez cu tine din vestiar dacă vii, așa că sunt definitiv
  • Ertzan Ertzan:
    Finala Olympiacos-Fener și repetarea finalei fixe
  • PANATHA PANATHA:
    ne-ai derutat...
  • Ertzan Ertzan:
    stai jos si eu m-am incurcat
  • Ertzan Ertzan:
    Avem Fener-Monaco și dacă vii, avem Fener-Panathinaikos
  • PANATHA PANATHA:
    Barcelona - Olimpic și după cu câștigătorul Real - echipa a 8-a
  • Ertzan Ertzan:
    Olympiacos-Barcelona si apoi Olympiacos-Real nu?
  • PANATHA PANATHA:
    Perechile playoff-urilor Real Madrid - Maccabi sau Baskonia sau Virtus sau Efes / Panathinaikos - Maccabi sau Baskonia / Monaco - Fenerbahce / Barcelona -
    Olimpic
  • PANATHA PANATHA:
    Așa că marți îl avem pe Bakabi - Baskonia într-un singur meci....învingătorul joacă cu Panatha.....învinsul va juca cu câștigătorul de la Efes - Virtus și câștigătorul cu Real Madrid....
  • PANATHA PANATHA:
    Cu timpul în care Efes a câștigat, ei pot câștiga Virtus și orice ar pierde în Maccabi - Baskonia și pot juca împotriva Realului...
  • PANATHA PANATHA:
    Am explicat bine?
  • animusbet animusbet:
    Nu există echipă Efes, pentru că l-au învins pe Fener de două ori într-o săptămână, i-am făcut echipă?
  • Ertzan Ertzan:
    Realul nu pierde în fața Efes decât dacă Larkin o face și acasă, atunci există speranță
  • Ertzan Ertzan:
    și celălalt client : smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    In cele 5 meciuri cred ca Real va trece.....doar pentru ca a venit primul, poate sa nu aiba un adversar atat de usor cum ar fi normal
  • PANATHA PANATHA:
    1900 de meciuri și numărătoare :p
  • Ertzan Ertzan:
    Liverpool, sunt sigur că a trimis oameni și o mulțime de oameni găleți, puncte, handicap peste tot
  • PANATHA PANATHA:
    Cu siguranță s-ar pierde mulți bani în viață
  • Ertzan Ertzan:
    Fetele noastre l-au oprit pe Villeneuve în finala cu 58-45 la finalul primei reprize
  • Ertzan Ertzan:
    Englezii din această zi de meci au luat-o la dracu cu oamenii și lumea mică cu Aston Villa 0-2
  • PANATHA PANATHA:
    Momente șocante la Udinese - Roma, Evan Entika s-a prăbușit în minutul 72 al meciului.
    1f691.png
    A plecat pe targă, din fericire opritorul roman era conștient, în timp ce jocul a fost oprit definitiv.
  • Ertzan Ertzan:
    de aceea a fost întreruptă, vă spun ce s-a întâmplat aici
  • PANATHA PANATHA:
    De aceea sunt aici...să informez despre toate : bravo: : ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Utilizatorul BraShaVa8888 a început un nou subiect numit „|_ Live _|" în Fotbal Predictii.
    B Forum Bot: BraShaVa8888 a început un nou thread numit „|_ Live _|” in Prognoze...