Care sunt cele mai bune evaluări de fotbal?

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,835
1,451
113
Am făcut câteva cercetări cu privire la evaluările echipelor de pe diverse site-uri cu rating, dar cele pe care le-am studiat cel mai mult au fost elo-ul, pe care îl cunosc de multă vreme.
Site-ul care dă calificativele elo ale echipelor și le reînnoiește după fiecare meci este clubelo.com, în timp ce pentru echipele naționale este eloratings.net.
Am căutat câteva alte, dar nu am găsit un site.

Transform cotele elo în XNUMX% șanse și de la clubelo am reușit
Am creat dintr-un eșantion de 1782 de jocuri o formulă care are o predictibilitate medie de 38.5%.

De asemenea, am făcut o măsurare corespunzătoare pe baza randamentelor OPAP. din binecunoscutul dosar mare
Excel care a fost încărcat de un blog până în septembrie anul trecut.
Fișierul OPAP care am conținut 389911 meciuri și medii de 36.9%.

Unele dintre cele mai inteligibile criterii de referință sunt:

Mina - clubelo
Prima șansă elo câștigă cu o probabilitate de 54.8%.
Când prima șansă este punctul (1), se verifică cu un procent general de 56.9%.
Când prima șansă este punctul (2), se verifică cu un procent general de 49.8%.
Un caz în care primul noroc este punctul (X) nu este dat de tipul respectivului eșantion.

OPAP
Primul noroc elo câștigă cu o probabilitate de 51.0% (aproximativ).
Când prima șansă este punctul (1), se verifică cu un procent general de 52.2%.
Când prima șansă este punctul (2), se verifică cu un procent general de 48.9%.
Când prima șansă este punctul (X), se verifică cu un procent general de 42.4% (doar 609 astfel de cazuri există în fișierul OPAP).


„Previzibilitatea” pe care o folosesc este o cantitate derivată din formula bayesiană și
Cred că cea mai mare limită umană posibilă este 43%, în timp ce se vor aplica numerele corespunzătoare
pentru restul reperelor pe care le citez.
Totuși, depinde și dacă campionatul fiecărei țări este previzibil. Campionatul grec este vechi
ani de omnipotență a POK au fost, de exemplu, foarte previzibili, în timp ce duplicatul a fost întotdeauna dificil
în prognoză. Acum lucrurile sunt echilibrate la nivel internațional, dar există unele diferențe.

Oricine are o altă sursă de rating de fotbal care poate fi măsurată ar dori să-mi facă plăcere
scrie.
În acest moment al înghețului din cauza coronei, nu putem face nimic, desigur, pentru a încerca
Vine, dar cred că această formulă de predicție mecanică este bună și poate fi îmbunătățită.

Se cunoaște tipul prin care se obțin ratingurile elo.
Îi dă aici:


și pentru echipele naționale de aici:


Aș dori, de asemenea, să explorez formularea acestui tip, dacă acest tip poate fi corectat.
Dar dacă fac asta și găsesc ceva, va trebui să-mi fac propriile calificative elo.
Știe cineva cum să ajute la crearea unui astfel de site, să ne facem propriul elo?
 
Ultima editare:
  • Aprecieri
reacţii: BetLaden și stxma
Sunt lansate multe programe prognostice.
Din păcate, nimeni nu ne oferă repere.
Scopul acestei cercetări este pariu evident, valoric.
Când obținem un pariu valoric, acesta este un pariu valoric adevărat, iar atunci când obținem un pariu nu este un pariu nu.

Cu 38.5% față de 36.9% din OPAP. Ar trebui să fac un pariu valoric, cu diferența că rake-ul aplicat de OPAP. sunt mari și, prin urmare, foarte dificile.
 
evaluări elo
criteriu kelly
distribuție de otravă


pierderea de timp după părerea mea

De ce este o pierdere de timp?
Cartea este un număr. Faci un altul care, dacă este mai mare, câștigi.
Nu o văd ca o pierdere de timp (dar văd o pierdere de timp în întregime dacă un număr nu poate ieși).
Ce este kelly? Nu stiu.
 
Ultima editare:

Zice altceva.
Criteriul meu pentru mine este că banca poate rezista.
De exemplu, 1000 de euro pentru a îndura un an - adică, dacă mă mănâncă, adică nu trebuie să mai fac o altă depunere.
Am dat 60% șanse celorlalți, așa cum îi are și el îmi spune să joc 178 de euro de fiecare dată. Este ca multe.
Dar la 50%, mă înroșește și îmi spune să nu joc.
 

Dacă o joci pe Kelly, este posibil să fi apăsat-o din diferite motive.
Un motiv este că prognoza mecanică nu vă acoperă niciodată 100%.
Panathinaikos - Olympiakos joacă, iar șansele lui Olympiakos sunt 10.00.
Voi care ați citit din La Paz în Bolivia fără să știți mai multe detalii spuneți „uau, 10.00 Olympiakos în derby, mi se potrivește”. Dar știm, la fel ca casa de pariuri, că Olympiacos va juca cu sferturile. Deci aveți presă care joacă Olympiakos.
Acest tip de situație care este cunoscută cărții, dar care nu vă este cunoscută este pericolul.
Un alt motiv la fel de grav pentru a apăsa este faptul că programul de prognoză pe care îl utilizați este gunoiul. Spune 60%, dar nu se aplică.

Dar mai este ceva.
Nu jucăm niciodată fără ziar. Ziarele spun cel puțin standardul pentru fiecare joc cupon. Nu ne interesează constatările lor, dar informațiile formale sunt necesare.
A existat și un site odată „planeta echipelor” cu un mic text pentru fiecare meci. Ce s-a întâmplat?
 
  • Aprecieri
reacţii: betover

Predictii

  • 17:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • PAS Lamia - PAOK
  • 19:30
    Novasports Prime
    • Aris - Olympiacos
  • 20:00
    Novasports 2HD
    • Monaco - Lille
  • 20:00
    Novasports 3HD
    • Lorient - Paris Saint Germain
  • 20:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • AEK - Panathinaikos
  • 21:30
    Novasports Extra 2
    • Club Brugge - Genk
  • 21:30
    Știri Novasports
    • Anderlecht - Cercul Brugge
  • 21:45
    Novasports Extra 1
    • Lupii - Bournemouth
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Ajax - Excelsior
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Atalanta - Fiorentina
  • 22:00
    Novasports 3HD
    • Marsilia - Nis
  • 22:00
    Novasports 5HD
    • Manchester City - Sheffield United
  • 22:00
    Start Novasports
    • Crystal Palace - Newcastle
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Everton - Liverpool
  • Mâine 25-04-2024
  • 03:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Independiente del Valle - Palmeiras
  • 16:00
    Steaua Greciei Centrale
    • Esperos Lamias - AE Psychikos
  • 20:00
    Novasports 6HD
    • Monaco - Fenerbahce
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Barcelona - Olympiacos
  • Mâine 25-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Boston Celtics - Miami Heat
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - optimile de finală
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • PANATHA PANATHA:
    Sportime a atins fundul....nu crezi niciodată...
  • PANATHA PANATHA:
    Bineînțeles că râzi, dar povestea cu Ioannidis a arătat încă o dată cât de jos au devenit rețelele de socializare....fiecare idiot scrie că este hărțuit fără consecințe firești....și bine că în câteva ore ipoteza s-a dovedit a fi o farsă...și nu a funcționat
    2-3 zile...
  • Ertzan Ertzan:
    dar situația e de râs, În ziua de azi nu mă întreb de nimic cu adevărat
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „FINALA Cupei IFC#15 (20-21/4/2024)" în Concursul IFC.
  • Ertzan Ertzan:
    În ochii mei cu cei unsprezece pe care i-a trimis Fener și este cel pe care l-am scris mai sus, Fener câștigă în mod normal cu 2-0 cel puțin pentru că mingea este o curvă, așa cum a spus și Osim că tot ceea ce vedem poate merge prost (vezi cel de ieri)
  • Ertzan Ertzan:
    Atjun a arătat încă o dată cât de mare este fan Fenerbahce și meciul va fi difuzat gratuit pe TV8 : smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    odată cu intrarea lui Zaits, Fener joacă în prezent cu 10 jucători
  • PANATHA PANATHA:
    Eu zic că se va ajunge la penalty-uri
  • Ertzan Ertzan:
    Mi-aș dori
  • Ertzan Ertzan:
    Dzikou ține apărarea
  • Ertzan Ertzan:
    în acest moment Fener joacă cu 10 jucători
  • Ertzan Ertzan:
    Krunic chiar intră
  • Ertzan Ertzan:
    dacă Olympiacos poate și își înscrie cu adevărat magia, dacă pierde își merită soarta
  • Ertzan Ertzan:
    Acum antrenorul lui Fener i-a "dracu" dar iti spune ca nu vine Olympiacos ca sa ii pun eu
  • Ertzan Ertzan:
    dupa cum i-am scris unui prieten in afara de Batshuayi, nu as schimba pe nimeni si chiar daca ar trebui sa le amputeze picioarele, poate in locul lui Bekao daca s-ar fi accidentat l-as pune pe Bonucci la penalty.
  • Ertzan Ertzan:
    Krunic, Zaijc, Under, Caglar că inutil acolo este pus incompetentului
  • Rezistent la apă Forum Bot:
    Utilizatorul Rezistent la apă a început un nou subiect numit „exista un portofel anonim?" în Portofele electronice.
  • S Forum Bot:
    Utilizatorul SSK a început un nou subiect numit „Pariu dublu" în Fotbal Predictii.
  • PANATHA PANATHA:
    Ce liga nebună e asta...
  • K Forum Bot:
    Utilizatorul kandalf a început un nou subiect numit „Managementul contului" în Pachete de conversații.
  • Ertzan Ertzan:
    Copiii noștri i-au învins pe italieni, mai ales cu 3-0, chiar și Cristiano Ronaldo ar fi gelos
  • Ertzan Ertzan:
    PRIMA ECHIPĂ GRECĂ CÂȘTIGĂ UN TITLU EUROPEAN LA FOTBAL, TINERII OLIMPIILOR : smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Primul trofeu european pentru Grecia și echipa Panathinaikos U19 din Olanda în 1980 ... apoi Barcelona și Ajax au fost eliminate !!!!
  • Ertzan Ertzan:
    Tavernicul a spus că dacă nu mergi în Final Four, nu va fi în echipă anul viitor. Bine, știm cât de nebun este, sper că ai aflat și tu. Pierzi meciul, jucătorii sunt îngrijorați, îi arunci și tu mingea „e vina ta” și încarci mai multă presiune
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA a spus:
    Primul trofeu european pentru Grecia și echipa Panathinaikos U19 din Olanda în 1980 ... apoi Barcelona și Ajax au fost eliminate !!!!
    În cupa Milko? : paidi:
    Ertzan Ertzan: Primul trofeu european pentru Grecia și echipa Panathinaikos U19 din Țările de Jos în 1980...