New Philadelphia: Clubul de fotbal

BetLaden

IFC # 6 campion 2009-10, IFC # 1 Super Cup câștigător 200
Membru al echipei
13 și 2002
38,971
25,875
113
51
Infobeto Town
www.infobeto.com
O poveste care cu durere ...
Cu atât mai multe zile înainte de 6, casa noastră a fost distrusă. Luna 2003 a spulberat câmpul numit NAOS de toți cei care și-au apăsat picioarele pe ea. Stadionul Nikos Goumas sau Stadionul New Philadelphia sau Stadionul AEK. (Nume 3 în perioade diferite)

Urmăriți un videoclip care provoacă durere pentru cei care și-au petrecut momentele în viață ...

YouTube - Antio Nae My 14-5-2003 .........

De asemenea, scrieți un text pentru cei care nu știu despre istoria acestei mantie de fotbal.

NEW PHILADELPHIA: FOTBALUL EPONOMIC '' DUNĂ '' Câmpul a devenit un fotbal NAFTA.

Totul sa petrecut foarte repede, aproape simultan din ziua în care John Chrissafis, consilier al clubului și nou membru al „Comitetului Central pentru refugiați locuințe“ a contribuit decisiv la 1928 fi acordat AEK dintre copaci și spațiu hopuri în New Philadelphia, care ar fi folosit ( în mod expres din concesiune) ca o sală de gimnastică pentru copiii refugiați.

În termen de câteva seri refugiați în regiunea de compensare zona de arbori și arbuști și a ridicat primele grinzi est și vest a zonei. Prima incintă a stadionului AEK a fost făcută din pietre și surplusul materialelor de construcție ale așezării refugiate.

În 4 1937 martie a început numărătoarea inversă pentru construirea câmp mai organizat AEK în complot împrejmuită cu două grinzi și acoperirea de pulbere de cărbune.

Înființarea facilităților a fost făcută într-o emoție fără precedent de Ioannis Metaxas, primele facilități fiind construite pentru a putea să se ocupe de echipa de fotbal, care după doi ani va câștiga primul său titlu panhellenic.

H AEK a părăsit între timp golf Pouf sau bulevardul Alexandras a folosit ca un scaun, 1929 a luat măsuri președintelui și ministru al Guvernului Venizelos Constantin Spanoudi, dreptul la utilizarea exclusivă a terenurilor din New Philadelphia și lansat oficial în luna noiembrie a 2 1930 la 2-2 fără goluri prietenos cu Olimpice. În septembrie 2 1934 a acordat oficial 26.621, 50 de metri pătrați în asociația de refugiați, în semn de recunoaștere a efortului eroic care până atunci fusese plătit.

Inițial, platformele erau mici, erau pe ambele părți în centrul stadionului și nu puteau găzdui mai mult decât scaunele 3.000. La sfârșitul primului război mondial, 1945 era încă creat cu locații 1.500, unde se afla portul 3.

1950 a fost finalizată, iar construcția măsurătorilor 63 pe raza lungă pe strada Kappadokia. La sfarsitul anilor „50 a luat«Patriarhul»Nikos Goumas, în ianuarie 3 1962 a AEK inaugurat prietenos față de Mpartselona gazon, și noi platforme de telespectatori 40.000 capacitatea stadionului cu poziția lor.

În 1978, marele Lucas Barlos a luat decizia de a extinde stadionul. Apoi a fost construită platforma cu două etaje, ceea ce l-a făcut cel mai mare stadion al vremii din Atena. Partea inferioară a acestei platforme, cunoscută sub numele de „Skepasti”, a fost locul de adunare al fanilor fanatici ai AEK și care a fost inaugurat pe 7 octombrie 1979 în meciul împotriva Panathinaikos. După construcția sa din 1979, capacitatea stadionului a depășit 35.000, până în 1998 când au fost așezate scaune pe toate ușile.

Pe 7 septembrie al lui 1999, Atena trăiește în ritmul uciderii lui Richter în cutremurul devastator al Muntelui Parnitha. Începutul sfârșitului stadionului New Philadelphia.

Stadionul istoric al AEK este grav afectat, iar gândurile de reconstrucție încep să înceapă.

În luna mai 2003 demolat atât „N.Gkoumas“ „iar«»G.Moschos'“, dar noua lucrare de construcții complex sportiv a fost întreruptă după decizia Consiliului de Stat. H AEK a avut cel mai bun birou privat toate echipele de fotbal din Grecia și când sa întors acolo, după o absență de doi ani pe OAKA în timpul aniversării „piatră“, sărbătorită în New Philadelphia primul campionat profesionist în 1989, 60 ani după ce a câștigat primul dintre titlu la stadionul său de refugiați, identificat cu istoria sa lungă care precede anul fondării lui 1924.

Echipa este forțată să „se miște” și să folosească stadionul lui Fili și Nea Smyrni, în timp ce Giannis Granitsas propune planurile pentru noul stadion într-un ritm foarte rapid. Întreprinderea Jocurilor Olimpice din 2004 de la Atena este ... darul AEK, întrucât caută și reușește să plaseze stadionul în Dosarul Jocurilor.

În 2002, au apărut primele planuri ale noului stadion și Giannis Granitsas, bucuros, contează în jos pentru reconstrucție. Câteva luni mai târziu, pe 5 mai 2003, buldozerele au intrat pe stadion și au început demolările. Primele „victime” au fost porțile 21 și 24 care au finalizat demolarea câteva luni mai târziu. Ultimul joc oficial al AEK în „Nikos Goumas” cu Aris. Apoi nu a mai fost ...

Șase ani mai târziu, resturile au fost îndepărtate de pe site odată ridicate pe stadion, dar buldozerele nu au intrat din nou. Visul de reconstrucție a rămas la 2003.

Un an mai târziu, Demis Nikolaidis preia AEK în funcția de președinte și face clar de la bun început că soluția la New Philadelphia este imposibilă. De fapt, el își prezintă planurile pentru ODID (Organizația pentru Managementul Materialelor Publice) și pentru zona Fyli.

Astăzi, 2009, AEK rămâne fără adăpost. OAKA este un sediu temporar, dar până când. Nu există stadion nici în New Philadelphia, nici în ODDY. După plecarea lui Nikolaidis, planurile pentru reconstrucția „Nikos Goumas” au început să fie auzite din nou, dar distanța până la practică și lucrări este departe.

Cea mai mare prezență: 07 / 10 / 79 AEK-Panathinaikos 36.766 bilete!

Pentru a încheia cu un alt videoclip care provoacă multe emoții și amintiri mixte ...

YouTube - X X X Î X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X C ?? C ?? XOX ± V £ O XO ?? O ?? O ± XO)

Sper să filotimithoun unele scurte și reconstrui nostru NAO nostru (primul teren, astfel numit de fani și sunt mărci comerciale atunci când cineva vorbește despre NAO) și în cele din urmă, avem o casa pe care vă simțiți echipa respirația noastră!

: semn:

telegrafist

Membru activ
24 Nov 2008
189
158
43
Mulți oameni care au petrecut ultimii ani, de la ECS FABRICAT DIN KAKO.STIN ÎNCEPUTUL TROCHANAS-GRANITSAS.AN LISTA și eu nu sunt chiar doresc AEKTZIS AEK DO MINGEA și pentru a găsi STRADA DATORITA Excluzând GROUP ESTE IDEEA ȘI SIMBOLUL Prietenii ei.

BetLaden

IFC # 6 campion 2009-10, IFC # 1 Super Cup câștigător 200
Membru al echipei
13 și 2002
38,971
25,875
113
51
Infobeto Town
www.infobeto.com
Re: New Philadelphia: Clubul de fotbal

Noua Philadelphia de neuitat

9be76567e8cca94ab19b52d7c880946d_25357.jpg

După 39 de ani de zile, veteranul veteran Inter Milan, Mario Gubertoni, a declarat în Italia ceea ce el și coechipierii lui au cheltuit la cuptorul ANK de la 1971!

Indiferent câți ani trec, AEK din trecut nu poate fi uitat. Dar de cele mai multe ori de neuitat sunt New Philadelphia și oamenii săi. Unde au cedat mari echipe europene, inclusiv Inter pentru Liga Campionilor în sezonul 1971-72. Fundașul de atunci al Inter, Mario Gubertoni, într-un interviu extraordinar pe care l-a acordat „Republică"a povestit Interul din acea vreme, care a ajuns în finala instituției pentru a pierde Cupa Campionilor din marele Ajax din anii 70 cu 2-0. În această călătorie a lui Nerazzurri prima oprire a fost AEK. Gubertoni își amintește că în primul meci din San Siro echipa sa a câștigat cu 4-1, dar reluarea New Philadelphia pare a fi de neuitat 39 de ani mai târziu. AEK a câștigat 3-2 în acest meci Papaioannou 32 ', Costas Nikolaidis 44' a dat victoria cu 89-3 lui AEK, în timp ce Inter a precedat cu Matsolas și a egalat temporar cu Boninsenia în 2 'la 76-2), iar veteranul apărător al Inter trebuie să își amintește:

"Cum pot uita repetarea Atenei? Avea o audiență foarte puternică, arbitrul a fost afectat de acesta, la fel și adversarii noștri. Lumea lor ia condus. În cele din urmă am pierdut 3-2. Desigur, am făcut-o, dar imediat ce m-am dus în vestiar și am văzut chipurile coechipierilor, mi-am dat seama că am obținut ceva foarte important.

Dacă aceste declarații nu sunt o onoare pentru AEK și lumea 39 pentru o lungă perioadă de timp, atunci ce poate fi ...?

• Aprecieri
reacţii: Ben

Avrolimos

Membru bine-cunoscute
2 Oct 2009
5,419
5,072
113
Atena

Într-adevăr sygkynitikes imagini video cu demolarea a acoperit cu mult mai mult pentru ele este înnodat cu grupul, istoria sa, cu tinerețea lor, rădăcinile acest lucru, dacă doriți să vedeți omadas.Efchomai și a vedea ceva de genul peste acolo, în locul în care am participat și eram în jocurile 3 de la Acme.

• Aprecieri
reacţii: BetLaden

lykos7

interzis
22 Dec 2004
401
75
0

Deși Olympiakos din New Philadelphia ME și 30 casa mea mea Ea a fost 1.5 km de scenă și absolut INTELEGETI durerea fanilor a căzut Aek.Otan Templul toate în zona noastră a luat de jos, dar îmi place să construiască o nouă .in acest stadiu, am obține în ve a intrat în toate modurile [legal sau ilegal din alsaki intră 21 fost în multe COVOARE AEK în 21 și skepasti.Stin box AEK verii mei și el [Olympiakos] a fost 79-79 79-80 80-81 campion Eu de la 87 până la 90.makri pentru a reface același spațiu Ea a fost.: semn:

• Aprecieri

Yannisss

Membru bine-cunoscute
11 și 2002
13,494
8,462
113
49
Nafplio

Pentru mine a fost, de asemenea, o stupoare a orașului care nu a avut grijă de reconstruirea stadionului. Fără să fi fost vreodată de când spulberat terenul din zonă, și nici în afara nu doresc să-și petreacă, cred că mulți au pierdut în jurul valorii de MAGAZINELE

• Aprecieri

Nikitas

Membru bine-cunoscute
9 Nov 2005
16,094
8,578
113
Unde vă plac cu voi și cu tine

Din păcate, într-o singură noapte, totul s-a schimbat, Philadelphia a înghețat și a fost repartizat „lordului care a pus cei mai mulți bani în fotbalul grecesc, omului al cărui singur vuiet a fost suficient și o declarație ca găinile, astfel încât toată lumea să râdă și să-l aplaude. asemenea grafică "pe care o auzim de ani de zile despre o persoană detașabilă care, conform lui Tsochatzopoulos într-o întrebare de la Filippos Syrigos, a avut un cost pentru publicul grec. și pentru că nu am vrut-o, deputatul grec absolut a continuat cu mândrie, am spus să-l predăm legendei ae. ............

tasosathsp

interzis
26 Sep 2006
170
115
0
Răspuns: New Philadelphia: Clubul de fotbal

Odată ajuns în New Philadelphia ... 1930 sa născut și 2003 a murit ... doar 72 ani de viață. Cei norocoși au reușit să trăiască momente lângă ei, ghinionul de pe cealaltă parte trăiește cu descrieri și fotografii. Motivul celui mai mare și mai bun stadion de la Atena din deceniul 50, scena Nikos Goumas

doar lacrima. Pentru noi, care am trăit în fiecare duminică, ne simțim singuri, simțim
orfelinat

În regulă, atingând

asta este ceea ce spunem

tasosathsp

interzis
26 Sep 2006
170
115
0

"ADIO NAE"

Pentru toți cei care am trăit Templul, demolarea lui a fost un cuțit
în inimă. Din păcate, acest cuțit nu a ieșit încă. Și doare.
Mă doare mult.

Nikitas

Membru bine-cunoscute
9 Nov 2005
16,094
8,578
113
Unde vă plac cu voi și cu tine

din păcate ați fost prinși de roboți atunci, dar ați avut probleme cu escrocii etc ... și, din fericire, v-ați deschis ochii și nu l-am împins ca pe un autobuz.

Luis Dominguez

New Member
22 Feb 2013
2
5
0
Răspuns: Re: New Philadelphia: Clubul de Fotbal

Vulturul moare în aer ...

......
- Unde vom merge? Mă întreb
- În concert ...
- ... pentru mitraliere? Glumesc
- Veți vedea. În cele din urmă, îmi vei spune că merită necazul
Permitem Dependentului să se angajeze într-o orgie cu o ciocolată uriașă de migdale și să coboare spre Omonia. De acolo luăm trenul spre Kifissia și după câteva opriri ajungem la Moreos. De la stație, farurile din stadionul New Philadelphia sunt deja afișate. Sosim în câteva minute la vedere și primim două bilete în valoare de dramme 100 fiecare pentru partea de sus a capacului capacului. Intrăm și intrăm în ciment.
Fotbaliștii au ieșit să se încălzească și stadionul se umple încet.
- Am fost prostii, isovita zburau o vreme
- Ce rahat?
- Nu ne-am purtat costumele ...
- Da, nici măcar nu m-am plictisit!
- Snape, nu vorbi.
Dintr-o dată un întreg stadion se ridică și bate pentru câteva minute. Îmi dau părul. Toată lumea se uită la un bărbat care iese din clopot și se îndreaptă spre bancă. El merge mândru și în mâna dreaptă deține un rozariu. Cu un semn, mulțimea se liniștește.
- Prințul ... Isovitul mă face.
Am devastat și m-am supărat. Nouăsprezece sunt aliniate pe teren.
- Cu cine te joci? Mă întreb
- Nu contează ce. Doar astăzi poartă o culoare albă
- Știi cu cine te joci?
- Nu contează să vă spun! Schimbarea culorii. Rezultatul este întotdeauna același.
Tipul crainic anunță echipa de unsprezece: Atmatzidis, Maladenis, Kasapis, Vlachos, Kostenoglou, Sampanatzovits, Ketsbaia, Savevski, Batista, Tsiartas, Kostis.Pagkos: Dimitriadis, Sarawak, ochet, Karagiannis și Koutoulas. Jocul începe, iar prințul ca un alt dirijor dă ritmul. Echipa cu pași exemplari se deschide atacului ca pe un fan. El închide echipa frauduloasă și ciocanul neîncetat. Ca o altă orchestră simfonică, șirurile dominate mai întâi, apoi vânturile și apoi instrumentele de percuție, apoi toate împreună, într-o sărbătoare de sunet și imagine. O creastă unică.
- Ai avut dreptate. A trebuit să ne punem binele ...
În finală, bordul a fost 4-0, iar cireașa de pe tort a fost ultimul gol de colț din eternul "mic". Suntem aici pentru două ore.
- Unde suntem acum? Îți cer
- M-am urât, Isovita se descurcă
- Mergem pentru o mizerie?
- În interiorul și după balet?
- Super este, de asemenea, duminică astăzi și va avea o lume frumoasă
- Amule!
Mergem în tren și, pe măsură ce părăsim stația Morey în spatele nostru, noile faruri ale stadionului Philadelphia au renunțat la închiderea ochiului, în timp ce calendarul scrie 3 decembrie 1995.
- Ei bine? Isovita mă face
- Și ce?
- A meritat?
- Cred că da
- Nu în momentul de față ...

http://5manarmy.wordpress.com/2013/01/30/ο-αετός-πεθαίνει-στον-αέρα/

Ultima editare de administrator:

Galvatron

interzis
21 Jan 2013
2,098
1,746
0
45

Minciunile proaste pe care AEK le are este că va fi un grup în afara limitelor înguste ale abordării fotbalului. Ele sunt bine cunoscute, idee, istorie și alte publicații, dar ele sunt. Se înțelege că totul în această viață se mărită cu interes și exploatare. Orice ai face dacă fiecare Marinakis, fiecare os Melissanidis, fiecare Vardinogiannis nu neagă ceea ce reprezintă noastră în fiecare grup de fani sănătoși care rămân în dragoste cu sportul și istoria sa, care, în cazul nostru ECS trece frontiera, și se mișcă generații uitate și îngropate într-un trecut foarte dificil plin de deșerturi și lacrimi de nostalgie.

Yannisss

Membru bine-cunoscute
11 și 2002
13,494
8,462
113
49
Nafplio

Totul este frumos
Dar în Melissani am învățat să nu am încredere, el însuși a câștigat cu acțiunile sale cu servitorul său slujitorul

• Aprecieri
reacţii: Nicolas

Predictii

• 17: 00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Timpul Cupei
  • 17: 00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Al Feiha - Al Hilal
  • 17: 30
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • PAS Lamia - Apollon Paralimniou
  • 18: 30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Timpul Cupei
  • 19: 30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Panathinaikos - PAOK
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Timpul Cupei
  • 20: 00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Al Nasr - Al Ittihad
  • 21: 00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Valencia - Bilbao
  • 21: 30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Timpul Cupei
  • 22: 00
    Novasports 2HD
    • Ajax - Volendam
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Real Madrid - Atletico Madrid
  • 22: 15
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Trecerea Ferreira - Benfica
  • 15: 15
    ERT3
    • AEK B - Chania
    Novasports 2HD
    • Fortuna Dusseldorf - Magdeburg
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Bologna - Spezia
    Novasports 3HD
    • Leipzig - Stuttgart
  • 21: 45
    Novasports 6HD
    • Standard Liège - Eupen
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Lecce - Salernitana
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Lecce - Salernitana
    Novasports 1HD
    • Almeria - Espanyol
    Novasports 2HD
    • Lorient - Rennes
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Manchester City - Arsenal
    Știri Novasports
    • Santander - Tenerife
  • 05: 30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2022-23
    Novasports 4HD
    • Real Madrid - Barcelona
    Start Novasports
    • Alba Berlin - Valencia
    Novasports 5HD
    • Monaco - Armani Milano
    Novasports 6HD
    • Villeurbanne - Fenerbahce
    Novasports Prime
    • Panathinaikos - Zalgiris
  • 01: 00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2022-23
  • 02: 30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA 2022-23
  • 05: 00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Phoenix Suns - Dallas Mavericks
  • 05: 00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2022-23
    Novasports 4HD
    • Steaua Roșie - Partizan
    Novasports Prime
    • Olympiacos - Maccabi Tel Aviv
    Novasports 5HD
    • Baskonia - Anadolu Efes
    Start Novasports
    • Bayern Munchen - Virtus Bologna
  • Mâine 28-01-2023
  • 01: 00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2022-23
  • 02: 00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA 2022-23
  • 02: 30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Minnesota Timberwolves - Memphis Grizzlies
  • 04: 30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2022-23
  • 10: 30
    Eurosport 1
    • Rybakina - Azarenka
  • 12: 00
    Eurosport 1
    • Linet - Sabalenka
  • 05: 30
    Eurosport 1
    • Stefanos Tsitsipas - Karen Khachanov
  • 10: 30
    Eurosport 1
    • Novak Djokovic - Tommy Paul
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
    K Forum Bot: Utilizatorul Koulos87 a început un nou subiect numit „Rabona” în Pariuri legale...