OPAP: Închiderea contului timp de 1 lună sub pretextul unui presupus audit

Soare77

New Member
2 Dec 2022
7
0
1
Bună seara.
Pamestoixima.gr de la OPAP mi-a închis contul care avea 11.000 complet arbitrar și fără niciun motiv.
Făcusem identificarea normal și depus 1800 euro în 2 depozite diferite.
Jucând exclusiv live NBA, am reușit să ajung la 11.000.
A doua zi am aflat că au pus limite ridicole peste tot, până când am putut să-mi retrag contul era închis.
I-am contactat imediat și mi-au spus că este doar un control standard.
Mi-au cerut să le trimit 4 documente suplimentare (decontul fiscal, confirmarea băncii că cardul pe care l-am depus îmi aparține, confirmarea companiei de telefonie mobilă că numărul îmi aparține și o declarație responsabilă electronică de la guv.
Le-am trimis pe toate după câteva zile.
A trecut o lună de la acea zi, contul rămâne închis și mi se spun aceleași povești.
Că odată ce verificarea este finalizată voi fi anunțat prin e-mail.
Când îi întreb ce anume verifică pentru o lună întreagă, răspunsul lor este că numai departamentul relevant știe.
Chiar mă întreb când OPAP cu mii de agenții din toată țara face aceste lucruri, atunci la ce să ne așteptăm de la alte companii?
Cât de mare este problema când cei care dețin monopolul în agenții și au vrut să-l aibă pe internet se dovedesc a fi pionieri în înșelarea jucătorilor?

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,688
1,404
113
Bună seara.
Pamestoixima.gr de la OPAP mi-a închis contul care avea 11.000 complet arbitrar și fără niciun motiv.
Făcusem identificarea normal și depus 1800 euro în 2 depozite diferite.
Jucând exclusiv live NBA, am reușit să ajung la 11.000.
A doua zi am aflat că au pus limite ridicole peste tot, până când am putut să-mi retrag contul era închis.
I-am contactat imediat și mi-au spus că este doar un control standard.
Mi-au cerut să le trimit 4 documente suplimentare (decontul fiscal, confirmarea băncii că cardul pe care l-am depus îmi aparține, confirmarea companiei de telefonie mobilă că numărul îmi aparține și o declarație responsabilă electronică de la guv.
Le-am trimis pe toate după câteva zile.
A trecut o lună de la acea zi, contul rămâne închis și mi se spun aceleași povești.
Că odată ce verificarea este finalizată voi fi anunțat prin e-mail.
Când îi întreb ce anume verifică pentru o lună întreagă, răspunsul lor este că numai departamentul relevant știe.
Chiar mă întreb când OPAP cu mii de agenții din toată țara face aceste lucruri, atunci la ce să ne așteptăm de la alte companii?
Cât de mare este problema când cei care dețin monopolul în agenții și au vrut să-l aibă pe internet se dovedesc a fi pionieri în înșelarea jucătorilor?

În Grecia avem un sistem politic de Natasa Bofiliou vs Afroditis Latinopoulos.
Luați oul și tuns-o.

Soare77

New Member
2 Dec 2022
7
0
1
„Experții” OPAP verifică 4 documente 1 lună întreagă.
Pentru râs și pentru lacrimi...

atașamente

• received_812055696562509.jpeg
    received_812055696562509.jpeg
    56.4 KB · Vizualizări: 111

GATHS

Membru activ
4 Sep 2018
359
220
43
ATENA
Din moment ce cunosc un caz care rulează pentru o altă companie de pariuri și de ce nu plătește, prietene, actul de mai sus este un act onest pentru că dacă nu au dovezi pentru suspiciunile lor, te vor plăti și îți vor pune o limită și totul este bine....
Încă nu am acordul persoanei de a publica, am văzut corespondența și am înțeles că s-au lovit șiruri sensibile de ambele părți!
Ceea ce regret este că am dat o versiune a ceea ce se întâmplă și de ce chiar și atunci această persoană probabil în adâncul ***nu vrea să fie plătită!***
Oficial, desigur, încearcă să o rezolve inițial cu EEEP și cele aferente.

*** Este opinia mea personală și nu o declarație a persoanei respective

Deci, prietene, ai răbdare, cred că banii tăi nu se vor pierde.

Soare77

New Member
2 Dec 2022
7
0
1
Ce este un act onest?
Pentru a-ți îngheța banii timp de 1+ lună sub pretextul că se presupune că verifică?
A trecut mai bine de 1 lună de când am trimis ce mi-au cerut și încă se bat cu mine că verifică.
Acest lucru se numește înșelăciune pentru a-i face să plătească târziu, nu un act onest.
Să știm ce spunem, pentru că vom uita ceea ce știm.

Soare77

New Member
2 Dec 2022
7
0
1
Ce este un act onest?
Pentru a-ți îngheța banii timp de 1+ lună sub pretextul că se presupune că verifică?
A trecut mai bine de 1 lună de când am trimis ce mi-au cerut și încă se bat cu mine că verifică.
Acest lucru se numește înșelăciune pentru a-i face să plătească târziu, nu un act onest.
Să știm ce spunem, pentru că vom uita ceea ce știm.
Οι ΟΠΑΠαρες κλείνουν λογαριασμούς σε όλους όσους κερδίζουν πάνω από 10.000, με πρόφαση δήθεν έλεγχο.
Το έχουν κάνει πλέον σύστημα για να καθυστερούν να πληρώσουν.
Ο εικονικός έλεγχος μπορεί να κρατήσει έως και 6 μήνες (όσο μεγαλύτερο το ποσό, τόσο μεγαλύτερο το χρονικό διάστημα)
Αυτοί οι κοπριτες που έχουν μονοπώλιο στα πρακτορεία, κ που απαιτούσαν μονοπώλιο και στο ίντερνετ γιατί οι άλλες εταιρίες ήταν παράνομες, κ επικίνδυνες για τους παίκτες όπως λέγανε.
Αυτα τα θλιβερά τσεχοπραματα της δεκάρας που μονο στο τριτοκοσμικο γιολαντα θα μπορούσαν να ακολουθούν μαφιοζικες πρακτικές και να μην τα ενοχλεί κανείς.
Μείνετε όλοι μακριά από τους απατεώνες, και τα παρασιτικα μαντροσκυλα τους.
Ούτε 1 ευρώ στοίχημα, ούτε μισό ευρώ κινο.
Για ΚΑΝΕΝΑ λόγο.

user005

New Member
19 Dec 2022
25
2
3
Καλησπέρα. Αγαπητέ φίλε κατανοώ απόλυτα πόσο σπάσιμο νεύρων είναι η κατάσταση. Εύχομαι από καρδιάς να σε πληρώσουν σύντομα. Να σε ρωτήσω κάτι όμως, όπως φαίνεται δεν είσαι πρωτάρης στο στοίχημα. Καλές οι νίκες αλλά πως άφησες το ποσό να αναιβει τόσο πολύ σε αυτούς τους απατεώνες;γιατι δεν έκανες ανάληψη νωρίτερα; Εγώ δεν θα τολμουσα ποτέ να αφήσω πόσο ανω του 2χιλιαρου σε στοίχιμαν και 365. Πόσο μάλλον σε αυτά τα ανθρωπαρια

Soare77

New Member
2 Dec 2022
7
0
1
Καλησπέρα. Αγαπητέ φίλε κατανοώ απόλυτα πόσο σπάσιμο νεύρων είναι η κατάσταση. Εύχομαι από καρδιάς να σε πληρώσουν σύντομα. Να σε ρωτήσω κάτι όμως, όπως φαίνεται δεν είσαι πρωτάρης στο στοίχημα. Καλές οι νίκες αλλά πως άφησες το ποσό να αναιβει τόσο πολύ σε αυτούς τους απατεώνες;γιατι δεν έκανες ανάληψη νωρίτερα; Εγώ δεν θα τολμουσα ποτέ να αφήσω πόσο ανω του 2χιλιαρου σε στοίχιμαν και 365. Πόσο μάλλον σε αυτά τα ανθρωπαρΤ

Καλησπέρα. Αγαπητέ φίλε κατανοώ απόλυτα πόσο σπάσιμο νεύρων είναι η κατάσταση. Εύχομαι από καρδιάς να σε πληρώσουν σύντομα. Να σε ρωτήσω κάτι όμως, όπως φαίνεται δεν είσαι πρωτάρης στο στοίχημα. Καλές οι νίκες αλλά πως άφησες το ποσό να αναιβει τόσο πολύ σε αυτούς τους απατεώνες;γιατι δεν έκανες ανάληψη νωρίτερα; Εγώ δεν θα τολμουσα ποτέ να αφήσω πόσο ανω του 2χιλιαρου σε στοίχιμαν και 365. Πόσο μάλλον σε αυτά τα ανθρωπαρια
Τα ξημερώματα κέρδισα όλα τα χρήματα με ΝΒΑ, ξύπνησα το πρωί και ζήτησα ανάληψη, ομως αντί να στείλουν τα λεφτά, έκλεισαν το λογαριασμό.
Είναι ότι χειρότερο κυκλοφρει πλέον στο στοίχημα.
Δεν είναι μονο η απάτη, αλλά σε κοροϊδεύουν και εν ψυχρώ.
2 μήνες κοντεύουν, που τους έστειλα όλα τα έγγραφα που ζήτησαν, και ακόμα λένε ότι τα ελέγχουν.
Πραγματικά πρέπει να φάνε μαύρο από όλους.
Είναι αλήτες.

user005

New Member
19 Dec 2022
25
2
3
Τα ξημερώματα κέρδισα όλα τα χρήματα με ΝΒΑ, ξύπνησα το πρωί και ζήτησα ανάληψη, ομως αντί να στείλουν τα λεφτά, έκλεισαν το λογαριασμό.
Είναι ότι χειρότερο κυκλοφρει πλέον στο στοίχημα.
Δεν είναι μονο η απάτη, αλλά σε κοροϊδεύουν και εν ψυχρώ.
2 μήνες κοντεύουν, που τους έστειλα όλα τα έγγραφα που ζήτησαν, και ακόμα λένε ότι τα ελέγχουν.
Πραγματικά πρέπει να φάνε μαύρο από όλους.
Είναι αλήτες.
Έχω κόψει τον οπαπ καιρό. Τελευταία φορά πριν 3 χρόνια πήγα σε πρακτορείο να παίξω κάτι αγγλικά στο live Σάββ. Απόγευμα. Δεν τα κατάφερα βέβαια γιατί η 'πρακτορισα' δεν ήξερε την ομάδα μπερνλι. Έχουν γεμίσει τα πρακτορεία με κάτι βλαχαρες που νομίζεις ότι μπήκες σε κομμωτήριο. Ας μην ήταν οι αιμοδότες παππούδες..βαλε στο παιχνίδι και την αντίστοιχη ευρωπαϊκή επιτροπή παιγνίων σαν έξτρα μοχλό πίεσης. Στο τέλος θα τα πάρεις σίγουρα.

Predictii

• 19: 00
    Novasports 2HD
    • Fiorentina - Torino
  • 20: 00
    Novasports 3HD
    • Nantes - Marsilia
    Novasports Extra 1
    • Lille - Clermont
  • 21: 00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Maritimo - Porto
  • 21: 45
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Kilmarnock - Dundee United
    Știri Novasports
    • Union Saint Gilois - Anvers
  • 22: 00
    Novasports 1HD
    • Betis - Barcelona
    Novasports 2HD
    • Roma - Cremonese
    Novasports 3HD
    • Montpellier - Paris Saint-Germain
    Novasports 4HD
    • Lance - Nis
    Novasports 6HD
    • Monaco - Auxerre
    Acțiunea 24
    • Manchester United - Nottingham Forest
    Start Novasports
    • Rennes - Strasbourg
  • 23: 15
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Sporting Lisabona - Braga
  • 05: 30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2022-23
    Novasports 6HD
    • Prometei Slobozanske - Badalona
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Darussafaka - Tenerife
  • 19: 30
    Novasports 4HD
    • Anatolou Efes - Zalgiris
  • 21: 00
    Novasports 5HD
    • Alba Berlin - Monaco
    Novasports Prime
    • Real Madrid - Panathinaikos
  • Mâine 02-02-2023
  • 01: 00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2022-23
  • 02: 00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Memphis Grizzlies - Portland Trail Blazers
  • 02: 30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Boston Celtics - Brooklyn Nets
  • 04: 30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2022-23
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • Olympiacos - Dukla Liberec
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Stuttgart - Lodz
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
    Ertzan Forum Bot: Ertzan a început un nou subiect numit „IFC CUP 2022-23: Faza 32 4-5 / 2/2023”...