Câștiguri la jocuri de noroc

Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Câmpul 781, care poate declara câștiguri, pariuri, pradă, etc., nu vă permite să completați altceva decât suma netă pe care ați câștigat-o.
 
Ultima editare:
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

copiii au suferit o alunecare semnificativă în salariul dvs. din cauza pariurilor; pentru că am citit că, în conformitate cu legea, 4141 / 2013 afectează numai taxa de solidaritate și impozitele mai mult de un milion de euro

Nu, am declarat câștigurile 5 în ultimii ani și nu am afectat nimic.
Și anume, spuneți, 13.000 sau mai sus, și nu ați avut nici o taxă de solidaritate care să fie supusă unei taxe de 2.2% pe baza scalei?
Mi se pare un pic ciudat. Într-un articol recent din sport teren care se referă la impozitarea profiturilor din jocuri de noroc afirmă în mod clar că „această sumă va fi impozitată doar în ceea ce privește contribuția de solidaritate”
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Nu plătesc contribuții allilengyis.Echo am văzut acest articol, dar nu este corect OSA câmp grafei.Sto care intră în jocuri de profit (781), nu există contribuții speciale (contribuție de solidaritate) de venit, deoarece nu este considerat (constantă).

https://www.naftemporiki.gr/finance...ptoun-tekmiria-kai-poia-upokeintai-se-eisfora

Aș vrea să fi avut o confirmare de la Grim Reaper (dacă ea dorește ea însăși), adică dacă ea a declarat mai mult decât 12.000 euro în doar un an (pentru că acesta este cel minim începând cu scara 2,2% ) și nu a plătit această taxă.
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Da peste 12000 euro și nu a fost cerută nici o taxă de solidaritate.

Acestea nu sunt declarate ca venituri, am avut aproape zero venituri. Profiturile din jocuri de noroc reprezintă o altă parte a declarației fiscale și de fapt le folosiți pentru a „legitima” achizițiile pe care le faceți atunci când nu aveți un venit corespunzător.
 
  • Aprecieri
reacţii: goal2
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Foarte plăcut! Sper să-l confirm și din septembrie că pregătesc ceva pentru ei ...
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Bună bucurie.
De asemenea, îmi fac propria experiență pentru a salva ceva timp ...

În primul rând, pentru a obține declarația de profit pe care a avut-o cu privire la lunile 3 cu neplăceri constante din partea respectivă.
Compania (st * ixim * n) a întârziat în mod sistematic să o trimită la mine. Parțial este vina că există o lege specifică care dorește mult vid (de exemplu, o declarație recentă a angajatorului care înseamnă că, dacă cineva este șomer, nu poate obține un profit din jocurile de noroc!) și, în parte, faptul că companiile aproape că niciodată nu dau astfel de afirmații ca, practic, nimeni nu câștigă pe termen lung !

Avocatul avea un număr de TVA grec din depozitul companiei situate în Kolonaki (birouri din Peania și sediul din Malta) și a detaliat
pariurile totale, câștigurile brute și nete pentru anul 2017. Câștigurile de la pariu sunt de fapt predispuse.

Cu toate acestea, în domeniul declarației (781), nu trebuie să introduceți în mod ciudat numărul de TVA al companiei și nu există nici o trecere electronică.
Deci, teoretic, toată lumea poate declara ceea ce vrea!

În ceea ce privește taxa de solidaritate, deși profiturile au fost număr din cinci cifre de peste 12K, care este limita de a nu plăti nimic nu a plătit, dar s-ar putea datora faptului că am și alte venituri și taxe au fost reținute de la ei.

În concluzie, declarațiile privind câștigurile legate de declarația fiscală sunt semnificative viitor audit fiscal.

Sper că am ajutat!
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Ceea ce spune PSR este gloria statului grec. DECLARAȚII REALE CARE FUNCȚIONEAZĂ. Dacă trebuie să verificați ceva sau să justificați ceva, atunci vi se va solicita numai documentele de la companii. Sunt oameni ridicoli
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

În primul rând, pentru a obține declarația de profit pe care a avut-o cu privire la lunile 3 cu neplăceri constante din partea respectivă.
Compania (st * ixim * n) a întârziat în mod sistematic să o trimită la mine. Parțial este vina că există o lege specifică care dorește mult vid (cum ar fi o declarație recentă a angajatorului, care înseamnă că, dacă cineva este șomer, nu poate obține un profit din jocurile de noroc!)

În ceea ce privește taxa de solidaritate, deși câștigurile au fost de cinci cifre și deasupra 12K, care este limita pentru neplata, nu am plătit nimic, ci s-ar putea datora faptului că am alte venituri și am fost reținut la sursăj.

Poate că ambele întârziat compania, sau pur și simplu a căzut pe care nu le stii cererea poate de bine în primele luni de la sfârșitul lunii iunie 2018.Ego a cerut 3 profit pariuri certificat (mai degrabă decât a menționat) 2 mi le-a trimis după 2 zile și a treia după 12 zile.

Pentru ceea ce ați spus pentru afirmația angajatorului, probabil că nu există o lege specifică, acest document a fost solicitat doar de una dintre companiile 3. Când i-am spus că nu există un angajator, ei au răspuns că acceptă un certificat de șomaj de la OAED.
În general, documentele solicitate în total și de către companiile 3 au fost următoarele:
1) Document fiscal recent
2) Declarația adecvată de ședere de către un JEP
3) Vizualizări 2 de identitate
4) și dacă nu există certificat de șomaj de la OAED.
5) și numele mamei-tată

Acum, pentru celălalt, că ați spus că nu ați plătit nimic chiar dacă ați spus asupra lui 12k, este posibil să nu uitați că aveți alte venituri și impozite care au fost reținute de la acestea.
Potrivit contabilului meu, pot declara și sumele pe care le-ați spus de la 12, fără a plăti 1 € la biroul fiscal.

I-am spus că, chiar dacă 20k a declarat profituri din jocuri de noroc, nu există nici o foros.Den este aceeași și anume prin declarațiile 20k venit de la un loc de muncă de a face, și la declarațiile 20k profituri din pariuri.
Acest lucru se datorează faptului că câștigurile din pariuri, cu excepția faptului că au fost deja impozitate prin pariuri, sunt declarate într-o categorie diferită de cea declarată de venitul unui angajat sau antreprenor.
Singurul lucru pe care contabilul nu mi-a putut spune era adevărul în cazul profiturilor foarte mari din pariuri, adică 6notes 7notes.
 
Ultima editare:
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Impozitele sunt reținute de la pariuri și nu există nicio altă impozitare.
Am vorbit despre taxa de solidaritate, care, dacă îmi amintesc bine, este 2,2% pentru sumele care depășesc 12000 euro.
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Impozitele sunt reținute de la pariuri și nu există nicio altă impozitare.
Am vorbit despre taxa de solidaritate, care, dacă îmi amintesc bine, este 2,2% pentru sumele care depășesc 12000 euro.
Nu am spus corect. De aceea vă spun că am avut întrebat și eu contabilul meu ce se aplică exact la profit deasupra 12.000 € și decât am spus, chiar dacă este de peste 12.000 € profiturile raportate, nu plătește nimic pentru taxă de solidaritate, dacă este vorba despre sume Fr. .g. 20.000 € și nu pentru 6.
 
Ultima editare:
  • Aprecieri
reacţii: PSR
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Bună bucurie.
De asemenea, îmi fac propria experiență pentru a salva ceva timp ...

În primul rând, pentru a obține declarația de profit pe care a avut-o cu privire la lunile 3 cu neplăceri constante din partea respectivă.
Compania (st * ixim * n) a întârziat în mod sistematic să o trimită la mine. Parțial este vina că există o lege specifică care dorește mult vid (de exemplu, o declarație recentă a angajatorului care înseamnă că, dacă cineva este șomer, nu poate obține un profit din jocurile de noroc!) și, în parte, faptul că companiile aproape că niciodată nu dau astfel de afirmații ca, practic, nimeni nu câștigă pe termen lung !

Avocatul avea un număr de TVA grec din depozitul companiei situate în Kolonaki (birouri din Peania și sediul din Malta) și a detaliat
pariurile totale, câștigurile brute și nete pentru anul 2017. Câștigurile de la pariu sunt de fapt predispuse.

Cu toate acestea, în domeniul declarației (781), nu trebuie să introduceți în mod ciudat numărul de TVA al companiei și nu există nici o trecere electronică.
Deci, teoretic, toată lumea poate declara ceea ce vrea!

În ceea ce privește taxa de solidaritate, deși profiturile au fost număr din cinci cifre de peste 12K, care este limita de a nu plăti nimic nu a plătit, dar s-ar putea datora faptului că am și alte venituri și taxe au fost reținute de la ei.

În concluzie, declarațiile privind câștigurile legate de declarația fiscală sunt semnificative viitor audit fiscal.

Sper că am ajutat!

Întrebare: De când ați primit atestatul, ați observat un comportament diferit față de casa de pariuri? de exemplu limite mai mici sau ați continuat fără probleme?

Acest lucru cu șomajul este foarte ciudat!
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Întrebare: De când ați primit atestatul, ați observat un comportament diferit față de casa de pariuri? de exemplu limite mai mici sau ați continuat fără probleme?

Acest lucru cu șomajul este foarte ciudat!

Nu înainte, dar chiar și după afirmație, am avut un subiect cu limite ... Bineînțeles că poate că nu mă ocup de arb și, în general, cântă legături comerciale.
 
  • Aprecieri
reacţii: goal2
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Bună bucurie.

Avocatul avea un număr de TVA grec din depozitul companiei situate în Kolonaki (birouri din Peania și sediul din Malta) și a detaliat
pariurile totale, câștigurile brute și nete pentru anul 2017. Câștigurile de la pariu sunt de fapt predispuse.

Cu toate acestea, în domeniul declarației (781), nu trebuie să introduceți în mod ciudat numărul de TVA al companiei și nu există nici o trecere electronică.
Deci, teoretic, toată lumea poate declara ceea ce vrea!

În ceea ce privește taxa de solidaritate, deși profiturile au fost număr din cinci cifre de peste 12K, care este limita de a nu plăti nimic nu a plătit, dar s-ar putea datora faptului că am și alte venituri și taxe au fost reținute de la ei.

În concluzie, declarațiile privind câștigurile legate de declarația fiscală sunt semnificative viitor audit fiscal.

Sper că am ajutat!

Chiar lucrul este că contribuabilii nu se ocupă de ele, deoarece vorbim de sume mici (pentru biroul fiscal). Bineînțeles, atunci când mingea rămâne în tine și ești în proba mică, atunci certurile bune.
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Bună ziua am făcut retrageri (câștiguri) în anul curent. dar tot anul nu sunt un câștigător, așa că nu-mi da un certificat de profit! Aș dori să întreb aceste retrageri pe care trebuie să le declar pe declarație - dacă da, cum fără un certificat? Mulțumesc!
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Bună ziua am făcut retrageri (câștiguri) în anul curent. dar tot anul nu sunt un câștigător, așa că nu-mi da un certificat de profit! Aș dori să întreb aceste retrageri pe care trebuie să le declar pe declarație - dacă da, cum fără un certificat? Mulțumesc!
Potrivit contabilului meu că le-am discutat aceste câteva luni în urmă, scriu exact ce mi-a spus despre 2018:

"Dacă câștigați chiar și o sumă mai mare decât cei 12 de impozite, de exemplu 20.000 € și declarațiile, nu plătiți nici măcar 1 euro la biroul fiscal. Acest lucru se datorează faptului că impozitul a fost reținut de compania de pariuri înainte ca acesta să vă plătească. Și pe lângă acestea, profiturile "Jocurile de noroc sunt declarate într-o categorie diferită de ceea ce declară un angajat drept venit. Sunt declarate ca venituri suplimentare. Dar nu știu dacă același lucru este valabil pentru sume foarte mari."

Indiferent dacă sunteți un salariat cu salarii mici și doriți să efectuați anumite achiziții, cum ar fi cumpărarea de mașini, fără a avea o problemă cu dovezi, orice profit pe care îl puteți declara că declarați pentru propriul dvs. serviciu și nu pentru că sunteți obligat.

Nu se confirmă câștigurile de la o companie de pariuri, dar nu o declarați.
 
Ultima editare:
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Așa că nu pot spune oricum, dar nu voi avea o problemă;
 
Răspundeți: CÂȘTIGURILE EXCURSATE

Așa că nu pot spune oricum, dar nu voi avea o problemă;
Nu, nu ai fi vrut. Deoarece chiar și unul care cumpără cu fermitate companiile le declară că este capabil să facă cumpărături și nu pentru că trebuie să le declare, atunci nu cred că aveți o problemă.
Totuși, ceea ce înțeleg este că, în unele cazuri, o problemă mai mare este suma cheltuită de cardurile de debit decât veniturile remitate atunci când compania o plătește într-un cont bancar.
De exemplu, sunteți șomer și de a câștiga ai trimis bet365 banca plățile € 9 1000 fiecare fora.Prin Dar a câștigat depozite 7.000 cu debit karta.Afta sumele de depozite vă puteți crea problema, dacă sunteți șomer după ce cheltuiți € 7000 declarînd șomerii cu venituri 0.
Dar dacă erați muncitor, nu aveați o problemă. Când cred că este cel mai bine să întrebați și un contabil, deoarece depinde și de venitul pe care îl are cineva de la profesionistul său
 
  • Aprecieri
reacţii: chri213
copii Bună seara, eu pentru anul 18 a avut unele câștiguri, dar, de asemenea, a făcut mai multe depozite din fonduri este mai mare decât profitul pe care eicha.Den tranzacționate mult pe tema taxei, până în prezent, pe care el a numit contabil și am spus că El a surprins piețele am făcut o carte respectiv depozite în companiile care sunt bine în plus față de eisodima.Ara a declarat problema este că piețele au făcut prin intermediul karton.Ego va solicita un certificat de profit, dar nu scrie problemele lor TIN existente Știe pe cineva În detaliu, voi avea o problemă în acest caz?
 

Predictii

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Bristol City - Leicester
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Wrexham - Mansfield
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Norwich - Plymouth
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Blackburn - Ipswich
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Benfica - Salvări
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Al Etifaq - Al Ahly
  • 21:30
    Start Novasports
    • Burgos - Espanyol
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Cadiz - Granada
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Lille - Lance
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Watford - Leeds
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Estrella - Sporting Lisabona
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Bursaspor - Tofas
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Fenerbahce - Alba Berlin
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Besiktas - Burg
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 E3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • London Lions - Paris
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Real Madrid - Steaua Roșie
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Virtus Bologna - Panathinaikos AKTOR
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Indiana Pacers - Los Angeles Lakers
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquette
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdue
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • San Antonio Spurs - New York Knicks
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ERT3
    • Panathinaikos - Milos
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ERT3
    • Olympiacos - PAOK
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • PANATHA PANATHA:
    Ai văzut reluare?
  • Ertzan Ertzan:
    da
  • PANATHA PANATHA:
    Fenerbahce a vrut să amâne derby-ul din 7 aprilie cu Galatasaray pentru Supercupa Turciei din mila lui...Olympiakos, însă cererea sa concretă nu a fost acceptată de federația de fotbal a țării.
  • PANATHA PANATHA:
    Federația Turcă de Fotbal (TFF) a informat ambele cluburi că
    acest lucru are de-a face cu faptul că nu există o dată alternativă din cauza programului încărcat al echipelor.
  • Ertzan Ertzan:
    Urma sa o scriu dimineata dar nu a venit de pe telefonul mobil. Nereligioșii, așa cum era normal, au spus că nu vor accepta amânarea meciului. Echipa noastră a aplicat pentru amânare și din câte am citit au spus că meciul ar trebui să se țină la finalul campionatului, dar Federația, care s-a turnat pe ea și mai are de luat decizia pe „penalty-uri”, nu a acceptat-o.
  • Ertzan Ertzan:
    Fenerbahce este echipa care a strâns cele mai multe puncte din Europa, dar ei nu o văd așa, e în regulă, dar Dumnezeu este grozav
  • PANATHA PANATHA:
    ANT1 arata F1 duminica dimineata??
  • Ertzan Ertzan:
    Cred că doar plusul îl va avea
  • PANATHA PANATHA:
    Oh, la naiba...
  • Ertzan Ertzan:
    a avut o ofertă prin PPC pentru 9 luni gratuit acum 1 lună
  • PANATHA PANATHA:
    Da, știu....
  • PANATHA PANATHA:
    iar filmările sunt prezentate de Ant1, canalul gratuit la ora 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Anglia - Brazilia 0-0 la 36......Peste 0,5 in prima repriza
  • PANATHA PANATHA:
    Performanţă
    @31.0
  • M Forum Bot:
    Utilizatorul MrChow a început un nou subiect numit „Sfaturi pentru Maurice Moss" în Fotbal Predictii.
  • Ertzan Ertzan:
    Oferta PPC pentru Antenna plus continuă, cred, până pe 14 aprilie
  • Ertzan Ertzan:
    Cu câteva zile înainte de întâlnirea de la Fenerbahce, a ieșit la iveală întâlnirea pe care Hugh Dallas a avut-o cu arbitrii și discuțiile despre meciul Galatasara-Antalyaspor, unde arbitrul VAR recunoaște că a greșit în penalty-ul executat de jucătorul gălățeanului, unde de fapt a spus că jucătorul „se scufundă” în contactul mic pe care l-a avut care nu a fost pentru un penalty. Președintele nostru a vorbit și despre această fază în care a spus ce se întâmplă și Federația l-a găsit mincinos, lucruri drăguțe
  • S Forum Bot:
    Utilizatorul std157489 a început un nou subiect numit „Cercetarea studenților în comerțul cu amănuntul" în Cafenea.
  • PANATHA PANATHA:
    Doar Javelas ar putea primi un cartonaș roșu fără să joace... copilul este cu adevărat prost...
  • Ertzan Ertzan:
    pariase pe el :p
  • PANATHA PANATHA:
    Chiar ma intreb... pentru ca la fiecare meci e nervos pentru ca nu taie firul si se apuca de pescuit....
  • PANATHA PANATHA:
    Fotis o va reuși în puțin timp...
  • PANATHA PANATHA:
    Lucrurile astea nu se intampla...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Cupa IFC#15 Semifinală (30-31/3/2024)" în Concursul IFC.
    Ertzan Forum Bot: Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Semifinala Cupei IFC#15 (30-31/3)”...