Supraexertare / tremor permanent

Lefos

New Member
1 Apr 2020
2
0
1
Bună seara.

În ultimii 2 ani am avut atacuri de panică, fobie, tahicardie, respirație, dispnee, tremor, tremur intern și multe altele. Am vizitat de nenumărate ori camera de urgență simțind că mor, am avut mai multe teste, un triplex cardiac, cardiograme, radiografii toracice, tiroidă, analize de sânge. Ultimele mele teste de inimă și sânge / biochimice au fost făcute la sfârșitul lunii octombrie. Au fost excelente. Cardiologul meu, pentru că are istoricul meu de la o vârstă fragedă, a aruncat totul la stres și a spus așa-numitul venit din nou în 40 de ani. Oricât de multe ori am mers la camera de urgență, medicul mi-a recomandat un psiholog, practic un psihiatru, să mă trateze, unde am vizitat și am mers 4, 5 luni (psiholog).

Cu toate acestea, acum 2 luni (la 2.5 luni de la ultimul meu examen) simt un puls, mă simt „zguduit” de inima și bătăile ei, precum și când respir adânc și îl las, simt ” Respirația mea tremură pentru că digerezi o bătaie de inimă sau o bătaie de inimă. În general, există o reflectare a inimii în gât, în principal (urc și cobor) și abdomen, precum și când stau cu picioarele încrucișate, piciorul se „potrivește” din nou, sau dacă am ceva pe abdomen, cum ar fi un laptop, de asemenea, se agită. În principal, senzația de puls este ceea ce mă sperie - că cred că inima mea în care bate în mod normal pierde 1-2 bătăi de parcă s-ar opri, precum și tremurul din interior - afară pe parcursul zilei, precum și tremurarea inimii. în gât crezând că vrea să iasă. Este neurologic? Este psihologic? Este o problemă a inimii? (examinări acum 4 luni inimă / sânge / bioh).

Ceea ce mă îngrijorează prea mult este faptul că pieptul meu, care este inima mea pe dinafară, tremură, precum și că îmi simt inima în artera carotidă, adică urcă și coboară.

Sunt foarte speriat. Nu sunt implicat în nimic, de vreme ce mă tem să fac cel mai mic lucru, pentru a nu „rămâne în loc”. Desigur că sunt într-o etapă mai bună decât anul trecut, când mi-a fost teamă să-mi părăsesc cartierul și casa.

Mulțumesc.

Masculin, 21 ani, 70 kg.
 
Deși par să ai nosofobie ... nu întreba pe nimeni în afară de medici. Începeți cu medicul dvs. și puteți ajunge chiar la un psiholog. Nu suntem experți.

Va doresc bine!
 
Logic, este stresant și s-a transformat în fobii cronice. Totul a început în mintea ta să știi. Aș sugera să vizitați un psiholog antrenor, precum și alți medici, desigur.

Trimis de la BLA-L29 folosind funcția Tapatalk
 
Bună seara.

În ultimii 2 ani am avut atacuri de panică, fobie, tahicardie, respirație, dispnee, tremor, tremur intern și multe altele. Am vizitat de nenumărate ori camera de urgență simțind că mor, am avut mai multe teste, un triplex cardiac, cardiograme, radiografii toracice, tiroidă, analize de sânge. Ultimele mele teste de inimă și sânge / biochimice au fost făcute la sfârșitul lunii octombrie. Au fost excelente. Cardiologul meu, pentru că are istoricul meu de la o vârstă fragedă, a aruncat totul la stres și a spus așa-numitul venit din nou în 40 de ani. Oricât de multe ori am mers la camera de urgență, medicul mi-a recomandat un psiholog, practic un psihiatru, să mă trateze, unde am vizitat și am mers 4, 5 luni (psiholog).

Cu toate acestea, acum 2 luni (la 2.5 luni de la ultimul meu examen) simt un puls, mă simt „zguduit” de inima și bătăile ei, precum și când respir adânc și îl las, simt ” Respirația mea tremură pentru că digerezi o bătaie de inimă sau o bătaie de inimă. În general, există o reflectare a inimii în gât, în principal (urc și cobor) și abdomen, precum și când stau cu picioarele încrucișate, piciorul se „potrivește” din nou, sau dacă am ceva pe abdomen, cum ar fi un laptop, de asemenea, se agită. În principal, senzația de puls este ceea ce mă sperie - că cred că inima mea în care bate în mod normal pierde 1-2 bătăi de parcă s-ar opri, precum și tremurul din interior - afară pe parcursul zilei, precum și tremurarea inimii. în gât crezând că vrea să iasă. Este neurologic? Este psihologic? Este o problemă a inimii? (examinări acum 4 luni inimă / sânge / bioh).

Ceea ce mă îngrijorează prea mult este faptul că pieptul meu, care este inima mea pe dinafară, tremură, precum și că îmi simt inima în artera carotidă, adică urcă și coboară.

Sunt foarte speriat. Nu sunt implicat în nimic, de vreme ce mă tem să fac cel mai mic lucru, pentru a nu „rămâne în loc”. Desigur că sunt într-o etapă mai bună decât anul trecut, când mi-a fost teamă să-mi părăsesc cartierul și casa.

Mulțumesc.

Masculin, 21 ani, 70 kg.
Omule, ești bine, este un atac de panică, este o anxietate cumulativă și te afli într-o trezire nepoliticoasă. Pentru început, aceasta este o modalitate excelentă de a scăpa de dezordine de care nu ai nevoie. Ai doar oameni cu tine care se simt în siguranță, la aceeași vârstă s-au despărțit de mine în timp ce am avut totul și am ajuns la punctul de a dormi doar cu mama. Nu e păcat. Este o boală. Răbdarea necesită să urmați instrucțiunile psihologilor (ale psihologilor potriviți, pentru că unii nu vă vor ajuta, este cine va face clic pe dvs.) și pentru a evita că vă îngrijorează !!!! Pentru început, aceasta este o modalitate foarte bună de a scoate din vorbă că medicul dumneavoastră este psihiatru
 
Prietenul meu, am trecut prin toate astea, am găsit o soluție la un psiholog specializat în atacuri de panică. El m-a făcut să mă simt bine dacă vrei, lasă-mă să-ți dau un mesaj și vom vorbi
 
Prietene Pentru că ai scris o senzație de puls, ia magneziu, mag2 ajută foarte mult, mai ales din momentul în care spui că nu mai ai nimic. Pentru că am avut-o în 3-4 luni, a trecut ... desigur, toată lumea este diferită, dar te va ajuta și tu să dormi. Treci chiar înainte de a adormi cât au trecut câteva ore de la ultima masă. V-a mai spus vreun medic dacă ați avut vreodată o lovitură? Prolapsul valvei uterine gt provoacă acest p menționat
 
Bună seara.

În ultimii 2 ani am avut atacuri de panică, fobie, tahicardie, respirație, dispnee, tremor, tremur intern și multe altele. Am vizitat de nenumărate ori camera de urgență simțind că mor, am avut mai multe teste, un triplex cardiac, cardiograme, radiografii toracice, tiroidă, analize de sânge. Ultimele mele teste de inimă și sânge / biochimice au fost făcute la sfârșitul lunii octombrie. Au fost excelente. Cardiologul meu, pentru că are istoricul meu de la o vârstă fragedă, a aruncat totul la stres și a spus așa-numitul venit din nou în 40 de ani. Oricât de multe ori am mers la camera de urgență, medicul mi-a recomandat un psiholog, practic un psihiatru, să mă trateze, unde am vizitat și am mers 4, 5 luni (psiholog).

Cu toate acestea, acum 2 luni (la 2.5 luni de la ultimul meu examen) simt un puls, mă simt „zguduit” de inima și bătăile ei, precum și când respir adânc și îl las, simt ” Respirația mea tremură pentru că digerezi o bătaie de inimă sau o bătaie de inimă. În general, există o reflectare a inimii în gât, în principal (urc și cobor) și abdomen, precum și când stau cu picioarele încrucișate, piciorul se „potrivește” din nou, sau dacă am ceva pe abdomen, cum ar fi un laptop, de asemenea, se agită. În principal, senzația de puls este ceea ce mă sperie - că cred că inima mea în care bate în mod normal pierde 1-2 bătăi de parcă s-ar opri, precum și tremurul din interior - afară pe parcursul zilei, precum și tremurarea inimii. în gât crezând că vrea să iasă. Este neurologic? Este psihologic? Este o problemă a inimii? (examinări acum 4 luni inimă / sânge / bioh).

Ceea ce mă îngrijorează prea mult este faptul că pieptul meu, care este inima mea pe dinafară, tremură, precum și că îmi simt inima în artera carotidă, adică urcă și coboară.

Sunt foarte speriat. Nu sunt implicat în nimic, de vreme ce mă tem să fac cel mai mic lucru, pentru a nu „rămâne în loc”. Desigur că sunt într-o etapă mai bună decât anul trecut, când mi-a fost teamă să-mi părăsesc cartierul și casa.

Mulțumesc.

Masculin, 21 ani, 70 kg.
Am 22 de ani și aveam exact ceea ce descrii, mai multe din cauza tiroidei. Umflăturile pe care le simți în abdomen sunt normale, pentru că acolo se află aorta abdominală. Mi-am lăsat telefonul mobil pe stomac și dansa literal. Am întrebat mulți medici și mi-au spus, desigur, pentru că eram subțire. Am încercat-o pe o iubită și același lucru s-a întâmplat. Ceea ce descrii tu ca să slăbești sună ca o contracție extraordinară pentru mine ... Ai avut un examen? Pe lângă cardio, trebuie să faceți tiroidă, vitamine și electroliți ... altfel este posibil să treceți printr-o perioadă de stres intens. Nu sunt un expert, doar am trecut prin multe hașiș (tiroidită) și am căutat pe larg.
 
Prietene, ai crezut atât de mult încât ai ceva pe care îl primești cu adevărat. Calmează-ți mintea ... când ai gânduri de a le tăia, ieși la jogging, fă o plimbare pe mare cu companie plăcută, taie alcool, cafea cu zahăr, ia o chitară și începe să înveți.
 
Prietene, ai crezut atât de mult încât ai ceva pe care îl primești cu adevărat. Calmează-ți mintea ... când ai gânduri de a le tăia, ieși la jogging, fă o plimbare pe mare cu companie plăcută, taie alcool, cafea cu zahăr, ia o chitară și începe să înveți.
Fără a fi expert, desigur, aș dori să subliniez. Am avut și câteva crize și a fost stres
 
pentru a mânca corect prietenul meu fructe legume nu gunoi, de asemenea, vezi pentru orice complex de vitamine B este bun pentru sistemul nervos, minerale foarte importante pentru sistemul nervos și pentru stres de magneziu potasiu zinc și nici 5htp aminoacizi care este pentru buna dispoziție este Substanța triptofană înainte de a deveni serotonină (esența creierului de a simți bucurie, bunăstare care se eliberează după sex dacă mănânci ciocolată în timpul joggingului etc.) în creier și o altă amnistie foarte bună și aceasta este L-teanina
, DE CURS, în primul rând, mergeți la un medic și el vă va spune ce este mai bun.
 
Bună seara echipei. Am tremurături interne. Capul meu este greu și în mod ciudat 24 de ore pe zi mușchi peste tot la intervale regulate și venele din mâini îmi tremură constant în exces și toate acestea de 6 luni acum în fiecare zi cred că nu o sa scot am fost prea urgent, de cate ori a spus neurologul M ca nu am nimic, au iesit analize hematologice si o cardiograma si acum am rezervat RMN intr-o saptamana, 24 de ani, 74 kg, a patit cineva ceva asemanator si a avut-o permanent de atata timp, multumesc anticipat.
 
prietene, simptomele sunt ca atacurile de panica, acum o sa gasesti cauzele la un psiholog. Dupa parerea mea, mergi imediat la un psihiatru, aceasta procedura este cea mai scurta pentru a scoate capul din apa si a respira! dar ca sa inoti si sa ajungi la mal trebuie sa stii ca este treaba psihologului. Acum cand lucrurile se vor imbunatati, crede-ma ca se vor face, logic cei doi medici vor fi de acord daca vei fi in tratament in perioada in care vei avea sedinte la psiholog. Această consultație, oricât de amuzantă ar părea, este cel mai dificil proces.

În treacăt, prietene, și mai ales ce a spus @BetLaden
 
prietene, simptomele sunt ca atacurile de panica, acum o sa gasesti cauzele la un psiholog. Dupa parerea mea, mergi imediat la un psihiatru, aceasta procedura este cea mai scurta pentru a scoate capul din apa si a respira! dar ca sa inoti si sa ajungi la mal trebuie sa stii ca este treaba psihologului. Acum cand lucrurile se vor imbunatati, crede-ma ca se vor face, logic cei doi medici vor fi de acord daca vei fi in tratament in perioada in care vei avea sedinte la psiholog. Această consultație, oricât de amuzantă ar părea, este cel mai dificil proces.

În treacăt, prietene, și mai ales ce a spus @BetLaden
Multumesc mult, prietene, acum au iesit si rezultatele de la RMN si nu a fost nimic nebunesc, doar niste modificari inflamatorii in cavitatea sinusala si celulele etmoide, in rest nimic, acum nu cred ca este ceva grav, dar totuși ceea ce simt este o greutate în cap și o supraintensitate generală etc. venele de scuturat nu au dispărut, indiferent de ce ni s-a întâmplat
 
B12 este important în funcționarea normală a sistemului nervos.
Dacă aveți B12 scăzut, niciun medic nu vă va spune să luați un supliment.
Vă sugerez să faceți un test pentru vitamine, în special B12.
 
B12 este important în funcționarea normală a sistemului nervos.
Dacă aveți B12 scăzut, niciun medic nu vă va spune să luați un supliment.
Vă sugerez să faceți un test pentru vitamine, în special B12.
Mulțumesc mult prietene, o să fac în curând bine
 

Predictii

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Bristol City - Leicester
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Wrexham - Mansfield
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Norwich - Plymouth
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Blackburn - Ipswich
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Benfica - Salvări
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Al Etifaq - Al Ahly
  • 21:30
    Start Novasports
    • Burgos - Espanyol
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Cadiz - Granada
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Lille - Lance
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Watford - Leeds
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Estrella - Sporting Lisabona
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Bursaspor - Tofas
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Fenerbahce - Alba Berlin
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Besiktas - Burg
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 E3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • London Lions - Paris
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Real Madrid - Steaua Roșie
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Virtus Bologna - Panathinaikos AKTOR
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Indiana Pacers - Los Angeles Lakers
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquette
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdue
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • San Antonio Spurs - New York Knicks
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ERT3
    • Panathinaikos - Milos
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ERT3
    • Olympiacos - PAOK
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • PANATHA PANATHA:
    Ai văzut reluare?
  • Ertzan Ertzan:
    da
  • PANATHA PANATHA:
    Fenerbahce a vrut să amâne derby-ul din 7 aprilie cu Galatasaray pentru Supercupa Turciei din mila lui...Olympiakos, însă cererea sa concretă nu a fost acceptată de federația de fotbal a țării.
  • PANATHA PANATHA:
    Federația Turcă de Fotbal (TFF) a informat ambele cluburi că
    acest lucru are de-a face cu faptul că nu există o dată alternativă din cauza programului încărcat al echipelor.
  • Ertzan Ertzan:
    Urma sa o scriu dimineata dar nu a venit de pe telefonul mobil. Nereligioșii, așa cum era normal, au spus că nu vor accepta amânarea meciului. Echipa noastră a aplicat pentru amânare și din câte am citit au spus că meciul ar trebui să se țină la finalul campionatului, dar Federația, care s-a turnat pe ea și mai are de luat decizia pe „penalty-uri”, nu a acceptat-o.
  • Ertzan Ertzan:
    Fenerbahce este echipa care a strâns cele mai multe puncte din Europa, dar ei nu o văd așa, e în regulă, dar Dumnezeu este grozav
  • PANATHA PANATHA:
    ANT1 arata F1 duminica dimineata??
  • Ertzan Ertzan:
    Cred că doar plusul îl va avea
  • PANATHA PANATHA:
    Oh, la naiba...
  • Ertzan Ertzan:
    a avut o ofertă prin PPC pentru 9 luni gratuit acum 1 lună
  • PANATHA PANATHA:
    Da, știu....
  • PANATHA PANATHA:
    iar filmările sunt prezentate de Ant1, canalul gratuit la ora 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Anglia - Brazilia 0-0 la 36......Peste 0,5 in prima repriza
  • PANATHA PANATHA:
    Performanţă
    @31.0
  • M Forum Bot:
    Utilizatorul MrChow a început un nou subiect numit „Sfaturi pentru Maurice Moss" în Fotbal Predictii.
  • Ertzan Ertzan:
    Oferta PPC pentru Antenna plus continuă, cred, până pe 14 aprilie
  • Ertzan Ertzan:
    Cu câteva zile înainte de întâlnirea de la Fenerbahce, a ieșit la iveală întâlnirea pe care Hugh Dallas a avut-o cu arbitrii și discuțiile despre meciul Galatasara-Antalyaspor, unde arbitrul VAR recunoaște că a greșit în penalty-ul executat de jucătorul gălățeanului, unde de fapt a spus că jucătorul „se scufundă” în contactul mic pe care l-a avut care nu a fost pentru un penalty. Președintele nostru a vorbit și despre această fază în care a spus ce se întâmplă și Federația l-a găsit mincinos, lucruri drăguțe
  • S Forum Bot:
    Utilizatorul std157489 a început un nou subiect numit „Cercetarea studenților în comerțul cu amănuntul" în Cafenea.
  • PANATHA PANATHA:
    Doar Javelas ar putea primi un cartonaș roșu fără să joace... copilul este cu adevărat prost...
  • Ertzan Ertzan:
    pariase pe el :p
  • PANATHA PANATHA:
    Chiar ma intreb... pentru ca la fiecare meci e nervos pentru ca nu taie firul si se apuca de pescuit....
  • PANATHA PANATHA:
    Fotis o va reuși în puțin timp...
  • PANATHA PANATHA:
    Lucrurile astea nu se intampla...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Cupa IFC#15 Semifinală (30-31/3/2024)" în Concursul IFC.
    Ertzan Forum Bot: Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Semifinala Cupei IFC#15 (30-31/3)”...