Cum vă verificați conturile? Cazul Fonbet

Nikko

New Member
18 Jan 2011
23
6
3
De ani de zile, ori de câte ori trebuie să trimit documente de identificare online, le pun mereu un filigran în fața lor.
Fac asta din motive de siguranță, pentru că indiferent de ce spun companiile, nu știi niciodată ce s-ar putea întâmpla poimâine.
Există nenumărate exemple de sisteme care au fost scurse și piratate și de informații personale scurse.
Filigranul este o cheie de securitate care poate să nu fie 100% imuabilă, dar are scopul de a împiedica pe cineva să utilizeze neautorizat documentul.

Așa că fac același lucru la Fonbet. Ei par să fie singurii pe care îi amintesc care nu acceptă.
Au cerut actul de identitate fără nicio urmă.

Ce faci in acest caz?
Mentionez ca astfel de instructiuni au fost date si de INKA pentru ca datele personale sa poata fi protejate in acest fel.

 
  • Aprecieri
reacţii: McLaren17
Da. Ce facem cu cei care nu o acceptă?
Mi-au trimis un e-mail simplu de genul: Nu fi trist! Luăm foarte în serios problema siguranței!

Mă întreb dacă văd un hack, ce vor spune?
Sau și mai rău, există o scurgere din interior? Atâta timp cât nu uităm că vorbim de companii private, de angajați privați care ne-au uitat evidențele în loturi și au fost concediați-angajați ori de câte ori erau fără să știm în ce fază se află fiecare dintre ei.
 
  • Aprecieri
reacţii: Infobetakias
Deci, am făcut ce am spus mai sus.
Cei pe care îi menționezi, și îmi imaginez pe alții, cooperează cu alte servicii care oferă identificare.
fonbet cooperează în mod specific cu SumSub. Acolo ne trimit detaliile. Evident că procedura este descrisă în termenii de utilizare atunci când nu fac nimic reprobabil, cu diferența că înregistrările noastre călătoresc cu „permisiunea noastră” în locuri îndepărtate.

Documentul meu, pentru că l-am editat pentru filigran prin photoshop, a fost respins de sistem din cauza unor metadate pe care Photoshop le lasă în fișier. Deci, software-ul SumSub a avut un steag roșu.
Soluția a fost să elimin metadatele din fișier, eu am făcut-o și de bine sau de rău un pdf a trecut de identificare normal în ciuda filigranului.
 
toți cei care verifică înregistrările primul lucru pe care îl verifică este fișierul EXIF
totul se vede acolo

dacă a fost deschis, când a fost făcut, dacă a fost prelucrat etc
 
Același caz cu bet365. Am trimis din nou cu filigran, de data aceasta cu datele EXIF ​​șterse.
Dar nu le-a făcut.
In sfarsit am scris pe act de identitate cu un marker si am trimis o poza cu un stil usor agresiv si au trecut-o.
Chestia asta s-a întâmplat.
Nu mă simt confortabil că celălalt are o identitate intrinsecă în cărțile sale. Poimâine îmi pot găsi iubitul. Adică, îl vor găsi, dar de ce să te implici...
 
Fiecare companie are, evident, un mod diferit de verificare a informațiilor. De exemplu, Pokerstars.gr nu a acceptat un act de identitate eliberat acum 15 ani, nici măcar nu dorea permis de conducere sau pașaport. Motivul a fost că actul de identitate a expirat și ar fi trebuit eliberat recent. Toate celelalte companii au acceptat acest ID ca de obicei.
 
Exact aceasta este problema. Că același document este acceptat de unii și alții nu.
Când respectați niște legi, nu puteți face orice vă trece prin cap.
Și ce este de râs este că acești oameni susțin în astfel de cazuri că „avem o obligație legală față de stat” și bla bla bla.
Când ceva este în conformitate cu legea, îl accepți. În cazul dumneavoastră, cartea de identitate este valabilă 15 ani.
Dar nu, nu accept o diplomă sau un pașaport pentru că asta vreau. Dacă ai avut licență din Curacao, atunci fă ce vrei. Dar din momentul în care te afli legal în Grecia, o accepți fără mine.
Doar că, evident, există impunitate pentru că toată lumea dansează.
Novibet îmi cere un selfie și o verificare pe mobil pentru a-mi retrage capitalul inițial. Am băgat 20 de euro, 20 de euro vreau să-mi revin de când mi-am dat seama că am mâncat limită. Am închis contul și le voi raporta.
Cer o rambursare, nu o retragere.
 

Predictii

  • 22:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Barcelona - Paris Saint Germain
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Dortmund - Atletico Madrid
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Southampton - Preston
  • 22:15
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Famalikao - Sporting Lisabona
  • 20:00
    Novasports Prime
    • Maccabi Tel Aviv - Basconia
  • 21:00
    Novasports 5HD
    • Anatolou Efes - Virtus Bologna
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Bonn - Peristeri
  • Mâine 17-04-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 02:30
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 05:00
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • SoFi NBA Play-In Tournament
  • 12:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 14:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:30
    Novasports 6HD
    • WTA 500 Porsche Tennis Grand Prix
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • Ertzan Ertzan:
    Ok, scriu Olympic Final Four de acum înainte : smk1:
  • Ertzan Ertzan:
    Fără Final Four în finală. Barcelona Mă distrez cu tine din vestiar dacă vii, așa că sunt definitiv
  • Ertzan Ertzan:
    Finala Olympiacos-Fener și repetarea finalei fixe
  • PANATHA PANATHA:
    ne-ai derutat...
  • Ertzan Ertzan:
    stai jos si eu m-am incurcat
  • Ertzan Ertzan:
    Avem Fener-Monaco și dacă vii, avem Fener-Panathinaikos
  • PANATHA PANATHA:
    Barcelona - Olimpic și după cu câștigătorul Real - echipa a 8-a
  • Ertzan Ertzan:
    Olympiacos-Barcelona si apoi Olympiacos-Real nu?
  • PANATHA PANATHA:
    Perechile playoff-urilor Real Madrid - Maccabi sau Baskonia sau Virtus sau Efes / Panathinaikos - Maccabi sau Baskonia / Monaco - Fenerbahce / Barcelona -
    Olimpic
  • PANATHA PANATHA:
    Așa că marți îl avem pe Bakabi - Baskonia într-un singur meci....învingătorul joacă cu Panatha.....învinsul va juca cu câștigătorul de la Efes - Virtus și câștigătorul cu Real Madrid....
  • PANATHA PANATHA:
    Cu timpul în care Efes a câștigat, ei pot câștiga Virtus și orice ar pierde în Maccabi - Baskonia și pot juca împotriva Realului...
  • PANATHA PANATHA:
    Am explicat bine?
  • animusbet animusbet:
    Nu există echipă Efes, pentru că l-au învins pe Fener de două ori într-o săptămână, i-am făcut echipă?
  • Ertzan Ertzan:
    Realul nu pierde în fața Efes decât dacă Larkin o face și acasă, atunci există speranță
  • Ertzan Ertzan:
    și celălalt client : smk1:
  • PANATHA PANATHA:
    In cele 5 meciuri cred ca Real va trece.....doar pentru ca a venit primul, poate sa nu aiba un adversar atat de usor cum ar fi normal
  • PANATHA PANATHA:
    1900 de meciuri și numărătoare :p
  • Ertzan Ertzan:
    Liverpool, sunt sigur că a trimis oameni și o mulțime de oameni găleți, puncte, handicap peste tot
  • PANATHA PANATHA:
    Cu siguranță s-ar pierde mulți bani în viață
  • Ertzan Ertzan:
    Fetele noastre l-au oprit pe Villeneuve în finala cu 58-45 la finalul primei reprize
  • Ertzan Ertzan:
    Englezii din această zi de meci au luat-o la dracu cu oamenii și lumea mică cu Aston Villa 0-2
  • PANATHA PANATHA:
    Momente șocante la Udinese - Roma, Evan Entika s-a prăbușit în minutul 72 al meciului.
    1f691.png
    A plecat pe targă, din fericire opritorul roman era conștient, în timp ce jocul a fost oprit definitiv.
  • Ertzan Ertzan:
    de aceea a fost întreruptă, vă spun ce s-a întâmplat aici
  • PANATHA PANATHA:
    De aceea sunt aici...să informez despre toate : bravo: : ROFLMAO: :p
  • B Forum Bot:
    Utilizatorul BraShaVa8888 a început un nou subiect numit „|_ Live _|" în Fotbal Predictii.
    B Forum Bot: BraShaVa8888 a început un nou thread numit „|_ Live _|” in Prognoze...