Cu franceza si pian.....

Nicolas

IFC # 9 campion 2012-13, campion V-Bookie 2008
28 IOL 2007
8,413
10,101
113
Salonic în inimă, Alimos pe hârtie ....
Articol din gazzetta (S. Kolkas)


Este rezonabil ca statul Pireu să fie șocat când constată că există în aceeași țară o civilizație atât de inferioară precum cea din Bougatsoupolis din nordul Greciei, Salonic.
Contribuția lui Pireu la civilizație a fost înregistrată încă din cele mai vechi timpuri.

De exemplu, sărbătoarea din Pireu a fost München pe 16 München, care a fost astăzi Ziua Păcălului de Aprilie. Nimic întâmplător.

Munchen a fost fondat de cine altcineva? Munchen, da ai inteles bine, care bineinteles a fost dat afara de acolo din motive nespecificate. Probabil că ar fi fost împrumutat lui Ergotelis, care este și el al vremii.
Din punct de vedere istoric, Pireul a fost o insulă și nu pot înțelege ce prostie a devenit și s-a alăturat Greciei solide și a fost atât de importantă încât a fost părăsită de duzină de ori și a înviat în 19[SUP]ο[/SUP] secolul când oamenii foarte buni pe nume Hellenes au ucis Kapodistrias și capitala a fost mutată la Atena din Nafplio. L-au întemnițat și pe Kolokotronis.

Din această istorie sunt influențați savanți cunoscuți ai regiunii precum Manolis Gavathiotis și Babis Christoglou, precum și câțiva alții care scriu despre spiritul regiunii cu argumente imposibil de înfruntat de noi muritorii de rând. Reprezentanții Bougatsoupoli.

Singurul efort pe care l-am făcut în tot acest timp în munca mea sterilă de jurnalist este să găsesc ceva pe care Pireul îl produce pentru a răspunde acestui atac mărunt pe care îl primim, dar în afară de savanți și spirit, nu am găsit nimic.

De când Pireul a fost repopulat, cu nici măcar 200 de ani în urmă, influențele sale au atins întreaga planetă. Nu este neobișnuit într-un oraș ca toți copiii să crească cu limba franceză și pian.
Și ajungem la azi și la ce au experimentat fotbaliștii învățați de la Olympiacos la sediul Bougatsoupoli. Avem în exclusivitate dialogul lui Stefanos Germanotsolias Athanasiadis cu mândria națiunii, modelul masculin, tsolia Kostas Manolas.

Germanotsolias Klaus: „Ce faci, m@l@k@? Ce ai petrecut aici? Bazin";
Manolas: "De ce vorbiti asa, domnule?" nu-ti permit"
Germanotsolia Klaus: „Lasă-ne, iubito, λ@ν@τς@, ce ne vei spune și cum vom vorbi cu tine”
Manolas: „Nu suport să-mi vorbești așa. O să sun la 100.”

După ce spiritele s-au liniștit, Athanasiadis a marcat un gol și a strigat către banca de la Olympiakos „Ego vasa γ@μης@” și aici vorbim de o mare minune deoarece, în timp ce se întâmplă asta, lovitura îl arată pe jucătorul lui Bougatsades ridicând mingea de la plasa si sa o aseze pe cruce. Pe stadion au fost două Clauze și mă întreb de ce nu există plângere.

De asemenea, ca să vă faceți și o idee despre ce s-a întâmplat, Salino a fost amenințat de un gonflabil care i-a spus „dacă nu ridici degetul mijlociu, γ@μησ@ς”. Ce are de făcut bietul tip? Viața lui era în joc.
Și punctul culminant, amenințarea băiatului cu minge la adresa lui Perez. În timp ce paraguayanul merge să strângă mingea pentru o centrare, un băiat cu minge ucigaș strigă.

„Arată-mi ce marcă ești mingea, cangur”? Ar fi trebuit să vezi expresia de pe chipul lui cât de uluit era. Terorismul l-a îndoit. I-a arătat rapid cipul următorului criminal în serie și a încercat să execute rapid partea laterală. Nu a reușit, după ce colegii și adversarii au căzut peste el pentru a-l liniști de drama prin care trecea.

Toate acestea mă fac să îi felicit pe jucătorii lui Olympiakos și pe echipa lor, care au îndurat acest climat de terorism și sper că acum că PAEK PAOK va încărca videoclipul de pe fissuna, se va vedea și nivelul pe care l-am înregistrat mai sus.

Sunteți cu adevărat băieți să știți asta. Și băieți mai mari, plantele sunt cele care scriu toate prostiile astea pentru a convinge animalele, neglijând orice olimpic sau non-olimpic serios, care vrea să se ocupe de produsul Superligii.

Și în prostia lor și în încercarea lor de a se adresa exclusiv animalelor, uită că semifinala repetată va avea loc la Bougatsoupoli. Ceea ce încă ține ascunsă rețeta cum se poate face o bagatsa cu smântână, brânză sau carne tocată sau spanac sau merenda.
Foaia este aceeași, conținutul se modifică m@Λ@kes. Trezeşte-te

: bb:: bb:: bb:: bb:: bb:: bb:: bb:: bb:: bb:
 
Raspuns: Cu franceza si pian.....

Acest Kolkas le-a mințit pe fetele noastre pentru ultima oară... El nu își vede propriile greșeli...
 
Raspuns: Cu franceza si pian.....

Totuși (și fără a avea vreo dorință de a se implica în discuții despre textele de tip Nikolakopoulos) ar fi bine ca această persoană (și cei care își îmbrățișează cunoștințele de istorie rând cu rând) să deschidă orice carte pentru a constata importanța Pireului. despre Atena antică și nu numai despre ceea ce citim epigramatic din wikipedia...
 
Raspuns: Cu franceza si pian.....

Totuși (și fără a avea vreo dorință de a se implica în discuții despre textele de tip Nikolakopoulos) ar fi bine ca această persoană (și cei care își îmbrățișează cunoștințele de istorie rând cu rând) să deschidă orice carte pentru a constata importanța Pireului. despre Atena antică și nu numai despre ceea ce citim epigramatic din wikipedia...

Ei bine, ceea ce este important, mai ales astăzi, nu-l deranjează deloc pe Kolkas și nici pe orice antiolimpic ușor care insultă societăți întregi la altarul echipei pe care o susține.

Personal, este onoarea mea că nu voi spune niciodată un cuvânt rău despre Salonic și Macedonia, deși nu este locul meu de naștere. Dimpotrivă, aș spune că îl iubesc și de fiecare dată când sunt acolo mă bucur de el. orasul si locuitorii sai.Si ma bucur si eu unde nivelul celorlalti...fani de la Olympiakos nu au vorbit despre bigoti si curve si respecta fiecare kardansi.Si nu conteaza daca este Aris (Georgos) sau Paok (Kostas) sau orice altceva susține toată lumea.


p.s. Mă întreb cum, cu atâtea strigăte în comentariile articolului său din ziar, nu și-a schimbat locul de muncă și nici nu a spus, băieți, scuze, mă abat, nu se va mai întâmpla.
 
Raspuns: Cu franceza si pian.....

Ei bine, ceea ce este important, mai ales astăzi, nu-l deranjează deloc pe Kolkas și nici pe orice antiolimpic ușor care insultă societăți întregi la altarul echipei pe care o susține.

Personal, este onoarea mea că nu voi spune niciodată un cuvânt rău despre Salonic și Macedonia, deși nu este locul meu de naștere. Dimpotrivă, aș spune că îl iubesc și de fiecare dată când sunt acolo mă bucur de el. orasul si locuitorii sai.Si ma bucur si eu unde nivelul celorlalti...fani de la Olympiakos nu au vorbit despre bigoti si curve si respecta fiecare kardansi.Si nu conteaza daca este Aris (Georgos) sau Paok (Kostas) sau orice altceva susține toată lumea.


p.s. Mă întreb cum, cu atâtea strigăte în comentariile articolului său din ziar, nu și-a schimbat locul de muncă și nici nu a spus, băieți, scuze, mă abat, nu se va mai întâmpla.


Ți-aș răspunde pentru că, dar voi fi din nou tipul rău și nu vreau. Dacă te gândești puțin la asta o vei găsi singur.
 
Raspuns: Cu franceza si pian.....

În loc să înjure.... Poate cineva să-mi spună ce a înțeles din ceea ce a scris Kolkas?
Lasă să treacă orice înțeles voia el. Spune-mi ce ai inteles.
 
Raspuns: Cu franceza si pian.....

Contează dacă ceea ce am înțeles este și sensul real a ceea ce a spus editorialistul huligan? Contează că singurul lui subiect este să jignească un grup din cadrul unei întregi societăți. Sau dimpotrivă. Ari, sincer, spune-mi dacă ți-a plăcut asta articol și dacă credeți că acest subiect, pe care până ieri nu îl cunoșteam sincer, oferă ceva și cui.
 
Raspuns: Cu franceza si pian.....

Ți-aș răspunde pentru că, dar voi fi din nou tipul rău și nu vreau. Dacă te gândești puțin la asta o vei găsi singur.

Costă evident și...se vinde.Și când vinzi, tot ești util chiar dacă vorbești prostii (Nikolakopoulos-Nikologiannis etc.) dar când vinzi minciună, trebuie să fie cineva care să-ți tragă de urechi.
 
Raspuns: Cu franceza si pian.....

Costă evident și...se vinde.Și când vinzi, tot ești util chiar dacă vorbești prostii (Nikolakopoulos-Nikologiannis etc.) dar când vinzi minciună, trebuie să fie cineva care să-ți tragă de urechi.

ca ai tras urechile tsukala si pe toti cei ce l-au facut pe M. Alexandros bulgar : bravo:
 
Raspuns: Cu franceza si pian.....

Costă evident și...se vinde.Și când vinzi, tot ești util chiar dacă vorbești prostii (Nikolakopoulos-Nikologiannis etc.) dar când vinzi minciună, trebuie să fie cineva care să-ți tragă de urechi.


și asta este și ceva mai mult, și-a asumat un rol ca unii dintre ceilalți colegi ai săi.
 
Raspuns: Cu franceza si pian.....

Mai scrisese unul frumos înainte de meciul dintre PAOK și Panathinaikos din autobuz

"Meciul cu Panathinaikos este important din mai multe motive.Cel mai important lucru, în opinia mea, este că PAOK trebuie să stingă ambițiile echipelor de sub el. Panathinaikos, în principal din cauza cămășii, are senzația că poate învinge PAOK. Și acest drept până acum, Stephens și jucătorii săi au dat.

PAOK are clar o listă mai bună, doar că nimeni nu știe dacă jucătorii lor au mentalitatea de a intra convingător pe teren și de a-și stresa adversarul instabil care în derby a fost foarte bun uneori”.




Din fericire, nu a plecat cu multe și probabil „wanna be” Nikolakopoulos din Nord nu l-a digerat încă.

 
Raspuns: Cu franceza si pian.....

Contează dacă ceea ce am înțeles este și sensul real a ceea ce a spus editorialistul huligan? Contează că singurul lui subiect este să jignească un grup din cadrul unei întregi societăți. Sau dimpotrivă. Ari, sincer, spune-mi dacă ți-a plăcut asta articol și dacă credeți că acest subiect, pe care până ieri nu îl cunoșteam sincer, oferă ceva și cui.


Nu o citesc si nu am o parere.
Te-am întrebat ce ai înțeles și nu mi-a păsat prin ce voia să treacă. Sunt interesat de ceea ce ai făcut.
Evs a băut că a vrut să insulte echipa ta. (Nu ți-aș spune nimic acum... de parcă cineva ar trebui să scrie ceva pentru a o insulta... ceea ce face ea nu este suficient pentru tine : twis: ).
În text pare că RĂSPUNDE. S-a întâmplat ceva de la invers? stie cineva;
 
Raspuns: Cu franceza si pian.....

Ne-am ocupat prea mult cu Kolkonikologiannidonikolakopoulos? Ridilul a ceea ce scriu este direct proportional cu importanta (clicuri-comentari-repostari) pe care le acordam.. In esenta, treaba lor, chiar daca nu recunosc (sau unii dintre ei nu si-au dat seama) este sa troll-ne. În afară de o lectură pentru havaleh, nu merită o a doua lectură, nici un comentariu.. Nici unul!
 
Raspuns: Cu franceza si pian.....

Kolkas, Tsaltidis, Nikologiannis, Nikolakopoulos, Karmoiris și Constantoudakis este pentru că i-au pus într-o cameră închisă timp de o lună și i-au bătut dimineața-amiază-noapte pentru serviciile pe care le oferă în fotbal
: semn:
 
Raspuns: Cu franceza si pian.....

Oricum acum ca vorbesti de Kolka mi-am adus aminte de un gol frumos pe care-l marcase in autobuz cu OSFP.Am castigat cu 3-2 cu 2 autogoluri.In turul doi i s-a intamplat lui Rizoupolis si am pierdut cu 3-0. O, Kolka, mișto pentru toți trifoii, noi vorbeam despre el Tu scrii PAOK: twis:
 

Predictii

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Bristol City - Leicester
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Wrexham - Mansfield
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Norwich - Plymouth
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Blackburn - Ipswich
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Benfica - Salvări
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Al Etifaq - Al Ahly
  • 21:30
    Start Novasports
    • Burgos - Espanyol
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Cadiz - Granada
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Lille - Lance
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Watford - Leeds
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Estrella - Sporting Lisabona
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Bursaspor - Tofas
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Fenerbahce - Alba Berlin
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Besiktas - Burg
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 E3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • London Lions - Paris
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Real Madrid - Steaua Roșie
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Virtus Bologna - Panathinaikos AKTOR
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Indiana Pacers - Los Angeles Lakers
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquette
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdue
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • San Antonio Spurs - New York Knicks
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ERT3
    • Panathinaikos - Milos
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ERT3
    • Olympiacos - PAOK
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • PANATHA PANATHA:
    Ai văzut reluare?
  • Ertzan Ertzan:
    da
  • PANATHA PANATHA:
    Fenerbahce a vrut să amâne derby-ul din 7 aprilie cu Galatasaray pentru Supercupa Turciei din mila lui...Olympiakos, însă cererea sa concretă nu a fost acceptată de federația de fotbal a țării.
  • PANATHA PANATHA:
    Federația Turcă de Fotbal (TFF) a informat ambele cluburi că
    acest lucru are de-a face cu faptul că nu există o dată alternativă din cauza programului încărcat al echipelor.
  • Ertzan Ertzan:
    Urma sa o scriu dimineata dar nu a venit de pe telefonul mobil. Nereligioșii, așa cum era normal, au spus că nu vor accepta amânarea meciului. Echipa noastră a aplicat pentru amânare și din câte am citit au spus că meciul ar trebui să se țină la finalul campionatului, dar Federația, care s-a turnat pe ea și mai are de luat decizia pe „penalty-uri”, nu a acceptat-o.
  • Ertzan Ertzan:
    Fenerbahce este echipa care a strâns cele mai multe puncte din Europa, dar ei nu o văd așa, e în regulă, dar Dumnezeu este grozav
  • PANATHA PANATHA:
    ANT1 arata F1 duminica dimineata??
  • Ertzan Ertzan:
    Cred că doar plusul îl va avea
  • PANATHA PANATHA:
    Oh, la naiba...
  • Ertzan Ertzan:
    a avut o ofertă prin PPC pentru 9 luni gratuit acum 1 lună
  • PANATHA PANATHA:
    Da, știu....
  • PANATHA PANATHA:
    iar filmările sunt prezentate de Ant1, canalul gratuit la ora 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Anglia - Brazilia 0-0 la 36......Peste 0,5 in prima repriza
  • PANATHA PANATHA:
    Performanţă
    @31.0
  • M Forum Bot:
    Utilizatorul MrChow a început un nou subiect numit „Sfaturi pentru Maurice Moss" în Fotbal Predictii.
  • Ertzan Ertzan:
    Oferta PPC pentru Antenna plus continuă, cred, până pe 14 aprilie
  • Ertzan Ertzan:
    Cu câteva zile înainte de întâlnirea de la Fenerbahce, a ieșit la iveală întâlnirea pe care Hugh Dallas a avut-o cu arbitrii și discuțiile despre meciul Galatasara-Antalyaspor, unde arbitrul VAR recunoaște că a greșit în penalty-ul executat de jucătorul gălățeanului, unde de fapt a spus că jucătorul „se scufundă” în contactul mic pe care l-a avut care nu a fost pentru un penalty. Președintele nostru a vorbit și despre această fază în care a spus ce se întâmplă și Federația l-a găsit mincinos, lucruri drăguțe
  • S Forum Bot:
    Utilizatorul std157489 a început un nou subiect numit „Cercetarea studenților în comerțul cu amănuntul" în Cafenea.
  • PANATHA PANATHA:
    Doar Javelas ar putea primi un cartonaș roșu fără să joace... copilul este cu adevărat prost...
  • Ertzan Ertzan:
    pariase pe el :p
  • PANATHA PANATHA:
    Chiar ma intreb... pentru ca la fiecare meci e nervos pentru ca nu taie firul si se apuca de pescuit....
  • PANATHA PANATHA:
    Fotis o va reuși în puțin timp...
  • PANATHA PANATHA:
    Lucrurile astea nu se intampla...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Cupa IFC#15 Semifinală (30-31/3/2024)" în Concursul IFC.
    Ertzan Forum Bot: Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Semifinala Cupei IFC#15 (30-31/3)”...