Pariu. Este mai bine să folosiți unul singur sau chiar?

cosmicsports

Membru bine-cunoscute
30 IOL 2010
3,834
1,451
113
La pariuri, după cum știți, se pot paria unități (meciuri simple), perechi, trei... n-adies.
Există o veche ceartă cu privire la ceea ce este în interesul jucătorilor.

Majoritatea este în favoarea... zero, nu cred că există nicio îndoială în acest sens.
Dar chiar dacă există un jucător ipotetic care îi învinge.
Prin jucător ipotetic nu mă refer la Vangelas, care a cunoscut 3-0 Olympiacos-Veroia și a jucat-o. Ce mai juca?
Mă refer la un jucător de nivel avansat care joacă fără să cunoască un set.

ROI (rentabilitatea investiției) în pariuri depinde de profitul mediu.
Dacă probabilitatea evenimentului este p și randamentul brut este c, atunci:

M = buc - 1

iar cerința este M > 0.

Dar dacă două evenimente independente au p1, c1 și p2, c2 atunci M al diadei este:

M = p1. c1. p2. c2 - 1

și întrucât presupunem că pentru ambele evenimente unitatea M este pozitivă, în mod necesar M al diadei va fi mai mare decât M al fiecărei unități!

asa?
Deci, deoarece acest lucru se extinde la majoritatea, ... infinitul este teoretic benefic!

Desigur, există obiecții rezonabile:
Dacă jucăm un cuvânt de lungime infinită, sau de lungime egală cu numărul lui Loschmidt pentru a fi mai practic, trebuie să așteptăm vreo douăzeci și trei de miliarde de ani înainte să ne lovească - pentru că probabilitatea scade, produsul lui p.
Dacă așteptăm acești ani, cine va găsi OPAP să ne dea cât câștigă navigatorul nostru?

Dar în practică motto-ul (joci mereu bine) este util.
Nu poti.
Dar ce cuvânt?
Am ajuns în diada și cred în viitor. Nu pot scoate pc > 1 joc de fiecare dată, mă voi împiedica undeva.
Pot călători peste tot. Iar la Olympiacos - Kastoria, pe care o va da o casa de pariuri cu 1.80 - in loc de 1.08 - s-ar putea sa ma poticnesc.
Dar mă refer la estimare, nu la ceea ce se va întâmpla pe teren.

Acesta este, de asemenea, un concept oarecum nedefinit. Evaluarea. Ce înseamnă evaluarea corectă și greșită, care este altceva decât rezultatul pe care luptă îl aduce în cele din urmă? Dar există și este motivul pentru care... infinitul nu se aplică. Se aplică ceva între ele.
 
Ultima editare:
Scurt:
„Atunci când pariezi parlays / acumulatori / Bet Builders, crești avantajul casei, la fel ca dobânda compusă. Numai când toate selecțiile sunt +EV este un pariu multiplu acceptabil”
 
Scurt:
„Atunci când pariezi parlays / acumulatori / Bet Builders, crești avantajul casei, la fel ca dobânda compusă. Numai când toate selecțiile sunt +EV este un pariu multiplu acceptabil”

Depinde în mare măsură de numărul de pariuri valorice celebre.
Ești evaluator sau buldozer incorigibil?
Cred că spun și bine și greșit.
Una care a rămas cu mine ca o greșeală istorică a mea a fost că am jucat PAOK împotriva Olympiakos într-o singură greșeală.
între ei în urmă cu trei ani. Olympiacos a câștigat. Poate că nici Olympiacos nu a făcut o evaluare greșită
poate norocul să fie de partea lui. Dar mi-a rămas că a fost o prostie.
Uneori ceea ce credeam că ar fi fost inteligent și a trecut, alteori ar fi fost o prostie și a trecut din nou.
 
Depinde în mare măsură de numărul de pariuri valorice celebre.
Ești evaluator sau buldozer incorigibil?
Cred că spun și bine și greșit.
Una care a rămas cu mine ca o greșeală istorică a mea a fost că am jucat PAOK împotriva Olympiakos într-o singură greșeală.
între ei în urmă cu trei ani. Olympiacos a câștigat. Poate că nici Olympiacos nu a făcut o evaluare greșită
poate norocul să fie de partea lui. Dar mi-a rămas că a fost o prostie.
Uneori ceea ce credeam că ar fi fost inteligent și a trecut, alteori ar fi fost o prostie și a trecut din nou.
„Valiobetas”..... o conversație mare despre ce este valio, dar da, apropo, dacă părțile individuale sunt valio, altfel doar mănânci greblă în greblă. Ai spus bine etc.
De asemenea, parabole „valium” plus extra-urile pe care companiile le dau pentru trei și patru (ceva de genul +5%, +10%), plus pentru că deși nu dai atât de mult un obiectiv, fac din proiect un cinstit instrument.
 
„Valiobetas”..... o conversație mare despre ce este valio, dar da, apropo, dacă părțile individuale sunt valio, altfel doar mănânci greblă în greblă. Ai spus bine etc.
De asemenea, parabole „valium” plus extra-urile pe care companiile le dau pentru trei și patru (ceva de genul +5%, +10%), plus pentru că deși nu dai atât de mult un obiectiv, fac din proiect un cinstit instrument.

Există un paradox aici.
Vrem să aflăm dacă suntem părtinitori de valoare sau nu, sau metoda pe care o folosim este părtinitoare de valoare sau nu.
Cu siguranță ROI-ul îl va arăta după ceva timp, dar îl căutăm și altfel.
Fiecare rezultat care vine ne spune ceva, dar nu ne spune complet.
Pentru că am spus, poate fi pariu de valoare - trecut, pariu de valoare - eșuat, prostie - trecut, prostie - eșuat.
O modalitate ar fi poate citirea recenziei meciului - vorbim de fotbal.
 
Cel mai inutil din toate timpurile a fost vestiarul fostei trupe.
Ne spunea de fiecare dată „băieți, prindeți giganții” și alte astfel de ecouri ale lui Botanikos și eu l-am controlat pe tot parcursul sezonului competițional și din trucurile lui nu a găsit decât o dublă pe care Apollo o făcuse în PAS.
 
Există un paradox aici.
Vrem să aflăm dacă suntem părtinitori de valoare sau nu, sau metoda pe care o folosim este părtinitoare de valoare sau nu.
Cu siguranță ROI-ul îl va arăta după ceva timp, dar îl căutăm și altfel.
Fiecare rezultat care vine ne spune ceva, dar nu ne spune complet.
Pentru că am spus, poate fi pariu de valoare - trecut, pariu de valoare - eșuat, prostie - trecut, prostie - eșuat.
O modalitate ar fi poate citirea recenziei meciului - vorbim de fotbal.
Și aici vine cineva și îți spune:
„Dacă într-adevăr poți și găsi valoare, să numeri meciul și să nu joci greșelile companiilor, vei fi pozitiv la schimb, unde vei juca împotriva cunoștințelor concentrate și nu unui tip căruia i s-a întâmplat ca conflip să dea 70/30 pentru că era irelevant. " .
Sunt mai de acord cu el decât cu cel care îmi va spune uite cât de mult dă pariorul corecția când pinnacle îi dă atât de mult. Există valoare acolo, da, dar cum și unde o găsești este și o chestiune
 
Și aici vine cineva și îți spune:
„Dacă într-adevăr poți și găsi valoare, să numeri meciul și să nu joci greșelile companiilor, vei fi pozitiv la schimb, unde vei juca împotriva cunoștințelor concentrate și nu unui tip căruia i s-a întâmplat ca conflip să dea 70/30 pentru că era irelevant. " .
Sunt mai de acord cu el decât cu cel care îmi va spune uite cât de mult dă pariorul corecția când pinnacle îi dă atât de mult. Există valoare acolo, da, dar cum și unde o găsești este și o chestiune

Sunteți mereu în căutarea unei greșeli a companiilor mari sau mici, în timp ce și colectorii de taxe joacă un rol, desigur.
Dacă ar fi un prieten ar fi mai multe oportunități.
Acum, dacă ceea ce spunem este greșit este cu adevărat greșit sau nu, va spune medicul legist Kapsaskis.

Ce este conflip?
 
  • Aprecieri
reacţii: swsias7
Sunteți mereu în căutarea unei greșeli a companiilor mari sau mici, în timp ce și colectorii de taxe joacă un rol, desigur.
Dacă ar fi un prieten ar fi mai multe oportunități.
Acum, dacă ceea ce spunem este greșit este cu adevărat greșit sau nu, va spune medicul legist Kapsaskis.

Ce este conflip?
Ai dreptate în privința asta.
O fac si eu si oricine isi doreste sa aiba un profit pe termen lung (dar nu are nicio informatie sau sistem grozav) o face. Nu dau vina, spun doar ca oricine poate gasi de fapt valoare, o face. pe schimb, pentru că altfel nu râde, ne bazăm pe greșeli, care mai devreme sau mai târziu duc la limitări (asta este o altă chestiune).

Singura scuză pe care o pot înțelege este că casele de pariuri dau mai multe cumpărări decât BF. Dar cati oameni cunosti care fac bani in BF?Am numarat pe degetele unuia.

PS Coroane sau facturi
 
Ai dreptate în privința asta.
O fac si eu si oricine isi doreste sa aiba un profit pe termen lung (dar nu are nicio informatie sau sistem grozav) o face. Nu dau vina, spun doar ca oricine poate gasi de fapt valoare, o face. pe schimb, pentru că altfel nu râde, ne bazăm pe greșeli, care mai devreme sau mai târziu duc la limitări (asta este o altă chestiune).

Singura scuză pe care o pot înțelege este că casele de pariuri dau mai multe cumpărări decât BF. Dar cati oameni cunosti care fac bani in BF?Am numarat pe degetele unuia.

PS Coroane sau facturi
Permiteți-mi să vă spun o mare greșeală istorică a companiilor:
Rangers - AEK 8.50 dubla la Ibrox în 1995!
AEK câștigase aici cu 2-0, în cele din urmă câștigase cu 1-0 în Scoția și avea nevoie de 3-0.
(atunci) AEK era clar cu o clasă mai sus (atunci) Rangers și dubla nu era în pericol, deoarece calificarea fusese deja decisă și s-au săturat să marcheze un al doilea gol.
 

Predictii

  • 14:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Bristol City - Leicester
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 2 HD
    • Wrexham - Mansfield
  • 17:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Norwich - Plymouth
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 1 HD
    • Blackburn - Ipswich
  • 20:00
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Benfica - Salvări
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • Al Etifaq - Al Ahly
  • 21:30
    Start Novasports
    • Burgos - Espanyol
  • 22:00
    Novasports 1HD
    • Cadiz - Granada
  • 22:00
    Novasports 2HD
    • Lille - Lance
  • 22:00
    COSMOTE SPORT 3 HD
    • Watford - Leeds
  • 22:30
    COSMOTE SPORT 8 HD
    • Estrella - Sporting Lisabona
  • 19:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • Bursaspor - Tofas
  • 19:45
    Novasports 5HD
    • Fenerbahce - Alba Berlin
  • 19:45
    Novasports 6HD
    • Besiktas - Burg
  • 20:55
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • NBA Action 2023-24 E3323
  • 21:30
    Novasports 3HD
    • London Lions - Paris
  • 21:30
    Novasports 4HD
    • Real Madrid - Steaua Roșie
  • 21:30
    Novasports Prime
    • Virtus Bologna - Panathinaikos AKTOR
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 4 HD
    • Indiana Pacers - Los Angeles Lakers
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 01:05
    • NC State - Marquette
  • 01:35
    Novasports 5HD
    • Gonzaga - Purdue
  • 02:00
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • San Antonio Spurs - New York Knicks
  • 04:30
    COSMOTE SPORT 7 HD
    • NBA TV 2023-24
  • 07:15
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 08:30
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 09:25
    COSMOTE SPORT 5 HD
    • WRC 2024
  • 16:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 17:00
    ERT3
    • Panathinaikos - Milos
  • 18:00
    COSMOTE SPORT 9 HD
    • Premier Padel Tour 2024
  • 20:15
    ERT3
    • Olympiacos - PAOK
  • 21:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
  • Mâine 30-03-2024
  • 01:00
    COSMOTE SPORT 6 HD
    • ATP Masters 1000 2024
Chat general
Ajutor utilizatori
  • Nimeni nu vorbește chiar acum.
  • PANATHA PANATHA:
    Ai văzut reluare?
  • Ertzan Ertzan:
    da
  • PANATHA PANATHA:
    Fenerbahce a vrut să amâne derby-ul din 7 aprilie cu Galatasaray pentru Supercupa Turciei din mila lui...Olympiakos, însă cererea sa concretă nu a fost acceptată de federația de fotbal a țării.
  • PANATHA PANATHA:
    Federația Turcă de Fotbal (TFF) a informat ambele cluburi că
    acest lucru are de-a face cu faptul că nu există o dată alternativă din cauza programului încărcat al echipelor.
  • Ertzan Ertzan:
    Urma sa o scriu dimineata dar nu a venit de pe telefonul mobil. Nereligioșii, așa cum era normal, au spus că nu vor accepta amânarea meciului. Echipa noastră a aplicat pentru amânare și din câte am citit au spus că meciul ar trebui să se țină la finalul campionatului, dar Federația, care s-a turnat pe ea și mai are de luat decizia pe „penalty-uri”, nu a acceptat-o.
  • Ertzan Ertzan:
    Fenerbahce este echipa care a strâns cele mai multe puncte din Europa, dar ei nu o văd așa, e în regulă, dar Dumnezeu este grozav
  • PANATHA PANATHA:
    ANT1 arata F1 duminica dimineata??
  • Ertzan Ertzan:
    Cred că doar plusul îl va avea
  • PANATHA PANATHA:
    Oh, la naiba...
  • Ertzan Ertzan:
    a avut o ofertă prin PPC pentru 9 luni gratuit acum 1 lună
  • PANATHA PANATHA:
    Da, știu....
  • PANATHA PANATHA:
    iar filmările sunt prezentate de Ant1, canalul gratuit la ora 17:00
  • PANATHA PANATHA:
    Anglia - Brazilia 0-0 la 36......Peste 0,5 in prima repriza
  • PANATHA PANATHA:
    Performanţă
    @31.0
  • M Forum Bot:
    Utilizatorul MrChow a început un nou subiect numit „Sfaturi pentru Maurice Moss" în Fotbal Predictii.
  • Ertzan Ertzan:
    Oferta PPC pentru Antenna plus continuă, cred, până pe 14 aprilie
  • Ertzan Ertzan:
    Cu câteva zile înainte de întâlnirea de la Fenerbahce, a ieșit la iveală întâlnirea pe care Hugh Dallas a avut-o cu arbitrii și discuțiile despre meciul Galatasara-Antalyaspor, unde arbitrul VAR recunoaște că a greșit în penalty-ul executat de jucătorul gălățeanului, unde de fapt a spus că jucătorul „se scufundă” în contactul mic pe care l-a avut care nu a fost pentru un penalty. Președintele nostru a vorbit și despre această fază în care a spus ce se întâmplă și Federația l-a găsit mincinos, lucruri drăguțe
  • S Forum Bot:
    Utilizatorul std157489 a început un nou subiect numit „Cercetarea studenților în comerțul cu amănuntul" în Cafenea.
  • PANATHA PANATHA:
    Doar Javelas ar putea primi un cartonaș roșu fără să joace... copilul este cu adevărat prost...
  • Ertzan Ertzan:
    pariase pe el :p
  • PANATHA PANATHA:
    Chiar ma intreb... pentru ca la fiecare meci e nervos pentru ca nu taie firul si se apuca de pescuit....
  • PANATHA PANATHA:
    Fotis o va reuși în puțin timp...
  • PANATHA PANATHA:
    Lucrurile astea nu se intampla...
  • Ertzan Forum Bot:
    Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Cupa IFC#15 Semifinală (30-31/3/2024)" în Concursul IFC.
    Ertzan Forum Bot: Utilizatorul Ertzan a început un nou subiect numit „Semifinala Cupei IFC#15 (30-31/3)”...