Cât de rapid este ritmul într-un meci de fotbal?

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,882
1,473
113
Scriu despre achiziționarea colțurilor.
Pentru a prezice cornere, peste sau sub, de obicei mergem după statisticile echipei. Așa că spunem „Leeds și Liverpool iau cele mai multe cornere, așa că le jucăm”. Corect, nu greșit, dar acesta este cel mai bun mod?
După cum veți fi observat cei care vă ocupați de cornere, spun peste 9, Anglia plătește cote de 2.00 până la 2.10.
America de Sud, însă, plătește 3 sau chiar 3.50!
Care este diferența ; Este fotbalul lent al sud-americanilor. Până și naționala Braziliei joacă cu încetinitorul. Când obțin combinația, sunt capabili de lucruri uimitoare și suntem cu toții fani, dar dezvoltarea lor a fost și rămâne lentă. Vorbim de Brazilii bune (Brazilia rea ​​a fost în 1990 la Roma, toate celelalte echipe ale lor au fost bune).

Deci ce am observat?
Când se joacă mingea rapidă și ambele echipe își propun să marcheze, se acordă multe cornere.
Un exemplu este recenta finală a Ligii Campionilor, Real - Dortmund. 17 colțuri.
Contra exemplu, Serbia - Anglia de ieri. Serbia a apărat sus pentru a evita să primească un gol, Southgate (Fraudgate) pe de altă parte a jucat și el foarte conservator. Rezultatul a 3 viraje in total.

Cum iese mingea din corner?
De cele mai multe ori este interceptată de un fundaș centrarea joasă de pe linia laterală.
Apoi, șuturi către poartă care sunt din nou blocate de un apărător sau de portar.
Apoi hornuri pe care apărarea le respinge în colț.
A obține un colț în alt mod este rar.

Deci nu avem cornere în fotbalul lent, dar – cred că e de la sine înțeles – și când meciul este blocat (la 3-0 practic ambele părți renunță, una un „prosop”. cealaltă întreținere).

Deci întrebarea este un parametru care prezice cât de repede vor juca echipele.
Uneori este destul de evident.
Ieri Germania, pe care o cunoaștem deja pentru că suntem cu toții fani la suflet. La ralanti ar merge cu ungurii? Iar ungurii, la rândul lor, au avut loc să nu încerce golul? Rezultat 18 cornere.
Dar există cineva care ține astfel de statistici?
De exemplu. totalul de kilometri parcurși de adversari în 90 de minute.

Este ceva ;

O sa raspund pentru ca ma ocup de viraje si am o parere despre viraje......
Ceea ce spun este din experienta personala.
Acum câțiva ani, poate mult mai puțin... un tip a început să ofere opțiuni pentru viraje.
Mai ales în minutul 82-83, el căuta un asiatic peste 1 la o performanță de 1,80 și peste
Pe atunci, nimeni nu juca la colțuri sau poate că nu mă deranjasem să văd dacă joacă cineva!
Așa am jucat și eu, cu rezultate excelente..... rar a fost un corner după 83 ... când a fost mai rău, am avut o revenire. Am uitat sa mentionez ca selectiile pentru cornere s-au facut in meciuri egale sau cu 1 gol diferenta.... Azi sa gasesc o performanta de 1,80 in 83 pentru un alt corner fara speranta 85 poate 87 minute pentru Asian 1 !!!! si vezi si tu....in astfel de competitii adica....au fost deja 7-8 cornere etc/....
Acum inainte de start... nu am o parere daca pariul pe corner este previzibil/...... poate da, poate nu...... dar corneruri dupa 37-38 in prima repriza. este foarte posibil cu o performanta si aspect bun... daca au fost deja 4 cornere insa ar fi bine daca ultimul corner sa fi facut inainte de 30... la fel in minutul 88 daca au fost. minim 8 cornere si ultimul inainte de 80.....(fara a fi obligatoriu) si bineinteles egalitate sau diferenta de 1 gol/......

O sa raspund pentru ca ma ocup de viraje si am o parere despre viraje......
Ceea ce spun este din experienta personala.
Acum câțiva ani, poate mult mai puțin... un tip a început să ofere opțiuni pentru viraje.
Mai ales în minutul 82-83, el căuta un asiatic peste 1 la o performanță de 1,80 și peste
Pe atunci, nimeni nu juca la colțuri sau poate că nu mă deranjasem să văd dacă joacă cineva!
Așa am jucat și eu, cu rezultate excelente..... rar a fost un corner după 83 ... când a fost mai rău, am avut o revenire. Am uitat sa mentionez ca selectiile pentru cornere s-au facut in meciuri egale sau cu 1 gol diferenta.... Azi sa gasesc o performanta de 1,80 in 83 pentru un alt corner fara speranta 85 poate 87 minute pentru Asian 1 !!!! si vezi si tu....in astfel de competitii adica....au fost deja 7-8 cornere etc/....
Acum inainte de start... nu am o parere daca pariul pe corner este previzibil/...... poate da, poate nu...... dar corneruri dupa 37-38 in prima repriza. este foarte posibil cu o performanta si aspect bun... daca au fost deja 4 cornere insa ar fi bine daca ultimul corner sa fi facut inainte de 30... la fel in minutul 88 daca au fost. minim 8 cornere si ultimul inainte de 80.....(fara a fi obligatoriu) si bineinteles egalitate sau diferenta de 1 gol/......

Ei bine, întotdeauna este noroc.
În recentul amical dintre Franța și Canada s-au jucat să treacă timpul, dar niciun corner în ultima jumătate de oră nu a fost unul dintre lucrurile ciudate.
Un egal și superioritate de unul (forma... Olympiacos - Panserraikos) este ok pentru un corner (dar depinde și de performanță).
Acum a șasea Germania cu Elveția mă aștept la supă și în scurt timp în Anglia - Danemarca și cu bame Suthgey. Italia - Spania semn de întrebare, probabil că nu, nu le văd ca înainte rapid.

• Aprecieri
reacţii: betover

Predictii

• 03:30
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Independiente del Valle - Boca Juniors
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Omonia - AEK
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Panathinaikos - Maccabi Netanya
  • Mâine 19-07-2024
  • 03:30
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Cerro Porteno - Atletico Paranaense
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • Mâine 19-07-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 04:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 13:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Luciano Darderi - Alexandru Şevcenko
  • 15:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Alexander Zverev - Jesper De Jong
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • Stefanos Tsitsipas - Hamad Mejedovic
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 18:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • Jan-Leonard Struff - Leandro Riddy
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP 500 2024

Ziua de naștere de astăzi

Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • G Forum Bot:
    Utilizatorul ginikou a început un nou subiect numit „Casa de pariuri se inchide din cauza datoriilor?" în Știrile pieței de pariuri.
  • PANATHA PANATHA:
    Aproape că am căzut în semifinala de ieri... golul - gol a ieșit ușor
  • Rezistent la apă Forum Bot:
    Utilizatorul Rezistent la apă a început un nou subiect numit „Alegeri prezidentiale" în distracție.
  • Costas 1974 Forum Bot:
    Utilizatorul Costas 1974 a început un nou subiect numit „11/06/2024 ...Ne vedem prietenos!!!" în Fotbal Predictii.
  • PANATHA Forum Bot:
    Utilizatorul PANATHA a început un nou subiect numit „Termen lung 2024-2025" în Fotbal Predictii.
  • Rezistent la apă Forum Bot:
    Utilizatorul Rezistent la apă a început un nou subiect numit „Câștigător Euro 2024" în Fotbal Predictii.
  • PANATHA PANATHA:
    A ieșit primul cartonaș din finală... și odată cu el am mai reușit mult timp... chiar și un cartonaș în toate evenimentele noastre cu o performanță de 4.00
  • PANATHA PANATHA:
    Copilul l-a scos pe Kane...
  • PANATHA PANATHA:
    Să mergem pentru o noapte mare...
  • Jucător conștient Jucător conștient:
    Intr-adevar, sunt foarte de acord
    Spaniolii au făcut aceeași greșeală ca și cu Germania
    Dacă ORICE englez merită să primească un euro, acesta este el
    numai Pickford
    Foden era pe teren;
  • Ertzan Ertzan:
    Nu știu cine a comentat ERT, dar în victoria Spaniei cu 2-1 joacă chiar dacă s-a trezit. Celălalt care descria sărbătoarea aud de jos un „este un obiectiv”.
    Oricum, descrierea a fost ok, am scapat de cel dotat, bine, felicitari lui Ert
  • Ertzan Ertzan:
    nicio plangere, nu am, doar m-a impresionat cel care a facut comentariul pe ici pe colo
  • Ertzan Ertzan:
    singura dată când am văzut-o cu o descriere greacă, restul l-am urmărit fie în turcă, fie pe un canal străin
  • Ertzan Ertzan:
    Din 66 până astăzi, 16 antrenori și 450 de jucători au trecut prin echipa națională a Angliei când nu se poate nu se poate.
    Va fi atunci când vor coborî cu motto-ul „nu se întoarce acasă”
    Poate că în 2020 (2021) l-au meritat, dar anul acesta Spania a primit-o degeaba, cu alte cuvinte, a fost complet corect. dincolo de ceea ce fiecare pariu
  • PANATHA PANATHA:
    „În primul rând, englezii nu cântă „it’s coming back home” ci se întoarce acasă”, adică „he comes home” și nu „he returns home” nu cântă despre un trofeu pe care l-au avut cândva pe care speră să o aibă din nou. Și titlul „It’s coming home” este despre fotbal, nu despre trofeu. O melodie care a apărut în 1996, când Anglia a găzduit un eveniment major pentru prima dată în 30 de ani un astfel de eveniment pe terenurile lor, unde s-a născut fotbalul și din acest motiv ei consideră acest sport ca parte a moștenirii lor naționale”.
  • PANATHA PANATHA:
    Știe vreun parior ce s-a întâmplat cu golgheterul Euro?
  • K Kavajim:
    La Stoiximan mi-au plătit întregul pariu (la 100%) pentru Olmo ca prim marcator. În același timp, însă, i-au plătit și pe cei 5 golghetori rămași (Kane/Gakpo/Wirtz/Mikautadze și încă unul îmi scapă), dar cu 6.
    +1
  • K Kavajim:
    În bet365/Novi, cred că ar plăti doar regulile moarte (adică toată lumea până la 6) pentru că asta a scris de la început
    +1
  • PANATHA PANATHA:
    În suma generală pe termen lung a euro semnul a fost pozitiv
    PANATHA PANATHA: În suma generală pe termen lung a euro semnul a fost pozitiv