Cum sunt rupte jucăriile?

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,185
1,228
113
Un gând, poate util.
Jucăm multe jocuri diferite în fiecare zi. Greacă, premier, portughez, Ecuador ...
În unele dintre ele vine locul preferat, în unele nu vine și la final se adună că fondul ridică în funcție de ceea ce am jucat.

Acestea sunt meciurile care zvonesc acum, cum se zvonesc? A studiat-o cineva?
În opinia mea, nu este indiferent (s-a rupt - aruncăm glonțul - sfârșitul), dar există două categorii:

a) Fortuna, Olympiacos-Kastoria, Sarganis, fantomă.
b) Piața nu știa ce spune.

Un exemplu al doilea care îmi vine în minte este Olympian-Apollo 0-3 1996. Ultimul joc al lui Demi cu tricoul lui Apollo, șansele erau desigur as, dar un olimpic indiferent l-a lăsat pe Apollo să câștige.

În statistici, statele (a) și (b) nu sunt identice.
Dacă toate pauzele ar fi sub forma (a), ar fi un cont diferit, în timp ce dacă este vorba de o formă (a) și o parte este de formă (b), atunci apare altul.
Trebuie să existe un mod de a controla acest lucru. Frank George, profesor de multă vreme al universității Essex (matematician - antrenor de fotbal și consultant NATO), a spus-o.
Ultima editare:
  • ca
reacţii: vaf3

loxagos marca

Membru bine-cunoscute
9 IOL 2013
599
536
93
lac din penthouse
Trebuie să existe un mod de a controla acest lucru. Frank George, profesor de multă vreme al universității Essex (matematician - antrenor de fotbal și consultant NATO), a spus-o.
Un eveniment accidental este UNABIL de a prezice. Singurul lucru care poate fi verificat este probabilitatea teoretică a evenimentului pe termen lung.
Am încercat foarte mult să găsesc momentul și să prind ocazia.
NU VA DACĂ NU știm CÂND.

Poate fi ușor pentru următoarele 10 100-uri să se întâmple zece dintre acestea și timpul 11 să trântească împreună. Frank înseamnă, în mod evident, altceva.

Nu avem idee care dintre mii de jocuri va verifica pur și simplu probabilitatea.

Cele de mai sus se referă la studiul datelor statistice.

Dacă am reuși să găsim arcul acelei probabilități speciale, atunci grebla ar putea fi, de asemenea, posibilă să se rupă, randamentul nu va mai avea niciun sens.

Nu este rău, totuși, să depui efort după căutarea ei, poate pe val.
Începeți cu 10-uri de joc-evenimente și încercați să distingi arcul de probabilitate de detaliile foarte mici pe care doar tu le poți discerne. Suna simplu si nu este frumos.Inarmat cu rabdare si vezi daca poti gestiona.

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,185
1,228
113
Un eveniment accidental este UNABIL de a prezice. Singurul lucru care poate fi verificat este probabilitatea teoretică a evenimentului pe termen lung.
Am încercat foarte mult să găsesc momentul și să prind ocazia.
NU VA DACĂ NU știm CÂND.

Poate fi ușor pentru următoarele 10 100-uri să se întâmple zece dintre acestea și timpul 11 să trântească împreună. Frank înseamnă, în mod evident, altceva.

Nu avem idee care dintre mii de jocuri va verifica pur și simplu probabilitatea.

Cele de mai sus se referă la studiul datelor statistice.

Dacă am reuși să găsim arcul acelei probabilități speciale, atunci grebla ar putea fi, de asemenea, posibilă să se rupă, randamentul nu va mai avea niciun sens.

Nu este rău, totuși, să depui efort după căutarea ei, poate pe val.
Începeți cu 10-uri de joc-evenimente și încercați să distingi arcul de probabilitate de detaliile foarte mici pe care doar tu le poți discerne. Suna simplu si nu este frumos.Inarmat cu rabdare si vezi daca poti gestiona.

O să mă uit în continuare și vă voi spune.
Ce vreau să spun este că încă un lucru în care mingea nu vrea să intre și altul ar trebui să fie ... Astrakhan.
Cu toții considerăm că acesta este ceva care nu mai este relevant după rezultat, și anume „am pierdut zgomotul”.
Dar cred că poate afecta statisticile într-un sens.
  • ca

Balaton

Membru bine-cunoscute
1 Nov 2008
1,036
936
113
O să mă uit în continuare și vă voi spune.
Ce vreau să spun este că încă un lucru în care mingea nu vrea să intre și altul ar trebui să fie ... Astrakhan.
Cu toții considerăm că acesta este ceva care nu mai este relevant după rezultat, și anume „am pierdut zgomotul”.
Dar cred că poate afecta statisticile într-un sens.
Depinde de ce favoriți vorbim. Deoarece favoritele sunt atât 1,20, cât și 2,20. Nu pot avea aceleași cerințe cu favoritul 2,20, comparându-l cu favoritul 1,20. De asemenea, nu pot avea aceleași cerințe atunci când Premierul îmi oferă performanța 1,20 într-o echipă cu echipa 1,20 care joacă în clasa 3 Germană. Unul are un jucător care costă la fel de mult ca întreaga echipă 3 Germany. Deci, în general, nu putem vorbi despre motivul pentru care favoritul nu a trecut, pentru că există alte oportunități pentru o echipă și altele pentru cealaltă, chiar dacă performanța le plasează în același calder.

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,185
1,228
113
Depinde de ce favoriți vorbim. Deoarece favoritele sunt atât 1,20, cât și 2,20. Nu pot avea aceleași cerințe cu favoritul 2,20, comparându-l cu favoritul 1,20. De asemenea, nu pot avea aceleași cerințe atunci când Premierul îmi oferă performanța 1,20 într-o echipă cu echipa 1,20 care joacă în clasa 3 Germană. Unul are un jucător care costă la fel de mult ca întreaga echipă 3 Germany. Deci, în general, nu putem vorbi despre motivul pentru care favoritul nu a trecut, pentru că există alte oportunități pentru o echipă și altele pentru cealaltă, chiar dacă performanța le plasează în același calder.
Este o problemă de influență sau nu asupra statisticilor.
  • ca

Grim Reaper

Membru bine-cunoscute
4 Sep 2006
4,091
2,538
113
Olympiacos nu i-a lăsat în pace, nu au putut să dea jos picioarele, Demis și Barnakis au strigat la ei.

Predictii

• 22: 00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Chelsea - Bayern Munchen
  • 22: 00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Napoli - Barcelona
  • Mâine 26-02-2020
  • 05: 00: 00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Los Angeles Lakers - New Orleans Pelicans
  • 06: 00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • 2020 ATP 500
  • 12: 00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • 2020 ATP 500
  • 14: 00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • 2020 ATP 500
  • 17: 00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • 2020 ATP 500
  • 19: 00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • 2020 ATP 500
  • Mâine 26-02-2020
  • 02: 00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • 2020 ATP 500
  • 04: 00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • 2020 ATP 500
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • G GRaptakis:
    +1
  • P PANATHA:
    Sub 0.5 - Obiective peste / sub PAOK - Olympiacos @
    4.60
  • Coria Forum Bot:
    Utilizatorul Coria a lansat o nouă temă numită "ATP Santiago„la tenis.
  • BetLaden BetLaden:
    Concurența de nivel 3 la Superleague cu Savrinio, Loco-3 și tsitoni pentru a avea exact același număr de 26 de puncte !!!
    +1
  • BetLaden BetLaden:
    Conform regulilor, o loterie este urmată în astfel de cazuri, iar procesul a transformat câștigătorul savrinio!
    +1
  • V vangosmt:
    Bună dimineața, săptămână bună
    +1
  • BetLaden BetLaden:
    Bună dimineața Vangos
    +2
  • BetLaden BetLaden:
    ATENȚIE pentru a clarifica ceva despre competiții, deoarece au existat interpretări greșite ...
    1. Bine pentru premii, există curse care nu au nevoie de o remiză, deoarece există criterii de nivel pentru a câștiga. În meciurile anterioare nu au existat remize, deoarece câștigătorul a venit cu criterii precum cine a obținut mai multe puncte decât câștigătorul sau punctajul exact al meciului. Astăzi a fost în primii trei cu TOATE aceleași numere, astfel încât să nu poată câștiga pe baza unei remize, așa că s-a făcut o remiză.
    2. De asemenea, pentru a clarifica faptul că ultimul meci din Liga Campionilor și Europa League nu s-a încheiat încă ... întreaga fază (ambele meciuri) trebuie finalizată și apoi va apărea un câștigător. Așadar, cei care sunt primii în ultima săptămână trebuie să aștepte toată faza cu repetatoarele.
    Pentru orice întrebare vă stăm la dispoziție.
    +1
  • betover Forum Bot:
    Utilizatorul betover a lansat o nouă temă numită "Randament de peste 1,30 pe zi.„la Fotbal Predictii.
  • cosmicsports Forum Bot:
    Utilizatorul cosmicsports a lansat o nouă temă numită "tinaftore;„la Pachete de conversații.
  • Balaton Balaton:
    Erjan vă va răspunde într-un tipule întrebându-mă în seara asta de ce nu îmi deschid ușile pentru a vă răspunde acum
  • P PANATHA:
    Hamas din Turcia ... Basak câștigă prin gol târziu și urcă din nou primul loc
  • Ertzan Ertzan:
    cel rău și noi am spart un blestem de 20 de ani și 2 luni. În 2 ani, noul președinte a făcut toate urletele, la baschet, la fotbal
  • P PANATHA:
    Alafouzos l-a luat pe Fener? Pentru că numai el ar face totul ușor
    +1
  • Ertzan Ertzan:
    nu ce să obții.
  • Ertzan Ertzan:
    Ce veți face în această seară și cum se joacă Euroliga atât de devreme?
  • P PANATHA:
    va fi diseară (22:00), deoarece stadionul spaniol Wizink Center nu va fi disponibil în zilele următoare, deoarece va găzdui evenimentul Disney On Ice.
  • P PANATHA:
    meci dificil, desigur .... iar echipa nu este convinsă ... mai ales în deplasare
  • Ertzan Ertzan:
    dintr-o sursă bună am aflat că Zoc a respins prost noul contract
  • P PANATHA:
    da, dar este definitiv; poate nu sunt de acord cu termenii încă
  • Ertzan Ertzan:
    am citit un comentariu că până acum a fost respins de 2-3 ori
  • P PANATHA:
    iar lucrul despre baschet este că antrenorii mari sunt puțini
  • Ertzan Ertzan:
    Ideea este că, după Zoc, la revedere de la viață
  • linatsa Forum Bot:
    Utilizatorul linatsa a lansat o nouă temă numită "Estimări la sol OPAP„la Fotbal Predictii.
    linatsa Forum Bot: Linatsa a început un nou subiect numit "Estimări la sol OPAP" la ...