Am blocat contul meu Paysafecard

Bună seara tuturor.
Am aceeași problemă cu paysafe, când depunerea într-o companie de pariuri contul mypaysafe a fost blocat din motive de securitate cu mulți bani în el.
La început am încărcat fotografia cu cardurile și le-am răspuns la întrebările lor fără sens. În a doua fază, mi-au cerut un instantaneu de la casa de pariuri, un selfie cu actul de identitate în mână și confirmare telefonică, pe care am trimis-o imediat.
A trecut peste o luna si nici nu mi-au raspuns.Nu imi dau nicio informatie la telefon si doar imi spun sa astept.
Luni mă gândesc să merg la avocatul meu să pregătesc un proces sau o acțiune împotriva lor. Nu știu sigur cât de eficient va fi, deoarece de obicei termenii lor sunt abuzivi. Într-un alt thread s-a scris că avocatul cetățeanului este poate prima alegere. A ajuns cineva în acest punct? Poate cineva să ajute?
 
  • Aprecieri
reacţii: Tomjery
inainte sa platesti un avocat, vorbeste cu ei si da-le 2 zile sa se deschida fata de tine (chiar daca nu ai cuibul murdar), altfel spune-le ca vei actiona in justitie impotriva lor pentru deturnare de bani.
Lucrul rău la un avocat obișnuit este că va costa la fel de mult.
puteți încerca centrul european al consumatorilor care este gratuit, dar este îndoielnic cât de eficient va fi.
in general stiu si de la cunoscutii mei care au patit acelasi lucru, ca conturile lor raman blocate luni de zile, desi au trimis actele
 
  • Aprecieri
reacţii: KEX
Bună seara tuturor.
Am aceeași problemă cu paysafe, când depunerea într-o companie de pariuri contul mypaysafe a fost blocat din motive de securitate cu mulți bani în el.
La început am încărcat fotografia cu cardurile și le-am răspuns la întrebările lor fără sens. În a doua fază, mi-au cerut un instantaneu de la casa de pariuri, un selfie cu actul de identitate în mână și confirmare telefonică, pe care am trimis-o imediat.
A trecut peste o luna si nici nu mi-au raspuns.Nu imi dau nicio informatie la telefon si doar imi spun sa astept.
Luni mă gândesc să merg la avocatul meu să pregătesc un proces sau o acțiune împotriva lor. Nu știu sigur cât de eficient va fi, deoarece de obicei termenii lor sunt abuzivi. Într-un alt thread s-a scris că avocatul cetățeanului este poate prima alegere. A ajuns cineva în acest punct? Poate cineva să ajute?
Ați jucat de pe mai multe dispozitive sau a jucat altcineva de pe dispozitivul dvs.? pentru cei pe care îi cunosc care au experimentat asta, devenise unul dintre cei doi
 
Vă mulțumesc pentru răspunsuri.
În ceea ce privește pachetele, am folosit mai mult de unul bineînțeles în toți acești ani. De asemenea, am citit că companiile de pariuri pot crea o problemă din această cauză, dar încă îți vei primi depozitele înapoi.
Ultima dată când i-am contactat telefonic i-am informat că voi merge la un avocat pentru că a trecut mult timp și abia aștept altceva.
Dintre toți acești cunoscuți ai tăi, niciunul nu a mers în instanță? Tocmai și-au dat banii la paysafe?
 
  • Aprecieri
reacţii: Tomjery
În cazurile pe care le cunosc, jumătate dintre ei au primit banii, cealaltă jumătate mai așteaptă aici de luni de zile, iar paysafe a răspuns „l-am înaintat departamentului competent”
 
Irrelevant, deoarece paysafe este un portofel electronic, nu este supus unui fel de regim de audit? Din câte văd, este reglementat de FCA (ca așa cum este Skrill). Poate in e-mail-uri arunci un „Voi trimite o reclamatie la FCA” sau ceva asemanator si ei simt?
 
  • Aprecieri
reacţii: KEX
ARkoudos1980
Din câte am înțeles, în general nu simt...
Și cred că cel mai important este să nu te implici cu firma anume.
Cu siguranta voi trimite o reclamatie la fca. Vă mulțumesc foarte mult pentru ajutor.
 
Irrelevant, deoarece paysafe este un portofel electronic, nu este supus unui fel de regim de audit? Din câte văd, este reglementat de FCA (ca așa cum este Skrill). Poate in e-mail-uri arunci un „Voi trimite o reclamatie la FCA” sau ceva asemanator si ei simt?

Skrill - NETELLER ele aparțin în mare parte paysafe, așa că aveți mintea dvs. Pentru ca m-am saturat sa scriu multe despre firma cu pricina... departe de ei... vezi 12 documente pe care le-am trimis aici in Elvetia si nu s-a intamplat nimic. Am o experiență foarte proastă cu hainele.
 
  • Aprecieri
reacţii: KEX
  • Aprecieri
reacţii: Tomjery și KEX
Bună seara am depus o plângere la FCA și sper să vă ajute. Iată pagina lor https://www.financial-ombudsman.org.uk/contact-us/complain-online .
Mâine mă voi duce la avocat pentru a pregăti actele. Nu știu cât va costa, dar sunt aproape 1000 de euro în contul meu și nu ajută să le dau.
De asemenea, recomand celor care au de-a face cu mine să trimită o reclamație la FCA. Fără noi această companie nu ar exista și din moment ce nu ne respectăm clienții în calitate de clienți, ar trebui să nu mai folosim. Același lucru este valabil și pentru companiile de pariuri care nu își respectă clienții.
 
Bună seara am depus o plângere la FCA și sper să vă ajute. Iată pagina lor https://www.financial-ombudsman.org.uk/contact-us/complain-online .
Mâine mă voi duce la avocat pentru a pregăti actele. Nu știu cât va costa, dar sunt aproape 1000 de euro în contul meu și nu ajută să le dau.
De asemenea, recomand celor care au de-a face cu mine să trimită o reclamație la FCA. Fără noi această companie nu ar exista și din moment ce nu ne respectăm clienții în calitate de clienți, ar trebui să nu mai folosim. Același lucru este valabil și pentru companiile de pariuri care nu își respectă clienții.

Dacă nu greșesc (nu sunt sigur) după o anumită perioadă de timp în care contul tău nu este identificat, ei deduc o sumă în fiecare lună.
 
Bună seara am depus o plângere la FCA și sper să vă ajute. Iată pagina lor https://www.financial-ombudsman.org.uk/contact-us/complain-online .
Mâine mă voi duce la avocat pentru a pregăti actele. Nu știu cât va costa, dar sunt aproape 1000 de euro în contul meu și nu ajută să le dau.
De asemenea, recomand celor care au de-a face cu mine să trimită o reclamație la FCA. Fără noi această companie nu ar exista și din moment ce nu ne respectăm clienții în calitate de clienți, ar trebui să nu mai folosim. Același lucru este valabil și pentru companiile de pariuri care nu își respectă clienții.

noroc. asteptam o actualizare
 
Vă mulțumesc pentru răspunsuri.
În ceea ce privește pachetele, am folosit mai mult de unul bineînțeles în toți acești ani. De asemenea, am citit că companiile de pariuri pot crea o problemă din această cauză, dar încă îți vei primi depozitele înapoi.
Ultima dată când i-am contactat telefonic i-am informat că voi merge la un avocat pentru că a trecut mult timp și abia aștept altceva.
Dintre toți acești cunoscuți ai tăi, niciunul nu a mers în instanță? Tocmai și-au dat banii la paysafe?
Am vrut sa spun daca in aceasta perioada te-ai jucat de pe 2 dispozitive diferite care s-au conectat de la 2 wi-fi diferite in mod continuu, etc., nu daca ai schimbat dispozitivele de-a lungul timpului. Este de la sine înțeles că acest lucru se va întâmpla datorită dezvoltării tehnologiei. În general, întrebarea este dacă ați partajat contul paysafe sau contul de pariuri cu altul sau cu alții sau dacă ați folosit mai mult de un cont de pe același dispozitiv. Întrebare retorică desigur, nu vreau să răspunzi public.
dacă unul se juca tot timpul de pe propriul său aparat și cu propriul wi fi și celălalt de pe al lui. Sau dacă cine s-a ocupat de toate conturile paysafe și de pariuri a folosit același dispozitiv, aceasta era neapărat să se întâmple.
Eu nu te condamn. Fac o ghicire. iar restul le dau de gandit sa nu sufere la fel.
In orice caz, sper sa gasesti o solutie
 
Bună seara tuturor copiilor,,,vechi și noi!

Unii vor spune de la admin oh va scrie totul! (fără relație,,AHHAHA)

deci din cate am inteles inchid conturi!
Alaltăieri mi-au închis contul după mult timp în care am stat singur, mi-au blocat contul de 25 de euro când au mers să intre într-un magazin de pariuri!
a văzut casa de pariuri la care joc!

S-a spus că a fost blocat din motive de securitate etc., etc.,,,

I-am întrebat din ce motiv, răspunsul a fost că pentru fraudă și multe altele, un cont este blocat!

Mi-au cerut un act de identitate și e perfect că am făcut o poză alături de ei împreună!

Am văzut că a durat o zi și zic apăsați, nu scrie pentru că am auzit altfel!

De fapt, mi l-a promovat mai sus și mi-l trimit astăzi mmm....

următoarele!


Dragă client,,,

În cadrul termenilor și condițiilor generale de schimb ale my paysafecard, suntem obligați să anulăm înregistrarea dvs. pentru utilizare pe paysafecard

DIN MOTIVE SERIE ACUM!

si mi-au cerut sa trimit ibanul si identitatea inapoi si inapoi ca sa imi trimita in 3 zile lucratoare cele 25 inapoi!

unde vreau să ajung, totuși, este ultimul

DIN MOTIVE SERIE ACUM!

ceea ce mi-au spus că este confidențial și nu vă putem spune,,,

iar daca trimit un mail poate imi raspunde departamentul tehnic,,,,care imi spune ca e greu si iar in cazul tau!

Am uitat imediat ca trebuie sa o fac in 2 saptamani ca sa iau banii!


altfel se blocheaza fara sa ia!

teleospantan le-a trimis și ei știau asta,,,deci merge înainte

fara presiune nu te vor servi,,,

eu pana acum e foarte direct,,,

In primul rand vreau sa imi spuna cineva daca li s-a intamplat acelasi lucru,,, si nu pot sa inteleg din motive serioase!

Vreau să știu adevărul! Băieți, îmi pare rău pentru acest raport, dar am încercat să vă spun în detaliu cum s-a întâmplat ca să știți de ce aveți nevoie!

Y c,

din 1... punctele plus pe care le acordai se opresc, am primit un mail si fata mi-a spus!
 
Multe conturi ale grupului salarial au fost blocate în ultima perioadă (NETELLER, Skrill, paysafe). Sigourakias a ridicat, de asemenea, o problemă cu privire la acest lucru. Referințele de pe site-urile străine sunt prea multe. O caracteristică comună a tuturor acestor conturi a fost că au încercat să tranzacționeze cu 365. Probabil că nu este o coincidență în atât de multe cazuri. Deci, ar fi bine, dacă în propriile referințe de mai sus, să scrieți „pariuri” în mod arbitrar, în cazul în care este 365 să o menționați.
 
  • Aprecieri
reacţii: KOYKOYLOFOROS7
nicio relatie dtzortzo....
nu este 365,,,,
Nu cred că are vreo legătură cu pariurile în mod specific!

Totusi, ceea ce se face,,,si ceea ce ma ingrijoreaza este DIN MOTIVE GRAVE SI Imediat!

Poate presupunerea mea este altceva!

dar vad ca se blocheaza alte conturi si cer identificare, nebun!

si imediat ce l-am trimis, dupa 12 ore l-am primit pe ultimul!

Aștept banii pe 25, 3 zile lucrătoare și sărbători, poate puțin întârziat cu ei, de îndată ce-i primesc, îi scriu!

in ultima saptamana am fost deja la casa de pariuri ca au mai avut 4 incidente!

la copilul specific cu care am vorbit sigur așa!
 

Predictii

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Bristol City - Leicester
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Wrexham - Mansfield
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Norwich - Plymouth
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Blackburn - Ipswich
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Benfica - Salvări
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Al Etifaq - Al Ahly
  • 21:30
    Start Novasports
    • Burgos - Espanyol
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Cadiz - Granada
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Lille - Lance
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Watford - Leeds
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Estrella - Sporting Lisabona
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Bursaspor - Tofas
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Fenerbahce - Alba Berlin
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Besiktas - Burg
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 E3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • London Lions - Paris
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Real Madrid - Steaua Roșie
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Virtus Bologna - Panathinaikos AKTOR
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Indiana Pacers - Los Angeles Lakers
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquette
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdue
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • San Antonio Spurs - New York Knicks
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ERT3
    • Panathinaikos - Milos
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ERT3
    • Olympiacos - PAOK
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • PANATHA PANATHA:
    Ai văzut reluare?
  • Ertzan Ertzan:
    da
  • PANATHA PANATHA:
    Fenerbahce a vrut să amâne derby-ul din 7 aprilie cu Galatasaray pentru Supercupa Turciei din mila lui...Olympiakos, însă cererea sa concretă nu a fost acceptată de federația de fotbal a țării.
  • PANATHA PANATHA:
    Federația Turcă de Fotbal (TFF) a informat ambele cluburi că
    acest lucru are de-a face cu faptul că nu există o dată alternativă din cauza programului încărcat al echipelor.
  • Ertzan Ertzan:
    Urma sa o scriu dimineata dar nu a venit de pe telefonul mobil. Nereligioșii, așa cum era normal, au spus că nu vor accepta amânarea meciului. Echipa noastră a aplicat pentru amânare și din câte am citit au spus că meciul ar trebui să se țină la finalul campionatului, dar Federația, care s-a turnat pe ea și mai are de luat decizia pe „penalty-uri”, nu a acceptat-o.
  • Ertzan Ertzan:
    Fenerbahce este echipa care a strâns cele mai multe puncte din Europa, dar ei nu o văd așa, e în regulă, dar Dumnezeu este grozav
  • PANATHA PANATHA:
    ANT1 arata F1 duminica dimineata??
  • Ertzan Ertzan:
    Cred că doar plusul îl va avea
  • PANATHA PANATHA:
    Oh, la naiba...
  • Ertzan Ertzan:
    a avut o ofertă prin PPC pentru 9 luni gratuit acum 1 lună
  • PANATHA PANATHA:
    Da, știu....
  • PANATHA PANATHA:
    iar filmările sunt prezentate de Ant1, canalul gratuit la ora 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Anglia - Brazilia 0-0 la 36......Peste 0,5 in prima repriza
  • PANATHA PANATHA:
    Performanţă
    @31.0
  • M Forum Bot:
    Utilizatorul MrChow a început un nou subiect numit „Sfaturi pentru Maurice Moss" în Fotbal Predictii.
  • Ertzan Ertzan:
    Oferta PPC pentru Antenna plus continuă, cred, până pe 14 aprilie
  • Ertzan Ertzan:
    Cu câteva zile înainte de întâlnirea de la Fenerbahce, a ieșit la iveală întâlnirea pe care Hugh Dallas a avut-o cu arbitrii și discuțiile despre meciul Galatasara-Antalyaspor, unde arbitrul VAR recunoaște că a greșit în penalty-ul executat de jucătorul gălățeanului, unde de fapt a spus că jucătorul „se scufundă” în contactul mic pe care l-a avut care nu a fost pentru un penalty. Președintele nostru a vorbit și despre această fază în care a spus ce se întâmplă și Federația l-a găsit mincinos, lucruri drăguțe
  • S Forum Bot:
    Utilizatorul std157489 a început un nou subiect numit „Cercetarea studenților în comerțul cu amănuntul" în Cafenea.
  • PANATHA PANATHA:
    Doar Javelas ar putea primi un cartonaș roșu fără să joace... copilul este cu adevărat prost...
  • Ertzan Ertzan:
    pariase pe el :p
  • PANATHA PANATHA:
    Chiar ma intreb... pentru ca la fiecare meci e nervos pentru ca nu taie firul si se apuca de pescuit....
  • PANATHA PANATHA:
    Fotis o va reuși în puțin timp...
  • PANATHA PANATHA:
    Lucrurile astea nu se intampla...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Cupa IFC#15 Semifinală (30-31/3/2024)" în Concursul IFC.
    Ertzan Forum Bot: Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Semifinala Cupei IFC#15 (30-31/3)”...