Marii jucători de poker ...

johnbill

Campion IFC # 5 2008-09, IFC # 4 Cup & Super Cup câștig
Membru al echipei
7 Sep 2002
11,006
7,620
113
49
Sepolia
Cu ocazia începerii cooperării Infobeto cu William Hill și a impactului dinamic al site-ului în lumea magică a pokerului m-am gândit să deschid un subiect care să se refere la marii jucători de poker care în felul lor și faptele lor au jucat un rol important. rol în dezvoltarea acestui joc iubit...

Orice utilizator poate să adauge ce vrea și să-și facă propriul omagiu... Dar vă rog... Scrieți câteva cuvinte și nu faceți din acest subiect o simplă mențiune de nume...

După acest mic prolog, încep cu un jucător profesionist (acum) care ar putea avea unele reacții... Spun asta pentru că oricine începe un tribut ca acesta ar prefera o legendă a jocului precum Doyle Brunson ca prim jucător. Amarillo Slim Preston sau Johny Moss sau cineva cu cele mai mari recorduri precum Phil Hellmuth, un jucător de poker, sau un jucător grozav cu abilități extraordinare, precum Daniel Negreanu sau un jucător preferat (cum ar fi în cazul meu, Chris „Jesus” Ferguson sau Joe Hatchem) sau în cele din urmă cu cel mai bun jucător din lumea Phil Ivey...

Dar, din partea mea, aleg ca prim jucător în tribut pe câștigătorul evenimentului principal al WSOP (World Series of Poker) 2003 Chris Moneymaker...

Il aleg stiind ca nu se afla in clasa jucatorilor de mai sus... Personal cred ca este niste clase de mai jos... Dar il aleg pentru ca victoria lui mai sus mentionata in 2003 a schimbat fata pokerului modern....

Până în 2003, pokerul (și mai ales marile turnee live) era considerat un „câmp de luptă” doar pentru jucătorii profesioniști cu experiență.... Amatorii pur și simplu nu aveau loc acolo... Așa că ceea ce a realizat Moneymaker atunci este considerat și astăzi un punct de referință pentru evolutia pokerului... Ce a realizat? Pur și simplu, Moneymaker, contabil la acea vreme, a câștigat printr-un turneu online cu o intrare de 39 de dolari un bilet la evenimentul principal al WSOP 2003 desfășurat la Las Vegas și după un turneu excelent a reușit și a depășit 838 de adversari (eliminând profesioniști majori). ) pentru a câștiga titlul de campion mondial și împreună suma de 2.500.000 $...

Cea mai importantă realizare a lui a fost că victoria sa a dat credință „muritoarelor de rând” că orice se poate întâmpla... A dat speranță milioanelor de amatori ai platformelor online că și ei pot deveni campioni mondiali... A dat impulsul necesar jocului pentru soar.... De atunci nimic nu a mai fost la fel... Nenumărați amatori (de toate vârstele, adolescenți și sătui) participă la turnee și privesc profesioniștii în ochi, culminând cu finalistul WSOP din acest an 2009, Darwin Moon (un logger de profesie) care a câștigat înscrierea printr-un turneu satelit de 139 de dolari și a făcut un pas înainte de a fi încoronat campion mondial (cei 5.000.000 de dolari pe care i-a primit ca finalist nu l-au rănit desigur)...

Este suficient să spunem că, după victoria lui Moneymaker, numărul de înscrieri la evenimentul principal WSOP (intrare care a costat 10.000 USD) s-a triplat și de la 839 în 2003 a sărit la 2.576 în 2004 și am atins un număr record de 6.844 în 2008 (o mostră a modului în care această victorie). afectat foarte mult)....

De atunci, firește, Moneymaker a devenit profesionist... A scris o carte despre victoria sa, a devenit comentator și acum joacă profesionist... Dar fără prea mult succes... Clasa lui nu este de așa natură încât să se claseze printre cei mari, ci a lui. realizare îl pune direct în inimile fanilor de poker de pretutindeni....

În videoclipul de mai jos puteți vedea ultima mână de la WSOP 2003... A învins un jucător uriaș (un jucător de poker de modă veche - este ca și cum l-ați privi pe Humphrey Bogart în Casablanca) Sam Farha....


 
Voi fi de acord 100% cu johnbill pentru ce a scris in postarea lui.. si paradoxul este ca Chris Moneymaker a jucat din greseala satelitul online WSOP si cand si-a dat seama a incercat sa ocupe pozitia care a dat un premiu in bani si nu cea care a dat râvnitul bilet pentru alții la evenimentul principal al WSOP.
In sfarsit a castigat biletul, a plecat in Las Vegas si restul este istorie.. probabil ea a scris istorie..!!: bravo:
 
Re: Re: Jucători grozavi de poker...

Nu stiam ca sa intamplat cu Moneymaker!!!!
vezi cum te poate aduce viata.. oricum bravo tou da speranta altor amatori sa spere intr-un vis nebun... de cand s-a intamplat odata... se va intampla din nou..
 
  • Aprecieri
reacţii: BetLaden

Predictii

  • 22:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Barcelona - Paris Saint Germain
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Dortmund - Atletico Madrid
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Southampton - Preston
  • 22:15
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Famalikao - Sporting Lisabona
  • 20:00
    Novasports Prime
    • Maccabi Tel Aviv - Basconia
  • 21:00
    Novasports 5HD
    • Anatolou Efes - Virtus Bologna
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Bonn - Peristeri
  • Mâine 17-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 05:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:30
    Novasports 6HD
    • WTA 500 Porsche Tennis Grand Prix
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • Ertzan Ertzan:
    Fără Final Four în finală. Barcelona Mă distrez cu tine din vestiar dacă vii, așa că sunt definitiv
  • Ertzan Ertzan:
    Finala Olympiacos-Fener și repetarea finalei fixe
  • PANATHA PANATHA:
    ne-ai derutat...
  • Ertzan Ertzan:
    stai jos si eu m-am incurcat
  • Ertzan Ertzan:
    Avem Fener-Monaco și dacă vii, avem Fener-Panathinaikos
  • PANATHA PANATHA:
    Barcelona - Olimpic și după cu câștigătorul Real - echipa a 8-a
  • Ertzan Ertzan:
    Olympiacos-Barcelona si apoi Olympiacos-Real nu?
  • PANATHA PANATHA:
    Perechile playoff-urilor Real Madrid - Maccabi sau Baskonia sau Virtus sau Efes / Panathinaikos - Maccabi sau Baskonia / Monaco - Fenerbahce / Barcelona -
    Olimpic
  • PANATHA PANATHA:
    Așa că marți îl avem pe Bakabi - Baskonia într-un singur meci....învingătorul joacă cu Panatha.....învinsul va juca cu câștigătorul de la Efes - Virtus și câștigătorul cu Real Madrid....
  • PANATHA PANATHA:
    Cu timpul în care Efes a câștigat, ei pot câștiga Virtus și orice ar pierde în Maccabi - Baskonia și pot juca împotriva Realului...
  • PANATHA PANATHA:
    Am explicat bine?
  • animusbet animusbet:
    Nu există echipă Efes, pentru că l-au învins pe Fener de două ori într-o săptămână, i-am făcut echipă?
  • Ertzan Ertzan:
    Realul nu pierde în fața Efes decât dacă Larkin o face și acasă, atunci există speranță
  • Ertzan Ertzan:
    și celălalt client : smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    In cele 5 meciuri cred ca Real va trece.....doar pentru ca a venit primul, poate sa nu aiba un adversar atat de usor cum ar fi normal
  • PANATHA PANATHA:
    1900 de meciuri și numărătoare :p
  • Ertzan Ertzan:
    Liverpool, sunt sigur că a trimis oameni și o mulțime de oameni găleți, puncte, handicap peste tot
  • PANATHA PANATHA:
    Cu siguranță s-ar pierde mulți bani în viață
  • Ertzan Ertzan:
    Fetele noastre l-au oprit pe Villeneuve în finala cu 58-45 la finalul primei reprize
  • Ertzan Ertzan:
    Englezii din această zi de meci au luat-o la dracu cu oamenii și lumea mică cu Aston Villa 0-2
  • PANATHA PANATHA:
    Momente șocante la Udinese - Roma, Evan Entika s-a prăbușit în minutul 72 al meciului.
    1f691.png
    A plecat pe targă, din fericire opritorul roman era conștient, în timp ce jocul a fost oprit definitiv.
  • Ertzan Ertzan:
    de aceea a fost întreruptă, vă spun ce s-a întâmplat aici
  • PANATHA PANATHA:
    De aceea sunt aici...să informez despre toate : bravo: : ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Utilizatorul BraShaVa8888 a început un nou subiect numit „|_ Live _|" în Fotbal Predictii.
  • Infobetakias Forum Bot:
    Infobetakias Forum Bot: Utilizatorul Infobetakias a început un nou subiect numit „Ofertă introductivă triplă, cu 1...