Propunere pentru concurs de modele computerizate

condiție
Nu este deschisă pentru răspunsuri ulterioare.
Mi se pare ciudat că nu înțelegi.
Subiectul s-a îndepărtat de subiectul pe care l-am postat ca idee cu mult timp în urmă. Și mi se pare ciudat că nu înțelegi că nu ți-am cerut nimic de la tine și, în general, de la colaboratorii paginii. Este un forum de discuții publice și am menționat o idee pentru discuție a tuturor celor implicați în el. Nu am venit să vă spun, „băieți, organizați un concurs în numele meu pentru a aduna clienți pentru proiectul meu ...” Nici nu am venit să vă critic pentru că au făcut publicitate directă sau indirectă companiilor de pariuri care păstrează statutul paginii dvs. Ceri de la utilizatorii obișnuiți să nu împărtășească, de parcă ar fi condamnabil ca cineva să încerce să facă reclamă, ca și cum ți-ar scoate mușcătura din gură.
 
Cu toate acestea, există companii care plătesc și sponsorizează persoane și site-uri care sfătuiesc oamenii cu privire la modalitățile de a câștiga companii. Există, de asemenea, companii de pariuri care, prin intermediul paginii, oferă sfaturi lumii la ce să joace ... Probabil companiile care fac acest lucru vor fi nenorocite și vor căuta modalități de a se pierde.

Această constatare poate fi puțin naivă, s-ar putea spune. Singurul lucru sigur este că nu o fac - dacă o fac - pentru a promova nobilul sport al pariurilor sau pentru sufletul mamei lor și cu siguranță nu sunt un fraier. Dacă aș avea vreun magazin, aș încerca în orice fel să pun clientul să cumpere ceea ce îi ofer și să revin mâine și poimâine.

Oricum, pentru că problema a scăpat de sub control, infobeto -oral- nu este interesat să organizeze un astfel de concurs în acest moment. Opinia mea personală: de ce să concurăm, cine are un model profitabil, dacă vrea îl împărtășește, dacă vrea, împărtășește doar alegerile sale sau nu face nimic în final. Aceasta este magia democrației marilor forumuri!

Trimis de la SM-G928F folosind funcția Tapatalk
 
Această constatare poate fi puțin naivă, s-ar putea spune. Singurul lucru sigur este că nu o fac - dacă o fac - pentru a promova nobilul sport al pariurilor sau pentru sufletul mamei lor și cu siguranță nu sunt un fraier. Dacă aș avea vreun magazin, aș încerca în orice fel să pun clientul să cumpere ceea ce îi ofer și să revin mâine și poimâine.
Spunem același lucru, într-un mod diferit.
 
De ce o vezi așa?
La kaggle.com, există sute care dezvoltă modele, iar companiile în sine finanțează competiții care le vor evidenția pe cele bune și există și premii în bani.
Dacă dezvolt ceva bun, ce rost are Stoiximan și fiecare Stoiximan care se apropie de mine pentru a găsi un pas înaintea jucătorilor?
Nu spun toate acestea pentru a vă răzgândi, oricum nu aș fi participat la felul în care a fost nevoie.
Este deja cu un pas înaintea jucătorilor, îi limitează, îi trimite la bine și astfel compania fără instrumente este câștigătoare. Chiar dacă plătiți și nu funcționează acumulatorul, nimic nu le va fi luat de 100 de ori mai mult decât cele pierdute
 
Este deja cu un pas înaintea jucătorilor, îi limitează și îi trimite la bine
Dacă am începe cu această frază, nu ar exista forumuri de pariuri, nici predicții, nimic.
Aruncați o privire mai atentă la subiect. Ați văzut vreodată niște oameni de știință nebuni japonezi care pun roboți să joace fotbal? Nu vor deveni niciodată Messi, dar este interesant să vezi mașini jucându-se.
Așa ar trebui să o vedem și nu cum s-a încheiat problema.
 
Ne poate explica cineva ceea ce nu știm
care este modelul computerului?

Am găsit asta din întâmplare
S-ar putea să-mi pese dacă merită
 
Ne poate explica cineva ceea ce nu știm
care este modelul computerului?

Am găsit asta din întâmplare
S-ar putea să-mi pese dacă merită

Un model de calcul este un model care, pe baza unor date instruite, este capabil să identifice noi date necunoscute și să prezică corect (sau într-o asemenea măsură corect, încât să obțină profit).
El vrea cu siguranță să cunoști programarea de bază și statisticile de bază.
Chiar dacă începeți de la zero, cunoștințele pe care le veți câștiga merită.
Căutați învățarea fotbalului pe mașină pe google și veți găsi mai multe lucruri.
 
  • Aprecieri
reacţii: Rezistent la apă
@Larry Sunt o persoană practică
Aș prefera să plătesc un hacker indian pentru a-mi repara unul
din a petrece luni învățând programarea :)
 
@Larry Sunt o persoană practică
Aș prefera să plătesc un hacker indian pentru a-mi repara unul
din a petrece luni învățând programarea :)
Nu vă imaginați că trebuie să faceți furori în programare pentru a vă juca puțin cu datele.
Citirea fișierelor de pe disc, verificarea datelor, unele teste statistice pentru variabile, selectarea variabilelor ... În general, este nevoie de multă căutare pentru a veni cu un model.
În plus, dacă indianul va găsi un model profitabil, nu i-l va da ... Și cu siguranță va juca în 365 : D!
 
@Larry lasă-mă să-mi câștig unitatea pe zi și joc și în OPAP :)
există modele sau videoclipuri gata făcute pentru a înțelege despre ce este vorba?
 
Dacă ar exista modele sau videoclipuri gata făcute, acestea nu ar fi gratuite pe internet și nimeni nu te-ar direcționa gratuit.
Pentru a-mi actualiza raportul: dacă găleata era bolnavă și cineva găsea vaccinul, nu v-ar spune că se face doar pentru că ați întrebat. Dacă ar fi foarte milostiv, poate ar „vaccina” oamenii gratuit, adică să dea jocurile pe care modelul său le face așa. Un teoretician al conspirației fanatice vă va spune, de asemenea, că, dacă un vaccin care vindecă virusul cupei iese, virusul ar putea muta, ceea ce înseamnă că companiile vor limita sau bloca sau chiar stabili puncte pentru a se proteja.

În cele din urmă, efortul este la mijloc. În ultimele luni, am studiat teoria, am luat ochii de pe rezultatele vechi și m-am scufundat puțin mai mult în programare și imediat ce am început să simt că iese un avantaj. Toate acestea sunt o bătaie de cap și pare cam rău pentru cineva să vină să-mi spună „eh, modelul computerului este acesta? Deci, lasă-mă să văd”.

Desigur, toate acestea sunt punctul meu de vedere personal asupra problemei.

Trimis de la SM-G928F folosind funcția Tapatalk
 
  • Aprecieri
reacţii: Aristarh și Larry
Dacă nu doriți să explicați ce este
sau ștergeți subiectul
sau faceți-o în secret și intrați doar prin invitație pe cei care deja știu
 
Dacă ar exista modele sau videoclipuri gata făcute, acestea nu ar fi gratuite pe internet și nimeni nu te-ar direcționa gratuit.
Pentru a-mi actualiza raportul: dacă găleata era bolnavă și cineva găsea vaccinul, nu v-ar spune că se face doar pentru că ați întrebat. Dacă ar fi foarte milostiv, poate ar „vaccina” oamenii gratuit, adică să dea jocurile pe care modelul său le face așa. Un teoretician al conspirației fanatice vă va spune, de asemenea, că, dacă un vaccin care vindecă virusul cupei iese, virusul ar putea muta, ceea ce înseamnă că companiile vor limita sau bloca sau chiar stabili puncte pentru a se proteja.

În cele din urmă, efortul este la mijloc. În ultimele luni, am studiat teoria, am luat ochii de pe rezultatele vechi și m-am scufundat puțin mai mult în programare și imediat ce am început să simt că iese un avantaj. Toate acestea sunt o bătaie de cap și pare cam rău pentru cineva să vină să-mi spună „eh, modelul computerului este acesta? Deci, lasă-mă să văd”.

Desigur, toate acestea sunt punctul meu de vedere personal asupra problemei.

Trimis de la SM-G928F folosind funcția Tapatalk
Dacă cineva face acest lucru și începe și dă punctele sale tuturor, înțelegeți că un punct va cădea asupra tătarilor
 
  • Aprecieri
reacţii: gdouvl1984
Un model de calcul este un model care, pe baza unor date instruite, este capabil să identifice noi date necunoscute și să prezică corect (sau într-o asemenea măsură corect, încât să obțină profit).
El vrea cu siguranță să cunoști programarea de bază și statisticile de bază.
Chiar dacă începeți de la zero, cunoștințele pe care le veți câștiga merită.
Căutați învățarea fotbalului pe mașină pe google și veți găsi mai multe lucruri.

Dacă nu doriți să explicați ce este
sau ștergeți subiectul
sau faceți-o în secret și intrați doar prin invitație pe cei care deja știu
Larry a explicat deja, nu există alte explicații ale termenului. Pentru a da un exemplu, așa cum am înțeles, dacă vreți: am pus rezultatele meciului excel din 2000 și îi pun întrebarea „în ce luni au ieșit mai multe cărți în La Liga și de la care arbitru și în ce echipe etc. Îi pun cât mai multe întrebări pe care îl vreau și el găsește răspunsurile pentru mine și, dincolo de asta, îi spun să prezică, pe baza a ceea ce a calculat, în ce meci de La Liga merită să pariezi cardul peste și în care cote.
În postarea mea, am încercat să explic motivele pentru care nu există astfel de modele în mod liber pe internet (sau, în general, în opinia mea), ci și că nimeni nu le va împărtăși atât de liber cu nimeni,
Dacă cineva face acest lucru și începe și dă punctele sale tuturor, înțelegeți că un punct va cădea asupra tătarilor
Exact.
 
Pentru a o filozofia, modelul caută analizând fiecare variabilă, care este cauza a ceva care se întâmplă, găsind variabila cu cele mai multe informații. Și facem modele pentru ceea ce vă puteți imagina, pentru a găsi potențiali împrumutați insolvenți, pentru a oferi produse cumpărătorilor care sunt susceptibili să cumpere etc.
De exemplu, puteți da variabilelor modelului, cum ar fi procentul de victorii, procentul de peste, obiectivele medii etc. etc și puteți vedea pe baza vechilor exemple, dacă informațiile arată că o echipă se va descurca bine în următorul meci sau nu.
În general necesită căutare infinită, fără exagerare și este posibil să nu ajungi nicăieri, adică să nu găsești un model care să dea profit.
 
Bună ziua tuturor companiei! Urmăresc forumul de multă vreme, dar acest subiect m-a făcut să îmi deschid un cont!
Sunt de acord cu aproape tot ce s-a menționat, cu privire la faptul că nu este deloc posibil să ai (jamba), un model de computer (+1000 în sensul că efortul care va fi necesar este mare și rezultatul va fi incert), dar Am un dezacord, - îngrijorare, de ce nu se poate „cere” plata, desigur, dacă dorește, sfaturi de pariere, jocuri pe care cineva le are în vreun fel constată că au valoare, (există forumuri în forum, dar hai să spune că vreau sugestii de la membri) de ce ar trebui să împiedice forumul? ok să nu participați la niciun fel de organizare, publicare și concurs de modele de computer. dar de ce dacă deschid un subiect cu titlul „Interesul de a cumpăra propuneri pe baza prețului statistic negociabil”, mi-l va descărca? si daca da, de ce ??? după ce îmi asum întreaga răspundere pentru orice escroc de care pot fi victimă! Sunt de acord cu domnul care a scris asta, ce te deranjează forumul !!
aceasta este singura mea obiecție!
Bun venit la tine!
 
  • Aprecieri
reacţii: Aristarh
În tot ce citești, există răspunsul și a fost dat mai sus. Forumul are proprietari, aparține unor persoane, așa că proprietarii forumului specific nu vor, nu vor, interzic chestia asta, spune-o așa cum vrei tu. În alte forumuri de pe alte site-uri, chiar și pe facebook, twitter, instagram, oricui dorește să meargă acolo pentru astfel de probleme i se poate permite o problemă și, așa cum spunem, nu ținem pe nimeni aici, dar nu atât de simplu. Există lucruri care sunt permise există lucruri care nu sunt permise

În trecut, oamenii care plăteau pentru diverse lucruri s-au deschis. Mai jos îți voi da un exemplu pe care mi l-a scris cineva în chat acum 10 zile. Am șters câteva lucruri din mesaj. Rezultatul șters șters pentru totdeauna Ți-am spus că există lucruri care sunt permise și lucruri care nu sunt permise.

1606924786010.png


Ne-ai găsit buni : semn:
 
eee ok acum! "unele lucruri SUNT PERMISE NU SUNT PERMISE! Discuții grele !!! nu am spus să furăm nici statul !!! ok! așa cum ați spus că puteți găsi orice sugestii (discuri, exacte) oriunde! gratuit și plătit!
M-a impresionat doar cât de absolut era Nu!
 
eee ok acum! "unele lucruri SUNT PERMISE NU SUNT PERMISE! Discuții grele !!! nu am spus să furăm nici statul !!! ok! așa cum ați spus că puteți găsi orice sugestii (discuri, exacte) oriunde! gratuit și plătit!
M-a impresionat doar cât de absolut era Nu!
Prietene, nu ai pus nicio întrebare și ți-am răspuns, cu excepția cazului în care nu ai vrut un răspuns sau nu ți-am răspuns și ai spus „Nici nu le pasă” așa cum ai spus că nu vrem și ultimii 17 ani forumul pe care nu-l dorim și nu-l vom dori niciodată.
În plus, o căutare pe Google gratuită și plătită pentru a scrie ați găsit infinit acolo
 
condiție
Nu este deschisă pentru răspunsuri ulterioare.

Predictii

  • 19:45
    Start Novasports
    • Heerenfein - Eindhoven
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Udinese - Roma
  • 21:30
    Novasports 1HD
    • Anvers - Union Saint-Jiloise
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Go Ahead Eagles - Feyenoord
  • 22:00
    Novasports Premier League
    • Brighton - Manchester City
  • Mâine 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Cerro Porteno - Fluminense
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Fortaleza - Boca Juniors
  • 21:15
    Novasports Prime
    • Panathinaikos AKTOR - Maccabi Tel Aviv
  • 22:00
    Novasports 4HD
    • Real Madrid - Baskonia
  • Mâine 26-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Orlando Magic - Cleveland Cavaliers
  • 03:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 05:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Los Angeles Lakers - Denver Nuggets
  • 12:00
    Novasports 6HD
    • Donna Vekic - Maria Sakkari
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 13:30
    Novasports 6HD
    • WTA 1000 Mutua Madrid Open - optimile de finală
  • 15:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • 19:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • Ertzan Ertzan:
    Tavernicul a spus că dacă nu mergi în Final Four, nu va fi în echipă anul viitor. Bine, știm cât de nebun este, sper că ai aflat și tu. Pierzi meciul, jucătorii sunt îngrijorați, îi arunci și tu mingea „e vina ta” și încarci mai multă presiune
  • Ertzan Ertzan:
    PANATHA a spus:
    Primul trofeu european pentru Grecia și echipa Panathinaikos U19 din Olanda în 1980 ... apoi Barcelona și Ajax au fost eliminate !!!!
    În cupa Milko? : paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Probabil nu ai prins bine.. a spus-o pentru a-si arata increderea in echipa si cat de sigur este ca va trece de Maccabi....
  • PANATHA PANATHA:
    Ioannidis marcând azi împotriva AEK @3.80...excelent!!
  • Ertzan Ertzan:
    Are bunuri bune pentru betbuilder, dar nu mă ating
  • PANATHA PANATHA:
    Aris - Olympiacos 0-0 in minutul 27....cred ca va fi gol in prima repriza....Peste 0,5 @1.80 si pentru risc mai mare
    peste 1,5 @4.90!
  • Ertzan Ertzan:
    în mod normal ar trebui să fie deja 0-3
  • PANATHA PANATHA:
    În Cipru scrie Karmiotissa Pano Polemidion - Othellos Athianou 6-6....... în timp ce în minutul 48 scorul era 1-5.....
  • animusbet animusbet:
    Ercan speră că Ataman va pleca pentru a nu-l mai răni: twis:
  • Ertzan Ertzan:
    Ce ne poate spune numărul? Am văzut antrenori analizând fazele care au fost făcute în greșelile de joc și ce ar fi trebuit să se facă cu acest număr au analizat fazele cărora ar fi trebuit să li se acorde fault.
  • PANATHA PANATHA:
    Ce a pierdut Olympiacos...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „FINALA CAMPIONATULUI IFC#20 (27-28/4/2024)" în Concursul IFC.
  • Ertzan Ertzan:
    Goumas din Turcia este un zeibeki drăguț : smk1:
  • animusbet animusbet:
    Pantofii pe care ni-i dai
  • Ertzan Ertzan:
    Da, v-am dat ca antrenor și pe Mourinho din Turcia
  • Ertzan Ertzan:
    În cele din urmă, unele au devenit anexe ale altora dacă vrei să spui la mine aaaaan te referi la mine : smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    Echipa noastră își propune să marcheze goluri în primul sfert...
  • Ertzan Ertzan:
    Ce dracu mănâncă Monaco ăsta?
  • PANATHA PANATHA:
    Astăzi am aflat campioana din acest an...
  • Ertzan Ertzan:
    le-ai dat, deși în 27 penalty-ul ratat ar fi putut schimba oarecum lucrurile
  • Ertzan Ertzan:
    Bartsokas pe tejghea urează de acum înainte Paște Fericit
  • PANATHA PANATHA:
    Bartzokas va câștiga meciul...
  • Ertzan Ertzan:
    vei veni : paidi:
  • PANATHA PANATHA:
    Desigur....
  • Ertzan Ertzan:
    Nu este avantajul terenului de acasă pentru toate echipele : smk1:
    Ertzan Ertzan: Nu este avantajul terenului de acasă pentru toate echipele : smk1: